هشدار: بازی خشونت آمیز "ممنوع"

آیا به افراد زیر 18 سال نباید بازی خوشنت آمیز فروخته شود.

• بله نباید فروخته شود

رای‌ها: 115 65.3%
  • خیر باید فرخته شود

رای‌ها: 33 18.8%
  • فرقی نمی کند

رای‌ها: 28 15.9%

• مجموع رای دهنده‌ها
    176

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,017
نام
محمد امین
banned.jpg

در یک نظر سنجی جدید از طرف Rasmussen مشخص شد که 54 درصد از کسانی که در این نظر سنجی شرکت کرده اند اعتقاد دارن که بازی های خوشنت امیز منجر به خوشنت بیشتر در بین جامعه می شود.

همچنین در این نظر سنجی از بین 1000 بزرگسال در تاریخ 8-9 نوامبر سئوال شده بود "آیا باید دولت قانونی را وضع کند که به افراد زیر سن قانونی بازی خوشنت امیز فروحته و کرایه داده نشود..؟ که حدود 65 درصد جواب مثبت داده بودن یعنی بازی به زیر 18 سال نفروشید

دوباره سئوال پرسیده شده که بیشترین مسئولیت برای دسترسی نکردن بچه های زیر سن قانونی با چه گروهی (والدین ، دولت ، ناشر) هست..؟ که 71 درصد پدر و مادر را مسئول دانسته بودن.

منبع

• Like
Reactions: Bayonetta

M0HAMAD

کاربر سایت
Jul 1, 2009
842
نام
محمد
من خودم یه پسر خاله 4 ,5 ساله دارم براش سول کالیبر گذاشته بودم بازی کنه آخرش بزور دسته رو ازش گرفتم تا دیگه بازی نکنه یه چاقو از کشوی میزم برداشت فرو کرد تو شکمم
خداییش خدا بهت رحم کرده....:))
من به برادرم زاده ام 5 ساله ام طریقه بازی با 360× و راه انداختنش رو یاد دادم
هر موقع میام خونمون داره RDR بازی میکنه
عشقه اسب و اینجور چیزاست
ولی خداییش ما ها جنبمون قدیم زیاد بود و کلی طول کشید تا از سوپر ماریو به اسپلتر هاوس و .... رسیدیم
یهو که خشن نشدیم....
ولی بچه 7 یا 8 ساله رو چه به این بازی ها....
خداییش من نمیزارم کسی از بچه های فامیل از این بازی ها انجام بده
خودم هم جلوی اونها بازی نمیکنم
جنبه اش رو ندارن

• Like
Reactions: Akiba

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,253
نام
امیر حسین
خداییش خدا بهت رحم کرده....:))
من به برادرم زاده ام 5 ساله ام طریقه بازی با 360× و راه انداختنش رو یاد دادم
هر موقع میام خونمون داره RDR بازی میکنه
عشقه اسب و اینجور چیزاست
ولی خداییش ما ها جنبمون قدیم زیاد بود و کلی طول کشید تا از سوپر ماریو به اسپلتر هاوس و .... رسیدیم
یهو که خشن نشدیم....
ولی بچه 7 یا 8 ساله رو چه به این بازی ها....
خداییش من نمیزارم کسی از بچه های فامیل از این بازی ها انجام بده
خودم هم جلوی اونها بازی نمیکنم
جنبه اش رو ندارن
منم با شما موافقم :d
منم کوچیکتر بودم ، عشق بازی های پلتفرمر بودم! هنوزم هستم! :d البته کلا بازی های شمشیری هم خوشم میاد شدید! حالا چه H&S باشه چه استراتژیک! :d
ولی هیچوقت جوگیر نبودم که چاقو بردارم بیفتم به جون کسی :d !
دقایقی پیش هم به یکی از دوستان گفتم! یکبار جلوی 2 تا از پسردایی هام RDR و GOW III بازی کردم داشتند میکشتنم که به ما هم بده بازی کنیم ! (در حد 5 دقیقه ) دیگه بعدش عمرا جلوشون بازی نمیکردم! بهشون هم MNR دادم بازی کنند! انقدر جوگیر بودند که بعد از بازی کردن MNR داشتند تو خونه میدویدند و میگفتند دارم نیترو میزنم،موشک میزنم، برق میزنم ، دفاع میکنم و ... :d حالا فرض کنید اینا GOW بازی کنند! :d
کلا همه چیز برمیگرده به جنبه ی آدم! من خودم 18 سالم نشده ولی نصف بازی هایی که الان بازی میکنم درجه ی M دارند! نمونش همین GOW ! ولی خوب جوگیر نمیشم هیچوقت! :d برای همین با نفروختن بازی ها به هم سن و سالای خودم مخالفم :d

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
آقا بیان یه هاروست مون بدن برای PC یا PS3 یا 360 من تمام بچه های فاملی رو مجبور میکنم یه نسخه از اصلش بگیرن کمک بشه بهشون هم به زور هم که شده بازی کنن .:d انقدر دلم لک زده برای یه هاروست مون جدید که خدا میدونه .

من موندم واقعا حیف بازی های مثا HM یا CRASH یا SONIC نیست دوستان یه بن به فکر کشته کشتار هستن .

آخرین ویرایش:

SLASH1

کاربر سایت
Jan 15, 2007
3,347
خودمونيم همه مخالفن اما اگه اون زمان جلومون رو مي گرفتن احتمالا از فرط خشونت و ناراحتي خودمون رو دار مي زديم:d كلي بازي از دست مي داديم من كه طاقتشو نداشتم:d

.:Layho:.

کاربر سایت
Jul 14, 2007
991
نام
Hanzo Hasashi
به نظرم همین درجه بندی بازی ها(درجه بندی ایرانی رو نمیگما:-&) کار درستیست، اون همه کارشناس نشستن بازی رو درجه دار کردن که اون بازی هایی که متناسب درجه سنی خاص نیست ، دستشون نرسه حالا ما میایم نظر سنجی میذاریم؟:D خوب معلومه بچه نباید بازی های خشن انجام بده چون واقعا اثرات جبران ناپذیری داره

idahadi21

کاربر سایت
Sep 8, 2008
1,930
نام
هادی
به نظرم نباید فروخته بشه.. درستش هم همینه.. ولی بخش عمدش جنبه طرفه... منکه از بچگی هر جور گیمی بازی کردم ولی برام خیلی احمقانه بود که این جور کارا رو تو واقعیت کنم..

God_of_game

کاربر سایت
May 10, 2008
2,025
بابا این سوسول بازیا چیه ؟؟؟ از بچگی این همه بازی بازی کردم ولی یک بار نشده بیام رو یکق ازمایششون کنم.مکنده طرف چه قدر جو گیر.شه

Aʍir Rәzʌ

کاربر سایت
May 12, 2008
4,749
زیر 12 سال نباید بازی بکنن... و اگر هم خیلی خشن بود (مثل Splatter House) افراد 16 به بالا بازی کنن، 18 دیگه خیلی زیاده! اونم برای یک بازیهایی مثل COD...

SaDrA-HhH

کاربر سایت
Sep 15, 2008
3,831
نام
به یوزر کاربری مراجعه شود
يوقت اينا النگوهاشون نشکنه :D

ما از 4 5 سالگی تو ايران مورتال کمبت بازی ميکرديم خيليم در سلامت روانی کامل هستيم :D

Trunks

کاربر سایت
Jan 2, 2008
7,173
نام
Shahab
ما از 4 5 سالگی تو ايران مورتال کمبت بازی ميکرديم خيليم در سلامت روانی کامل هستيم :biggrin1:
فکر میکنی :D . ولی جدی خودت حساب کن ، اون موقع شاید همون MK و یکی دو تا بازی دیگه خشن به این شکل بودن ! الان MK جلوی بقیه بازی ها هم توی خشونت کم میاره !
من شخصا ترجیح میدم بشینم Patapon بازی کنم و ترجیحش میدم به بازی های سرتاپاخشونت و بی مغز مثل تحول :D .

HDV 7

Time is the Fire, in which we burn
گرافیست سایت
Jul 24, 2009
2,699
نام
Hadi
من یه برادر دارم 13 سالشه هر وقت میبینه یه بازی گرفتم اگه اونم خوشش بیاد تمام حرکاتش رو مو به مو اجرا میکنه. از وقتی Alan Wake رو دیده پدرمون رو درآورده:d. هی چراغ قوه میگیره دستش میندازه تو چشمون بعد با شاتگان میکشه.:d حتی باگها شونو هم درمیاره. حتی بازیهای +3 رو هم بهمون زهر کرده. فیفا رو میبینه میاد با همون انیمیشن ها بهم تکل میزنه.:d دیگه چه برسه به این که بازی مثل cod ببینه. اگه همین الان یه rpg بدی دستش کل شهر رو تیکه تیکه میکنه.:d
راستی درجه بندی ایران چقدر جالبه: اینا رو چند جا دیدم تو مغازه ها گذاشتن.
فیفا +16=))
call of duty +26:))
ace combat 6 +12:))

RockIT

کاربر سایت
Apr 29, 2010
2,314
نام
افشین
راستی درجه بندی ایران چقدر جالبه: اینا رو چند جا دیدم تو مغازه ها گذاشتن.
فیفا +16
call of duty +26
ace combat 6 +12
اینا رو از کجا گیر آوردی خیلی باحاله پس درجه بندی heavy rain چیه؟؟؟!:d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر