ورود به دنیای Homebrew

Craig Marduk

کاربر سایت
Apr 29, 2007
144
سلام
علي آقا خيلي دلم مي خواست بتونم كمكت كنم ولي بدبختانه برنامه نويسيم در حد صفره!:cheesygri
به خاطر همين چون تا حدودي با فتوشاپ كار كردم در اين مورد مي تونم كمك كنم!

خيلي روش كار كردم اميدوارم خوب شده باشه!(منظورم يه نصفه روز بود:cheesygri) راستي همين طور كه مي بيني چون لايه هاش زياد شده حجم فايل PSD شم زياد شد.پس اگر يه وقت براي تغييرات يا برنامه نويسيت بهش نياز پيدا كردي بگو اپش مي كنم.

اگر ايرادي داشت بگو تا روش كار كنم...

در ضمن چون من الفباي فارسي رو حفظ نبودم از روي طرح شما نوشتم نمي دونم درسته يا نه؟!

اسمتونو درست نوشتم ديگه؟!

6krqhs6.jpg

موفق باشي

Masoud_007

کاربر سایت
Jan 16, 2007
180
نام
مسعود
پیوستن به دنیای Homebrew

من 2 هفته پیش PSP SLIM خریدم ولی از اول تابستون روی درست کردن یک دیکشنری تحقیق می کردم که اینو آخر تابستون نوشتم
چون به اسم تاپیک نزدیک بود، اینجا پست دادم که ببینم نظرتون چیه

از اینجا دانلود کنید
از مثلث برای راهنما استفاده کنید
---
با lua است و برایfat است و برای slim نیست که با eloader اجرا میشه;)

Attachments

• dictionary19dec.zip
    799 KB · مشاهده: 61

alireza_shafaei

کاربر سایت
Mar 28, 2007
140
سلام
علي آقا خيلي دلم مي خواست بتونم كمكت كنم ولي بدبختانه برنامه نويسيم در حد صفره!:cheesygri
به خاطر همين چون تا حدودي با فتوشاپ كار كردم در اين مورد مي تونم كمك كنم!

خيلي روش كار كردم اميدوارم خوب شده باشه!(منظورم يه نصفه روز بود:cheesygri) راستي همين طور كه مي بيني چون لايه هاش زياد شده حجم فايل PSD شم زياد شد.پس اگر يه وقت براي تغييرات يا برنامه نويسيت بهش نياز پيدا كردي بگو اپش مي كنم.

اگر ايرادي داشت بگو تا روش كار كنم...

در ضمن چون من الفباي فارسي رو حفظ نبودم از روي طرح شما نوشتم نمي دونم درسته يا نه؟!

اسمتونو درست نوشتم ديگه؟!

6krqhs6.jpg

موفق باشي

بسیار بسیار بسیار بسیار .... عالی
از دیدن این عکس خسته نمیشم . واقعا قشنگه و ایول داره! اصلا نمیدونم چی بگم!
هنوز در کفم ....
بریم سر اصل مطلب اگر در سرعت اینترنت مشکلی ندارید برای من مشکلی نیست
اینو هر جور شده آپلود کنید که واقعا عالی است . برای دکمه ها یک هاله سفید Transparent
استفاده خواهم کرد که زمانی که ماوس میره روی دکمه ای . این عکس هاله هم روی مختصات جای دکمه ظاهر بشه.اینطوری نیاز نیست هر دکمه ای جدا جدا باشه! کافیه عکس هاله در مختصات های مختلف بگکراند ظاهر بشه. واقعا طراحیتون عالیه. اگر زحمتی نیست یک هاله هم برای یکی از دکمه ها حروف الفبا به صورت جداگانه Transparent طراحی کنید! تا در برنامه اتوماتیک روی هر دکمه ای ظاهر بشه! یکی برای Go و یکی هم برای دایره های به کار رفته در خروج درست کنید . یعنی در کل سه هاله با Shape های دکمه الفبا. دکمه Go و دکمه ضربدر. نمیدونم منظورم را متوجه میشید یا نه. اگر متوجه نمیشید بگید کامل تر توضیح بدم.
واقعا عالیه.
من فکر کنم این کورسر قشنگ تر باشه
cursor_bc.gif

نظر شما چیه؟
فکر کنم اگر متن پایینش را تغییر بدید هم بهتر باشه!
واقعا عالیه بازم تشکر میکنم.
پس اگر امکانش براتون هست فایل PSD را آپلود کنید. راستی اسم واقعیتون را هم بگید!
واقعا متشکرم
شما هم موفق باشید!

من 2 هفته پیش PSP SLIM خریدم ولی از اول تابستون روی درست کردن یک دیکشنری تحقیق می کردم که اینو آخر تابستون نوشتم
چون به اسم تاپیک نزدیک بود، اینجا پست دادم که ببینم نظرتون چیه

از اینجا دانلود کنید
از مثلث برای راهنما استفاده کنید
---
با lua است و برایfat است و برای slim نیست که با eloader اجرا میشه;)

سلام
خیلی متشکرم که نتایجتون را در اختیارم قرار میدید. ولی همونطور که در جریان هستید برنامه های ساخته شده در فرمت اصلی پی اس پی یعنی PBP است.
باز هم متشکرم

وای چقدر شارژ شدم!

Craig Marduk

کاربر سایت
Apr 29, 2007
144
بسیار بسیار بسیار بسیار .... عالی
از دیدن این عکس خسته نمیشم . واقعا قشنگه و ایول داره! اصلا نمیدونم چی بگم!
هنوز در کفم ....
بریم سر اصل مطلب اگر در سرعت اینترنت مشکلی ندارید برای من مشکلی نیست
اینو هر جور شده آپلود کنید که واقعا عالی است . برای دکمه ها یک هاله سفید Transparent
استفاده خواهم کرد که زمانی که ماوس میره روی دکمه ای . این عکس هاله هم روی مختصات جای دکمه ظاهر بشه.اینطوری نیاز نیست هر دکمه ای جدا جدا باشه! کافیه عکس هاله در مختصات های مختلف بگکراند ظاهر بشه. واقعا طراحیتون عالیه. اگر زحمتی نیست یک هاله هم برای یکی از دکمه ها حروف الفبا به صورت جداگانه Transparent طراحی کنید! تا در برنامه اتوماتیک روی هر دکمه ای ظاهر بشه! یکی برای Go و یکی هم برای دایره های به کار رفته در خروج درست کنید . یعنی در کل سه هاله با Shape های دکمه الفبا. دکمه Go و دکمه ضربدر. نمیدونم منظورم را متوجه میشید یا نه. اگر متوجه نمیشید بگید کامل تر توضیح بدم.
واقعا عالیه.
من فکر کنم این کورسر قشنگ تر باشه
cursor_bc.gif

نظر شما چیه؟
فکر کنم اگر متن پایینش را تغییر بدید هم بهتر باشه!
واقعا عالیه بازم تشکر میکنم.
پس اگر امکانش براتون هست فایل PSD را آپلود کنید. راستی اسم واقعیتون را هم بگید!
واقعا متشکرم
شما هم موفق باشید!

وای چقدر شارژ شدم!

دوباره سلام!

راستش يه عده مي گن مهرشاد يه عده هم بهروز شما هم هرچي دوست داشتي صدا كن مي خواي بگو مهروز يا بهشاد... :cheesygri

خب شوخي بسه بريم سراغ اصل كاري!
درباره اشاره گر گفته بوديد كه به اين شكل تغييرش بدم
cursor_bc.gif
منم درستش كردم ولي قبلي رم پاك نكردم، گفتم شايد بخوايد مقايسه كنيد و يكي رو انتخاب كنيد!

درباره كليدا تقريبا فهميدم منظرتون چيه فكر كنم يه چيزي مي خوايد تو مايه هاي دكمه هاي مديا پلير ويندوز.نه؟!اگر اين برداشتم درست بود مي تونيد نمونش رو روي كليد GO ببنيد كه وقتي اشاره گر رفته روش هاله سبز دورش ظاهر شده.

اون كليداي حروف الفبا هم جدا نيستن يك سره هستن و با خطاي گودي شكل از هم جدا شدن، (داخل فايل PSD مي تونيد ببينيد!)كار سختيه جدا كردنشون ولي غير ممكن نيست اگر خواستيد اين كارو براتون مي كنم، از بيكاري و غصه خوردن كه بدتر نيست كه.:cheesygri

اما درباره متن منظورتون رو خوب متوجه نشدم ولي يه كاراييش كردم(بهش نظم دادم).

فونتا و فايل رو زيپ كردم حجمشون كمتر شدف فكر نمي كردم از 4m بشه 600k ! وگرنه زودتر اپش مي كردم چون بعد از اين كه زيپش كردم متوجه شدم!
Code:
http://rapidshare.de/files/38088637/AL-S2.rar.html
8fc940o.jpg

alireza_shafaei

کاربر سایت
Mar 28, 2007
140
سلام دوباره! خیلی خیلی متشکرم. یک چیز کوچولو کم داشت برای همین چون دلم نمیخواست بار این کار بر روی دوشتون باشه خودم درستش کردم.
back.jpg

منظورم دکمه ای برای BackSpace بود. ولی اگر زحمتی نیست این کار را هم انجام بدید شرمنده . ایمان دارم که نتیجه شما بهتر میشه.
راستی منظورم از از Shape دکمه به صورت هاله این بود:
go-shape.png

همونطور که میبینید این دکمه محوه . این فایل تصویری مستقل از عکس باید باشه . اینطوری برنامه وقتی ماوس روی دکمه بره خودش این عکس را روش ظاهر میکنه و بیننده فکر میکنه که دکمه رنگش عوض شده.
منظورم این بود. از اونجایی که Shape های برنامه تون البته دکمه هاش سه شکل بیشتر نیستن
یعنی دایره (برای همون سه تا) یکی برای Shape دکمه Go که خودم درست کردم (شما درست کنید بهتر میشه)
و یکی هم برای Shape دکمه های الفبا. اینطوری وقتی ماوس روی هر کدوم از اینا میره رنگشون عوض میشه.
امیدوارم موضوع را کامل بیان کرده باشم

در مورد Cursor خیلی نشان دهنده لطفتونه که درست کردید. ولی همونطور که گفتم شکلش را آماده دارم. متشکرم.

این عکس:
back.jpg

قالب کلیه عکسیه که باید در Background باشه. یعنی اینکه پشت صفحه مون باید فقط عکس باشه بدون هیچ ماوس و ... مثله همین که گذاشتم.

ماوس و هاله به صورت اشیا جداگونه تعریف میشه در برنامه برای همین باید عکسشون جدا باشه
بعد برنامه اینارو توی برنامه اش سر هم میکنه.
مثال برای اشیا ماوس و هاله
cursor.png
go-shape.png

امیدوارم کاملا منظورم را رسونده باشم
راستی نکته ای که یادم رفت اینه که مثلا برای اون سه تا دکمه یک هاله کافیه. برنامه خودش اگر نیاز باشه چند تا نسخه اش را درست میکنه
یا مثلا برای حروف الفبا فقط برای یکیش بتونید یک هاله درست کنید که بشه روی تمام دکمه ها قرارش داد کافیه

خوب بهروز خان نگفتی کجای دنیا هستی که همش نصف شبها میایی؟

Craig Marduk

کاربر سایت
Apr 29, 2007
144
خب علي آقا بخاطر شما روزم مي يايم.(چي كار كنيم ديگه مرد تنها شب كه مي گن ماييم ديگه!)

چيكار داري من كجام:cheesygri به قول شاعر:

"هر كجا هستم باشم
آسمان مال من است
پنجره، فكر، هوا، عشق،
زمين مال من است.."
(شرمنده جو شاعري بعضي موقعه ها منو مي گيره!)

علي جان من كه بهت گفتم تا بحال نه برنامه نويسي كردم حتي در حد مبتدي! ونه تا بحال در يك كار گروهي مثل اين شركت كردم اينم كه مي بيني الان اينجا به شما كمك كردم نه انتظار دارم ازم تشكر كني نه اينكه انتظار ديگه اي داشته باشم....... فقط براي تفريح و سرگرمي و وقت پر كني بود!

ولي منظورم اين نيست كار شما برام ارزش نداره بلكه ارزش اين كار وقتي مشخص مي شه كه برنامه به دست كسايي كه بهش نياز دارن برسه حالا چه ايراني باشن چه انگليسي زبان!

متاسفانه منظورتون رو درباره هاله كامل متوجه نمي شم(به احتمال قوي مشكل از گيرايي من بايد باشه!).

ولي در مورد دكمه BackSpace منظورتون فكر كنم اينه كه يك دكمه مثل دكمه go براي بازگشت به عقب مي خوايد در مواردي كه اشتباه تايپي از طرف كاربر صورت مي گيره! اگر اينطوره اونم مي تونم به طرح الان اضافه كنم... فقط يه مشكل هست من فتوشاپ و نه از كتاب ياد گرفتم نه به كلاس هاش رفتم به خاطر علاقه زياد و اينكه وقت زيادي براش صرفش كردم يه چيزايي حاليم مي شه يعني شايد در حد مبتدي هم نباشه!

پس خواهشا اينقدر تخصصي صحبت نكنيد:cheesygri اگر مي تونيد ساده تر توضيح بديد.
من كه psd كار رو كه بهتون دادم فكر كنم خودتون بتونيد هركدوم رو از طرح اصلي جدا كنيد و استفاده كنيد اگر بازم خوب متوجه نشدم احتمالا بازم از گيرايي ضعيف منه!!

در ضمن اون عكسي كه در پست قبلي قرار داديد براي مثال هاله كه زديد براي من نمايش داده نمي شه! احتمالا تا شب با دكمه برگشت به عقب باز خواهم گشت!!:cheesygri

Craig Marduk

کاربر سایت
Apr 29, 2007
144
علي آقا تغييرات رو اعمال كردم كه داخل تصاوير مي تونيد ببينيد...

تصوير اول:

867iz6g.jpg

تصوير دوم:

7wjsdpx.jpg

PSD :
Code:
http://rapidshare.de/files/38094989/al-s3.rar.html

موفق باشي

alireza_shafaei

کاربر سایت
Mar 28, 2007
140
دوست عزیز واقعا گل کاشتی
این نتیجه نهایی که ازش استخراج کردم :D
back4.JPG

واقعا ایده هات جالبن من نمیدونم چی بگم
این پروانه هم ایده ی جالبی بود به عنوان Icon برنامه میزارمش
خلاصه امشب تونستم برنامه را کلا تا 85% جلو ببرم! :D کاره ظاهرش که به مرحمت شما 99% درصد جلو رفته.
15% برنامه نویسی دیگش مونده.
دیگه نگران ظاهرش نیستم خیلی خیلی متشکرم

هاله را نمایش میده منتاها خیلی کمرنگه! یعنی خیلی خیلی کمرنگه!
این مشکل هم فعلا مشکل مهمی نیست وقتی برنامه را تموم کردم اونوقت میبینم که آیا بهتره اضافش کنم یا نه

برنامه را یک بار دیگه باز نویسی میکنم و این بار در هر مرحله برای آزمایش در اختیار عموم میزارم :D
فردا امتحان المپیاد بسیجه . از عصر جمعه شروع میکنم که انشالله حداکثر تا 10 روز تمومش کنم :D

alireza_shafaei

کاربر سایت
Mar 28, 2007
140
همونطور که قبلا گفته بودم این سری در حین نوشتن نسخه هایی برای آزمایش روی اینترنت میزارم
اینم اولین ریلیز! هرکی علاقه داره تست کنه و نظرش را بگه :D
حجم هم 450 کیلوبایت
این برنامه فقط دکمه خروجش کار میکنه
قابلیتهای این نسخه:
1- حرکت ماوس
2- دکمه ی خروج
3- نگارش کامل زبان فارسی
بقیه بحثهاش خیلی فنیه. برای همین توضیح نمیدم.
ولی در این نسخه خیلی از مشکلای فنی بر طرف شده و تقریبا مسیر این کار دیگه همواره :D

جا داره از بهروز به خاطر طراحی زیباش هم تشکر کنم

karizma

کاربر سایت
Apr 22, 2006
335
نام
karizma
اقا شما میتونی یک فونت فارسی برای Psp بسازی؟
الان نداره واسه همین توی هر وب فارسی زبان که میرم نمیتونه فونت ها رو نشون بده

alireza_shafaei

کاربر سایت
Mar 28, 2007
140
اقا شما میتونی یک فونت فارسی برای Psp بسازی؟
الان نداره واسه همین توی هر وب فارسی زبان که میرم نمیتونه فونت ها رو نشون بده
شدنش که میشه ولی هنوز نرفتم ببینم دقیقا چجوری کار میکنه
این پروژه تموم شه احتمالا بعدش میرم سر این مسئله

راستی تایپ انگلیسی هم نوشتم:cheesygri

alireza_shafaei

کاربر سایت
Mar 28, 2007
140
اینم در جواب کسی که به Loading اش ایراد گرفته بود!
loading.JPG

باز هم از مهرشاد(بهروز؟) به خاطر کمکشون در طراحی محیط برنامه تشکر میکنم
اگر مشکلی پیش نیاد میتونم بدون مشکل تمومش کنم(چی گفتم!)

alireza_shafaei

کاربر سایت
Mar 28, 2007
140
نسخه ی ابتدایی این پروژه تموم شد!
فعلا صبر میکنم تا بعد از امتحانای پایان ترم و المپیاد تصمیم گیری کنم که چجوری باید این برنامه را پخش کرد:laughing:
احتمال داره یکسری امکانات بش اضافه بشه
ولی نسخه فعلی فقط دیکشنری انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسیه!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر