همه چیز درباره ویندوز 7

.PinkFloyd.

کاربر سایت
Jun 23, 2010
226
نام
Ali
سلام
من تازه این ویندوز 7 رو ریختم.مشکل اولم اینه که resolutionنم 900 - 1600 هست که آخرین حدشه ولی وقتی من تو بازیها می رم از سمت راست و چ÷ صفحه اندازه ی عرض یه مبایل سیاهه!می خواستم ببینم چی کار کنم درست شه؟من تو xp با 700 - 1200 بودم صفحه از این بهتر بود و بازی ها هم درست بود!!
مشکل بعدی اینه که سرعت ÷ی سیم بعضی وقت ها خیلی کم می شه!حالا نمی دونم به ویندوز مربوط می شه یا نه؟!
اینم سیستمم شاید لازم شه:
ram: 3.25 gig
cpu: 3.06ghz
graphic: 1 gig 9500 gt
در ضمن ویندوزم 32 بیته

ممنون

باید رمت 4g باشه که میزنه 3.25 اگر 64 بیت نصب کنی بهتره
واسه او تصویرم درایور کارت گرافیک رو نصبش بکن
اگر تو بازی دید سرعت میاد پایین برنامه GameBooster دانلود کن حدود 150MB از رمت آزاد میکنه

mohammad.j

کاربر سایت
Nov 10, 2010
128
نام
mohammad
باید رمت 4g باشه که میزنه 3.25 اگر 64 بیت نصب کنی بهتره
واسه او تصویرم درایور کارت گرافیک رو نصبش بکن
اگر تو بازی دید سرعت میاد پایین برنامه GameBooster دانلود کن حدود 150MB از رمت آزاد میکنه

آره رمم 4.من هر چی تو my Computer/ propertiesنوشته بود نوشتم.برا 64 بیت هم من شنیدم 64 بیت رو باید از اینترنت خیلی چیزا شو دانلود کنی ولی 32 هم چین چیزی نداره برا همین 32 گرفتم.فرق دیگه ای داره؟!
خوب کارت گرافیک رو وقتی ویندوز رو عوض کردم نصب کردم که 900 -1600 هم داره!!؟
سرعت بازی خوبه فقط انگار فک کنید full screen نیست!!

Karchect

hardcore will never die, but you will
کاربر سایت
May 26, 2010
4,989
نام
کیان
اقا gadget برای 7 ندارید
پنل Gadget رو که باز میکنی، پایینش نوشته Get more Gadget Online
ادامه بدی کلی میتونی پیدا کنی ...

مال من چرا Genuine نداره:(
شما خودتو ناراحت نکن :d

آره رمم 4.من هر چی تو my Computer/ propertiesنوشته بود نوشتم.برا 64 بیت هم من شنیدم 64 بیت رو باید از اینترنت خیلی چیزا شو دانلود کنی ولی 32 هم چین چیزی نداره برا همین 32 گرفتم.فرق دیگه ای داره؟!
خوب کارت گرافیک رو وقتی ویندوز رو عوض کردم نصب کردم که 900 -1600 هم داره!!؟
سرعت بازی خوبه فقط انگار فک کنید full screen نیست!!
برتری 64 بیت دو مورده، یکی سرعت اجرای بالاتر و دومی هم اینه که برنامه های جدید اکثرا 64بیت هستن که نمیتونی روی 32بیت نصبشون کنی، ولی برنامه های 32 بیت رو میشه روی 64 بیت اجرا کرد ... مخصوصا واسه اجرای بازیها هم تاثیر داره ...
مشکل اینکه full Screen نمیشه هم از توی تنظیمات بازی رزولیشن رو تنظیم کن باید درست بشه
در ضمن کسی که گیم میزنه باید گرافیکشو مرتبا آپدیت کنه، با Driver Genius میتونی درایور همه ی سخت افزارهای کامپیوتر رو آپدیت کنی

• Like
Reactions: mohammad.j

mohammad.j

کاربر سایت
Nov 10, 2010
128
نام
mohammad
برتری 64 بیت دو مورده، یکی سرعت اجرای بالاتر و دومی هم اینه که برنامه های جدید اکثرا 64بیت هستن که نمیتونی روی 32بیت نصبشون کنی، ولی برنامه های 32 بیت رو میشه روی 64 بیت اجرا کرد ... مخصوصا واسه اجرای بازیها هم تاثیر داره ...
مشکل اینکه full Screen نمیشه هم از توی تنظیمات بازی رزولیشن رو تنظیم کن باید درست بشه
در ضمن کسی که گیم میزنه باید گرافیکشو مرتبا آپدیت کنه، با Driver Genius میتونی درایور همه ی سخت افزارهای کامپیوتر رو آپدیت کنی

ممنون
پس این جریان این که 64 دانلود داره چیه؟!!
همه کار کردم تنها فکری که به نطرم نیومد تو تنظیمات بازی بود:dممنون
می شه یکم بیشتر در مورد این نرم افزار توضیح بدی؟!این چه و این که آقای A.YOU.L می گن GameBooster چیه؟!

.PinkFloyd.

کاربر سایت
Jun 23, 2010
226
نام
Ali
ممنون
پس این جریان این که 64 دانلود داره چیه؟!!
همه کار کردم تنها فکری که به نطرم نیومد تو تنظیمات بازی بود:dممنون
می شه یکم بیشتر در مورد این نرم افزار توضیح بدی؟!این چه و این که آقای A.YOU.L می گن GameBooster چیه؟!

GameBooster ویندوزیت رو basic و سرویس های اضافه رو میببنده تا ار حافظه ی کارت گرافیگ و رم کمتر برای ویندوز استفاده بشه و فضای بیشتر برای بازی کردن داشته باشی

جریان دانلود هم نمیدونم کی از خودش دراورده و بهت گفته :-/:d
اگر منظورش اپدیت بوده ، همه ی ویندوز ها اپدیت دارن که اونم میتونی تنظیم کنی آپدیت نکنه "هم 32 و هم 64 چون تشخیص میده وبندوزت کرک شده هست"
اگر خواستی دانلود کنی روی اتوماتیک نذار و دستیش کن و این KB971033 آپدیتو نصب نکن تا کرک ویندوزت غیر فعال نشه.

Driver Genius هم باید واسه آپدیت کردن درایور کارت گرافیک باشه (من ازش استفاده نمیکنم و از خوده سایت اصلی دانلود میکنم)

||||
اگر حوصلشو داری 64 بیت نصب کن تا از 4 g رمت استفاده کنی چون حدود 500 تا 600 mb از رمت رو ویندوز میگیره پس اگر 64 بیت باشه و برنامه ی gamebooster هم داشته باشی خیلی بهتره

R.P.G

کاربر سایت
Mar 21, 2009
1,090
نام
Marked One
سلام دوستان
من امروز این پیغام رو میده واسه من که This copy of windows is not genuine.

ویندوز هم اورجینال نیست و کرک شدس، میخواستم ببینم چیکار بکنم درست بشه ؟ چون اینطور که به نظر میرسه دیگه از آپدیت خبری نیست با این پیغامی که داده.

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
سلام دوستان
من امروز این پیغام رو میده واسه من که This copy of windows is not genuine.

ویندوز هم اورجینال نیست و کرک شدس، میخواستم ببینم چیکار بکنم درست بشه ؟ چون اینطور که به نظر میرسه دیگه از آپدیت خبری نیست با این پیغامی که داده.

خدمت شما :

TheGodfather

ALI
Gold User
Jun 21, 2011
1,070
نام
Ali
با سلام دوستان من یه ویندوز سون دارم که به همراه مجموعه LORD 2010 خریدمش
دیروز داشتم آپدیتش می کردم که توی آپدیت ها نوشته بود Servise Pack 1 و حجمش حدودا 45 مگابایت بود خلاصه سرتون رو درد نیارم من هم به همراه چند گزینه ی دیگه که البته جزو Importante Update ها بودند رو Update کردم حالا وقتی روی My Computer کلیک راست میکنی و properties رو میزنی نوشته سرویس پک یک که قبلا اون نوشته رو نداشت میتونید توضیح بدید که قضیه این سرویس پک یک چیه؟ و چرا قبلا این نوشته رو ویندوزم نداشته ممنون میشم
23064789079149259254.jpg

789

کاربر سایت
Oct 17, 2005
846
نام
رامتین
با سلام دوستان من یه ویندوز سون دارم که به همراه مجموعه LORD 2010 خریدمش
دیروز داشتم آپدیتش می کردم که توی آپدیت ها نوشته بود Servise Pack 1 و حجمش حدودا 45 مگابایت بود خلاصه سرتون رو درد نیارم من هم به همراه چند گزینه ی دیگه که البته جزو Importante Update ها بودند رو Update کردم حالا وقتی روی My Computer کلیک راست میکنی و properties رو میزنی نوشته سرویس پک یک که قبلا اون نوشته رو نداشت میتونید توضیح بدید که قضیه این سرویس پک یک چیه؟ و چرا قبلا این نوشته رو ویندوزم نداشته ممنون میشم
23064789079149259254.jpg

هر شرکتی به خصوص مایکروسافت هر چند وقت یک بار مجموعه رو تحت عنوان سرویس پک ارائه میدن که شامل یه سری اپدیت و رفع نقص های موجود در سیستم عامل و یا حتی اضافه کردن یه سری عملکرد جدید هست. این مجموعه تحت عنوان سرویس پک هست. بسته به طول عمر نرم افزار شاید شاهد سرویس پک های 2 و 3 هم باشیم.

POOYA1989

Future Breed Machine
کاربر سایت
Jan 1, 2011
1,341
نام
Pooya
دوستان عزیزم سلام!
بنده چند تا سوال در ضمینه ویندوز 7 دارم،اگه میشه راهنماییم کنید.پیشاپیش ممنون.

سوال اولم راجع به آپدیت های ویندوز هست!
1 آیا همه ی آپدیت هایی که ویندوز ارائه میده،را باید نصب کرد؟ یعنی اگر نصب نشن روی کاراییه سیستم تاثیر میذارند؟
2 از کجا میتونم کاری کنم که آپدیت ها به طور اتوماتیک نصب نشن،یا به صورت گزینشی نصب بشن؟
3 نصب کدوم آپدیت هست که باعث میشه،قانونی نبودن ویندوز برای مایکروسافت مشخص بشه؟

دو تا راهنمایی هم میخواستم!
اول اگه میشه بگین حتما باید ویندوز را هر چند مدت یکبار عوض کرد؟
بنده به شخصه از نرم افزار هایی مانند "TuneUp Utilities" برای سالم نگه داشتن ویندوز استفاده میکنم،و به طور منظم
"Registry" های ویندوز رو مرتب میکنم یا "Shortcut" های اضافه رو با نرم افزارهای مخصوص این برنامه پاک میکنم و هر
چند وقت یکبار برای بهبود کارایی سیستم درایو هایی که دارای "Bad Sector" هستند رو عملیات"Defrag" روشون اعمال می کنم!
با تمام این تفاصیل،به نظرتون باز هم احتیاج هست که ویندوز بعد از مدتی عوض بشه؟ (مثلا بعد از یک سال)
اگر میشه لطف کنین بگین نرم افزاری هست که بشه میزات سلامت ویندوز رو متوجه شد؟ یا مثلا فهمید که آیا ویندوز به اندازه روز اول
کارایی داره یا نه؟

عذر خواهی میکنم اگه سوال هام زیاد و خارج از حوصله تاپیک بود بود.ممنون میشم اگه کسی به طور دقیق راهنماییم کنه.
مرسی.

GT5

کاربر سایت
Nov 4, 2010
821
نام
امين
دوستان عزیزم سلام!
بنده چند تا سوال در ضمینه ویندوز 7 دارم،اگه میشه راهنماییم کنید.پیشاپیش ممنون.

سوال اولم راجع به آپدیت های ویندوز هست!
1 آیا همه ی آپدیت هایی که ویندوز ارائه میده،را باید نصب کرد؟ یعنی اگر نصب نشن روی کاراییه سیستم تاثیر میذارند؟
2 از کجا میتونم کاری کنم که آپدیت ها به طور اتوماتیک نصب نشن،یا به صورت گزینشی نصب بشن؟
3 نصب کدوم آپدیت هست که باعث میشه،قانونی نبودن ویندوز برای مایکروسافت مشخص بشه؟

دو تا راهنمایی هم میخواستم!
اول اگه میشه بگین حتما باید ویندوز را هر چند مدت یکبار عوض کرد؟
بنده به شخصه از نرم افزار هایی مانند "TuneUp Utilities" برای سالم نگه داشتن ویندوز استفاده میکنم،و به طور منظم
"Registry" های ویندوز رو مرتب میکنم یا "Shortcut" های اضافه رو با نرم افزارهای مخصوص این برنامه پاک میکنم و هر
چند وقت یکبار برای بهبود کارایی سیستم درایو هایی که دارای "Bad Sector" هستند رو عملیات"Defrag" روشون اعمال می کنم!
با تمام این تفاصیل،به نظرتون باز هم احتیاج هست که ویندوز بعد از مدتی عوض بشه؟ (مثلا بعد از یک سال)
اگر میشه لطف کنین بگین نرم افزاری هست که بشه میزات سلامت ویندوز رو متوجه شد؟ یا مثلا فهمید که آیا ویندوز به اندازه روز اول
کارایی داره یا نه؟

عذر خواهی میکنم اگه سوال هام زیاد و خارج از حوصله تاپیک بود بود.ممنون میشم اگه کسی به طور دقیق راهنماییم کنه.
مرسی.
نه لزومی نیست که همه ی آپدیت ها رو نصب کنی،نه هیچ تاثیری نداره! بیشتر به جنبه های امنیت ویندوز بر میگرده
اگر می خوای به صورت اتوماتیک نصب نشن برو اینجا Control Panel>System and Security>Windows Update
حالا قسمت سمت چپ پنجره روی Change Settings کلیک کن
حالا کشوی Important Updates رو بزن پایین و گزینه Newer check for updates رو انتخاب کن و گزینه Ok رو بزن
فکر نمی کنم آپدیتی باشه که بشه قانونی نبودن ویندوز رو فهمید!
لازم نیست که اینقدر سخت بگیری(ولی اون عادت دیفرگ کردن خیلی خوبه! سعی کن هر 15 روز یک بار درایو هاتو دیفرگ کنی)*موقعی که در حال دیفرگ هستی هیچ برنامه ای رو باز نکن و بزار تنها کاری که ویندوز انجام میده دیفرگ کردن باشه*
و اما درمورد عوض کردن ویندوز باید بگم تا وقتی که ویندوز به یه مشکل اساسی برنخورده(مثلا دچار ویروسی شده که قابل پاک کردن نیست،بالا نیومدن ویندوز به علت پاک شدن فایل های سیستمی یا مسائلی از این دست)نباید عوض بشه من کسایی رو میشناسم که تا 5 سال حتی فکر عوض کردن ویندوز به سرشون وارد نشده!
امیدوارم به دردتون خوده باشه

• Like
Reactions: POOYA1989

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر