پشت صحنه دموهای E3، کلاه برداری؟

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
حتما تا حالا دفعات زیادی شده که از اختلاف دمو نشان داده شده در E3 و ورژن نهایی بازی تعجب کردید. این قضیه علاوه بر گرافیک، به Gameplay هم مربوط می شود. سازنده ها از یک سری تکنیک استفاده می کنند که تا لب مرز گول زدن مشتری پیش می رود. 3 روز پیش کاربر یوتیوب PtoPOnline ویدیو ای آپلود کرد که در آن توانسته به دمو بازی Ghost Recon Future Soldier که در سال 2010 نشان داده شد دسترسی پیدا کند. با دیدن این دمو می بینید که تمام بازی کاملا script است. هر عمل باید به حالت خاصی انجام شود. هوش مصنوعی تقریبا وجود خارجی ندارد و همه عکس العمل ها از پیش تعیین شده هستند. همچنین برای نشان دادن تغییر مرحله، نور پردازی تغییر می کند تا به جای لود کردن مرحله، همان نقشه استفاده شود.

[video=aparat;kZ48B]http://www.aparat.com/v/kZ48B[/video]
http://www.aparat.com/v/kZ48B
با دیدن این دمو، می توان به جرات گفت در اکثر مواقع، دمو نشان داده شده واقعا یک "دمو" هست، یعنی 90% اتفاقات بصورت اتوماتیک بدون نیاز به کاربر به صورت از پیش تایین شده اتفاق می افتند. این مسئله علاوه بر نشان دادن بازی به صورت غیر واقعی و مصنوعی، از نظر سخت افزاری هم overhead را بسیار کم می کند. به عبارت دیگر بدون نیاز به هوش مصنوعی (برای مثال)، بازی بسیار بهتر اجرا می شود.
حال مسئله این است که این کار تا چه حد اخلاقی هست، طبیعی است که بازی در حین ساخته شدن مشکلات زیادی دارد و برای نشان دادن به عموم آماده نیست، پس سازنده ها به ساختن دمو روی می آورند. ولی مشکل اینجاست که اکثریت قریب به اتفاق در نشان دادن بازی و گرافیک غلو می کنند و بازی را بهتر از آنچه که هست و خواهد شد نشان می دهند (همه Watch Dogs و Dark souls 2 را بیاد داریم!). این قضیه منجر به این می شود که مشتری با توجه به دمو بازی را پیش خرید کند و پس از مدتی با محصولی با کیفیت پایین تر مواجه شود...

آخرین ویرایش:

game-boys

کاربر سایت
Sep 6, 2015
446
یادمه اولین بار که یه دمو یا پیشنمایش از بازی زلدا نسخه wii u پرده برداری کردن و به نمایش گذاشتن , همه به وجد اومدن
چند سال از عرضه wii u گذشت و بازی زلدا منتشر نشد , بعد گفتن که اولین دمو تنها یک تصویر ساختگی بود واقعیت نداره و زلدایی که نینتندو در دست ساخت داره کاملا متفاوته

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
یک مصاحبه‌ای هم بود از سازندگان Bioshock infinite اوناها خودشون اصلا تایید کردن نمایش اولیه بازی کلا متفاوت بود با محصول نهایی حتی هوش مصنوعی هم وجود نداشته موقع نمایش همه چیز از قبل اسکریپ شده بوده.
لینکشو پیدا کردم میذارم همینجا

SHANSER

کاربر سایت
Jun 17, 2009
6,724
نام
منصور
از خبرای کاربردی بود دستت درد نکنه اگه بین مطلبتیک عکسی هم میزاشتی قشنگ تر میشد و مطلبت عریض تر و بهتر

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
شاید نظر من اشتباه باشه اما حتی با ویدیوی که گزاشتی به نظر من این تبلیغات کلاه برداری نیست .

وقتی به شما CG نشون داده میشه برای معرفی یا ویدیو روتوش شده برای تبلیغ اولیه این برای اینکه شما با بازی آشنا بشی من زمانی این کلاه برداری میدونم که گیم پلی از بازی نشون بدی و بعدش بازی عرضه شده اصلا در سطح بازی که نشون دادی نباشه همون Ghost Recon ملت یک دفعه روز که بازی دستشون رسیده که نفهمیدن بازی اینجوری که بخوایم E3 و دمو هاش به عنوان کلاه برداری بدونیم ملت از زمانی که تو E3 اون تریلر دیدن زمان دارن تا بازی عرضه بشه راجب بازی که میخوان تهیه کنن تحقیق کنن و تریلر ها و دمو از بازی ببینن پس نمیشه به تریلر و یا دمو اولیه گفت کلاه برداری .

نمونش WD و کاری که UBI انجام داد تریلر ها و دمو ها چیز دیگه ای از گیم پلی نشون میداد بازی چیز دیگه ای بود بازی لذت بخش بود اما این نمونه یک کلاه برداری کامل بود که بازی انقدر تفاوت داشت با گیم پلی های نشون داده شده حتی روی PC کنسول بماند .

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
ﻣﻦ ﻭﻳﺪﻳﻮ ﺭﻭ ﮔﺬاﺷﺘﻢ ﻛﻮﺷﺶ ﭘﺲ?!
ﻭﻳﺮاﻳﺶ: ﺑﻪ ﺻﻮﺭﺕ thumb nail ﻧﻤﻴﺪﻭﻧﻢ ﭼﺮا ﻛﺎﺭ ﻧﻤﻴﻜﻨﻪ, ﻟﻴﻨﻚ ﻣﺴﺘﻘﻴﻢ ﮔﺬاﺷﺘم ﻓﻌﻼ.

- - -ویرایش - - -

از خبرای کاربردی بود دستت درد نکنه اگه بین مطلبتیک عکسی هم میزاشتی قشنگ تر میشد و مطلبت عریض تر و بهتر

ﻭﻳﺪﻳﻮ ﺩاﺷﺖ ﻧﻤﻴﺪﻭﻧﻢ ﭼﺮا ﻟﻮﺩ ﻧﺸﺪﻩ ﺑﻮﺩ.

dark_knight

کاربر سایت
Dec 2, 2011
367
نام
علی
شاید نظر من اشتباه باشه اما حتی با ویدیوی که گزاشتی به نظر من این تبلیغات کلاه برداری نیست .

وقتی به شما CG نشون داده میشه برای معرفی یا ویدیو روتوش شده برای تبلیغ اولیه این برای اینکه شما با بازی آشنا بشی من زمانی این کلاه برداری میدونم که گیم پلی از بازی نشون بدی و بعدش بازی عرضه شده اصلا در سطح بازی که نشون دادی نباشه همون Ghost Recon ملت یک دفعه روز که بازی دستشون رسیده که نفهمیدن بازی اینجوری که بخوایم E3 و دمو هاش به عنوان کلاه برداری بدونیم ملت از زمانی که تو E3 اون تریلر دیدن زمان دارن تا بازی عرضه بشه راجب بازی که میخوان تهیه کنن تحقیق کنن و تریلر ها و دمو از بازی ببینن پس نمیشه به تریلر و یا دمو اولیه گفت کلاه برداری .

نمونش WD و کاری که UBI انجام داد تریلر ها و دمو ها چیز دیگه ای از گیم پلی نشون میداد بازی چیز دیگه ای بود بازی لذت بخش بود اما این نمونه یک کلاه برداری کامل بود که بازی انقدر تفاوت داشت با گیم پلی های نشون داده شده حتی روی PC کنسول بماند .

مگه میخوای زن بگیری که تحقیق میکنی
صبر میکنی هر وقت بازی عرضه شد نمره هاش امد بازی میخری
Ghost Recon یادم نیست ولی WD و Dark souls دموی CG نبودن تمام in-game بودن ولی کلی تغییر داشتن
در کل به نظر من نوعی دزدی هستش این کار

Inquisitor

Righteous Armors Me
کاربر سایت
Dec 6, 2007
3,636
نام
کامیار
این مسئله که دموها اکثرا توی E3 روی کامپیوتر و با God Mode انجام میشن فکر نکنم چیز جدیدی باشه.. مطمئنن انتظار ندارین سازنده بیاد با یه گرافیک داغونه کنسولی و یا گلیچ شدن کاراکتر توی یه مرحله بازیشو معرفی کنه..

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,268
نام
وحید
اون نمایش اولیه Watch_Dogs از ضایع ترین و تابلو ترین دمو های فیک تاریخ بود، اولا گفتن رو کنسول بوده که بعد معلوم شد رو PC بوده! بعد اگه خیلی راحت دقت میکردید اصلا حرکات دست اون کسی که داشت مثلا بازی میکرد کوچکترین همخونی با بازی نداشت و همینوری الکی دکمه میزد! تازه فکر کنم دسته اش هم با کابل وصل شده بود که دلیل ارا شدن بازی رو pc بوده!

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
مگه میخوای زن بگیری که تحقیق میکنی
صبر میکنی هر وقت بازی عرضه شد نمره هاش امد بازی میخری
Ghost Recon یادم نیست ولی WD و Dark souls دموی CG نبودن تمام in-game بودن ولی کلی تغییر داشتن
در کل به نظر من نوعی دزدی هستش این کار

کم از زن گرفتن هم نداره شما با توجه به علاقه ای که به شخصی داری زن میگیری و میخوای زندگیت باهاش تقسیم کنی وقتی بازی میخری با توجه به علاقه ای که داری به بازی و زمانی که میخوای بزاری که بازم همون زمان زندگی شما هستش و هزینه ای که میکنی باید مطمئن باشی که داری چی میگیری .
همین میشه که شما این مورد کلاه برداری میدونی شما خودت داری خودت گول میزنی کسی سر شما رو کلاه نمیزاره .
شما هنوز فرق معرفی اولیه با بازی نهایی درک نکردی اون ویدیو میاد که بگه بازی قرار هستش در 2 سال آینده چطور قرار هستش باشه نه اینکه بازی دقیقا اون خواهد بود واو به واو خوب اگه بازی انقدر تکمیل هستش که کاملش نشون بدن خوب فردا هم عرضه کنن اون بازی که گیم پلی نشون داده میشه برای معرفی در مرحله Alpha هستش و بازی یک ساختار مشخص قرار هستش داشته باشه و با نمایش Ingame قرار هستش ساختار حدودی بازی به شما نشون بدن وگرنه ساختار گیم پلی امکان داره در مورادی در محله Beta هم تغییر کنه .
WD قبول دارم کلاه برداری بوده به خاطر اینکه تا زمانی که بازی عرضه نشده بود تمام ویدیو ها و گیم پلی های نشون داده شده با بازی نهایی هم روی PC هم روی کنسول ها فاصله زیادی داشت .

Bahram

Alan, Wake Up
مدیر انجمن
Sep 7, 2011
7,767
نام
Bahram
نمایش E3 معمولا یک نمایش انحصاری برای همون شرکت که قرار نیست کسی هم بازی کنه پس لزومی نداره که همه چیز ریل تایم باشه و ... . مخصوصا این که بازی در مرحله توسعست. اکثر استودیو ها هم احتمالا همین کار انجام می دن. فقط تنها نکته ای که هست اینه که محصول نهایی باید کیفیتی هم سطح با نسخه دمو داشته باشه که خب تو بعضی از بازی ها مثل واچ داگز این جوری نشده و البته تو اکثر بازی ها این اتفاق افتاده و حتی محصول نهایی کیفیت بهتری ارایه داده.

متن خبر هم به صورت کامل نظر شخصی نویسنده خبر و حتی کسی هم که ویدیو منتشر کرده، برچسب کلاه برداری به یوبیسافت و ... نزده. این عمل در صورتی میشه غیر اخلاقی (کلاه برداری شاید؟ ) دونست که نسخه نهایی هیچ شباهتی به دمو و نمایش های بازی نداشته باشه که حدااقل در مورد Ghost Recon به نظر من این جوری نیست و نسخه نهایی هم کیفیتی خوبی ارایه داده.

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
یادش بخیر کنفرانس سونی تو E3 2005 کلکسیون تاریخی اینجور حرکتها بود لامصبا بعدش که ازشون سوال میکردن توضیح که نمیدادن هیچی پیاز داغشم بیشتر میکردن دیگه کارو کشونده بودن به فول اچی دی با 120 فریم و 4 بعدی!!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر