هوادارن سلطان کنسول ها ((ps2))

saeid0034

کاربر سایت
Sep 25, 2019
429
نام
سعید
دوست عزیز ریمستر gta san موجود برای ps2 از نسخه قبلی گرافیک بازی خیلی بیشتر اصلأ مود شده نیست ..در حد xbox 360..
جالبه که من اصلا چیزی درمورد ریمستر نشنیدم تاحالا
ممنون میشم اگه لینکی ازش داری برام بفرست چون توی نت الان گشتم چیزی پیدا نکردم

الان من تکسچرای صورت رو تغییر دادم یعنی میگید از این هم بهتره؟ بنظرم جالبه
126708

اصلی
126709

ویرایش:
فقط الان که یکم بیشتر گشتم به این ویدیو توی یوتوب برخوردم منظور شما همینه؟
لینک دانلودشم پیدا کردم
منظورت همین بود؟
به ویدیو هاش نگاه کردم رفلکشن رو جالب کرده بود و تکسچرا رو هم بهتر کرده بود بعضا

آخرین ویرایش:

saeid0034

کاربر سایت
Sep 25, 2019
429
نام
سعید
ریمسترش برا PS3 و XBOX اومده فک کنم ویندوزم داشته باشه
نه من نگاه کردم ویدیو این شخصی که نسخه جدید رو زده
تکسچرهایی که در قالب مد برای نسخه پیسی ساختن رو کیفیتشون رو کم کرده و تبدیل به فرمت مخصوص gta sa پلی استیشن 2 کرده و وارد کرده به بازی
چیزی که بیشتر از همه چیز چشم من رو گرفت رفلکشن ماشین ها بود (نسخه اصلی gta sa رفلکشن فوق کمی داره برای کاهش فشار روی کارت گرافیک) من خودم ترسیدم دست به رفلکشن بزنم گفتم بازی سنگین میشه و فریم سقوط میکنه ولی مثل اینکه این شخص یه روش بهینه براش پیدا کرده
کلا کار خیلی جالبی کرده
امشب دانلودش میکنم و یه نگاه به فایلاش میکنم

silent ops

کاربر سایت
Feb 4, 2017
1,714

View attachment 126708

اصلی
View attachment 126709

ویرایش:
لینک دانلودشم پیدا کردم
منظورت همین بود؟
به ویدیو هاش نگاه کردم رفلکشن رو جالب کرده بود و تکسچرا رو هم بهتر کرده بود بعضا

ارسال شد..

• Like
Reactions: saeid0034

nimaazmayesh

کاربر سایت
Mar 20, 2017
162

View attachment 126708

اصلی
View attachment 126709

ویرایش:
لینک دانلودشم پیدا کردم
منظورت همین بود؟
کار بسیار بزرگی میکنید دوست عزیز واقعا تحسینتون میکنم

بنظر شما امکانش هست ماشین های بازی هم عوض بشه؟
من یه نسخه از بازی رو تو pc دیده بودم که ماشین های جدید جایگزین شده بود(بی ام و e30 اولوشن و فراری f40 داشت )که واقعا فوق العاده بود
یا به جای هلیکوپتر اپاچی اومده بود از mil mi 24 استفاده کرده بود
برنامه ای که باهاش این مود ها رو تبدیل میکنید برای ps2 چیه؟
و اگر مود هاتون رو انجام دادید و پروژه تموم شد امکانش هست توی یه اپلود سنتر دایمی(ترجیحا pico file) اپلود کنید؟

• Like
Reactions: saeid0034

saeid0034

کاربر سایت
Sep 25, 2019
429
نام
سعید
کار بسیار بزرگی میکنید دوست عزیز واقعا تحسینتون میکنم

بنظر شما امکانش هست ماشین های بازی هم عوض بشه؟
من یه نسخه از بازی رو تو pc دیده بودم که ماشین های جدید جایگزین شده بود(بی ام و e30 اولوشن و فراری f40 داشت )که واقعا فوق العاده بود
یا به جای هلیکوپتر اپاچی اومده بود از mil mi 24 استفاده کرده بود
خیلی ممنون
اضافه کردن ماشین ممکن هست ولی نمیشه ماشین هایی که سنگین هستند رو به بازی اضافه کرد
در اصل باید حجم فایل DFF مد ماشین کمتر از 500 کیلوبایت باشه (ماشین و یا هر وسیله ی دیگه از پولیگان های زیاد تشکیل نشده باشه) چون اگه زیاد سنگین باشه بازی کند میشه و لذت بازی از بین میره
قبلا گفتم کلا باید در زمینه اضافه کردن چیزی به GTA SA روی پلی استیشن 2 دست به عصا راه رفت چون همونطور که میدونید میزان رام PS2 فقط 32 مگابایت هست و اگه بخوایم زیاد با وسایل سنگینش کنیم بازی کند و عذاب آور میشه

برنامه ای که باهاش این مود ها رو تبدیل میکنید برای ps2 چیه؟
برای تبدیل تکسچرا از برنامه های
TXD Workshop
ZModeler
و چندتا ابزار دیگه استفاده میکنم

و برای اضافه کردن مد هایی مث همین fps شمار باید اول main.scm که باینری هست دیکامپایل کنم و کد هارو ویرایش کنم و مجدد کامپایلش کنم
و اگر مود هاتون رو انجام دادید و پروژه تموم شد امکانش هست توی یه اپلود سنتر دایمی(ترجیحا pico file) اپلود کنید؟
حتما

• Like
Reactions: nimaazmayesh

nimaazmayesh

کاربر سایت
Mar 20, 2017
162
خیلی ممنون
اضافه کردن ماشین ممکن هست ولی نمیشه ماشین هایی که سنگین هستند رو به بازی اضافه کرد
در اصل باید حجم فایل DFF مد ماشین کمتر از 500 کیلوبایت باشه (ماشین و یا هر وسیله ی دیگه از پولیگان های زیاد تشکیل نشده باشه) چون اگه زیاد سنگین باشه بازی کند میشه و لذت بازی از بین میره
قبلا گفتم کلا باید در زمینه اضافه کردن چیزی به GTA SA روی پلی استیشن 2 دست به عصا راه رفت چون همونطور که میدونید میزان رام PS2 فقط 32 مگابایت هست و اگه بخوایم زیاد با وسایل سنگینش کنیم بازی کند و عذاب آور میشه

برای تبدیل تکسچرا از برنامه های
TXD Workshop
ZModeler
و چندتا ابزار دیگه استفاده میکنم

و برای اضافه کردن مد هایی مث همین fps شمار باید اول main.scm که باینری هست دیکامپایل کنم و کد هارو ویرایش کنم و مجدد کامپایلش کنم

حتما
بزرگوار شما از کدوم مدل ps2 استفاده میکنید ؟
و از کدوم راه بازی رو اجرا میکنید؟دیسک،smb،usb یا HDD ؟

saeid0034

کاربر سایت
Sep 25, 2019
429
نام
سعید
بزرگوار شما از کدوم مدل ps2 استفاده میکنید ؟
و از کدوم راه بازی رو اجرا میکنید؟دیسک،smb،usb یا HDD ؟
من خودم مدل اسلیم scph-90004 دارم
و بیشتر از طریق usb بازی هارو اجرا میکنم

ولی برای اینکه هر لحظه بتونم بازی gta sa بعد از تغییرات تست کنم از pcsx2 استفاده میکنم

• Like
Reactions: lomis

daryooshaghayi

کاربر سایت
Oct 1, 2018
160
من خودم مدل اسلیم scph-90004 دارم
و بیشتر از طریق usb بازی هارو اجرا میکنم

ولی برای اینکه هر لحظه بتونم بازی gta sa بعد از تغییرات تست کنم از pcsx2 استفاده میکنم

کاری که می‌کنید روی pcsx2 جواب می‌ده ولی روی سخت افزار کنسول بعیده. دلیل اصلیشم اینه که pc شما به نظر سخت افزار به مراتب قویتر و به روز تری داره.
گرافیک ps2 نمی‌تونه از پس تکستچر و آنتی الیانس بربیاد

ابزارهایی که در اختیار ما هست برمبنای سخت افزار pc هست با شبیه سازی و این داستانا...
باید با ابزار مخصوص سخت افزار کنسول کار کنید تا بازی مخصوص کنسول بهینه کنین بکی از همین ابزار dev kit هست که دوستان عکساشو گذاشته بودن

آخرین ویرایش:

saeid0034

کاربر سایت
Sep 25, 2019
429
نام
سعید
کاری که می‌کنید روی pcsx2 جواب می‌ده ولی روی سخت افزار کنسول بعیده. دلیل اصلیشم اینه که pc شما به نظر سخت افزار به مراتب قویتر و به روز تری داره.
گرافیک ps2 نمی‌تونه از پس تکستچر و آنتی الیانس بربیاد

ابزارهایی که در اختیار ما هست برمبنای سخت افزار pc هست با شبیه سازی و این داستانا...
باید با ابزار مخصوص سخت افزار کنسول کار کنید تا بازی مخصوص کنسول بهینه کنین بکی از همین ابزار dev kit هست که دوستان عکساشو گذاشته بودن
کار من همینجاست دیگه
من دارم تکسچر ها و مود هارو برای ps2 بهینه میکنم
مثلا من یک فایل txd از اینترنت میگیرم با حجم 500KB من اون رو باز میکنم و میبینم از تعدادی تکسچر با انداره مثال 512x512 پیکسل تشکیل شده من minimap تکسچر رو کم میکنم و نوع رندرش رو هم تغییر میدم و اگه ببینم نیازه سایز پیکسل هارم از 512x512 به 256x256 کاهش میدم
قسمت سخت کار کاهش حجم فایل dff هست که باید با برنامه هایی مثل 3Ds Max یا اتوکد میزان پولیگان هارو کاهش بدم (این مرحله توی بیشتر مود ها شکست میخوره و مود بریک میشه)
و درضمن برنامه PCSX2 جوری طراحی شده تا سخت افزار کلی PS2 رو شبیه سازی کنه و اگه کاری به تنظیماتش نداشته باشی تقریبا با PS2 یکی هست (در بعضی موارد کارایی PS2 از یک PCSX2 دست کاری نشده بهتره :) هرچی نباشه اون امولاتور داره کل سخت افزار و نرم افزار PS2 رو شبیه سازی میکنه)

و درضمن شما DEV KIT رو اشتباه شناختید
تمام بازی ها با کامپیوتر ها ساخته میشن
کاربرد های dev kit در زمینه تست کردن بازی هاست یعنی چی؟ یعنی مثلا توسعه دهنده درحال ساخت یک بازی هست. اگر قرار بود از همون ابتدا بازی رو روی کنسول معمولی تست کنه اگر مثال بازی در یک جای خاصی کرش میشد توسعه دهنده نمی تونست بفهمه مشکل از کجاست ولی در dev kit ها از تمام مراحل اجرای بازی log ضبط میشه و در هر زمان قابل دسترسیه و توسعه دهنده میتونه با مشاهده لاگ ها دلیل ایجاد اشکال در بازی رو متوجه بشه و نسبت به حل اون اقدام کنه
همچنین dev kit ها قابلیت های دیگه مانند مانیتورینگ بازی هارو هم دارند یعنی مثل نمایش فریم ریت در لحظه و یا میزان استفاده از سخت افزار که این قابلیت در کنسول های معمولی وجود ندارد
بحث قابلیت ها و تفاوت های کیت های توسعه با کنسول های معمولی خیلی مفصله ولی من یه قسمتیشو بصورت خــیلی خلاصه گفتم
از اسمش معلومه کیت توسعه دهنده گان

• Like
Reactions: daryooshaghayi

daryooshaghayi

کاربر سایت
Oct 1, 2018
160
من می‌دونم dev kit چیه. همین قابلیت های dev kit هست که اونو از یه کامپیوتر معمولی متمایز می‌کنه.
برنامه pcsx2 تا حدودی سخت افزار رو شبیه سازی می‌کنه ولی نمی‌تونه محدودیت ها رو شبیه سازی کنه.
همیشه من نظرم رو می‌گم ولی روی کار کسی ارزش گذاری نمی‌کنم.

• Like

saeid0034

کاربر سایت
Sep 25, 2019
429
نام
سعید
من می‌دونم dev kit چیه. همین قابلیت های dev kit هست که اونو از یه کامپیوتر معمولی متمایز می‌کنه.
برنامه pcsx2 تا حدودی سخت افزار رو شبیه سازی می‌کنه ولی نمی‌تونه محدودیت ها رو شبیه سازی کنه.
همیشه من نظرم رو می‌گم ولی روی کار کسی ارزش گذاری نمی‌کنم.
بخاطر حرف شما امروز روی کنسول خودم تست میکنم تا مطمعن شم
حرف شما هم درسته اگر من کل کارو تموم کنم و بعد وقتی داخل کنسول واقعی اجراش کنم ببینم ای دل غافل کند هست فایده نداره
هیچکس به gta sa مود شده داخل pcsx2 نیاز نداره

deadkin

کاربر سایت
Jun 30, 2015
1,035
نام
محمد علی
View attachment 126680
میخوام GTA SA برای PS2 مد کنم ببینم آخرش چی در میاد :))
الان فعلا فریم شمار بهش اضافه کردم تا ببینم مد هایی که میزنم چقدر رو فریم تاثیر داره
خیلی باید دست به عصا راه رفت چون میزان رام و قدرت گرافیکی پلی استیشن دو خیلی محدوده ولی بازم میشه یه مانور هایی روش داد
بنظر خودم جالب میشه روی پلی استیشن 2
دمت گرم حتما بعدها لینکتو بگذار تا حمایتت کنیم

• Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر