همه چیز درباره Xbox One (پست اول تاپیک حتما خوانده شود)

حرف شما کاملا درسته .رعایت قانون کپی رایت که یک اصل اساسی در اقتصاد فرهنگی هر کشوره و در این شکی نیست . مشکل من با ملتیه که قانون کپی رایت محصولات کشور خودش رو رعایت نمی کنه ، با علم به این که اگه رعایت کنه موجب ارتقای فرهنگ خودش و جامعه خودش میشه . نمونه اش هم زیاده : از شنیدن نسخه های کپی شده غیر قانونی آهنگ هایی که صاحب اثر دارن تا تماشای غیر مجاز فیلم های ایرانی و ... و الان هم که اینترنت پرسرعت رواج پیدا کرده که دیگه از قبل هم بدتر و ملت از شیر مرغ تا جون آدمیزاد رو مجانی دانلود می کنن بدون هیچ احساس گناهی...

حرفت درمورد رعایت نشدن کپی رایت توی ایران درسته. ولی خب مردمِ ما همینن. خودتم خوب میدونی ایرونی جماعت تا زور بالا سرش نباشه، هیچ کاری انجام نمیده.
حالا بنظر شما، در کدوم یکی از این دو حالتی که میگم، زور به مردم میاد تا از بازیهای داخلی حمایت کنن(فعلاً درمورد بازی مثال میزنم).
1- بازیهای خارجی رو کپی بازی کنن با فقط 5 هزار تومان یا حتی کاملاً مجانی.
قیمت بازی ایرانیِ اصل: 5 هزار تومان.
یک گیمر ایرانی: مگه عقلمو از دست دادم 5 تومان بدم واسه بازی ایرانی؟ با همون یه بازی درست حسابی خارجی میتونم بازی کنم!

2- بازیهای خارجی رو اصل بازی کنه با حدود 200 هزار تومان یا حتی بیشتر.
قیمت بازی ایرانیِ اصل: 5 هزار تومان.
یک گیمر ایرانی: :-? خب 5 تومان کجا، 200 تومان کجا؟! بذار حالا این بازی ایرانیه رو بگیرم ببینم چیه... ایول بازی بدی هم نبودا...

بذار یه مثال برات بزنم.من یه دوست ایرانی مقیم امریکا دارم که پروفایلش با اینکه پنج سال عمر داره ولی کلا چهار تا دونه بازی 360 نخریده،چون برا اونم سخته بخواد کلی پول برا بازی اوریجینال بده،پس این مشکل فقط برا ایرانیا نیست،همه جا اینجوریه و قرار نیست ما همه بازی هارو داشته باشیم.
البته ايشونم ديگه خيلي كم بازي خريده :dچون ماهي دو سه تا بازي تو حقوق ماهيانه يه كارمند امريكايي مشكل ايجاد نمي كنه

ولي مساله اصلي اينجاس كه همين ماهي دو سه تا رو هم تو ايران ميشه به صورت دست دوم و يكي دو ماه بعد عرضه گرفت كه اون وقت فكر نكنم با اين فرم خريد خيلي لازم باشه پول خرج كرد(با كپي شدن يا نشدن كنسولا كاري ندارم ولي ديگه دوران هر بازي ٣ تومن هم خيلي خيلي ارزوني بود)

+

يه مسالم اينه كه من و شما كه منتقد نيستيم كه هر چي مياد تو بازار رو بازي كنيم همين ماهي يكي دو تا هم كافيه به نظرم بيش از اين وقت گذاشتن و تجربه هر بازي روانجام دادن ميشه وقت تلف كردن

.

3-4 تا بازی در ماه؟!!! چه خبره؟!!

منم دقیقاً همینو میگم. ما عادت کردیم به کپی‌بازی به اینکه هر بازی‌ای منتشر شد، فوری بخریم. عادت کردیم در ماه 6-7 تا بازی بخریم و برا همین ماهی 4تا بازی برامون میشه تاسف‌آور!
در حالت عادی(اصلاً گیریم پولشم داری) ماهی 1 بازی بگیری، بازم جزو کسایی محسوب میشی که خیلی بازی میخرن.

ماهی 200 تومان برای بازی دادن خیلی هم وحشتناک نیست(تازه این درصورتیه که یا وضعت خوب باشه، یا حتی 13 میلیون توی بانک بذاری، ماهی 238 تومان بهت میده) ولی عقلانی فکر کنی میبینی خیلی کم پیش میاد هر ماه بخوای بازی بخری.
یه بازی رم اگه یکی دو ماه بعد از عرضه شدنش بازی کنی مشکلی پیش نمیاد.

نه دوست عزیز من نگفتم که یکی 3 تا 4 بازی بخره . من گفتم یه معلم حقوق یه ماهش میشه 800 هزار تومن که برابره با 4 تا بازی اورجینال و خواستم مثالی بیارم در اثبات این که چقدر پول ما در حال حاضر برای خرید محصولات اورجینال خارجی کم و بی ارزشه . یعنی شما باید ماهی یک چهارم در آمد یه خانواده رو خرج فقط یک عدد بازی کنی .

در کل به نظر من از هر طرف که به این موضوع نگاه کنید نمی تونید منکر قیمت های بالای بازی ها باشید .

نه دوست عزیز من نگفتم که یکی 3 تا 4 بازی بخره . من گفتم یه معلم حقوق یه ماهش میشه 800 هزار تومن که برابره با 4 تا بازی اورجینال و خواستم مثالی بیارم در اثبات این که چقدر پول ما در حال حاضر برای خرید محصولات اورجینال خارجی کم و بی ارزشه . یعنی شما باید ماهی یک چهارم در آمد یه خانواده رو خرج فقط یک عدد بازی کنی .

در کل به نظر من از هر طرف که به این موضوع نگاه کنید نمی تونید منکر قیمت های بالای بازی ها باشید .
آها!:d
ولی کسی منکر قیمت بالای بازیها نمیشه. بله قیمتها بالاس. پس بهتره از محصولات داخلی که قیمت خیلی کمتری دارن و با حقوق ایرانی‌ها همخونی داره حمایت کنیم. این‌طور نیست؟

و یه چیز دیگه درمورد مثالی که زدی. چطور اون معلم، حاضره کل حقوق 2ماه یه خونواده رو بده برای خرید کنسول، ولی 1چهارم حقوق یک ماهشو نمیخواد برای بازی بده؟ تناقض داره یکم.(ولی در کل حرفت درسته.)

آها!:d
ولی کسی منکر قیمت بالای بازیها نمیشه. بله قیمتها بالاس. پس بهتره از محصولات داخلی که قیمت خیلی کمتری دارن و با حقوق ایرانی‌ها همخونی داره حمایت کنیم. این‌طور نیست؟

نه عزیز قسمت دوم صحبت من ربطی به حرف شما نداشت و ابراز یه مسئله کلی بود .
این حرفی که شما زدی که معلومه جنبه طنز داره ولی شاید اگه از یه زوایه خاصی به موضوع نگاه کنی پیشنهاد مفیدی باشه . :d لااقل در وضعیت حاضر که اکثر افراد جامعه طرف کنسول های نسل جدید با این هزینه های زیاد نمی رن بهتره روی محصولات خودمون سرمایه گذاری کنیم . :d
ولی در کل این احساس حقارت و سر سپردگی نسبت به غرب و محصولات غربی در بین ملت ایران و به خصوص جوانان یه معظل بزرگیه و شک نکن که روی کلیه جنبه های زندگی یه ایرانی تأثیر خودشو می زاره و به انتخابهاش جهت می ده و باید یه فکر اساسی به حالش کرد .

آخرین ویرایش:
اصلاً جنبه‌ی طنز نداشت. ولی همین ذات دزد معابانه/مآبانه(:d) ایرونیا باعث میشه حرفهای جدی درمورد کشورشونو طنز ببینن.
هممون همینیم. وقتی هممون با دزدی بزرگ میشیم، معلومه روحیمون هم همیشه همین میمونه...

ولی در کل این احساس حقارت و سر سپردگی نسبت به غرب و محصولات غربی در بین ملت ایران و به خصوص جوانان یه معظل بزرگیه و شک نکن که روی کلیه جنبه های زندگی یه ایرانی تأثیر خودشو می زاره و به انتخابهاش جهت می ده و باید یه فکر اساسی به حالش کرد .
داداش از اون حرفا بودا! این چه حرفیه شما میزنی آخه؟ مثلا یه گوشی مثل آیفون و یا سامسونگ کل بازار دنیا رو قبضه کردند و ربطی به مرز ها نداره. برند بازی و دعوا بین دارندگان برند های مختلف هم همه ی جای دنیا هست!!! مثلا همین چند وقت پیش یه آمار درباره اسمارت فون دیدم که 40% مردم ژاپن آیفون، حدود 50% اندروید و 10% باقی مونده ویندوزفون و بلک بری دارند. مطمئن باش اونایی که اندرویدی دارن هم گوشی های شاخ دنیا رو استفاده میکنن و این قضیه تو همه ی جای این کره وحود داره. مشکل جای دیگه هست برادر من! شما جوونا رو مقصر ندون! اتفاقا جوونای ما بهترین و قدردان ترین جوونای دنیا هستن. فقط کافیه یه بازی خوب به معنای واقعی کلمه ساخته بشه ببین چجوری حمایت میشه! مشکل میدونی چیه؟! اینه که ما ها محصول خوب نداریم! حالا چرا نداریم؟ چون بازارمون رقابتی نیست! وقتی بازار هم رقابتی نیست قیمت ها سر به فلک میکشه! تا میتونن دلار رو میبرن بالا و تا میتونن تعرفه های گمرک رو میبرن بالا تا ما جنس خارجی نخریم(گمرک ماشین 90% ــه!!!). اینکه ما جنس خارجی نخریم بحث من نیست. بحث من اینه که وقتی که جنس خارجی که با کیفیت هم هست نیاد محصولات ایرانی از فروش خیالشون راحته و اون فروش رو تضمین شده میدونند. در نتیجه رقابت تعطیل! رقابت تعطیل یعنی فاجعه یعنی کیفیت آشغال!!! حالا هم که مثلا تعداد خودروی تولید شده در سال به خاطر تحریم کاهش پیدا کرده و همین مسئله مزید بر گرونیش شده! نمونه ی دیگه اش گوشی شاهکار GLX! فکر می کنی ما مریضیم که GLX نمیخریم و میریم برند خارجی میخریم؟؟!! نه داداش!!! GLX دوستم خرید هفته اول دود ازش بیرون زد و سوخت! کیفیت این گوشی آشغاله! تمام شد! دیگه این برند معروف ترینشه دیگه! حالا توی یه جوون ایرانی چه چیزهایی جلب توجه میکنه؟ 1.گوشی 2.ماشین 3.لپ تاپ 4.احیانا کنسول و موارد دیگه. توی همه ی این زمینه ها عقل سلیم میگه که تا وقتی که کالای با کیفیت داخلی وجود نداره باید خارجی خرید! این علاقه ی ما به محصولات خارجی ناشی از طرفداری ماست! وقتی من دارم از سونی و مایکروسافت لذت میبرم بیام بهش فحش بدم! قربون صدقه اشم میرم و این قدردانی منو میرسونه! این که شما نگرانی بچه ها نسبت به هک نشدن کنسول ها رو به احساس حقارت و سرسپردگی نسبت به محصولات غربی تلقی میکنید مسلما از خودخواهی شماست! که میخواین مفت و مفت بازی کنید. وضعیت دلار و معیشت ما خرابه، سونی و مایکرو ضرر کنن؟! این مسلومنیه؟ این عدالته؟ اگه هم بعضی ها دوست ندارن که کنسول ها هک بشه تنها دلیلش اینه که وضعیت بازی های آنلاین خراب نشه و بشه از کنسول اون بهره ای که باید ببریم رو ببریم(این نسل از کنسول ها برای بازی آنلاین ساخته شدن و با هک عملا کسی به سمت آنلاین نمیره!)
ما ها مریض نیستیم که طرفداری سونی و مایکرو و ... رو میکنیم که... همه ی دنیا این کار رو میکنن و دلیلش هم هر چی باشه احساس حقارت و سرسپردگی نسبت به محصولات غربی نیست! مشکل فراتر از این حرف هاست و اینجا دیگه واقعا مسئولین باید رسیدگی کنن! با رقابتی کردن بازار نه انحصاری کردنش!

البته ايشونم ديگه خيلي كم بازي خريده :dچون ماهي دو سه تا بازي تو حقوق ماهيانه يه كارمند امريكايي مشكل ايجاد نمي كنه

ولي مساله اصلي اينجاس كه همين ماهي دو سه تا رو هم تو ايران ميشه به صورت دست دوم و يكي دو ماه بعد عرضه گرفت كه اون وقت فكر نكنم با اين فرم خريد خيلي لازم باشه پول خرج كرد(با كپي شدن يا نشدن كنسولا كاري ندارم ولي ديگه دوران هر بازي ٣ تومن هم خيلي خيلي ارزوني بود)

+

يه مسالم اينه كه من و شما كه منتقد نيستيم كه هر چي مياد تو بازار رو بازي كنيم همين ماهي يكي دو تا هم كافيه به نظرم بيش از اين وقت گذاشتن و تجربه هر بازي روانجام دادن ميشه وقت تلف كردن

.
البته من یکمی اغراق کردم :)ولی این دوستم تو امریکا میگه،واقعا براشون اونقدر ها راحت نیست هزینه اینترنت و کنسول و بازی بدن چون اونجا درسته درامد بالاست ولی هزینه زندگی هم بالاست.
ولی خوب به هر حال باید قبول کرد قیمت دلار کمی غیر منطقیه و این مساله یکم کار گیمرا رو سخت کرده.

همون طور که می دونید X1 توی اروپا به همراه نسخه دیجیتالی Fifa 14 عرضه میشد، بعد از تاخیر خوردن عرضه کنسول تو یه سری کشور اروپایی مایکروسافت گفته بود که واسه اون کشورها و کسانی که بازی رو پیش خرید کردن یه بازی مجانی در نظر می گیره، حالا :دی

10444721_755028967880883_8678333341084810115_n.jpg

این فعلا واسه هلند هست ولی احتمالا برای بقیه کشورها هم در نظر گرفته میشه. البته دقت کنید Fifa 15 رو برای این کشورها در نظر گرفتن که واسه خریدارها عالیه :دی

سلام:">

به کینکت هر چی می گم کار نمی کنه:(( چه کارش کنم؟

بعد اون shoutdown اصلا تو ستینگ نیست لطفا بگید دقیقا کجاست؟
سلام
موقعی که میخوایی دستگاه رو خاموش کنی دکمه وسط دسته رو نگه دار بعدش یه صفحه باز میشه Console off رو بزن دستگاه کاملا خاموش میشه

آخرین ویرایش:
همون طور که می دونید X1 توی اروپا به همراه نسخه دیجیتالی Fifa 14 عرضه میشد، بعد از تاخیر خوردن عرضه کنسول تو یه سری کشور اروپایی مایکروسافت گفته بود که واسه اون کشورها و کسانی که بازی رو پیش خرید کردن یه بازی مجانی در نظر می گیره، حالا :دی

10444721_755028967880883_8678333341084810115_n.jpg

این فعلا واسه هلند هست ولی احتمالا برای بقیه کشورها هم در نظر گرفته میشه. البته دقت کنید Fifa 15 رو برای این کشورها در نظر گرفتن که واسه خریدارها عالیه :دی

خوش به حالشون دقيقا ٢تا بازى كه ١٠٠٪ ارزش خريد دارن

Sent from my iPhone using Tapatalk

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or