هر سوال و هر مطلبی در مورد PS3 *به غیر از مسائل کپی خور* [پست اول حتما خوانده شود]

Captain_Black

کاربر سایت
Jan 6, 2008
890
نام
آرمان
من تازه ps3خریدم یه سوال دارم ریجین چی بید:-/

ریجن Region به معنی منطقه میباشد.
تمام کنسول ها و بازیها و فیلمها دارای منطقه بندی خاصی میباشند.کلا ریجن به این درد میخوره که مثلا میتونن تمام آمار یه بازی یا فیلم رو داشته باشن مثلا از روی ریجن آمار فروش را توی مناطق مختلف میفهمند و یا مثلا در موارد بسیار کمی مثلا میگن محتوای فلان قسمت بازی با فرهنگ فلان منطقه جور در نمیاد پس این قسمت رو توی فلان ریجن سانسور میکنیم.یا مثلا اصلا فلان بازی رو برای فلان منطقه منتشر نمیکنیم.دلیل اصلیش نوع سیستم های تلویزیون هستن که دیگه این چند سال اخیر همه ی تلویزیون ها مولتی سیستم هستند و تمام سیستم های تصویری رو اجرا میکنند.
کلا در مورد بازیهای PS3 کلا 3 ریجن اصلی داریم:

ریجن 1 یا NTSC U که مختص قاره ی آمریکا هستش(آمریکای شمالی و جنوبی)

ریجن 2 یا PAL که مختص قاره ی اروپا و قاره ی آفریقا و خاورمیانه هستش

ریجن 3 یا NTSC J که مختص قاره ی آسیا هستش(به غیر از خاور میانه)

البته چند تا ریجن فرعی هم داریم که جزو زیر شاخه های ریجن های اصلی محسوب میشن مثل ریجن 4 که مختص قاره ی استرالیا و اقیانوسیه هست ولی زیر شاخه ی ریجن 2 محسوب میشه یا ریجن NTSC J/JAPAN که مخصوص کشور ژاپن هستش ولی زیر مجموعه ی ریجن 2 حساب میشه

برای فیلم های بلوری هم 2 تا ریجن داریم:
ریجن A که میشه همون NTSC (ریجن 1 و 3)
ریجن B که میشه PAL (ریجن 2)

و تعداد زیادی از فیلمها هم FREE Region هستن یعنی روی همه ی دستگاه ها اجرا میشن(چون بازیهای PS3 قفل ریجن یا Region Lock ندارن و تمام بازیها با هر ریجنی روی تمام دستگاه ها با هر ریجنی اجرا میشن ولی فیلم های بلوری Region Lock هستند یعنی ریجن فیلم باید با ریجن PS3 تون یکی باشه یا ریجن فیلم FREE باشه )

Last edited by a moderator:

LORD-D

کاربر سایت
Apr 20, 2012
135
نام
AMIRREZA
این سال دوستمون سوال من هم هستش که گفتن چهریجینی توی ایران جواب میده؟ واین که اگه من که دستگاهم ریجینس3هستش می توانم بازی ریجین1بازی کنم وDLCهاشروهم با دستگام دنلود کنم:-/

.:Metallica:.

Gold User
Sep 18, 2008
3,835
نام
علی متالیکا
تمام ریجن ها جواب میدن تو ایران ولی اگه میخوای فیلم بلوری زیاد نگاه کنی بهتره ریجن 2 بگیری
بله تمام ریجن ها میتونن با هم بازی کنن
دانلود و اجرای DLC ربطی به ریجن کنسول نداره ، باید ریجن بازی و ریجن اکانتت باهم یکی باشه .

4th

کاربر سایت
Mar 14, 2011
481
این سال دوستمون سوال من هم هستش که گفتن چهریجینی توی ایران جواب میده؟ واین که اگه من که دستگاهم ریجینس3هستش می توانم بازی ریجین1بازی کنم وDLCهاشروهم با دستگام دنلود کنم:-/
ریجن 2 طرفدارش بیشتره.
هر بازی با هر ریجنی رو میتونی بازی کنی.

Hamed Vincent

کاربر سایت
Dec 15, 2007
1,391
نام
حــــــامــد
کسی نبود:(

مطمئنی کنسولتون ریجن 3 هست !؟ چون توی ایران بیشتر ریجن 1 و 2 موجوده ...

مشکلی وجود نداره ! برای بازی کردن هیچ مشکلی ندارید ولی برای دانلود DLC ها باید یه اکانت متناسب با ریجن بازی خریداری شده تون بسازید :

مثلاً FIFA 12 آک ریجن 2دو رو از دوبی گرفتید 95 تومن ، خب یه اکانت امارات بسازید برای دانلود DLC های بازی و وارد کردن کد آنلاین بازی کردن ... همین.

Captain_Black

کاربر سایت
Jan 6, 2008
890
نام
آرمان

دوستان جواب دادن ولی من تکمیلش میکنم.
تمام بازیها و تمام ریجنها توی تمام نقاط دنیا جواب میدن.ولی دو تا جنبه ی دیگه هم هست که باید ببینی.1-اگر میخوای بعدا باهاش فیلم بلوری هم تماشا کنی بهتره ریجن دستگاهت 2 باشه چون ما توی منطقه ی PAL هستیم یعنی ریجن 2 و فیلمهای ریجن 2 بیشتر تو ایران گیر میان و با توجه به اینکه 90 درصدشون از دبی وارد میشن و دبی هم ریجن 2 هست پس 2 بهتره البته خیلی از فیلم ها FREE هستن و مشکلی ندارن و اینم بگم که PS3 فیلمهای کپی رو هم اجرا میکنه و میتونید راحت هر فیلمی هم ریجنی بخواید رو از فروشگاه های اینترنتی خاصی کپیشون رو با فیمت 13-14 تومن بخرید.
2-نکته ی بعدی هم اینکه چون ما توی ریجن 2 هستیم برای آنلاین بازی کردن بعضی از بازیها بهتره ریجن بازیتون 2 باشه تا لگ کمتری داشته باشید البته این مورد بستگی به بازی داره چون سرورهای هر بازی ای فرق میکنه

در مورد DLC هم باید بگم که DLC ها هم ریجن بندی دارن.شرط اجراشون اینه که ریجن بازیتون با ریجن DLC تون یکی باشه.ریجن DLC یعنی اکانت PSN تون مال کدام کشوره(اون کشور توی هر ریجنی باشه اکانتتون مال همون ریجن محسوب میشه)
البته خیلی از بازیهای ریجن 1 و 3 DLC هاشون به هم میخوره مثلا اگر بازی میدان نبرد ریجن 3 رو دارین چون PSN Card ریجن 3 اینجا یافت نمیشه میتونید DLC های ریجن 1 رو براش دانلود کنید و بازی کنید.

Hamed Vincent

کاربر سایت
Dec 15, 2007
1,391
نام
حــــــامــد
یه سوال اگهDLCبرای دانلودFREEبود هم بایدPSN CARDبخرم مثلا DLC AXELبرای بازیTWISTEDMETAL:-?
خودت جواب خودت رو دادی امیر رضا جان !
DLC رایگان است ، پس برای دانلودش کافیه یه اکانت هم ریجن با ریجن بازی ات توی PSN داشته باشی.

Irisviel Ackerman

کاربر سایت
Aug 26, 2011
3,340
نام
امیر
مگه نباید برای دانلود DLC ریجن اکانت با ریجن بازی یکی باشند؟پس چطور من با اکانت ریجن 1 برای بازی فرقه اساسین : انجمن برادری (brotherhood) که ریجن 2 بود DLC رایگان اختصاصی copernicus conspiracy رو دانلود کردم و رو بازی نشت!:|

Captain_Black

کاربر سایت
Jan 6, 2008
890
نام
آرمان
مگه نباید برای دانلود DLC ریجن اکانت با ریجن بازی یکی باشند؟پس چطور من با اکانت ریجن 1 برای بازی فرقه اساسین : انجمن برادری (brotherhood) که ریجن 2 بود DLC رایگان اختصاصی copernicus conspiracy رو دانلود کردم و رو بازی نشت!:|

امیر بعضی بازیها اینطورین.یعنی بعضی بازیها هستن که DLC ریجن های دیگه مختلف روشون جواب میده ولی تعدادشون خیلی کمه.
همونطور که تعداد DLC های Compatible بین ریجن 1 و 3 هم کمه

GangstaOwl

SarbazeVatan
کاربر سایت
Dec 10, 2011
546
نام
Mohammad
آقا من بازی ps3 گرفتم ولی توش کد نداره این قبیل بازی ها بدون کد به آنلاین وصل میشه؟؟؟
(بازی هایی که تاحالا بازی کردم روشون نوشته pass داره ولی رو این یکی نیست میشه بگین چجوری به آنلاین وصل میشن)

.:AC MilaN:.

کاربر سایت
Sep 12, 2009
2,537
نام
ایلیا
آقا من بازی ps3 گرفتم ولی توش کد نداره این قبیل بازی ها بدون کد به آنلاین وصل میشه؟؟؟
(بازی هایی که تاحالا بازی کردم روشون نوشته pass داره ولی رو این یکی نیست میشه بگین چجوری به آنلاین وصل میشن)
دوست عزیز بازیتون چیه؟؟؟
چون یک سری از بازیها برای انلاین نیازی به کد ندارن...مثل Killzone 3 یا سری Call of duty
بعضی از بازیها هم هستن که به کد نیاز دارن مثل اکثر بازیهای شرکت EA...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر