همه چيز درباره ویندوز Vista

g_xbox

کاربر سایت
Sep 30, 2006
5
:((
:(( اقایون لطف میکنید بگید طریقه نصب این ویندوز چه طوری من از شرکت طنین گرفتم دو سی هست یکیش اصلا بالا نمیاد اون یکی هم وقتی بخئی نصب کنی ارور میده یه میگه باید کامپیوتر ریستارت بشه همیکنار رو میکنم ولی دوباره همین ارور رو میده بعد توی ستاپ صفحه سیاه میشه یه چیزی پر میشه بعد یه برنامه هست به اسمtanin vista fial version دو گزینه هم داره exit -run روی را کلیک میکنم هیچ اتفاقی نمیوفته(ویندوز نسخه یultimate هست)
لطفا راهنمایی بفرمایید:( (خدایی موقعی که اسم ویندوز رو میشنوم جون میدم:(( :love: )

Behzad

Come on it's time to go
Administrator
Sep 22, 2005
5,824
نام
بهزاد
:((
:(( اقایون لطف میکنید بگید طریقه نصب این ویندوز چه طوری من از شرکت طنین گرفتم دو سی هست یکیش اصلا بالا نمیاد اون یکی هم وقتی بخئی نصب کنی ارور میده یه میگه باید کامپیوتر ریستارت بشه همیکنار رو میکنم ولی دوباره همین ارور رو میده بعد توی ستاپ صفحه سیاه میشه یه چیزی پر میشه بعد یه برنامه هست به اسمtanin vista fial version دو گزینه هم داره exit -run روی را کلیک میکنم هیچ اتفاقی نمیوفته(ویندوز نسخه یultimate هست)
لطفا راهنمایی بفرمایید:( (خدایی موقعی که اسم ویندوز رو میشنوم جون میدم:(( :love: )

ویستا روی 2 تا سی دی ؟ :blink:
شما بهتره که اون 2 تا سی دی رو بندازی دور چون فکر نمیکنم به هیچ دردی بخورن
بعدشم بری یدونه DVD فاینال ورژن بخری و راحت بیای بشینی نصب کنی

-----

راستی اون مشکل من با مسنجر هنوز حل نشده ... کلا فارسی رو Remove کردم و دوباره add کردم ولی بازم نشد ... هرچیزیم که قابل تغییر بود تغییر دادم ولی اتفاق خاصی نیفتاد

zxc0012004

Da Spirit of Eternity - مدیر سابق
Loyal Member
Sep 30, 2005
1,289
نام
احمد
راستی اون مشکل من با مسنجر هنوز حل نشده ... کلا فارسی رو Remove کردم و دوباره add کردم ولی بازم نشد ... هرچیزیم که قابل تغییر بود تغییر دادم ولی اتفاق خاصی نیفتاد

سلام

Regional and Language options

توی Formats Tab، باید Current Format ت رو بکنی English US
توی Location Tab هم Current Location رو بزار US
توی Keyboard and Languages Tab هم باید بری به Change Keyboards و اونجا Default Input Language ت رو بزاری EN-US
توی Administrative Tab هم باید بری به قسمت Change System Locale و از اونجا Current System Locale ت رو English US تعیین کنی ...

اینجوری باید با احتمال بالا مشکلت رفع بشه

(البته من سیستمم همین جوری بودش از اول، ولی خوب از یاهو مسنجر استفاده نمی کنم که بدونم چه خبره ... نصبش که کردم دیدم مشکل شما برام در صورتی ایجاد میشه که تنظیمات اون طوری که اون بالا گفتم نباشه، البته بازم میگم روی سیستم من با یه Vista یی که Final نیست به این شکله ...)

Behzad

Come on it's time to go
Administrator
Sep 22, 2005
5,824
نام
بهزاد
سلام

ممنون احمد جان از توجهت
متاسفانه بازم درست نشد !

-----

از دوستان کسی در مورد این قسمت System Performance Rate که توی ویندوز Vista گذاشتن اطلاعاتی داره ؟
من یه گشت کوچیک زدم تو اینترنت و چندجا نوشته بود که امتیاز بسته به قدرت سیستم و نحوه اجرا کردن ویندوز بین 1 تا 5 متغیره ...

من با این سیستم :
CPU: Intel Core 2 Due E6400 2.13GHz
RAM: 1GB Dual Channel DDR2 800
HDD: 160GB Sata
VGA: BFG GeForce 7600GT OC

امتیاز 4.6 گرفتم

کسی میدونه سقف این امتیاز 5 هست یا بیشتره ؟
بقیه دوستان با چه سیستمی چه امتیازی گرفتن ؟

miiilllaaad

کاربر سایت
Aug 27, 2006
60
Mrt

توصيه ميكنم بريد و ويستاي MRT رو بگيريدچون از همه سي دي هاي ديگه اي كه من گرفتم بهتره..................................................................................................................

.................................... ( Windows Vista Unlimite ( MRT.....................................

hogwarts

کاربر سایت
Mar 27, 2006
773
نام
پدرام
من ویندوز ویستا رو خودم دانلود کردم.کلیه نسخه ها در یک دی وی دی.خودم هم روی دستگاهم Ultimate Edition نصب کردم.کسی قصد خرید داره از p30download.Com بگیره.هم قیمتش مناسبه هم کلیه برنامه های لازم برای ویستا باهاشه.

سیستم من :

CPU 4.2 Dual Core
1GB Ram Ocz USA
VGA 512 - 7100
HDD 320 Sata

K A M B I Z

کاربر سایت
Aug 31, 2006
550
نام
کامبیز
من با این سیستم :

امتیاز 4.6 گرفتم

شما کم نگرفتی؟

من با این سیستم 4.3 گرفتم.

CPU : AMD Athlon64 3000 @ 2540
RAM : 2x512 DDR @460 MHz 3-3-3-7
HDD 200GB SATA2 SAMSUNG
VGA : 7600Gs @ Default Frq.

راستی من هنوز نتونستم ویستارو اکتیویت کنم یعنی الان 15-16 روز دیگه بیشتر اعتبار نداره کرکی یا کدی چیزی جدیدا نیومده؟ من با این برنامه های StopTimer هم کرک کردم بازم هنوز اکتیو نشده حتی زمانش هم متوقف نشده! درضمن با چه درایوری تو ویستا میشه کارت گرافیک رو اور کرد من الان 96.85 رو دارم.

zxc0012004

Da Spirit of Eternity - مدیر سابق
Loyal Member
Sep 30, 2005
1,289
نام
احمد
سلام

ممنون احمد جان از توجهت
متاسفانه بازم درست نشد !

-----

از دوستان کسی در مورد این قسمت System Performance Rate که توی ویندوز Vista گذاشتن اطلاعاتی داره ؟
من یه گشت کوچیک زدم تو اینترنت و چندجا نوشته بود که امتیاز بسته به قدرت سیستم و نحوه اجرا کردن ویندوز بین 1 تا 5 متغیره ...

من با این سیستم :

امتیاز 4.6 گرفتم

سلام

در مورد اول باید بگم که من چند جای دیگه هم چک کردم
با کارهایی که گفتم مشکل بوجود می اومد و رفع هم می شد ...
بهر حال مشکل شما رو نمی دونم باید چه بلایی سرش آورد ؟؟؟
شرمنده اطلاعات من در همین حده ... حالا اگه باز چیزی دستگیرم شد بهت خبر می دم ...

اما برا مورد دوم
اون امتیازی که شما می گیری در اصل کمترین امتیازی هستش که سیستمت می گیره
در کل این امتیاز خودش 5 قسمت داره شامل
Processors
Memory
Graphics
Gaming graphics
Primary hard disk

هر کدوم از اینا یه امتیازی رو میگیره
مثلاً برا سیستم من به ترتیب به شرح زیره :

4.1
4.5
5.9
4.8
5.4

مشخصات سیستمم هم :

Intel Pentium IV 2.8 Prescott
1024 mb (2*512) of PC 3200 (DDR 400) RAM
nVIDIA geForce 6800 (GV-N68128DH)
Maxtor 200 Gb SATA

خوب با توجه به امتیازات فوق من امتیاز کل م میشه 4.1
این سیستم میاد و کمترین امتیاز کسب شده رو Base Score در نظر می گیره
بنظر من درست هم هستش
چون شما فرض کن یه qx-6700 با یه کارت 6200 رو در مقابل یه CPU ی ضعیف مثلاً یه چیزی تو مایه های همین CPU ی من رو با یه geForce 8800 GTX
هیچ کدومش تعادل نداره
چون اولی CPU ش می ترکونه ولی گرافیکش به نفس نفس می اندازه ش
دومی هم گرافیکش می ترکونه ولی CPU ش پشتیبانیش نمی کنه
خوب چون این سیستم بالانس نیست بنابراین بهتره بجای اینکه بیایم میانگین بگیریم و کمبود های مثلاً CPU ی دومی رو با امتیاز گرافیکش بپوشونیم، بیایم و برعکس کار کنیم
یعنی امتیاز پایه رو براساس کمترین بزاریم تا بیخود باعث نه ما از سیستم توقع بیجا داشته باشیم

حالا با این تفاسیر برو و به ریز امتیازات سیستمت نگاه کن تا ببینی کدومشون کم آورده (البته سیتمت حدوداً بالانسه)

حالا
یه تیکه و هم از Help خود ویستا اینجا میزارم (شرمنده که همش رو نمی رسم ترجمه کنم فقط زیرش مهم ترهاش رو می گم، شما هم خودت ماشاله دیگه تو زبان دست طولایی داری)

What is the Windows Experience Index?

The Windows Experience Index measures the capability of your computer's hardware and software configuration and expresses this measurement as a number called a base score. A higher base score generally means that your computer will perform better and faster than a computer with a lower base score, especially when performing more advanced and resource-intensive tasks.

Each hardware component receives an individual subscore. Your computer's base score is determined by the lowest subscore. For example, if the lowest subscore of an individual hardware component is 2.6, then the base score is 2.6. The base score is not an average of the combined subscores.

You can use the base score to confidently buy programs and other software that are matched to your computer's base score. For example, if your computer has a base score of 3.3, then you can confidently purchase any software designed for this version of Windows that requires a computer with a base score of 3 or lower.

About your computer's base score

graphics performance on the desktop, and 3‑D graphics capability.

Here are general descriptions of the kind of experience you can expect from a computer that receives the following base scores:

A computer with a base score of 1 or 2 usually has sufficient performance to do most general computing tasks, such as run office productivity applications and search the Internet. However, a computer with this base score is generally not powerful enough to run Windows Aero, or the advanced multimedia experiences that are available with Windows Vista.

A computer with a base score of 3 is able to run Windows Aero and many new features of Windows Vista at a basic level. Some of the new Windows Vista advanced features might not have all of their functionality available. For example, a machine with a base score of 3 can display the Windows Vista theme at a resolution of 1280 × 1024, but might struggle to run the theme on multiple monitors. Or, it can play digital TV content but might struggle to play High Definition Television (HDTV) content.

A computer with a base score of 4 or 5 is able to run all new features of Windows Vista with full functionality, and it is able to support high-end, graphics-intensive experiences, such as multiplayer and 3‑D gaming and recording and playback of HDTV content. Computers with a base score of 5 were the highest performing computers available when Windows Vista was released.

The Windows Experience Index is designed to accommodate advances in computer technology. As hardware speed and performance improves, higher base scores will be introduced. However, the standards for each level of the index stay the same. For example, a computer scored as a 2.8 should remain a 2.8 unless you decide to upgrade the computer's hardware.

If a particular program or Windows Vista experience requires a higher score than your base score, you can upgrade your hardware to meet the necessary base score. If you install new hardware and want to see if you score has changed, click Update my score. To view details about the hardware on your computer, click View and print details.

About your computer's subscore

The subscores are the result of tests run on the RAM, CPU, hard disk, general desktop graphics, and 3‑D gaming graphics hardware components of your computer. If your base score is not sufficient for a program or Windows Vista experience, you can use the subscores to help you figure out which components you need to upgrade.

The base score is a good indicator of how your computer will perform generally. The subscores can help you understand your computer's level of performance for specific experiences:

Office productivity. If you use your computer almost exclusively for office productivity experiences, such as word processing, spreadsheets, e‑mail, and web browsing, then high subscores in the CPU and memory categories are important. Subscores of 2.0 or higher are usually sufficient in the hard disk, desktop graphics, and 3‑D graphics categories.

Gaming and graphic-intensive programs. If you use your computer for games or programs that are graphic-intensive, such as digital video editing applications or realistic first-person games, then high subscores in the RAM, desktop graphics, and 3‑D gaming graphics categories are important. Subscores of 3.0 or higher are usually sufficient in the CPU and hard disk categories.

Media Center experience. If you use your computer as a media center for advanced multimedia experiences such as recording HDTV programming, then high subscores in the CPU, hard disk, and desktop graphics categories are important. Subscores of 3.0 or higher are usually sufficient in the memory and 3‑D graphics categories.

نکات مهم اینکه این امتیاز برای خرید نرم افزار ها و بازی ها می تونه مصرف بشه و مثلاً گفته میشه برا فلان نرم افزار شما به Base Score مثلاً 4 و بالاتر نیاز دارین (خوب شما اگه Score ت کمتره خریدن اون نرم افزار کار بیخودیه)

کامپیوترهای با Base Score ی معادل 3 و بالاتر می تونن Winows Aero رو فعال کنن

کامپیوترهای با Score بین 4 و 5 می تونن ویندوز ویستا رو بطور کامل پشتیبانی کنن
و در زمان ارئه ی این ویندوز کامپیوترهای با امتیاز معادل 5، کامپیوتر های سریع اون دوران بودن (یهنی همین الان) ...

با توجه به اینکه تو امتیاز های خود من شما 5.9 رو هم می بینی (با اینکه من یه کارت گرافیکاً قدیمی دارم) بنابراین حد این امتیاز 5 نیست و بیشتر از اون رو هم میشه دید
البته من تا حالا دنبالش نبودم
ولی مسلماً میشه سیستم هایی رو یافت که مثلاً همه چیزشون با هم بالانسه و خوب خیلی هم قوی هستن
بنابراین امتیازشون بالاتر میره ...

Behzad

Come on it's time to go
Administrator
Sep 22, 2005
5,824
نام
بهزاد
سلام

ممنون احمد جان از اطلاعاتت

در مورد اول باید بگم که من چند جای دیگه هم چک کردم
با کارهایی که گفتم مشکل بوجود می اومد و رفع هم می شد ...
بهر حال مشکل شما رو نمی دونم باید چه بلایی سرش آورد ؟؟؟
شرمنده اطلاعات من در همین حده ... حالا اگه باز چیزی دستگیرم شد بهت خبر می دم ...

من اون ویندوز قبلی رو کلا پاک کردم و یدونه جدید نصب کردم (یه DVD دیگه) و جالبه که همچنان همون مشکل رو دارم !
تنظیمات Regional این یکی رو هم همونطوری که گفتی انجام دادم ولی بازم نشد

حالا شاید این مسنجر جدیدی که دارن میسازن درست باشه

-----

از دوستان کسی یه Crack سالم برای ویستا که خودش تست کرده باشه داره ؟
من زیاد دنبالش نبودم ... هنوز همون سیستم Stop Timer استفاده میشه یا راه جدیدی پیدا کردن ؟

Dr.XJ

کاربر سایت
Sep 28, 2005
1,868
از دوستان کسی یه Crack سالم برای ویستا که خودش تست کرده باشه داره ؟
من زیاد دنبالش نبودم ... هنوز همون سیستم Stop Timer استفاده میشه یا راه جدیدی پیدا کردن ؟
بهزاد جان من خودم ویستا ندارم
ولی اینو میشناسم
اگه مشکلی برات نیست تست کن خودت
اگه مشکل داشت شرمنده دیگه :-":-"
فقط قصدم کمکه ;)

Windows VISTA Complete Activator

61948_vistalogo.jpg

Download

سایز: 1.2 مگ

Skychaser

The Betrayer
مدیر انجمن
Apr 15, 2006
5,269
نام
جواد محسنی
من سیستمم به خاطر کمبود رم (512دارم) تو قسمت مموری 2.9 گرفت!!!و همون رو گذاشت بیس اسکور...باید یه رم بگیرم..اینجوری نمیشه..ولی بقیه قسمت ها بالای 4 رفت.... الان تو ویستا نیستم تا ریز امتیازات رو بذارم

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,805
نام
امین
داشتم یه چرخی میزدم تو نت این اموزش رو دیدم گفتم بهزاد هم نیاز داره دلم نیومد اموزش رو نزارم اینجا:biggrin1:

با تشکر فراوان ازسهند 110 مدیر محترم انجمن کامپیوتر(بخش سیستم عامل) سایت www.dvb2.com که اطلاعات زیر را در اختیار اینجانب قرار داده ، طریقه قطعی Active کردن Win VISTA رو شرح میدم
icon_cool.gif

.
دوستان این تمام فایل های مورد نیاز برای اکتیو کردن ویستای فاینال هست .
لازم به ذکر است وقتی ویندوز ویستا اکتیو میشه شما به عنوان عضو رسمی ماکروسافت ویندوزتون رو اکتیو میکنین. یعنی ویندوز شما کاملا Genuine هست و اصلا جای ترس نداره که بلاهایی که رد Xp سرمون میومد اینجا سرمون بیاد . به راحتی تمام آپدیت هارو دانلود کنید . برنامه های جدید ماکروسافت رو بگیرید و راحت نصب کنید.
خیالتون راحت باشه .
پسورد : satsatashkan
.
قبل از نصب ویندوز به [ این صفحه ] مراجعه کنید و توسط یک آدرس ایمیل که در سایت مایکروسافت مانند hotmail یا MSN یا LIVE دارید، به آن وارد شوید.

2ro4xzb.jpg

پس از وارد شدن به صفحه ی بالا فرمی‌ که پیش رو دارید را پر کنید و به این نکته دقت داشته باشید که تنها پرکردن بخش هایی‌ که دارای ستاره قرمز رنگ است کافی‌ می‌ باشد.
به هنگام پر کردن این فرم به خاطر داشته باشید که در بخش My E-Mail Address می‌ بایست آدرس ایمیل اولیه یا همان آدرسی‌ که با آن به این صفحه وارد شده اید را مجددآ وارد کنید و سعی‌ کنید از کشورهایی‌ مانند آمریکا یا کانادا در بخش Country/Location استفاده کنید !
پس از پر کردن فرم بر روی Next کلیک کنید تا به صفحه بعد بروید.

2rcmkk1.jpg

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌ کنید یک ایمیل برای تائید آدرس ایمیل انتخابی‌ برای شما ارسال می‌ شود. شما با مراجعه به ایمیل خود بر روی لینکی‌ که از طرف مایکروسافت برای فعال کردن اشتراک شما ارسال شده است، کلیک کنید تا آدرس و پروفایل شما تائید شود.
پس از تائید آدرس ایمیل، شما به طور خودکار به صفحه دریافت سریال منتقل خواهید شد. این شماره سریال را برای خود یادداشت نمایید زیرا در هنگام انتهای نصب ویستا به آن نیاز خواهید داشت.

توجه: در غیر این صورت به همان لینک اولیه مراجعه کنید تا صفحه ای مانند زیر را مشاهده کنید. سپس سریالی‌ که در بخش زرد رنگ مشاهده می‌ کنید را برای نصب ویندوز استفاده کنید

302yxzt.jpg

اکنون می‌ توانید ویندوز ویستا را با خیال آسوده نصب کنید.دقت داشته باشید که در مراحل نصب، فقط از سریال YFKBB-PQJJV-G996G-VWGXY-2V3X8 استفاده کنید و از سریالی‌ که در مراحل بالا اخذ کرده ای بعدا بهره خواهید گرفت. پس از پایان نصب ویستا، مراحل زیر را انجام می دهیم.

با یک جستجوی ساده فایل pkeyconfig.xrm-ms موجود در ویندوز ویستا که در مسیر زیر قرار دارد را پیدا کنید :

C:\Windows\System32\Licensing\pkeyconfig\pkeyconfi g.xrm-ms

در این قسمت می‌ بایست مالکیت این فایل را تغییر دهید که برای تغییر آن، ابتدا با زدن دکمه راست ماوس بر روی این فایل و انتخاب عبارت Properties وارد یک پنجره جدید می شویم. در این پنجره از قسمت بالا Security را کلیک کنید.
اکنون عبارت Advanced را انتخاب کنید و از پنجره باز شده بخش Owner از بالا را انتخاب کرده و بر روی Edit کلیک کنید.
حال می‌ بایست در پنجره جدید در بخش Change owner to گزینه Administrators را انتخاب کرده و بر روی OK دو بار کلیک کنید.

پس از آن مجددا به بخش Security در پنجره Properties برگشته و این بار بر روی گزینه Edit در قسمت بالا کلیک می‌ کنید.
در پنجره ی جدید، از بخش Group or user names گزینه Administrators را انتخاب کرده و از کادر Permissions for Administrators عبارت Full control را علامت (تیک) بزنید و بر روی OK دو بار کلیک کنید تا تنظیمات اعمال و پنجره ها بسته شود.

3ymdny9.jpg

2u**22w.jpg

در این بخش می‌ بایست ویندوز خود را در حالت Safe Mode راه اندازی مجدد کنید که برای اینکار می‌ بایست در زمان بالا آمدن سیستم کلید F8 را به صورت پشت سر هم چند مرتبه فشار دهید تا در صفحه تنظیمات وارد شده و از میان انتخاب ها، گزینه Safe Mode را انتخاب کنید. پس از بالا آمدن ویندوز در حالت Safe Mode فایل pkeyconfig.xrm-ms را با فایلی‌ که با همین نام بر روی دی وی دی قرار دارد جایگزین کنید.

حال می‌ بایست سرویس Software Licensing ویندوز را غیر فعال کنید که برای این کار ‌دکمه StartConrol Panel شوید؛ Classic View را از سمت چپ انتخاب کنید؛ وارد Administrative Tools و در نهایت Services شوید. حال در بخش سرویس ها به دنبال Software Licensing بگردید و پس از پیدا کردن، روی آن کلیک راست کرده و از پنجره کمکی‌ باز شده گزینه Stop را انتخاب کنید که ممکن است این گزینه غیر فعال باشد که دلیل آن همان غیر فعال بودن این سرویس به صورت پیش فرض است.

را کلیک کرده و وارد

4bitdgz.jpg

در این قسمت دوباره پنجره Control Panel را باز کرده و Folder Options را انتخاب کنید. سپس از بخش بالا گزینه View را انتخاب کرده و در بخش Advanced settings گزینه Show hidden files and folders را انتخاب کنید و در نهایت بر روی OK کلیک کرده تا تغییرات اعمال شوند.

حال دقیقا همانند روش قبل، با یک جستجوی ساده فایل tokens.dat موجود در ویندوز ویستا که در مسیر زیر قرار دارد را پیدا کنید و مالکیت آن را با همان روش تغییر دهید :

C:/Windows/ServiceProfiles/NetworkService/AppData/Roaming/Microsoft/SoftwareLicensing/tokens.dat

پس از آن، این فایل را با فایلی‌ با همین نام (tokens.dat) که در داخل دی وی دی قرار دارد جایگزین و کامپیوتر خود را مجددا در حالت معمول راه اندازی کنید.
پس از آنکه ویندوز ویستا بطور کامل راه اندازی شد، در منو Run دستور slui.exe را اجرا کنید تا مراحل فعال سازی ویندوز اجرا شود. سپس از وصل بودن به اینترنت مطمئن شوید و با دنبال کردن مراحل، در بخش مربوطه سریالی‌ که در بخش اول کسب کردید را وارد کنید تا ویندوز شما فعال شود. حال سیستم را مجددا راه اندازی کنید.

4id0vo5.jpg

تا اینجا ویندوز شما به طور کامل فعال شده است که در تصویر بالا نیز نحوه مطلع شدن از این موضوع را مشاهده خواهید کرد. پس از راه اندازی مجدد سیستم ممکن است در سمت راست صفحه دو خط مربوط به نسخه ویندوز نمایش داده شود که برای حذف آن می‌ بایست ابتدا پوشه C:\Windows\System32\en-US را پیدا کنید و پس از تغییر مالکیت فایل user32.dll.mui همانند مراحل بالا، این فایل را با نسخه تغییر یافته که بر روی دی وی دی قرار دارد جایگزین کنید. پس از آن، ویندوز را مجددا راه اندازی کرده و از رویای خود لذت ببرید.
.
منظور از فایل های روی دی وی دی این فایل ها می باشند دوستان عزیز . در ضمن سریال اصلی نیز در همین فایل هست .
.

بسیار مهم

به هیچ عنوان بعد از زدن گزینه Check for Update در Windows Update ...
Update زیر را نصب نکیند ...

4gs0nja.jpg

Windows Vista Validation Update **KB929391**

وگر نه با اکتیویشنتون خداحافظی کنین .

برای آپدیت کردن مراحل زیر ور طی کنید :

Control Panel\Windows Update\Check for Updates\Select Update To Install

در این مرحله تیک آپدیت بالا رو بردارید و بازدن دکمه راست موس گزینه Hide رو روی آپدیت ذکر شده بزنین ..
توجه داشته باشید حتمآ تیکش رو بردارید .
حالا باخیال راحت آپدیت های ویندوزتون رو نصب کنین .
ولی همیشه قبل از آپدیت اسمشون رو بخونین .
راستی تغییر این تنظیمات فراموش نشه :

4huu8ih.jpg

.
اگر یه وقت آپدیت بالا رو خدایی نکرده زبونم لال نصب کردین یا خودش نصب شد .. مراحل زیر رو طی کنید تا دوباره اکتیو بشین .

قبل از امتحان این روش از این که فایل های مهم خودتون رو برداشتین مطمئن بشین .(برای اطمینان بیشتر)

1. کامپیوتر رو ریست کنین و وارد Safe Mode بشین .
2. My Computer رو اجرا کنید و با زدن دکمه ALT+T+O در منوی دوم (view) تیک گزینه Hide Protected Operating System رو بردارین و Yes بزنین و گزینه Show Hidden File & Folders رو هم انتخاب منید .
3. دو فایل زیر رو پاک کنید :

\Windows\System32\7B296FB0-376B-497e-B012-9C450E1B7327-2P-0.C7483456-A289-439d-8115-601632D005A0

\Windows\System32\7B296FB0-376B-497e-B012-9C450E1B7327-2P-1.C7483456-A289-439d-8115-601632D005A0

4. Start رو بزنین و Cmd رو اجرا منید و این رو بنویسید و اجرا کنید :

regsvr32 /u c:\windows\system32\LegitCheckControl.dll

(در نظر داشته باشید بسته به درایو ویندوزتون درایو دستور بالا که C هست رو تغییر بدید )

5. فایل Tokens رو در آدرس زیر مثل مراحل کرک کردن ویندوز جایگزاری کنید

Windows\ServiceProfiles\NetworkService\AppData\Roa ming\Micro soft\SoftwareLicensing\

6. حالا سیستم رو ریست کنید و با دی وی دی ویستا بالا بیاین و گزینه Repair My Computer رو انتخاب کنید . بعد از انتخاب ورژن نصبی خودتون .
7. گزینخ Command Prompt رو انتخاب کنید . و در اینجا بنویسید : Regedit .
8. گزینه HKEY_LOCAL_MACHINE رو انتخاب کنید و بعد فایل رو بزنید و بعد Load Hive رو بزنید .
9. به داخل درایو ویندوزتون برید و داخل Windows\System32\config بشوید و گزینه system رو انتخاب کنید و اسم Key name رو temp بزایرید .
10. کل شاخه HKEY_LOCAL_MACHINE\temp\WPA\ و هر چی توش هست رو پاک کنید .
11. گزینه HKEY_LOCAL_MACHINE\temp\ رو انتخاب کنید و فایل رو بزنین و Unload Hive رو انتخاب کنید
12. از Regedit خارج بشین از Command Prompt هم خاج بشین و کامپیوترتون رو ریست کنین .
13. بعد از ورود به ویندوز ویندوز پیغام هایی مبنی بر رسمی نبودن و غیر قانونی بودن ویندوز شما بهتون میده .. شما اصلآ توجه نکنید .
14. با زدن Start بنویسید Slui.exe و اینتر رو بزنید .
15. سریال های Rc1 یا Rc2 که از ماکروسافت گرفتید رو (همون که صفحه اول گفتم آدرس میل بدید تا براتون بیاد و قبلآ باهاش اکتیو کردین) رو وارد کنین و برین اینترنت و اکتیو بشین .
16. ویندوزتون کاملآ قانونی مثل دفعه قبل رسمی میشه .
17. یه بار Log Off کنید و دوباره وارد بشین و از ویندوز قانونیتون لذت ببرید .
18. حالا میتونین ویندوزتون رو Update کنید ولی فراموش نکنید که در قسمت انتخاب Update هاتون حتمآ گزینه Update KB929391 رو بردارید و بعد روش رایت کلیک کنید و Hide رو بزنین .

منبع:phalls

Grim Reaper

کاربر سایت
Nov 28, 2005
574
نام
عباس
خوب یه بحث شدید شروع میشه ...
بد بخت شدم! بی چاره شدم! :((
فکر کنم این عکس زیر همه چیزو بهتون میگه ...
Genue_.jpg

وقتی به اینترنت وصل بودم این اومد و...
الان Aero از کار افتاده و ویندوز هم دوباره 30 روزه شده!
کرک Scorpion2 و Dr.XJ هم امتحان کردم ولی فعلا چیزی ندیدم.
کسی راه حلی راحت تر از اینی که امین گذاشته داره!؟!
ممنون می شم کمک کنید! :((

ScoRPioN2

کاربر سایت
Jun 28, 2006
2,251
نام
0
خوب یه بحث شدید شروع میشه ...
بد بخت شدم! بی چاره شدم! :((
فکر کنم این عکس زیر همه چیزو بهتون میگه ...
Genue_.jpg

وقتی به اینترنت وصل بودم این اومد و...
الان Aero از کار افتاده و ویندوز هم دوباره 30 روزه شده!
کرک Scorpion2 و Dr.XJ هم امتحان کردم ولی فعلا چیزی ندیدم.
کسی راه حلی راحت تر از اینی که امین گذاشته داره!؟!
ممنون می شم کمک کنید! :((

به نظر من اطلاعات مهمتو فعلا از درایوی که ویندوزو ریختی بردار تا یه کرک یا راه حلی بشه براش پیدا کرد.

حالا یه حرکت دیگه هم میشه کرد Run باز کن توش بنویس slmgr.vbs -dlv
بعد ok کن اگرعدد 43200 تو پنچره ای که باز شد امد کرک شده است و مشکلی نداری اگه این نیمد باید یه حرکتی بکنی.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر