نمایشگاه/رویداد واکنش تند سازندگان Call of Duty به شوخی صداپیشه خدای جنگ

MJ_KING

عضو تحریریه
Sep 14, 2023
359
نام
محمد جواد جعفری
بعد از شوخی کریستوفر جاج، صداپیشه شخصیت کریتوس در بازی‌های جدید God of War، با کمپین بسیار کوتاه بازی Call of Duty: Modern Warfare 3 در مراسم The Game Awards 2023، برخی اعضای تیم توسعه فرانچایز کال آو دیوتی به این موضوع واکنش نسبتا تندی نشان داده‌اند.

Call-of-Duty-Modern-Warfare-3-300x169.jpg

جاج با شوخی درمورد سخنرانی طولانی خود در مراسم سال گذشته، اظهار داشت که با این حال سخنرانی او طولانی تر از بخش داستانی Call of Duty: Modern Warfare 3 بوده است.

او در هنگام اهدای جایزه بهترین اجرای سال گفت: «من قرار نیست اینجا بایستم و یک سخنرانی طولانی داشته باشم، در عوض به متن آماده شده پایبند خواهم بود. هیچ سخنرانی هشت دقیقه‌ای مثل سال گذشته وجود ندارد؛ اما یک حقیقت جالب، آن سخنرانی من درواقع از کمپین کال آو دیوتی امسال طولانی‌تر بود!»

اما واکنش‌ها به این شوخی فراتر از خنده‌های تماشاگران حاضر در مراسم بود و باعث شد تا برخی توسعه‌دهندگان Call of Duty در شبکه‌های اجتماعی خود از جاج انتقاد کنند. برای مثال Ajinkya Limaye، توسعه‌دهنده سابق این فرانچایز اظهار داشت که اگرچه اظهارات جاج خنده‌دار بود اما فرانچایز تیراندازی اکتیویژن همچنان God of War را در معیارهای دیگر شکست می‌دهد.

Nelson Plumey، کارگردان هنری استودیو Treyarch، در اظهار نظری گفت که بازی‌های God of War تعامل بسیار کمتری نسبت به کال آو دیوتی با بازیکنان خود دارند.

Darcy Sandall، توسعه‌دهنده شاغل در Sledgehammer هم گفت که در مراسمی که دستاوردهای صنعت گیم را جشن می‌گیرد نباید چنین اظهاراتی وجود داشته باشد.

اما قطعا تندترین واکنش به بری اسلون، صداپیشه کاپیتان پرایس در مجموعه Call of Duty برمیگردد که در توئیتی جنجالی خطاب به کریستوفر جاج نوشت: «می‌گویند آن یارو کریستوفر جاج تمام شوخی‌هایش را خودش می‌نویسد، چه با استعداد!🤡👀»

جدیدترین نسخه کال آو دیوتی بعد از انتشار انتقادات زیادی را بخاطر بخش داستانی ضعیف و بسیار کوتاه خود متحمل شد و تبدیل به یکی از بدترین کمپین‌های این فرانچایز شد. شما میتوانید نقد و بررسی Call of Duty: Modern Warfare 3 را در بازی سنتر مطالعه بکنید.

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,773
وقتی بحث طرفداری از COD بشه که سریع کمپین بازی رو میزدن توی سر بتلفیلد
ولی حالا چون کمپین ر-یدمان کرده پس دیگه مهم نیست ؟
شخصیت GHOST - Price و سواپ اینا همه توی کمپین شکل گرفتن و خیلی هم طرفدار دارن و اتفاقا 90% کسایی که COD بازی میکنن کمپین رو تموم میکنن
کافیه سر بزنی به امار 120 میلیون بازدید کمپین کالاف فقط توی یوتیوب !
پس این بخش اتفاقا خیلی هم مهمه اما جدیدن تر زدن
دفاع کردن نداره
چی میگی؟ چرا قضیه رو دراماتیک میکنی بزرگوار
آمار اکثر cod ها تو نت هست. بعضیاش هم با جزییات که مثلن چند درصد آشیومنت اولین مرحله فلان cod رو گرفتن. اون 90% رو از کجا در آوردی؟ شاید منظورت 90% از کسایی که بازی رو پایرت کردنه:))
بعد اصلن بحث سر اینکه اول مرغ بود یا تخم مرغ نیست.
نتیجه کار کاملن واضحه. وقتی بازی با کمپین خوب و بدون کمپین خوب داره فروش میکنه، مگه سازنده احمقه بیاد وقت و پول و انرژی بزاره برای ساخت کمپین.
الان cod:ghost با کمپین ضعیف درقیاس با cod:bo2 با کمپین قوی فکر میکنی چقدر در فروش اختلاف داشتن؟ تقریبن هیچی :)) جفتش حدود 29-30 میلیون فروختن.

اگر دنبال مقصر میگردی باید بری پلیرها و خریدارهای cod رو دونه دونه پیدا کنی و ازشون بپرسی چرا رفتن یه بازی با کمپین ضعیف رو خریداری کردن!

ویرایش:
- اینجا فقط چندتا فکت رو یادآوری کردم و هدفم دفاع نبود و فکر هم نکنم کسی باشه که از کیفیت پایین کمپین cod دفاع کنه. ولی اینهم دلیلی نمیشه که بگیم سازنده های cod موفق نیستند. چون آمار خلافش رو ثابت میکنه.
- از نظر من علت وجود کمپین در cod ، بیشتر جنبه مارکتینگ و ایجاد هایپ در مخاطبین رو داره و نه چیز دیگه ای.

آخرین ویرایش:

Little John

کاربر سایت
Apr 13, 2009
4,544
شایدم همچین شوخی کریر خراب کنی با حمایت و بسفارش کارفرمای ایشون، برای پوشش ناکامی ها در بخش جوایز امسال و منحرف کردن افکار عمومی از این قضیه باشه
JP.gif
اونم "کریه" نه "کریر"

Little John

کاربر سایت
Apr 13, 2009
4,544
دقیقا درستش همون کریر نه کریه.

وای طرفدارهای اکس باکس از اکتی دفاع میکنن چون زیر مجموعه ماکروسافته.
ولی اونهایی که اکتی رو میکوبن فن سونی نیستن، فقط نگران گیمرهای فریب خورده ان
من معذرت میخوام

BitsandBytes

we will not falter, we will not fail!
کاربر سایت
Sep 2, 2012
3,986
نام
Mohammad
واقعا تعجب میکنم کسی فن سری کالاف باشه و از این افتضاحی که در چندسال گذشته بوجود اومده پشتیبانی کنه، و از اون جالبتر اینه بعضیا میان و میگن هیچوقت کمپین کالاف اهمییتی نداشته،
من که از نسخه اول فن این سری ام فقط به خاطر بخش داستانی فوق العاده اش سراغش میرفتم و در چندسال گذشته حتی برای یک دقیقه بازیش نکردم.

RedShift

کاربر سایت
Dec 5, 2013
1,513
بخدا اگه عموم جامعه گیمرا یا حتی همین صداگذار کریتوس بدونن کالاف الان ایپی مایکروسافته. اصلا این شوخی رو به خود کالاف کردن په چتونه. لااقل بذارید یه کالاف با نظارت و بعد از تصاحب مایکروسافت بیاید بعد ازش دفاع کنید این یکی خو حتی بخشی از قرارداد سونی بود!

SΛDrA-HhH

Gold User
May 5, 2011
14,804
نام
شیخ صدرا
آخه واسه کی بیان وقت بزارن و کمپین قوی و طولانی بسازن؟
شما چندتا هیتر که اینجا فعالیت دارن رو نبین. خریدارها و مخاطبین cod وجود کمپین براشون اهمیتی نداره.
آمار پلیرهایی که کمپین های cod (همون که خیلی کوتاهه) رو تموم کردن، یه چیزی بین 1 تا 25 درصده.
حالا میانگین همینجوری بگیریم میشه مثلن 15 درصد.
یعنی درصد بسیار زیادی اصلن همون کمپین کوتاه رو تموم هم نمی کنن.
حالا شما خودت بازیساز باشی. میای انرژی و وقت و پول رو صرف قسمتی میکنی که در بهترین و رویایی ترین حالت حتی نصفی از مخاطبینت هم سمتش نمیرن؟! بعید میدونم!

دقيقا بحث همينه وقتى كمپين مهم نيست دليلى هم به هر سال عرضه عنوان جديد و سر كيسه كردن ملت نيست بازيشونو سرويسى كنن تموم شه بره.
سال به سال آپديت پولى بدن.

SNIPER II

Gold User
Dec 9, 2011
1,247
نام
Mansour
آقا روزی که من این کلیپ رو دیدم و فرستادم تو تاپیک پلی استیشن اصلا فکر نمیکردم همچین داستان هایی ساخته بشه
چیزی که من دیدم: یه شخصی بود که سر کم بودن بخش داستانی کالاف یه جکی گفت(تازه من اصلا حواسم نبود کالاف حالا واسه ایکس باکسه و هنوز تو فکر این بودم که مستقل هستن)
حالا از بی جنبه بودن سازنده های بازی که بگذریم
یه چیزهایی دوستان تو صفحات قبل گفتن آدم پشماش میریزه مثلا یکی از دوستان بر این عقیده بود که جاج سرباز طاغوته و چون الان ایکس باکس کالاف رو خریده این نقشه شوم رو عملی کرده
که ضربه محکمی به استکبار زده باشه و این حرکت تروریستی رو محکوم کرده:D
یکی دیگه میاد تمام قد سینه علم میکنه و از بازی که متاش 5 شده دفاع میکنه چون آنلاینش رو دوست داره
اصلا یه چیزهایی به هم ربط میدن که آدم پشماش میریزه آقا یه صدا پیشه اومد یه متلک انداخت به جا هم انداخت چرا قضیه رو کنسول وار و ناموسی میکنید :D

.SoRoUsH.

کاربر سایت
Jul 5, 2016
434
واقعا نظرات بعضی از کاربرها رو که میخونم متوجه علت بخشی از مشکلات جامعه میشم!وقتی یه شخص صرفا به خاطر داشتن کنسول ساخت کمپانی ایکس هرجور که شده میخواد از کمپانی ایکس دفاع کنه(انگار صاحب کمپانی باباشه😂 و هر دلار که سهام کمپانی بره بالا این بنده خدا هم سود میکنه) و حقایقی که تمام دنیا قبول دارند(افت کیفیت شدید بخش داستانی call of duty )رو انکار میکنه؛واقعا انتظار دارید توی موضوعات مهم زندگی چجوری رفتار کنه؟!
اقا مایکرو اومده اکتیوژن رو خریده الانم کالاف گند زده اینو به هرکسی که کوچکترین منطقی داشته باشه بگید قبول‌میکنه دیگه این دفاع کردن و امار دادن و تخریب پلی استیشن دلیلش چیه؟
همین فردا پلی استیشن بازی عرضه کنه مثلا wolverine جالب نباشه همین شخص خود من هرجاشو که خراب کرده باشه میام میگم،اصلا دیدم کیفیت کارش داره روز به روز بدتر میشه میرم ایکسباکس میخرم،این بحثا و حرفا چیه
من از بچگی gta باز بودم،یعنی از وقتی دبستان بودم،تقریبا ۱۷-۱۸ سال پیش عاشق راکستار بودم!میدونستم هر بازی که روی کاورش لوگوی زرد راکستار با اون ستارش‌هست رو باید بخرم چون بدون شک محشره
حالا هفته پیش تریلر VI اومد من با یه سری بخشاش حال نکردم و به نظرم میتونست بهتر باشه،اومدم گفتم اقا به نظرم اونجاش اینجور بود فلانجاش اونجور بود،اونم برای شرکتی مثل راکستار که اگر بحث فن!بازی بود من فن!دو شرکت حساب میشم،یکی راکستار یکی سانتامونیکا ولی وقتی ضعف داره ادم باید بگه

.SoRoUsH.

کاربر سایت
Jul 5, 2016
434
جهت اطلاع اون کاربرایی که میگن بخش کمپین کالاف یه چیز اضافیه و صرفا ساختنش که باشه!بگم شما احتمالا سنتون قد نمیده،call of duty mw-mw2 اورجینال یه بخش بسیار بسیار وسیعی از فروشش رو مدیون کمپین داستانیش و شخصیت هاش بود یا call of duty black ops
اصلا همین کمپین کالاف بود که اونو از medal of honor و battlefield جدا کرد

NaRiiMaN

Equality is a Utopian Fantasy
ناظم انجمن
Jun 5, 2010
5,839
نام
نریمان
کلا تیکه انداختن و جوک گفتن موقع پرزنت کردن طبیعیه تو این جور مراسم ها، حتی توی همین TGA های قبلی هم کم نداشتیم.
به کسایی که فکر میکنن این حرکات غیر طبیعیه توصیه میکنم برن گلدن گلوب هایی که ریکی جرویس مجریش بوده رو ببینن.

ربط دادنش به سونی vs مایکرو کار فوق العاده پوچیه.

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,773
به کسایی که فکر میکنن این حرکات غیر طبیعیه توصیه میکنم برن گلدن گلوب هایی که ریکی جرویس مجریش بوده رو ببینن.
من قبلن هم گفتم ولی متاسفانه دوستان توجه نمیکنن.
ببینید تو مراسم های گلدن گلوب و اسکار و... با یک شخص شوخی میکنن نه با یه تیم (بازیسازی).
این دوتا خیلی باهم تفاوت داره. چرا کسی دقت نمیکنه :D
اولین تفاوتش اینه که وقتی با یک تیم چند صد نفره شوخی میکنید، احتمال اینکه تو اون تیم چند نفر باشن که شوخی رو طور دیگه ای برداشت کنن (بر فرض اینکه قصد و قرضی هم پشت شوخی نباشه) وجود داره.
حتی تو همون مراسم های هالیوودی هم ما کم نداشتیم که شخصی که باهاش شوخی شده، بهش برخورده و ناراحت شده. و خب با خیلی ها هم اصلن شوخی نمیکنن.
حالا اینجا ما توقع داریم چند صد نفر آدم اونطوری که بعضی ها دوست دارن واکنش نشون بدن؟! منطقی نیست واقعن!

• Like
Reactions: Milad.Samavati

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر