همه چیز در مورد سریال Fringe [ پست اول تاپیک خوانده شود ]

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,076
نام
آریا
من هنوز اپیزود 11 رو ندیدم ولی یه نکته خیلی جالب که توی اپیزود 10 بود و شاید خیلی ها متوجهش نشده باشن :
حضور کریستوفر لوید در نقش راسکو ! ایشون بازیگر سری فیلم های Back to the Future بوده. سری فیلمهایی که توی ایران به اندازه خارج محبوب نیستن و موضوعشون سفر در زمان هست ! یعنی دقیقآ موضوع همین اپیزود Fringe و پسر راسکو ! :D

snake_pianist

کاربر سایت
Dec 5, 2007
3,778
نام
امیر
سلام
قسمت دهم از فصل سوم سریال دیدنی و خوش ساخت “فرینجFringe” روز دوشنبه پخش شد {پینوشت} (برخلاف همیشه که جمعه پخش میشد) و براساس اصول خدشه ناپذیر تمام “فرینج بازان” بمحض اینکه پخشش تموم شد ما هم شروع به دانلودش کردیم… (خدا تورنت سازان و بانیانش را عمر پربرکت در این دنیا و البته یه سینمای شخصی آیمکس در آن دنیا عطا کند).
fringe00.jpg

در مورد فرینج مطالب خوب توی نت زیاد هست و با یک جستجوی ساده انبوهی از مطالب خواندنی و جزئیات جالب رو میتونید پیدا کنید. بنابراین بهتره زیاد در موردش چیزی نگم. من خودم سیزن اول فرینج رو یکضرب دیدم و جدا از ریتم فوق العاده و داستان جذابش، یک نکته بسیار عالی دیگه هم داشت. من کمتر پیش بیاد که زیرنویس فارسی برای فیلم یا سریال ببینم مگه اینکه بخوام فیلم ها رو با خانواده ببینم ، و همیشه ترجمه های آبدوخیاری اونها رو مسخره میکردم و میکنم (الان کمتر)… ولی اون پکیجی که من از فصل اول فرینج دیدم (از سیزن ۱) زیرنویس فارسی محشری داشت نوشته شخصی به نام “میلاد” و واقعاً جای تحسین داره به اینهمه اطلاعات خوب و دلسوزی مثبتی که برای اینکار انجام شده بود. ولی خب از سیزن دو چون تقریباً همزمان میدیدم دیگه همون زیرنویس انگلیسی رو سریعاً دانلود میکردم؛ ولی مطمئنم میلاد با پشتکاری که داشته هنوز کیفیت زیرنویس هاشو بالا نگه داشته.
بگذریم…
فرینج مرتباً روند سینوسی رو داره طی می‌کنه و مرتباً کیفیتش بالا و پایین می‌ره که دلایلش هم بماند برای روزی که سریال تموم شده و می‌خواهیم قضاوتش کنیم… من می‌خوام در مورد نکته‌ای تو آخرین قسمتی که دیدم صحبت کنم.

fringe01.jpg

نام این قسمت سریال «کرم شب تاب» بود و خب داستان نسبتاً جذابی هم داشت. در ابتدای این قسمت از داستان «اولیویا دانمOlivia Dunham» کتابی از «پیتر بیشاپ – Peter Bishop» دریافت می‌کند با عنوان:

«اگر بودا را در راه دیدی، او را بکش – If You Meet Buddha on the Road، Kill Him»
Fringe-3x10-The-Firefly%5B17-56-34%5D.jpg

و بعد در انتهای این قسمت، پیتر در توضیح می‌گوید که من هیچوقت نتونستم خودم برای دیگران تشریح کنم ولی این کتاب برآیندی از افکار من هست و کسی که این رو بخونه بیشتر و بهتر من رو می‌شناسه…

fringe04.jpg

باید قبول کنید که عنوان کتاب اینقدر جذاب هست که آدم وادار بشه یه جستجویی درباره اش بکنه. یکم گشتم و دیدم این آقای “شلدون کوپ – Sheldon Kopp” نویسنده این کتاب “روان درمانگر” نسبتاً معروفی بوده و ۱۸ کتاب با مضامین خودشناسی و روانشناسی درون، نوشته است(وی در سال ۱۹۹۹ فوت کرده است). عنوان این کتاب از یکی از جملات معروف بخش “ Zen koan” از آموزه های ذن است. (این بخش از مکتب ذن عمدتاً به پرسش و پاسخ ها عمیق اختصاص یافته است).
این کتاب در سال ۱۹۷۴ نوشته شده و آنقدرها هم کتاب مشهوری نیست. چیزی که “شلدون کوپ” را مشهور کرده نقل قول ها و به اصطلاح جملات قصاری است که جسته و گریخته در کتابهایش موجود است. در این کتاب شلدون بطور کلی این مفهوم را میگوید که روان درمانی نمیتواند پاسخی به بیماران بدهد. خود بیمار است که میبایست پاسخ را دریابد.
Road00.jpg
من یکم تو اینترنت گشتم و جمع بندی خودم رو از مفهوم این جمله در ادامه ذکر کردم، که البته لزوماً هم نمیتواند درست باشد:
انسان در مسیر زندگی خودش (راه) اگر بدنبال تعالی (به هرشکل: مالی، اجتماعی، درونی و …) است، بطور طبیعی مرتباً ذهن خود را برای یافتن مدل ها و افراد موفق در آن “راه” پایش می کند، ولی یک نکته بسیار مهم در این میان فراموش می شود. هر کس مسیر و راه خود را دارد و اگر در راه خود حتی خود بودا را هم دیدی بدان که آنچه که او میگوید “پاسخ” تو نیست و فقط تو را منحرف می کند و مسیر بودا با مسیر تو متفاوت است. خود بودا هم با تمام خصوصیات متعالی که دارد فردی معمولی است که در حال تلاش برای طی طریق خود است.
در واقع کشتن بودا، تمثیلی است از کشتن هرگونه امید برای آنکه شخصی از بیرون (از قلمرو درونی ما) بیاید و همه کارها را برای ما تسهیل کند (مفهوم کمک کردن چیز دیگری است… با این اشتباه نشود). ما خود باید استاد و هدایتگر راه خود باشیم… در واقع ما به حرکت ادامه میدهیم ولی هرچیزی که از راه (برای هر کس متفاوت و بسته به هدف است) دورمان کند، حتی اگر بزرگترین استاد هم باشد مانع ماست و باید توجهی به آن نکنیم.
enlightenment.jpg
اهمیت هر چیزی در زندگی، درنوع نگرشی است که به آن داریم و نوع تفکری که درباره آن میکنیم. ما مرتباً در زندگی خود را زندانی می نامیم و دیگران را زندانبان این زندان… گو اینکه نبرد اصلی درون ذهنمان گذشته و ما وقتی دیگران را مسئول “راه” خود بدانیم خب نتیجه همین خواهد شد (اسارت در زندان). ما میبایست مسئولیت آنچه که میکنیم و آنچه نمیکنیم را خود بپذیریم.
هرکسی خود میبایست پاسخ خود را بیابد. همه ما انسان هستیم و هیچ کس همه پاسخ ها را ندارد

بن مایه

• Like
Reactions: leonk13 and sm4

<{ALTAIR}>

کاربر سایت
Apr 11, 2008
5,080
دوستان من الان دارم سیزن 2 را می بینم و با یه چیزی برخودر کردم که نفهمیدم چی شد!تو اسپویلر می پرسم خواهشا جواب بدید:
چارلی فرانسیس تو اپیزود های اولیه سیزن 2 مرد و در واقعا sape shifter اونو کشت.بعدا لیو هم shape shifter را کشت.گذشت تا اپیزود 11,تو اگیزود الان فرانسیس برشته!من نفهمیدم از کجا اومد چارلی؟

parham_safa

Rossonero
مدیر انجمن
Sep 24, 2005
8,316
نام
پرهام
سلام
چارلی فرانسیس تو اپیزود های اولیه سیزن 2 مرد و در واقعا sape shifter اونو کشت.بعدا لیو هم shape shifter را کشت.گذشت تا اپیزود 11,تو اگیزود الان فرانسیس برشته!من نفهمیدم از کجا اومد چارلی؟
کدوم اپیزود میشه ؟

Amin.J

کاربر سایت
Feb 23, 2010
1,737
سلام

کدوم اپیزود میشه ؟
من متوجه شدم دوست من ، كمكشون مي كنم .
دوستان من الان دارم سیزن 2 را می بینم و با یه چیزی برخودر کردم که نفهمیدم چی شد!تو اسپویلر می پرسم خواهشا جواب بدید:
دوست عزيز در چند قسمت آينده متوجه مي شي ، ولي اگه مي خواي زودتر بدوني مي تونم كمكت كنم . نظرت چيه ؟؟؟!؟؟

<{ALTAIR}>

کاربر سایت
Apr 11, 2008
5,080
من متوجه شدم دوست من ، كمكشون مي كنم .

دوست عزيز در چند قسمت آينده متوجه مي شي ، ولي اگه مي خواي زودتر بدوني مي تونم كمكت كنم . نظرت چيه ؟؟؟!؟؟
اگر متوجه می شم که نگو!می دونم کدوم قسمت را می گم؟همونکه یه دختره هست از کما برمی گرده.بعد روح یه مرد روسی رفته تو تنش!اصلا انگار اون اپیزود برای اونجا نبوده.چون مو های استرید هم مدلش فرق می کنه.همینطور تو سمت بعدش والتر از تنها بیرون رفتن می ترسه به خاطر اتفاقات دو قسمت قبل!ولی تو اون اپیزود خبری از ترس نبود!

Amin.J

کاربر سایت
Feb 23, 2010
1,737
اگر متوجه می شم که نگو!می دونم کدوم قسمت را می گم؟همونکه یه دختره هست از کما برمی گرده.بعد روح یه مرد روسی رفته تو تنش!اصلا انگار اون اپیزود برای اونجا نبوده.چون مو های استرید هم مدلش فرق می کنه.همینطور تو سمت بعدش والتر از تنها بیرون رفتن می ترسه به خاطر اتفاقات دو قسمت قبل!ولی تو اون اپیزود خبری از ترس نبود!
آها ! فهميدم . شما خريد اينترنتي كردي درسته ؟!؟!؟
ديسك هاي من هم همين مورد رو داشتن كه چون قسمت نكته ي خاصي رو در بر نداشت مهم نبود . ولي يه جا جلو تر هست كه اين سوال دوباره براي شما پيش مي ياد :d

LiQuiD SnakE

کاربر سایت
Jun 3, 2007
274
نام
ارسلان
تا اونجایی که من یادمه اون قسمتی که شما میگین مال season 1 هست ولی به دلایلی توی زمان خودش (یعنی موقعی که season1 پخش میشده)،پخش نشده و بین episode های season 2 یه جایی جاش دادن و پخشش کردن..). یادمه قضیش یه چیزی تو همین مایه ها بود.

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
دقیقا همینی بود که دوستمون بالاتر توضیح داد. این اپیزود مربوط به فصل 1 بود که حالا به چه دلایلی نمیدونم کردنش بین فصل 2 و نشونش دادن.

snake_pianist

کاربر سایت
Dec 5, 2007
3,778
نام
امیر
به نظر من ، شاید اگه حداقل 2 فصل دیگه از این سریال ، از الان قطعی شده بود ... شاید داستان به شکل دیگه ای پیش می رفت !!

چونکه هنوز فصل 4 قطعی نشده ... دارن یه جورایی داستان سریال رو به سمتی میبرن که سیزن 4 ام تایید بشه ! اتفاقات جدید ... سوالات جدید ... بعضی صحنه های غیر قابل باور ...

بعد از این همه مدت دیدن سریال آمریکایی ، دارم به این نتیجه می رسم که دیدن سریال آمریکایی ، کار بیهوده ایه ! شاید عاقبت سریال لاست در انتظار فرینج باشه !

آخرش می بینی ، این همه وقت گذشتی ، سریال دانلود کردی ، هفته ها انتظار کشیدی ، برای هیچی !!

اگه فرینج بخواد راه لاست رو در پیش بگیره و آخرشم با یه سر هم بندی مسخره ، به رومون بخنده ، قطعا سریال فرینج ، آخرین سریالی خواهد بود که من دانلود میکنم و بعد از اون دیگه برای همیشه سریال دیدن رو ترک میکنم ...

احساس میکنم ، سریال های شبکه های آمریکایی ، بیشتر به خاطر پوله تا اینکه یک اثر هنری باشه و دارای محتوا !!! فکر میکنم هممون سر کاریم !!!!

Amin.J

کاربر سایت
Feb 23, 2010
1,737
به نظر من ، شاید اگه حداقل 2 فصل دیگه از این سریال ، از الان قطعی شده بود ... شاید داستان به شکل دیگه ای پیش می رفت !!

چونکه هنوز فصل 4 قطعی نشده ... دارن یه جورایی داستان سریال رو به سمتی میبرن که سیزن 4 ام تایید بشه ! اتفاقات جدید ... سوالات جدید ... بعضی صحنه های غیر قابل باور ...

بعد از این همه مدت دیدن سریال آمریکایی ، دارم به این نتیجه می رسم که دیدن سریال آمریکایی ، کار بیهوده ایه ! شاید عاقبت سریال لاست در انتظار فرینج باشه !

آخرش می بینی ، این همه وقت گذشتی ، سریال دانلود کردی ، هفته ها انتظار کشیدی ، برای هیچی !!

اگه فرینج بخواد راه لاست رو در پیش بگیره و آخرشم با یه سر هم بندی مسخره ، به رومون بخنده ، قطعا سریال فرینج ، آخرین سریالی خواهد بود که من دانلود میکنم و بعد از اون دیگه برای همیشه سریال دیدن رو ترک میکنم ...

احساس میکنم ، سریال های شبکه های آمریکایی ، بیشتر به خاطر پوله تا اینکه یک اثر هنری باشه و دارای محتوا !!! فکر میکنم هممون سر کاریم !!!!
دوست عزيز شايد اينجا جاش نباشه ولي لاست پايانش فقط و فقط براي ما بد بود . ميد ونيد چرا ؟؟!؟؟؟!! چون با مضامين فرهنگي و مذهبي ما جور نبود . ديد ما نسبت به آخرت و برزخ يه چيز ديگست ( كه كاملا درسته ) اما اون ها اون چيزي بود كه داخل سريال ديديم .
البته من فكر نمي كنم فرينج پايان بدي داشته باشه . خيلي بخواد بد باشه پايان 1 دنيا و يا پايان 2 دنياست :d
موفق باشيد

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
دوست عزيز شايد اينجا جاش نباشه ولي لاست پايانش فقط و فقط براي ما بد بود . ميد ونيد چرا ؟؟!؟؟؟!! چون با مضامين فرهنگي و مذهبي ما جور نبود . ديد ما نسبت به آخرت و برزخ يه چيز ديگست ( كه كاملا درسته ) اما اون ها اون چيزي بود كه داخل سريال ديديم .
البته من فكر نمي كنم فرينج پايان بدي داشته باشه . خيلي بخواد بد باشه پايان 1 دنيا و يا پايان 2 دنياست :d
موفق باشيد
هیچ هم اینطور نیست. تو مضامین فرهنگی مذهبی اونا بحث جهانات موازی و زمان هست؟‍!

snake_pianist

کاربر سایت
Dec 5, 2007
3,778
نام
امیر
چون با مضامين فرهنگي و مذهبي ما جور نبود . ديد ما نسبت به آخرت و برزخ يه چيز ديگست ( كه كاملا درسته ) اما اون ها اون چيزي بود كه داخل سريال ديديم .

شادمون نکن دیگه نوکرتم :D ... من چیکار به آخرش دارم ... منظور من 100 ها سوالی بود که در پایان بدون جواب موند !! آخرش نفهمیدیم داشتیم تو این مدت Si-Fi میدیدم یا درام خانوادگی !!!

مضامین فرهنگی مذهبی باز چه صیغه ایه ؟ جدیده ؟ دوربین مخفیه ؟!!! :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر