هر سوال مطلبی در مورد PS4 [پست اول تاپیک حتما خوانده شود]

aliem7790

کاربر سایت
Jul 23, 2021
18
نام
علی
سلام دوستان رفتن برق در دراز مدت میتونه باعث خرابی دستگاه بشه؟ البته به محافظ وصله ولی الان تو این یکی دو ماه نزدیک 7 ، 8 بار برقا رفت و کنسول خاموش شد :(
دیروزم وقتی برقا رفت بعد روشن کردن متوجه شدم قبل صدای بوق یه صدای نا آشنا مثل کشیدن یه جسم به یه جسم صاف دیگه شنیده میشه :/
هاردمو هم حدودا یه دو هفته پیش به نرم افزار زده بودم سلامتیش 100 درصد بود یعنی کلا یه ارورم نداشت.
چه راه حلی دارین دوستان؟

Behnams923

کاربر سایت
Jun 4, 2014
410
نام
Behnam
هاردی که توسط پلی ۴ فرمت شده چطوری دوباره باید فرمتش کنیم که بشه مثل قبل رو کامپیوتر ازش استفاده کرد ؟
سلام
از طریق برنامه disk management فرمتش کن.
توی استارت بزن disk management بعدش Create and format a hard disk partition انتخاب کن و در آخر هاردو انتخاب کن و فرمتش کن.
اگه نتونستی هاردو بین درایوها شناسایی کنی برای فرمت عکسشو بفرست تا راهنمایت کنم.

• Like
Reactions: saeed_sg and SWEDAS

Behnams923

کاربر سایت
Jun 4, 2014
410
نام
Behnam
سلام دوستان رفتن برق در دراز مدت میتونه باعث خرابی دستگاه بشه؟ البته به محافظ وصله ولی الان تو این یکی دو ماه نزدیک 7 ، 8 بار برقا رفت و کنسول خاموش شد :(
دیروزم وقتی برقا رفت بعد روشن کردن متوجه شدم قبل صدای بوق یه صدای نا آشنا مثل کشیدن یه جسم به یه جسم صاف دیگه شنیده میشه :/
هاردمو هم حدودا یه دو هفته پیش به نرم افزار زده بودم سلامتیش 100 درصد بود یعنی کلا یه ارورم نداشت.
چه راه حلی دارین دوستان؟
سلام
بنظرم شما حساسی،حساسیتت رو کم کن :))
اون صدایی که شنیدی صدای کشیدن شدن هد رو دیسک بوده که وقتی کنسول رو روشن کردی هد برگشته سرجای اولش و نگرانی نداره.
معمولا اگه قرار باشه آسیبی ببینه با برق رفتن اگه محافظ مناسب داشتی باشه فقط ممکنه بافر هارد خالی بشه که اونم چیز مهمی نیست.

aliem7790

کاربر سایت
Jul 23, 2021
18
نام
علی
سلام
بنظرم شما حساسی،حساسیتت رو کم کن :))
اون صدایی که شنیدی صدای کشیدن شدن هد رو دیسک بوده که وقتی کنسول رو روشن کردی هد برگشته سرجای اولش و نگرانی نداره.
معمولا اگه قرار باشه آسیبی ببینه با برق رفتن اگه محافظ مناسب داشتی باشه فقط ممکنه بافر هارد خالی بشه که اونم چیز مهمی نیست.
فرمایشتون متین ولی چرا قبلا نمیومد؟ در ضمن من اصلا تا حالا دیسک ننداختم تو کنسول فقط اکانت ریختم.
و اینکه بعد از برق رفتگی این اتفاق افتاد برای همین نگرانم وگرنه برق نمیرفت منم فکر میکردم که حساس شدم.

Behnams923

کاربر سایت
Jun 4, 2014
410
نام
Behnam
فرمایشتون متین ولی چرا قبلا نمیومد؟ در ضمن من اصلا تا حالا دیسک ننداختم تو کنسول فقط اکانت ریختم.
و اینکه بعد از برق رفتگی این اتفاق افتاد برای همین نگرانم وگرنه برق نمیرفت منم فکر میکردم که حساس شدم.
منظورم از دیسک پلاتر هارد دیسکه.
6409-215045-How-does-hard-disk-store-digital-data.png
وقتی که هارد در حال کار کردن باشه و یهویی به هر طریقی خاموش بشه هد همونجایی که بوده میمونه و برنمیگرده جای اصلیش،وقتی که از دوباره روشن بشه هد به نوعی گیج میشه تا بتونه از دوباره شروع به کار کنه(برای همینه که وقتی کنسول رو روشن میکنیم یه صفحه ریپر میاد)و در این حالت هد باید برگرده جای اصلیش و اون صدایی که شما شنیدی صدای کشیده شدن هد روی پلاتر بوده.
راجب اینکه گفتی چرا قبلا این اتفاق رخ نداده بخاطر اینکه قبلا هد وسط یا بالای پلاتر قرار نگرفته بوده.
توی اون یکی تاپیک گفتی که ذخیرت هم خراب شده که باتوجه به اینکه سیو توی حافطه بافر بوده و موقع قطع جریان برق حافظه بافر هاردت خالی شده و سیو خراب شده.
هارد فقط در دو حالت خراب میشه یکی ضربه یکی هم شدت جریان نامناسب که با تهیه یه محافظ خوب میشه جلوی شدت جریان نامناسب رو که موقع قطع برق رخ میده رو گرفت.

• Like
Reactions: aliem7790

aliem7790

کاربر سایت
Jul 23, 2021
18
نام
علی
منظورم از دیسک پلاتر هارد دیسکه.
View attachment 221985
وقتی که هارد در حال کار کردن باشه و یهویی به هر طریقی خاموش بشه هد همونجایی که بوده میمونه و برنمیگرده جای اصلیش،وقتی که از دوباره روشن بشه هد به نوعی گیج میشه تا بتونه از دوباره شروع به کار کنه(برای همینه که وقتی کنسول رو روشن میکنیم یه صفحه ریپر میاد)و در این حالت هد باید برگرده جای اصلیش و اون صدایی که شما شنیدی صدای کشیده شدن هد روی پلاتر بوده.
راجب اینکه گفتی چرا قبلا این اتفاق رخ نداده بخاطر اینکه قبلا هد وسط یا بالای پلاتر قرار نگرفته بوده.
توی اون یکی تاپیک گفتی که ذخیرت هم خراب شده که باتوجه به اینکه سیو توی حافطه بافر بوده و موقع قطع جریان برق حافظه بافر هاردت خالی شده و سیو خراب شده.
هارد فقط در دو حالت خراب میشه یکی ضربه یکی هم شدت جریان نامناسب که با تهیه یه محافظ خوب میشه جلوی شدت جریان نامناسب رو که موقع قطع برق رخ میده رو گرفت.
بسیار متشکرم و ممنون بابت پاسخگوییتون.
فقط میشه توضیح بدید چجوری بازی رو تو واچ داگز لجیون سیو کنم همونطور که گفتم به علاوه اینکه سیوم خراب شده بازی به هیچ وجه سیو نمیشه و به محض اینکه از بازی خارج بشم برمیگرده به حالت NG و انگار هیچی به هیچی راهی هست درست بشه؟
در ضمن بازیم ظ 1 ولی از بابت آپدیت کردن مشکلی ندارم.
بازم بابت پاسخگوییتون ممنون.

Behnams923

کاربر سایت
Jun 4, 2014
410
نام
Behnam
بسیار متشکرم و ممنون بابت پاسخگوییتون.
فقط میشه توضیح بدید چجوری بازی رو تو واچ داگز لجیون سیو کنم همونطور که گفتم به علاوه اینکه سیوم خراب شده بازی به هیچ وجه سیو نمیشه و به محض اینکه از بازی خارج بشم برمیگرده به حالت NG و انگار هیچی به هیچی راهی هست درست بشه؟
در ضمن بازیم ظ 1 ولی از بابت آپدیت کردن مشکلی ندارم.
بازم بابت پاسخگوییتون ممنون.
برای خودمم این اتفاق پیش اومده،فایل ذخیره رو بصورت دستی از کنسول حذف کردم و بعدش بازی ذخیره میشد،شما هم این کارو امتحان کن ببین چی میشه اگه نمیدونی از کجا میشه انجامش داد بگو تا راهنمایت کنم.
متاسفانه اگه با این راه مشکلت حل نشد یعنی فایل بازی خراب شده و باید بازی رو حذف و بعد نصب کنی،ولی احتمالا با حذف دستی ذخیره مشکلت حل بشه.

• Like

Behnams923

کاربر سایت
Jun 4, 2014
410
نام
Behnam
ممنون دوست من، اگر مقدوره راهنمایی کن فقط من خیلی وارد نیستم :)
وارد Settings که شدی برو داخل Application Saved Data Management و بعدش روی System Storage بزن،تو این قسمت سیو بازی رو انتخاب کن بعدش delete رو بزن.
فقط قبل اینکار سیو بازی رو از تو خود بازی پاک کن ببین میشه بعدش راه بالارو برو(معمولا سیو بازیهای یوبیسافت رو میشه از تو خود بازی دستی پاک کرد)

aliem7790

کاربر سایت
Jul 23, 2021
18
نام
علی
وارد Settings که شدی برو داخل Application Saved Data Management و بعدش روی System Storage بزن،تو این قسمت سیو بازی رو انتخاب کن بعدش delete رو بزن.
فقط قبل اینکار سیو بازی رو از تو خود بازی پاک کن ببین میشه بعدش راه بالارو برو(معمولا سیو بازیهای یوبیسافت رو میشه از تو خود بازی دستی پاک کرد)
نه عزیز بازی نه سیو دستی میشه نه امکان لود سیو میده و نه میشه حذف کرد فقط یه NG داره.
فقط یه سوال این کار که ریسکی خطری چیزی نداره؟ منظورم اینه بعدا مشکلی ایجاد نمیکنه چون بازی من هکیه و اینجور حرفا؟

Behnams923

کاربر سایت
Jun 4, 2014
410
نام
Behnam
نه عزیز بازی نه سیو دستی میشه نه امکان لود سیو میده و نه میشه حذف کرد فقط یه NG داره.
فقط یه سوال این کار که ریسکی خطری چیزی نداره؟ منظورم اینه بعدا مشکلی ایجاد نمیکنه چون بازی من هکیه و اینجور حرفا؟
جالبه،بنظرم اولین بازی یوبی سافت که اینطوریه :))
نه خطر چیزی نداره فقط سیو بازی حذف میشه.
اگه بازی رو آپدیت نکردی حتما آپدیتش کن چون شاید اصلا این مسله باگ بازی باشه.

• Like

aliem7790

کاربر سایت
Jul 23, 2021
18
نام
علی
البته میشه

جالبه،بنظرم اولین بازی یوبی سافت که اینطوریه :))
نه خطر چیزی نداره فقط سیو بازی حذف میشه.
اگه بازی رو آپدیت نکردی حتما آپدیتش کن چون شاید اصلا این مسله باگ بازی باشه.
ممنون دوست من، با راه حلی که گفتی مشکلم درست شد و الان میتونم بازی رو ادامه بدم :)

• Like
Reactions: Behnams923

Matingg89

کاربر سایت
Jun 3, 2021
10
سلام ببخشید ps4 بنده یک صدای مثل خر خر داخلش میاد درست طرفی که هارد هستش هارد مشکل پیدا کرده؟ چون جدیدا هی ارور کرش کردن رو میده بعد چند روز پیش هم فریز کرد

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر