هر سوال مطلبی در مورد PS4 [پست اول تاپیک حتما خوانده شود]

سلام . توی کاتالوگ کنسول نوشته بزارید جایی که از هر طرف ازاد باشه . البته اگر میز تلویزیون پشتش ازاد هست و تهویه هم خوبه مشکلی نیست . دمای محیطم بستگی داره . کولر بزنی که خیالت باید راحت باشه دیگ :دی
یعنی داشتم امروز سکته میکردم دیدم پلی دیونم کرد گفتم خدا من روزی 10 ساعت بازی میکنم:ddدیگه باهاش کاری نکردم خلاصه داداش روشن نمیشد بعد defult داخل safemode زدم درست شد حالا اپدیت جدید با فلش نزدم که ابشالا دیگه این مشکل پیدا نشه ولی ممنون از راهنمایی کردنت

با سلام خدمت دوستان
دوستان یه سوال در مورد شبکه کردن کنسول پلی استیشن 4
خواستم بدونم امکانش هست دو کنسول PS4 رو در یک واحد ساختمونی از طریق کابل شبکه به هم متصل کرد و بازیهای نظیر فوتبال یا کال او دیوتی رو از طریق شبکه بازی کرد بگونه ای که دیگه نیاز به اینترنت نباشه؟
اصلا چنین چیزی شدنی هست؟
اینطور که از یکی از دوستان کلوپ بازی پرسیدم قاعدتا باید شدنی باشه و مثلا در گیم نت ها چنین موردی شدنی هست
از دوستان میخوام در این مورد راهنمایی کنند

و اما سوال دوم در مورد اجرای بازیهای کنسول
خواستم بدونم برای اجرای بازیهای کنسول حتما باید دیسک داخل کنسول باشه یا خیر؟
اگر حتما نیاز هست که دیسک باشه پس جریان این نصب شدن بازی چیه؟
مثلا چرا باید همزمان بازی GTA داخل کنسول باشه وهمزمان هم 60 گیگ از فضای هارد کنسول رو پر کنه؟
در این مورد هم ممنون میشم راهنمایی کنید

با تشکر

دوستان شده کنسولتون روشن نشه ؟؟؟؟؟

صبح بازی میکردم بدون مشکل حالا هرچی دکمه ps میزنم میاد روشن بشه بعد از 3-4 ثانیه هم led کنسول هم گیم پد خاموش میشه کلا کنسول هنوز روشن نشده خاموش میشه !

کسی میدونه مشکل چیه ؟

جالب اینجاست توی safe mode میره اما اونجا کنسولو ریستار میکنم که بالا بیاد باز کنسول میره توی سیف مد !

از برقی چیزی بنظرتون هست یا کنسول مشکل پیدا کرده ؟؟

با سلام خدمت دوستان
دوستان یه سوال در مورد شبکه کردن کنسول پلی استیشن 4
خواستم بدونم امکانش هست دو کنسول PS4 رو در یک واحد ساختمونی از طریق کابل شبکه به هم متصل کرد و بازیهای نظیر فوتبال یا کال او دیوتی رو از طریق شبکه بازی کرد بگونه ای که دیگه نیاز به اینترنت نباشه؟
اصلا چنین چیزی شدنی هست؟
اینطور که از یکی از دوستان کلوپ بازی پرسیدم قاعدتا باید شدنی باشه و مثلا در گیم نت ها چنین موردی شدنی هست
از دوستان میخوام در این مورد راهنمایی کنند

و اما سوال دوم در مورد اجرای بازیهای کنسول
خواستم بدونم برای اجرای بازیهای کنسول حتما باید دیسک داخل کنسول باشه یا خیر؟
اگر حتما نیاز هست که دیسک باشه پس جریان این نصب شدن بازی چیه؟
مثلا چرا باید همزمان بازی GTA داخل کنسول باشه وهمزمان هم 60 گیگ از فضای هارد کنسول رو پر کنه؟
در این مورد هم ممنون میشم راهنمایی کنید

با تشکر
بعضی از بازی ها میشه مثلا cod:aw میشه تو منوش دیدم lan
بازی های که با دیسک نصب میکنید بله باید حتما دیسک باشه اونم فقط برای چک کردن لایسنس از روی دیسک
نصب های که شما میگی بازی های دیجینتالی هستند که ب روش گیف کارت یا اکانت بازی رو میخرید و لایسنس یا از طریق نت یا از طریق ذخیره روی دستگاه چک میشود

سلام . والا دقیق معلوم نیست مشکل چی هست . موقع خاصی اتفاق میافته یا قبلش کار خاصی کردید ؟ قبلا اینطور بوده ؟ . = این احتمالات رو میدم ببینید کودوم هست . در غیر این صورت میتونید یه ایمیل به ساپورت سونی بزنید مشکل رو بگید :
قبلا این چنین چیزی اگر بوده دلایلش این ها بوده . شاید مشکل شما هم اینطور باشه دلیلش :
1. OVERHEAT : کنسول اگر به یه حدی برسه و خیلی داغ کنه و بهش فشار بیاد خودش خود به خود خاموش میشه و ممکنه تا مدتی هم نتونید روشن کنید . معمولا نوار کنسول برای یه لحظه قرمز میشه و بوق میزنه و خاموش میشه . حتما چک کنید که تهویه کنسول مناسب باشه . کنسول های سربسته و بدون هوا نباشه و دمای محیط هم گرم نباشه . ونت های کنار کنسول هم جلوشون ازاد باشه و مانعی سر راهشون نباشه .
2. سیم ها و ارتباطات رو چک کنید که مشکلی توی کابل ها و ... نباشه . البته اگر میگید بوق میزنه پس خودش خاموش میشه و فک نکنم نوسان برق چیزی باشه !
3. تنظیمات رو چک کنید و ببینید خاموش شدن خودکار کنسول روی چه مدتی تنظیم شده و اون رو بزارید روی 6 ساعت به بالا . برای تنظیمات هم باید برید قسمت POWER OPTION .
4. تاچ پد روشن و خاموش کردن کنسول یه موقع روش چیزی نچسبیده ( مثل اسکین که درست فیکس نشده باشه روی کنسول ) که باعث عمل کردنش بشه یا کنسول جای نامتعارف و نامناسبی قرار نداره ؟

اگر توضیحات دقیق تری بدی بهتر میتونیم راهنمایی کنیم .
همچنین اگر مشکل از بین این چیزایی که گفتم نیست اپدیت اخر رو دوباره از سیف مود با فلش نصب کن و یه REBUILD DATABASE انجام بده . انشاالله رفع بشه مشکل
5.

- - -ویرایش - - -

سلام . عزیز شیرینگ برای یه شخص حقیقی دارای 2 کنسول ( مثلا یکی داخل خونه داره یکی داخل ویلا ) یا یک خانواده دارای یک کنسول هست (( 2-3 تا خواهر یا برادر که به طور مشترک از یک کنسول استفاده میکنن )) تا بتونن از لایسنس بازی که خریدن استفاده ببرن . استفاده 2 یا چند شخص حقیقی مختلف از لایسنس بازی ها و اطلاعات اکانت روی 2 یا چند کنسول مختلف قانونی نیست . کاری به بحث شیرینگ هم نداشته باشیم به اشتراک گذاشتن اطلاعات اکانت بین 2 یا چند نفر قانونی نیست و ممکنه باعث بن شدن بشه . البته فعلا کسی ندیدم بن بشه ولی خب توی قوانین پلی استیشن و بخش SEN سونی نوشته شده . از نظر قانونی بودن که خیر قانونی نیست . غیر قانونی نباشه قانونی هم نیست .

- - -ویرایش - - -

من خودم از این روش چندباری استفاده کردم مشکلی نداشته . از لحاظ لوگین بودن اکانت توی PC یا برنامه PS APP و همچنین کنسول به طور همزمان هم مشکل نیست . تست کردم قبلا .
در مورد وصل نشدن به استور هم شما سعی کن DNS هارو عوض کنی و یا از یک مودم و کانکشن دیگ وصل بشی . خود به خود هم درست میشه بعضی اوقات

سلام
یه نیم ساعت داشتم بازی میکردم بعد اومدم بیرون از بازی و داخل منوی اصلی ps4 بودم کاری نکردم یهو یه صدای بوق شنیدم و بعدشم یه بوق دیگه و بعد کنسول خاموش شد والا ps4 رو جای خوبی قرار دادم هوا ب همه جاش درست میرسه فک کنم همه ی این مشکلات از اپدیت 2.5 شروع شد و گرنه قبلا اینجور مشکلات رو من نداشتم در ضمن از زمانی ک اپدیت 2.51 رو گرفتم مثلا داری انلاین بازی میکنی وسط بازی خود ب خود بازی بسته میشه و از بازی خارج میشی و میاد بیرون و زمانی هم ک ps4 رو میخای خاموش کنی 10ثانیه صبر میکنه بعد 3 تا بوق میزنه و بعد خاموش میشه.
البته خدا رو شکر کنسول رو دوبارا روشن کردم چیزی نبود خدا رو شکر.
راستی دمت گرم ک اینهمه راهنمایی کردی واقعا مرسی راستی اگه دوست داری شمارتو بده بیارمت داخل گروه خودم ps4.
باز هم ممنون

صبح بازی میکردم بدون مشکل حالا هرچی دکمه ps میزنم میاد روشن بشه بعد از 3-4 ثانیه هم led کنسول هم گیم پد خاموش میشه کلا کنسول هنوز روشن نشده خاموش میشه !

کسی میدونه مشکل چیه ؟

جالب اینجاست توی safe mode میره اما اونجا کنسولو ریستار میکنم که بالا بیاد باز کنسول میره توی سیف مد !

امروز همین مشکل را داشتم.default Settings زدم از safe mode اومد بالا.

بعضی از بازی ها میشه مثلا cod:aw میشه تو منوش دیدم lan
بازی های که با دیسک نصب میکنید بله باید حتما دیسک باشه اونم فقط برای چک کردن لایسنس از روی دیسک
نصب های که شما میگی بازی های دیجینتالی هستند که ب روش گیف کارت یا اکانت بازی رو میخرید و لایسنس یا از طریق نت یا از طریق ذخیره روی دستگاه چک میشود
اتفاقا این بازی رو بر روی کنسول 360 دیدم که اونجا هم بازی رو در گیم نت از طریق شبکه بازی میکردند
فقط یک سوال
اگر بازی رو شبکه کنیم هر دو کنسول باید دیسک اورجینال داشته باشن و یا مثلا میشه یک بازی دیجیتالی خرید و روی دو کنسول شیر کرد؟
با تشکر

کسی میدونه مشکل چیه ؟

اتصالات مثل پریز برق و کابل و ... رو چک کن که بدون مشکل باشه . از محافظ هم استفاده کن که یه موقع نوسان برقی صورت نگرفته باشه . . دیدی بازم مشکل هست یه بار دیگ اپدیت کنسول رو از توی سیف مود نصب کن و REBUILD DATABASE بزن ببین درست میشه یا نه . اگر نشد میتونی فرمت کنسول رو تست کنی . اگر هیچ جوری درست نشد ممکنه هارد اسیب دیده باشه .

- - -ویرایش - - -

سلام
یه نیم ساعت داشتم بازی میکردم بعد اومدم بیرون از بازی و داخل منوی اصلی ps4 بودم کاری نکردم یهو یه صدای بوق شنیدم و بعدشم یه بوق دیگه و بعد کنسول خاموش شد والا ps4 رو جای خوبی قرار دادم هوا ب همه جاش درست میرسه فک کنم همه ی این مشکلات از اپدیت 2.5 شروع شد و گرنه قبلا اینجور مشکلات رو من نداشتم در ضمن از زمانی ک اپدیت 2.51 رو گرفتم مثلا داری انلاین بازی میکنی وسط بازی خود ب خود بازی بسته میشه و از بازی خارج میشی و میاد بیرون و زمانی هم ک ps4 رو میخای خاموش کنی 10ثانیه صبر میکنه بعد 3 تا بوق میزنه و بعد خاموش میشه.
البته خدا رو شکر کنسول رو دوبارا روشن کردم چیزی نبود خدا رو شکر.
راستی دمت گرم ک اینهمه راهنمایی کردی واقعا مرسی راستی اگه دوست داری شمارتو بده بیارمت داخل گروه خودم ps4.
باز هم ممنون

خب شما اپدیت 2.51 رو دوباره از طریق سیف مود با فلش نصب کن مخصوص ریجن کنسولت رو و یه REBUILD DATABASE هم بزن مشکلت حل میشه انشاالله . بعضی موقع ها ممکنه نصب اپدیت ناقص بوده باشه در اثر CORRUPTED شدن فایل یا ....

دوستان من چند روز پیش که رفته بودم دبی توی مغازه ها به قیمت بازی ها که نگاه میکردم اکثرا قیمت بالایی داشتن مثلا قیمت bloodborn یا witcher 3 حدود 260 درهم بود که میشه 250 هزار تومن خودمون!
به نظرم اگه این جوری حساب کنیم فروشنده های داخلی زیاد هم بازی ها رو گرون نمیدن.
البته از طرف دیگه اونجا بازی های قدیمی تر خیلی ارزون تر هست مثلا bf4 آکبند بودش 99 درهم که بعید میدونم هیچ فروشنده ای تو ایران الان bf4 نو رو زیر 100 تومن بده :|

اتصالات مثل پریز برق و کابل و ... رو چک کن که بدون مشکل باشه . از محافظ هم استفاده کن که یه موقع نوسان برقی صورت نگرفته باشه . . دیدی بازم مشکل هست یه بار دیگ اپدیت کنسول رو از توی سیف مود نصب کن و REBUILD DATABASE بزن ببین درست میشه یا نه . اگر نشد میتونی فرمت کنسول رو تست کنی . اگر هیچ جوری درست نشد ممکنه هارد اسیب دیده باشه .

- - -ویرایش - - -

خب شما اپدیت 2.51 رو دوباره از طریق سیف مود با فلش نصب کن مخصوص ریجن کنسولت رو و یه REBUILD DATABASE هم بزن مشکلت حل میشه انشاالله . بعضی موقع ها ممکنه نصب اپدیت ناقص بوده باشه در اثر CORRUPTED شدن فایل یا ....
عزیز این REBUILD DATABASE یکم دلهره اوره :دی سیو ها و اپدیت بازیا و ... میپره ؟ اگه نه عالیه

اتفاقا این بازی رو بر روی کنسول 360 دیدم که اونجا هم بازی رو در گیم نت از طریق شبکه بازی میکردند
فقط یک سوال
اگر بازی رو شبکه کنیم هر دو کنسول باید دیسک اورجینال داشته باشن و یا مثلا میشه یک بازی دیجیتالی خرید و روی دو کنسول شیر کرد؟
با تشکر
بله هر دو باید وارد بازی بشن پس باید دوتا دیسک داشته باشی

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or