هر سوال و هر مطلبی در مورد PS3 *به غیر از مسائل کپی خور* [پست اول حتما خوانده شود]

روی حالت syscon که خود کنسول دما رو تنظیم می کنه غیر عادیه که وقتی دما از 74 گذشت نره روی 40٪، CPU تا 74 و 75 روی دور فن 40 برا تابستون نرماله ولی GPU با دمای 80 به اورهیت نزدیک شده، کلا GPU در این سری مثل کنسول کاربر بالایی دماش باید کمی پایینتر از CPU باشه یا با اختلاف کمی بالا پایین بشه. اما اینکه دستی می گی دور فن رو می بری روی 40 دما نرمال می شه یک مشکلی وجود داره، چون همونطور که گفتم روی دمای 74 اتومات کنسول می ره روی 40٪، ممکنه باگ CFW باشه که رو حالت Syscon درست عمل نمی کنه، ولی ابتدا باید فن کنسول چک بشه موقع چرخش تاب بر نداشته باشه یا پرخاک نباشه، چون وقتی خاک می گیره یا تاب بر می داره فن درست نمی چرخه، تمیز بشه و در آوردنش راحته، خمیر سیلیکون رو اگر مدت هاست عوض نکردی باد تعویض بشه با یک خمیر خوب مثل گریزلی یا کولر مستر، خمیرهای دیگه هم هستن که بسیار گیرونن ولی همین برندها کفایت می کنه. با انجام این موارد باید مشکلت حل بشه، دمای GPU کنسول من تو تابستون در بازی های مختلف از 63 بالاتر نمی ره خیلی وقتم هست خمیرو عوض نکردم ولی CPU اگر تهویه اتاق مناسب نباشه و کولر خاموش باشه تا 73 با دور فن 35 می ره. برخی اوقات باید IHS یا همون پلیت های روی CPU GPU برداشته بشه تا با تعویض خمیر زیر دما رو نرمال کرد ولی اینکار ریسک بالایی داره و در صورت نتیجه نگرفتن از توضیحات قبل آخرین راه حل برداشتن پلیت هاست که توسط تعمیرکار حرفه ای که کارش ریباله باید انجام بشه
باز من فردا یه ساعت gow 3 پلی میدم رو حالت syscon و سرعت فن دستی 40 درصد دمای دقیق رو میفرستم ممنون از راهنماییت🌹

• Like
Reactions: .Amirone
سلام خدمت همه دوستان یه ps3 خام دارم میخام انلاین بازی کنم باهاش ولی وقتی تست میگیرم ارور اتصال به psn میده با چند تا نت هم همراه هم ایرانسل تست کردم نشده اینم ارورشه the connection to sony conputer time out تا یک هفته پیش انلاین یودم یدفه اینجوری شد اگه کسی میدونه یا با ps3 متصله لطفا راهنمایی کنید
منم همین مشکل دارم حس میکنم تحریم شده ولی مطمئن نیستم میخوام بتلفیلد ۳ رو روزای آخری بازی کنم

سلام.من خیلی وقته از کنسول استفاده نکردم.الان دسته ها شارژ نمیشن.فقط موقعی که کابل بهش وصل هست چراغاش روشن میشه و کار میکنه.کابل رو که بکشم دسته خاموش میشه.ایا مشکل از خراب شدن باتریش هست؟؟

منم همین مشکل دارم حس میکنم تحریم شده ولی مطمئن نیستم میخوام بتلفیلد ۳ رو روزای آخری بازی

منم همین مشکل دارم حس میکنم تحریم شده ولی مطمئن نیستم میخوام بتلفیلد ۳ رو روزای آخری بازی کنم
درسته تحریم هست میگن باید باید روی مودم خانگی وی پی ان ست بشه بعد بازی کنید که اینکار بسیار مشکله

دوستان من یک ps3 slim دسته چندم تهیه کردم سطح زیرین کنسول کمی حالت برجستگی یا باد کردگی خیلی ضعیف داره طوری که کنسول لق میخوره و وقتی دست زیر قسمت زیرین کنسول میکشم یه برجستگی را حس میکنم به نظرتون کنسول رو مرجوع کنم ؟؟
خطوخش طبیعیه ولی تاب داشتن قاب طبیعی نیست، اگر می تونی مرجوعش کنی مرجوعش کن، یک عکس با کیفیت از پشت بصورت کامل اینجا بذار

• Like
Reactions: tpouria
میگم انقدر برجستگی زیاد نیست که تو عکس دیده بشه فقط با کشیدن دست روش یه انحنا کم در قسمت وسط نسبت به طرفین احساس میشه ! یه سوال دیگه این دستگاه برچسب روش داشت الان که جداش کردم همه جاش چسبی هست راهی برای پاک کردنش هست ؟
می خوای درست راهنمایی بشی یا نه؟ قسمتی که دفرمه شده و دیده نمی شه توی عکس رو یک علامت کوچیک بزن با برنامه ویرایش عکس توی گوشی، مسئله تنها برجستگی نیست، یک عکس کامل از پشت کنسول بذار
برای پاک کردن چسب، الکل به دستمال بزن آروم بکش تا بره

آخرین ویرایش:
سلام به همه اساتید
آقا به ps3 فت ما از رفیق مون گرفتیم
این مشکل چراغ زرد داشت دادیم درستش کردن حالا ریبال یا تعویض مادربرد نمیدونم
از اون طرف سرویس کاملش هم کردیم از تعویض پد حرارتی رم ها تا تعویض خمیر سیلیکون پردازنده و هیت سینک و نمیدونم خاک گیری
القصه
الان توی بازی ها CPU کاملا OK هست و بیشتر ۶۵ نمیره ولی مشکل با RSX داریم که دما میکشه و اختلافی شده تا ۱۰ درجه با CPU داره
اگر فن رو حالت داینامیک بذاریم دمای RSX از ۶۸ رد نمیشه ولی دور فن رو تا ۸۰ درصد میبره بالا توی بازی های سنگین و قشنگ صدای موتور جت میده
دور فن رو اومدم با وبمن گذاشتم ثابت روی ۵۲ درصد و دمای RSX هم حداکثر تا ۷۴ بالا میره و تقریبا کنسول خنکه ولی بازم صدای فن روی اعصابه
حالا به نظرتون دور فن رو بیارم زیر ۵۰ درصد مثلا روی ۴۵ درصد ثابت ولی دما RSX تا ۷۸ یا ۸۰ بره بالا مشکلی ایجاد میکنه؟؟؟؟
چون شنيدم میگن تا ۸۰ طبیعیه
الان به نظرتون RSX دما بکشه تا ۷۸ تا ۸۰ خطر داره؟
چون دور فن بالای ۵۰ درصد خیلی روی اعصابه
اگر هم از این کنسول چیزی درنمیاد ردش کنم بره

سلام به همه اساتید
آقا به ps3 فت ما از رفیق مون گرفتیم
این مشکل چراغ زرد داشت دادیم درستش کردن حالا ریبال یا تعویض مادربرد نمیدونم
از اون طرف سرویس کاملش هم کردیم از تعویض پد حرارتی رم ها تا تعویض خمیر سیلیکون پردازنده و هیت سینک و نمیدونم خاک گیری
القصه
الان توی بازی ها CPU کاملا OK هست و بیشتر ۶۵ نمیره ولی مشکل با RSX داریم که دما میکشه و اختلافی شده تا ۱۰ درجه با CPU داره
اگر فن رو حالت داینامیک بذاریم دمای RSX از ۶۸ رد نمیشه ولی دور فن رو تا ۸۰ درصد میبره بالا توی بازی های سنگین و قشنگ صدای موتور جت میده
دور فن رو اومدم با وبمن گذاشتم ثابت روی ۵۲ درصد و دمای RSX هم حداکثر تا ۷۴ بالا میره و تقریبا کنسول خنکه ولی بازم صدای فن روی اعصابه
حالا به نظرتون دور فن رو بیارم زیر ۵۰ درصد مثلا روی ۴۵ درصد ثابت ولی دما RSX تا ۷۸ یا ۸۰ بره بالا مشکلی ایجاد میکنه؟؟؟؟
چون شنيدم میگن تا ۸۰ طبیعیه
الان به نظرتون RSX دما بکشه تا ۷۸ تا ۸۰ خطر داره؟
چون دور فن بالای ۵۰ درصد خیلی روی اعصابه
اگر هم از این کنسول چیزی درنمیاد ردش کنم بره
عجب قصه پر غصه ای! چراغ زرد داشته یعنی اورهیت کرده، بعد از اورهیت هیچوقت کنسول به قبل برنمی گرده، پس از ریبال در سری فت از 6 ماه تا دو سال با توجه به مراقبت نهایت عمرشه و دوباره چراغ زرد برمیگرده. فت در سری های مختلف پردازنده های متفاوتی داره، از 90 نانومتری تا 65 نانومتری، 90 نانومتری ها با دور فن بالای 50 کار می کنن و صدای موتورجتی که میگی طبیعیه، دمای 80تا 84 برای فت 90نانومتری که سرحاله طبیعیه ولی مسئله اینجاست که در طولانی مدت دما با دور فن ثابت همچنان متغیر عمل می کنه و در صورت داغ شدن های متوالی پایه های پردازنده از برد جدا می شن و دوباره چراغ زرد می گیری، در نتیجه بیخیالش شو و اسلیم بگیر

• Like
Reactions: Love Console
عجب قصه پر غصه ای! چراغ زرد داشته یعنی اورهیت کرده، بعد از اورهیت هیچوقت کنسول به قبل برنمی گرده، پس از ریبال در سری فت از 6 ماه تا دو سال با توجه به مراقبت نهایت عمرشه و دوباره چراغ زرد برمیگرده. فت در سری های مختلف پردازنده های متفاوتی داره، از 90 نانومتری تا 65 نانومتری، 90 نانومتری ها با دور فن بالای 50 کار می کنن و صدای موتورجتی که میگی طبیعیه، دمای 80تا 84 برای فت 90نانومتری که سرحاله طبیعیه ولی مسئله اینجاست که در طولانی مدت دما با دور فن ثابت همچنان متغیر عمل می کنه و در صورت داغ شدن های متوالی پایه های پردازنده از برد جدا می شن و دوباره چراغ زرد می گیری، در نتیجه بیخیالش شو و اسلیم بگیر
چطوری امیر
اسلیم دارم امیر و خیلی هم سرحال هست
فت رو برای آرشیو گرفته بودم پردازنده ۶۵ نانومتری هم داشته ولی چراغ زرد شده و یارو ۹۰ نانومتری روش گذاشته
و سرویس کامل هم گفتم انجام بده و تمام خمیرها رو تعویض کرده حتی پد های حرارتی رم ها رو
الانم اگر روی داینامیک بذارم دما از ۶۸ بالاتر نمیره ولی صداش خیلی بالاست لامصب قشنگ جته
میتونم ردش کنم بره ولی خرجش کردم دلم نمیاد
حالا به نظرت دور فن رو توی manual بذارم ۴۵ درصد ولی RSX رو تا ۷۸ تا ۸۰ فدا کنم اگر به نظرت به چراغ زرد نمیفته حالا حالا ها که با همين فرمون برم؟
اگر میخواد اذیت کنه بذارم همون ۵۲ درصد به جاش دما رو تا ۷۴ نگه دارم
الان با دور فن بالا و دمای پایین تر به نظرت بیشتر از ۲ سال عمر میکنه؟

کنسول را برام عوض کردن! از راهنمایی شما سپاسگزارم . سوال داشتم الان آیا میشه دمای پردازنده را در حین بازی مشاهده کرد آیا نرم افزار مانیتورینگ وجود داره و اینکه دستگاه من کپی خور هست آیا دیسک کپی وجود داره که قابل اجرا روی این دستگاه باشه !؟ اگر تایپیکی برای نحوه نصب بازی بر روی ps3 وجود داره لطفا راهنماییم کنید
webman رو نصب کن، وقتی نصبش کنی دور فن میره روی حالت دستی، واردش شو، از قسمت temp تیک گزینه syscon رو بزن تا دورفن رو خود کنسول کنترل کنه. وقتی داخل بازی خواستی دما رو ببینی، دکمه ps رو بدون اینکه نگهش داری میزنی تا بیاد روی داشبورد، دکمه سلکت و استارت روی دسته رو همزمان چند لحظه نگه می داری دمای کنسول رو بهت نشون می ده. دیسک کپی که نداریم برای PS3، شما می تونی از دیسک های اوریج بک آپ بگیری از طریق مولتیمن. من نمی دونم کاستوم فریمویر کنسولت چیه و چنده، ولی اگه دیسک اورجینال بذاری و فریمویر کنسولت پایینتر از دیسک باشه و ازت بخواد آپدیتش کنی و شما هم از دیسک آپدیتش کنی بریک می شه کنسول، چون بی تجربه ای بیخیال دیسک شو.بازی هم خواستی بریزی توی هارد اکسترنال به ترتیب یک فولدر به نام PS3 می سازی، داخل این این فولدر یک پوشه دیگه می سازی به نام GAMES، عناوینی که می گیری اگر ISO بودن اکسترکت می کنی تبدیل به یک فولدر می شن، این فولدر رو در مسیری که گفتم کپی می کنی آخرین نسخه مولتیمن رو می گیری می شناسش، کپی کردنش هم روی هارد کنسول از طریق مولتیمن راحته و خود مولتیمن آپدیت های بازی رو برای فریمویرهای پایینتر پچ می کنه. برخی سایت های خارجی آرشیو کاملی دارن ولی نیاز به پچ شدن دارن بازی ها، اون داستان داره. با یک سرچ ساده می تونی از سایت ها بازی ها رو دانلود کنی

آخرین ویرایش:
  • Like
ممنون از راهنمایی ! واقعا کار با ps3 سخته تا حالا انقدر تو بازی کردن سختی نکشیده بودم ! فقط برام عجیبه کنسول نه فلش را میخونه نه هارد اکسترنال که توشیبا هست ! الان یک بازی دارم که به صورت گیم فولدر هست داخل فلش با همون آدرسی که فرمودید کپی کردم ولی متاسفانه مشکل من اینه که اصلا ps3 حافظه من رو نمیبینه !! اگر نکته خاصی هست که من انجام ندادم راهنمایی کنید . الان هم روی کنسول ۴ تا بازی از god of war و killzone 2 هست که خدا رو شکر هیچ کدام رو تجربه نکردم ! هدف نهاییم ۳ تا بازی heavenly sword و wet و resistance هست فعلا ! اگر بتونم اینها رو هم تجربه کنم دیگه کنسول میره در ویترین و خدا حافظ ! تنها کنسولی که نداشتم فقط ps3 بوده !
باید هاردو فلشتو به FAT32 فرمت کنی تا شناسایی کنه، برخی عناوین باید تکه تکه بشه تا بشه روی هارد ریخت اینم آموزشش در اینترنت هستPS3Splitter. این نوع آموزش ها رو از سطح نت می تونی پیدا کنی، اگر مشکل یا سوال سخت افزاری داشتی اینجا بپرس

• Like
باید هاردو فلشتو به FAT32 فرمت کنی تا شناسایی کنه، برخی عناوین باید تکه تکه بشه تا بشه روی هارد ریخت اینم آموزشش در اینترنت هستPS3Splitter. این نوع آموزش ها رو از سطح نت می تونی پیدا کنی، اگر مشکل یا سوال سخت افزاری داشتی اینجا بپرس
الان بازی killzone2 رو شروع کردم قسمتی از بازی میگه باید دسته را حرکت بدی تا فلکه بچرخه من هرکاری میکنم کنترلر موشن نداره ! آیا باید تنظیمات رو تغییر بدم ؟ آقا با دسته ps4 هم نتونستم اون مرحله رد کنم . ضمنا فریم ور دستگاه 4.84 هست

الان بازی killzone2 رو شروع کردم قسمتی از بازی میگه باید دسته را حرکت بدی تا فلکه بچرخه من هرکاری میکنم کنترلر موشن نداره ! آیا باید تنظیمات رو تغییر بدم ؟ آقا با دسته ps4 هم نتونستم اون مرحله رد کنم . ضمنا فریم ور دستگاه 4.84 هست
تنظیمات نداره، دلیلش اینه که دستت فیکه، توی لودینگ هم دسته اوریج رو تکون بدی موشن سنسور تصویر رو جابه جا می کنه

آخرین ویرایش:
  • Like
آره متوجه فیک بودنش شدم.یکم زیادی تر تمیز بود ! الان آیا همه سری god of war نیاز به موشن کنترلر داره یا نه که بتونم دستگاه رو تا ۱۰ روز وقت تست ، تست کنم ! جایی سراغ دارید دسته اصل داشته باشند اگر اینترنتی باشه بهتر ! یا با کنترلر اصلی ps4 نمیشه استفاده کرد !!!
نه داداش گاد نیاز نداره بیشتر بازی های دیوید کیج مثل بیاند و heavy rain به قابلیت های کنترلر نیاز دارن
توی ایسام دسته انواع کنسول ها برای فروش هست میتونی چک کنی

• Like
سلام به همگی من یک پول هام رو جمع کردم یک پلی استیشن 3 فت سفید خریدم این پلی استیشن 3 اش یک مشکلی داره دسته هاش بی سیم نیست یعنی باید بهش سیم وصل کنی بعد بازی کنی بعد وقتی تو اکسسوری پلی استیشن 3 میری و تنظیمات بلوتوث اونجا ۳ ساعت هم وایستید فقد میزنه درحال سرچ دستگاه بلوتوث الان مشکلش چیه خودش گفت ۹۰۰ تومن خرجشه مشکل از کجاست خودم حرفه اش رو دارم دو سه بار پلی استیشن 3 خودم خراب شد درستش کردم الان من نمی‌دونم مشکل از کجاشه من فکر میکنم که مشکل از برد بلوتوث و آنتن بلوتوث هست هرجا هم میرم میگن تعمیر نمیشه خود سایت سونی زده اگه این مشکل رو دارید سیگنال بلوتوث باید عوض شه تعویض سیگنال بلوتوثش که آسونه تعویض برد بلوتوثش سخته باید باید دل روده کنسول رو بریزی بیرون کلا من میترسم این همه خرج کنم این همه زحمت بکشم فایده هم نداشته باشه من یک جا تو یوتیوب دیدم که مرده گفت یک قطعه هست باید اون عوض شه به مادربرد هم وصل هست قطعه ریز هست میگه باید اون رو بسوزونید یا کلا درش بیارید الان نمی‌دونم چیکار کنم کسی سابقه داشته ؟ درستش کرده کرده چطوری ؟ الان هرکاری میکنم بلوتوث فقد میزنه please wait همین کسی می‌دونه چیکار کنم

سلام به همگی من یک پول هام رو جمع کردم یک پلی استیشن 3 فت سفید خریدم این پلی استیشن 3 اش یک مشکلی داره دسته هاش بی سیم نیست یعنی باید بهش سیم وصل کنی بعد بازی کنی بعد وقتی تو اکسسوری پلی استیشن 3 میری و تنظیمات بلوتوث اونجا ۳ ساعت هم وایستید فقد میزنه درحال سرچ دستگاه بلوتوث الان مشکلش چیه خودش گفت ۹۰۰ تومن خرجشه مشکل از کجاست خودم حرفه اش رو دارم دو سه بار پلی استیشن 3 خودم خراب شد درستش کردم الان من نمی‌دونم مشکل از کجاشه من فکر میکنم که مشکل از برد بلوتوث و آنتن بلوتوث هست هرجا هم میرم میگن تعمیر نمیشه خود سایت سونی زده اگه این مشکل رو دارید سیگنال بلوتوث باید عوض شه تعویض سیگنال بلوتوثش که آسونه تعویض برد بلوتوثش سخته باید باید دل روده کنسول رو بریزی بیرون کلا من میترسم این همه خرج کنم این همه زحمت بکشم فایده هم نداشته باشه من یک جا تو یوتیوب دیدم که مرده گفت یک قطعه هست باید اون عوض شه به مادربرد هم وصل هست قطعه ریز هست میگه باید اون رو بسوزونید یا کلا درش بیارید الان نمی‌دونم چیکار کنم کسی سابقه داشته ؟ درستش کرده کرده چطوری ؟ الان هرکاری میکنم بلوتوث فقد میزنه please wait همین کسی می‌دونه چیکار کنم

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or