هشدار: بازی خشونت آمیز "ممنوع"

آیا به افراد زیر 18 سال نباید بازی خوشنت آمیز فروخته شود.

• بله نباید فروخته شود

رای‌ها: 115 65.3%
  • خیر باید فرخته شود

رای‌ها: 33 18.8%
  • فرقی نمی کند

رای‌ها: 28 15.9%

• مجموع رای دهنده‌ها
    176

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
12,955
نام
محمد امین
banned.jpg

در یک نظر سنجی جدید از طرف Rasmussen مشخص شد که 54 درصد از کسانی که در این نظر سنجی شرکت کرده اند اعتقاد دارن که بازی های خوشنت امیز منجر به خوشنت بیشتر در بین جامعه می شود.

همچنین در این نظر سنجی از بین 1000 بزرگسال در تاریخ 8-9 نوامبر سئوال شده بود "آیا باید دولت قانونی را وضع کند که به افراد زیر سن قانونی بازی خوشنت امیز فروحته و کرایه داده نشود..؟ که حدود 65 درصد جواب مثبت داده بودن یعنی بازی به زیر 18 سال نفروشید

دوباره سئوال پرسیده شده که بیشترین مسئولیت برای دسترسی نکردن بچه های زیر سن قانونی با چه گروهی (والدین ، دولت ، ناشر) هست..؟ که 71 درصد پدر و مادر را مسئول دانسته بودن.

منبع

• Like
Reactions: Bayonetta

shefer

کاربر سایت
Aug 27, 2009
2,365
نام
mazyar
جدا بازیهای خشن برای کسایی که به بلوغ فکری نرسیدن خطرناکه این برا من یکی کاملا ثابت شدست چون خودم شاهد بعضی از عواقبش بودم!

Mr.boss

کاربر سایت
Aug 8, 2007
589
نام
فرشید
راست میگن بخدا.:)

زمانی که The Punisher اومد عمه م رفت برا پسرش اینو خرید حالا جالبش اینجاست که پسر عمه م 5 سالش بود. خلاصه این دیوونه شده بود. یه کارایی میکرد یه حرف هایی میزد که آدم باورش نمیشد. همش حرف از خون و چاقو و کشتن و اینجور چیزا میزد:d یه بار هم که چاقو پرت کرده بود طرف عمه م:-o

Bayonetta

کاربر سایت
Jul 6, 2010
2,377
همه چیز به تربیت خانوادگی بر میگرده ... حتی میزان جو زدگی بچه ها !
باید بچه بازی خشن ( مثلا" اسپلتر هاوس ) بازی کنه تا ذهنش باز شه ... وگر نه سوسول بار میاد ... :D !

Kainé

Kuraudo Sutoraifu
کاربر سایت
May 29, 2009
10,102
نام
احسان
وقتی پدر مادر ها برای خلاص شدن از شر بچه می ندازنش جلو تلویزیون (از نوع مال خودمون نه :d) یا یه کنسول بازی همین میشه دیگه ! به خیال خودشون کارتون یا 4 تا دونه بازیه ! بعدشم بی خیال نظارت !
همه چیز به تربیت خانوادگی بر میگرده ... حتی میزان جو زدگی بچه ها !
باید بچه بازی خشن ( مثلا" اسپلتر هاوس ) بازی کنه تا ذهنش باز شه ... وگر نه سوسول بار میاد ... :D !
شما به ریو جان بده یه دست DEAD SPACE بزنه ذهنش دو برابر باز میشه :d

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
من خودم با وجود این که از سنین خیلی پایه :d(منظور خیلی پایه هستش دقت کنید ) :dشروع به بازی کردن کردم و در 4 سالگی با پسر خالم که خیلی از من بزرگ تر بود میشستم آشغال های کشتی کج رو میدیم ( اون موقع بچه بودم طرفدار هالکوگان هم بودم ) :d اما به نظرم این خشونت طلبی به خیلی چیز ها بر میگرده .

به برخورد خانوداده با بچه یا همون فکری که بچه انجام میده وقتی بچه به یه درکی از چیزی میرسه دلش میخواد مثل فیلم ها انجام بده اون موقع هستش که نقش خانواده ها مشخص میشه و بعدشم به مرور زمان با جا افتادن بعضی چیز ها و درک کردن بچه به مرور زمان و بزرگ شدنش اون خشونت طلبی درش کنترل میشه .

من خودم معتقدم برای این که این روز ها بچه ها به دلیل استفاده از هزارو یکی وصیله که موجب میشه بیشتر از اون سطح سنی که دارن فکر کنن یا بین بزرگ تر ها قاطی بشن و خودشون رو بین بزرگ ها جا میدن دیگه خانواده ها نمیتونن درس اخلاق یا ... بدن برای این که بچه میگه بابا اگه دروغ بده چرا تو میگی یا ..... یک چیز دیگه که بین بچه های جدید میبینیم این هستش که پدر مادر ها انقدر گرفتارن که نظارت دقیقی بر روی بچه ها ندارن .

برای همین انجام بازی های که موجب میشه که بچه بیشتر از پیش از کنترل خارج بشه مخالف هستم

همین میشه که بچه ها خشونت طلب میشین .:d

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,228
نام
امیر حسین
چرا توهین میکنید! :d یعنی به عنوان مثال من نباید تا 1 سال دیگه هیچ بازی FPS یا حتی GOW بازی کنم ؟ :d
MK هم که حتما به کل راه نداره :d نمیشه که :d
به عنوان یک طرفدار بازی های H&S این نظرسنجی رو باطل اعلام میکنم :d و کلا هیچکس هم نباید باهاش موافق باشه!

Rover

کاربر سایت
Oct 11, 2007
1,059
نام
Vahid
چندوقت پیش همکارم که از مهندس های(عمران) قدیمی هست از قضا بسیار آدم گل بلبل و سنبلی هم هست میگفت که رفته تو اتاق بچه کوچیک اش (7 8 ساله) و گفته پسر عزیزم داری چه بازی میکنی؟چشمتون روز بد نبینه هنوز پسره جواب نداده،نگاش میافته به LCD و مبینه یه گنده لات دستش اره برقی گرفته و آقا زاده محترم و خردسالشون با این گنده لات افتادن به جون مردم شهر و آدم تیکه پاره میکردن و خون اینور اونور میپاشیدن و کلی هم کیف میکردند.....بیچاره مهندس،حالش بد شده بود،با چه حالت چندشی جریان رو برام تعریف کرد و میگفت چقدر تصویر بازی واقعی بوده!!!:d

Perspective

کاربر سایت
Sep 10, 2008
1,363
نام
هادی
من خودم یه پسر خاله 4 ,5 ساله دارم براش سول کالیبر گذاشته بودم بازی کنه آخرش بزور دسته رو ازش گرفتم تا دیگه بازی نکنه یه چاقو از کشوی میزم برداشت فرو کرد تو شکمم , شانس اوردم نوک چاقو قبلا در اثر سفت کردن پیچ پریده بود وگرنه بالا آواتارم یه خط سیاه بود..:((
و تجربه میگه اگر بچه ای قبلا بازیهای خشونت بالا بازی کرده باشه دیگه مجذوب بازی های سن پایینتر و کارتونی نمی شه..

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
و تجربه میگه اگر بچه ای قبلا بازیهای خشونت بالا بازی کرده باشه دیگه مجذوب بازی های سن پایینتر و کارتونی نمی شه..

دقیقا این حرفت رو قبول دارم 100% نمونه بارزش برادر زاده خودم به برادم میگم بچه ای که تازه میره کلاس اول رو چه به GTA گرفتن و روی PC بازی کردن داداشم میگه چیکارش داری بزار بازی کنه .

وقتی میاد خونه ما من همیشه براش بازی های بچه گون میزارم یا ماشین بازی میره باباش رو میاره که به من بگه بازی GTA یا بازی جنگی میخواد منم همیشه میگم همین که هست میخواد بازی کنه میخواد نکنه دستگاه رو خاموش کنم .:d برو با سگمون بازی کن یا خیلی حال داری برو بشین برات کارتن بزارم .:d

Trunks

کاربر سایت
Jan 2, 2008
7,173
نام
Shahab
من خودم یه پسر خاله 4 ,5 ساله دارم براش سول کالیبر گذاشته بودم بازی کنه آخرش بزور دسته رو ازش گرفتم تا دیگه بازی نکنه یه چاقو از کشوی میزم برداشت فرو کرد تو شکمم , شانس اوردم نوک چاقو قبلا در اثر سفت کردن پیچ پریده بود وگرنه بالا آواتارم یه خط سیاه بود..:((
خوبه بازی T دادی دستش :D . GTA داده بودی معلوم نبود الان کجا بودی :D .

ولی جدی منم مخالف فروش بازی به این صورت هستم . جدا تاثیر داره . یه موقع هایی میشه میبینم تو پارک 2 تا بچه 7 ساله دارن همو میزنن و اون میگه Undertaker و اونم میگه کــــــــــیـن !! تاثیر بدی داره . ما ها که بچه نیستیم رومون تاثیر داره . چه برسه به کم سن و سال ها !

SLASH1

کاربر سایت
Jan 15, 2007
3,347
مسلما چيزي كه مهمه بازي خشن خيلي تاثيرش كمتر از فيلم خشن هست و فيلم تا مدت ها تو ذهن يه بچه مي مونه

كلا خشونت براي يه بچه زير سن 10-12 سال از هر نوعيش تاثير خوبي نداره اما بازي خشن براي افراد سن بالاتر تاثير مثبتم داره و باعث مي شه خيلي از عقده ها و خشونت ها شخص رو توي بازي از بين ببره

اينم كه ديگه كسي طرف بازي كارتوني نمي ره من قبول ندارم چون خودم از 3 سالگي بازي مي كنم و همه سبكي هم از اول بازي مي كردم و الانم دقيقا همون طوريم و همچنان عاشق بازي هاي سبك كارتوني و فكري هم هستم فكر كنم اين بيشتر سليقه اي هست و به نوع خانواده شخص هم مربوط مي شه

اين مسلما نظرات و تجربيات منه و ممكنه با نظرات بقيه فرق داشته باشه

آخرین ویرایش:

sir-william

کاربر سایت
Jun 10, 2008
16
نام
@R3Z
بازي خشن براي افراد سن بالاتر تاثير مثبتم داره و باعث مي شه خيلي از عقده ها و خشونت ها شخص رو توي بازي از بين ببره
اين مسلما نظرات و تجربيات منه و ممكنه با نظرات بقيه فرق داشته باشه
یعنی شما این عقده تو دلتون بوده که یه جماعت رو با کلاش به رگبار ببندین!؟:dو این عقده رو تو بازی ها خالی می کنین؟!:p(نظرها متفاوت و برداشت ها هم متفاوت هست:d )خدا نکنه آدم بخواد این عقده هارو تو دنیای واقعی اونوقت اجرا کنه!
در کل ما نیز با فروختن بازی به بروبچ کم سن مخالفیم!چون می تونه تاثیر بسزایی در بالارفتن جرم و جنایت در جامعه ها بشه!کودکی که بیشتر عمر خودش رو تا نوجونی و جوانی پای بازی و اونم بازی های خشن گذرونده وقتی وارد اجتماع می شه و با یک مخالفت کوچک روبه رو می شه و چون تو این سال ها ذهنش رو چیزی جز خوشونت نگرفته و به جای فکر کردن و راه منطقی پیمودن به اون اولین تفکری که به ذهنش می رسه عمل می کنه!و اونم همون دست زدن به خشونت و امثالهم! اینا باید از پایه شروع کنن تا سن ما رسیدن قشنگ آب بندی شده باشن:d(نمونش از ماریو شروع کنن! دی: )

SLASH1

کاربر سایت
Jan 15, 2007
3,347
اره ديگه تا حالا نشد بخوايد با تراكتور يه جماعت رو زير بگيريد كه كفرتون رو در اورده:d

در كل روان شناس ها هم به اينجور افراد مي گن يه جوري حرصتون رو خالي كنيد مثلا مشت بزنيد تو ديوار يا خوب به نظر من با اره ي ماركوس يكي رو نصف كنيد:d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر