همه چیز درباره Playstation Network و Playstation Store

یکی که دقیق میدونه بگه تا نظریه خودم رو بگم البته فقط نظریه هست
برای هر دلار که داخل PSN خرج کنی 10 پوینت میگیری ، برای گرفتن پوینتا هم باید رو اکانتت پلاس باشه، از سایت امتحان نکردم ولی از کنسول قابل دسترس نیست،
پوینتای که گرفتی رو میتونی برای خرید یه سری بازی پیشنهادی یا ایتمای تزئینی یا خرید گیفت کارت استفاده کنی، من گیفت کارت گرفتم ازش مستقیم رو اکانتت شارژ میشه فکر نکنم کد بده که بشه انتقال داد به اکانت یا شخص دیگه.

این چیزایی که میگم حدس هست من دقیق نمیدونم شاید هم دارم چرت میگم چند وقت دیگه بهم بخندین.:D
ببینید ما دو جور تحریم داریم عدم دسترسی و عدم فعالیت.
توی اولی خب مسئله صرفا آی‌پی هست شما نمیتونید به یه سایت یا فایلی برای دانلود دسترسی داشته باشید و با عوض کردن آی‌پی بهش دسترسی پیدا میکنید. توی این سخت گیری خاصی نیست و یه تغییر آی‌پی هاست براتون باز میشه. مگه اینکه بخاطر تغییر زیاد آی‌پی اون سایت شما رو هکر یا مخرب شناسایی کنه و آی‌پی یا مک آدرس رو ببنده. به این مورد زیاد برخورد کردید.
دومی عدم فعالیت هست که اتفاقی که داره میافته خیلی شبیه دومی هست. طبق قانون آمریکا اگه شرکتی آمریکایی یا غیرآمریکایی که قصد فعالیت در آمریکا رو داشته باشه حق نداره تبادل مالی با کشور های تحت تحریم داشته مثل کشور عزیز ما جزوش هست. یعنی شما نمیتونی از یه پلتفرمی که توی آمریکا کسب و کار داره کسب درآمد کنی برای نمونه یودمی اگه بفهمه شما ایرانی هستی خیلی سریع اکانت رو بن میکنه یا بهتره بگم محدود میکنه و اون اکانت وجود داره ولی نمیتونه به خدمات سایت دسترسی داشته باشه. اینکه دوستان میگن حتی vps هم نمیتونن خیلی داستان رو شبیه میکنه. تو این سایت ها میتونی کسب درآمد داشته باشی. مثلا توی یودمی میتونی دوره ضبط کنی بفروشی برای همین حساس هستند. ولی مثلا کورسرا انقدر حساس نیست و صرفا تغییر آی‌پی مشکل رو حل میکنه. شاید این ps star چون درآمدی به صاحب اکانت میده اجاره دسترسی به سایت رو از طریق پلتفرمی که این سرویس وجود داره رو نمیده و چون تو کنسول وجود نداره رو میده. ممکنه تا حالا مشکلی نبود و نظارت تازه آمریکا این اجبار رو به سونی کرده باشه.
بازم میگم اینا حدس هست شاید من اشتباه کنم

شاید این ps star چون درآمدی به صاحب اکانت میده اجاره دسترسی به سایت رو از طریق پلتفرمی که این سرویس وجود داره رو نمیده و چون تو کنسول وجود نداره رو میده. ممکنه تا حالا مشکلی نبود و نظارت تازه آمریکا این اجبار رو به سونی کرده باشه.

یعنی یه نفر چند صد دلار خرج میکنه که ۵هزار پوینت جمع کنه تا بتونه گیفت ۲۰دلاری بخره و به یکی بفروشتش؟ :D ضمن اینکه وقتی ازین طریق گیفت رو دریافت کنید، کُد به شما داده نمیشه و مستقیم وارد اکانت خودتون میشه.

به نظرم خیلی دارید سخت میگیرید. این اتفاق بارها افتاده و بعدشم درست شده. یه گوگل ساده کنید متوجه میشید. اینقدر استرس نگیرید.

یعنی یه نفر چند صد دلار خرج میکنه که ۵هزار پوینت جمع کنه تا بتونه گیفت ۲۰دلاری بخره و به یکی بفروشتش؟ :D ضمن اینکه وقتی ازین طریق گیفت رو دریافت کنید، کُد به شما داده نمیشه و مستقیم وارد اکانت خودتون میشه.

به نظرم خیلی دارید سخت میگیرید. این اتفاق بارها افتاده و بعدشم درست شده. یه گوگل ساده کنید متوجه میشید. اینقدر استرس نگیرید.
من فقط اطلاعات رو دادم اصلا نخواستم چیزی رو القا کنم. خود من هم این کنسول رو تو خونه دارم و اگه موضوع اشتباه باشه به نفع خودم هم هست ولی این چیزا که داره پیش میاد عجیبه. اگه اشکال سرور بود باید تو کنسول هم لاگین نمیشد. و خب اصلا مهم نیست شما چقدر خرج میکنی و چی دریافت میکنی همین که چیزی کسب میکنی یا بهتر بگم منفعتی عاید شما میشه جزو همون کتگوری قرار میگیری. خب شما بعدن میتونی اکانتت رو ظرفیتی بفروشی یا کل اکانتت رو بفروشی به فرد دیگه. من بازم دعا میکنم تمام حدس‌هایی که زدم اشتباه باشه چون اگه درست باشه اول از همه خود من هم ضرر کردیم و اگه همین الان رسمی بشه قیمت کنسولی که دارم براش قسط پرداخت میکنم نصف میشه

این چیزایی که میگم حدس هست من دقیق نمیدونم شاید هم دارم چرت میگم چند وقت دیگه بهم بخندین.:D
ببینید ما دو جور تحریم داریم عدم دسترسی و عدم فعالیت.
توی اولی خب مسئله صرفا آی‌پی هست شما نمیتونید به یه سایت یا فایلی برای دانلود دسترسی داشته باشید و با عوض کردن آی‌پی بهش دسترسی پیدا میکنید. توی این سخت گیری خاصی نیست و یه تغییر آی‌پی هاست براتون باز میشه. مگه اینکه بخاطر تغییر زیاد آی‌پی اون سایت شما رو هکر یا مخرب شناسایی کنه و آی‌پی یا مک آدرس رو ببنده. به این مورد زیاد برخورد کردید.
دومی عدم فعالیت هست که اتفاقی که داره میافته خیلی شبیه دومی هست. طبق قانون آمریکا اگه شرکتی آمریکایی یا غیرآمریکایی که قصد فعالیت در آمریکا رو داشته باشه حق نداره تبادل مالی با کشور های تحت تحریم داشته مثل کشور عزیز ما جزوش هست. یعنی شما نمیتونی از یه پلتفرمی که توی آمریکا کسب و کار داره کسب درآمد کنی برای نمونه یودمی اگه بفهمه شما ایرانی هستی خیلی سریع اکانت رو بن میکنه یا بهتره بگم محدود میکنه و اون اکانت وجود داره ولی نمیتونه به خدمات سایت دسترسی داشته باشه. اینکه دوستان میگن حتی vps هم نمیتونن خیلی داستان رو شبیه میکنه. تو این سایت ها میتونی کسب درآمد داشته باشی. مثلا توی یودمی میتونی دوره ضبط کنی بفروشی برای همین حساس هستند. ولی مثلا کورسرا انقدر حساس نیست و صرفا تغییر آی‌پی مشکل رو حل میکنه. شاید این ps star چون درآمدی به صاحب اکانت میده اجاره دسترسی به سایت رو از طریق پلتفرمی که این سرویس وجود داره رو نمیده و چون تو کنسول وجود نداره رو میده. ممکنه تا حالا مشکلی نبود و نظارت تازه آمریکا این اجبار رو به سونی کرده باشه.
بازم میگم اینا حدس هست شاید من اشتباه کنم
اتفاقا درست گفتی . اره احتمال زیاد چون اینترنت بین الملل ما درست حسابی کار نمیکنه و با انواع vpn و ای پی های مختلف میخوایم وارد بشیم سیستم امنیتی سونی مارو مخرب و مشکوک شناسایی میکنه و برا همین نمیتونیم وارد بشیم

اتفاقا درست گفتی . اره احتمال زیاد چون اینترنت بین الملل ما درست حسابی کار نمیکنه و با انواع vpn و ای پی های مختلف میخوایم وارد بشیم سیستم امنیتی سونی مارو مخرب و مشکوک شناسایی میکنه و برا همین نمیتونیم وارد بشیم
هنوز زود برای قضاوت بیایم خوشبین باشیم تا وقتی که مشخص بشه. الان بهتره فکر کنیم اشکال سونی هست که قراره برطرف بشه

بیشتر این نظریه هایی که گفتید متاسفانه افسانه ای بیش نیست!!
استفاده از vpn تو خود خارج هم زیاد استفاده میشه برای گرفتن ping بهتر !! تو اینترنت یک سرچ ساده کنید هم میبینید خیلی ها برای نزدیک شدن به ۱ سرور بازی از vpn استفاده میکنن برای همین هیچ وقت استفاده از vpn و روشهای تغییر ip سرورهای بازی و گیمینگ به عنوان تهدید و عامل مخرب تشخیص نمیدن!!
اینم یک لینک از مزایا استفاده vpn در بازی های آنلاین روی پلی استیشن که forbes که سایت معتبری هستش ارائه داده!!
Playstation VPN Setup Guide 2024.

اصلا قبل از اینکه این مشکل پیش بیاد مگه کسی از vpn برای وارد شدن به app استفاده میکرد؟
خیلی راحت و بی دردسر ساین میشد.
اون بحث پسورد اشتباه زدن هم که از بیخ و بن رد شده است مگه میشه یه جماعت زیادی همه با هم یهو پسورد اشتباه بزنیم
امیدوارم همون جور که نوید گفت موقتی باشه و به زودی درست بشه

اصلا قبل از اینکه این مشکل پیش بیاد مگه کسی از vpn برای وارد شدن به app استفاده میکرد؟
خیلی راحت و بی دردسر ساین میشد.
اون بحث پسورد اشتباه زدن هم که از بیخ و بن رد شده است مگه میشه یه جماعت زیادی همه با هم یهو پسورد اشتباه بزنیم
امیدوارم همون جور که نوید گفت موقتی باشه و به زودی درست بشه
من همیشه حتی قبل از اینکه وضع اینترنت خراب بشه از vpn استفاده میکردم چون نمیخواستم اکانت ریجن امریکای من با ip ایرانی تو سیستم سونی ثبت بشه (صرفا برا احتیاط) چون در قوانین ساخت اکانت سونی اومده هر گونه اطلاعات غلط دادن به سونی احتمال بن داره خب همه ی ما موقع ساخت اکانت اطلاعات غلط دادیم مثل ادرس و کشور .البته اینم بگم خیلی ها در دنیا مثل ما اکانت با ریجن متفاوت میسازن ولی تا الان سونی با اینکه میدونه ولی کاری نکرده و نمیکنه ولی خب امکان داره یه روزی حالا به هر دلیلی بخواد پیگری کنه و سخت بگیره و اکانت هارو ببنده
بحث پسورد اشتباه زدن نیست . مشکل اینترنت بین الملل ماست که ایراد داره

من همیشه حتی قبل از اینکه وضع اینترنت خراب بشه از vpn استفاده میکردم چون نمیخواستم اکانت ریجن امریکای من با ip ایرانی تو سیستم سونی ثبت بشه (صرفا برا احتیاط)
یعنی هنگام بازی روی کنسول هم همیشه vpn آمریکا میزدی؟ اگه نه، که عملا بی فایده بوده.

.البته اینم بگم خیلی ها در دنیا مثل ما اکانت با ریجن متفاوت میسازن ولی تا الان سونی با اینکه میدونه ولی کاری نکرده و نمیکنه ولی خب امکان داره یه روزی حالا به هر دلیلی بخواد پیگری کنه و سخت بگیره و اکانت هارو ببنده
اگه روزی این کارو بکنه این قضیه محدود به چندتا تا کشوری که توسط آمریکا تحریم شدن مثل ایران، کره شمالی یا ... نمیشه، بلکه همه کشورایی (که تعدادشون هم بسیار زیاده) که تحریم نیستن ولی پلی استیشن توشون سرویس نمیده هم تحت تاثیر قرار میگیرن.

یعنی هنگام بازی روی کنسول هم همیشه vpn آمریکا میزدی؟ اگه نه، که عملا بی فایده بوده.

اگه روزی این کارو بکنه این قضیه محدود به چندتا تا کشوری که توسط آمریکا تحریم شدن مثل ایران، کره شمالی یا ... نمیشه، بلکه همه کشورایی (که تعدادشون هم بسیار زیاده) که تحریم نیستن ولی پلی استیشن توشون سرویس نمیده هم تحت تاثیر قرار میگیرن.
همین طور که خودتون گفتین یه سری کشور ها تحریم هستن مثل ایران کره ی شمالی سوریه روسیه ولی یه سری کشور ها هستن که صرفا خدمات ندارن که تعداشونم زیاده ولی من ترسم از اینکه سونی به کشورهای تحریمی گیر بده و با بقیه کاری نداشته باشه

آقا جان حرص چیو میزنید
تا وقتی که وصل میشیم گیم می‌زنیم کیف میکنیم
وقتی هم نشد که دیگه نشده دیگه
نون شب که نیست
همون عکس پروفایلت..‌‌.. به زندگی :D

دوستان مشکل حل شده انگار، من الان به راحتی با گوشی ساین این کردم به اکانت psn،
با کانفیکت رایگان v2ray رفتم، احتمالا بدون فیل... ترشکن هم بره

فرستاده شده از BAC-L21ِ من با Tapatalk

Back