هر سوال مطلبی در مورد PS4 [پست اول تاپیک حتما خوانده شود]

دوستان فردا میخواهم کنسول بخرم
چه نکاتی رو رعایت کنم؟
دقیق بگید ممنون میشم :)
من یکی از دوستام مغازه و فروشگاه بزرگی دارند
دیشب ازش قیمت PS4 گرفتم بهم گفت نیما یکی بیشتر نمونده و خیلی گرون شده
گفتم اینی که داری چه ؟ گفت الان فقط یکی مونده ریجن 2 و با گارانتی و بیمه (بانیان پرتو ) و یک بازی کیل زون که آخرش میتونه بهم 1950 بده
نظرتون قیمتش خوبه بردارم ؟
در ضمن موقع خرید یه چه نکاتی توجه کنم ؟ منظورم تاریخ تولید هستش
کی باید باشه ؟

بگو اون گارانتی مسخره رو نمیخوای ...
150 الی 200 تومن میکشن روش به خاطر گارانتی های من در آوردی ای که هیچ چیزی هم شاملش نمیشه :|

بگو اون گارانتی مسخره رو نمیخوای ...
150 الی 200 تومن میکشن روش به خاطر گارانتی های من در آوردی ای که هیچ چیزی هم شاملش نمیشه :|
خودمم هم از این گارانتی ها خوشم نمیاد

حال موقع خرید چه نکاتی رو توجه کنم ؟

خودمم هم از این گارانتی ها خوشم نمیاد

حال موقع خرید چه نکاتی رو توجه کنم ؟

والا منم خودم دیشب خریدم تازه !! سریال رو چک کردم ... سال ساخت ... ریجن .... وسایل توش ... همین دیگه :| آهان یه مهلت تست هم گرفتم که خدارو شکر سالم بود :)
ولی این
رو یه مطالعه بکن

مبارکت باشه آقا
گرون گرفتی ولی نه اینقدر زیاد که دوستان میگن
منم دیروز یه ریجن 2 گرفتم 1700
در ضمن اون دوستی که میگن یک سال بعد سونی کنسول جدید میده بیرون : بعید میدونم تو کنسول تغییری ایجاد کنن چون میلیون ها نفر پس پولشون رو ریختن دور ؟
مطمئن باشید سونی همچین کاری نمیکنه و اگر تغییری هم باشه مربوط به حرارت و صدا و اینطور چیزهای جزیی میشه همین
و الا گرافیک همونه :|

عزیز من نگفتم تا 1 سال دیگه آپگرید میکنن بلکه گفتم : بعید نیست تا 2 سال دیگه قدرت پردازشی و گرافیکی ps4 هم افزایش بدن .
در ضمن چند وقت پیش با یکی از دوستان که فزوشنده و تعمیرکار کنسول هاست همین بحث شده بود که ایشون گفته بودند ps3 های fat توان اجرای برخی بازی های آخر نسلی ( مثل la noire ) رو نداشتند که بعد از مدتی sony آپدیتی برای این منظور داد اما دستگاه های فتی که این آپدیت رو انجام دادند بعد از لانچ و انجام این بازی ها برای یه مدت طولانی دچار مشکل شدند و اغلب گرافیکشون پوکید . پس وقتی سونی در نسل قبل یه آپگریدی انجام داد با توجه به شرایطی که الان میبینیم بعید نیست که این کارو در این نسل هم تکرار کنه !
در ضمن کسی نگفت پول بقیه ریخته میشه سطل آشغال ! یه مثال براتون میزنم : من الان با گوشی iphone 4s میتونم تمام بازی های جدید که روی iphone6 اجرا میشن انجام بدم . تنها فرق اینه که مثلا loading در iphone 6 دو ثانیه هست ولی در 4s چهار ثانیه . ممکنه مقداری لگ هم مشاهده بشه . دقیقا همین موضوع میتونه در مورد ps4 صادق باشه . قرار نیست بازی ها روی سری های قدیمی اجرا نشن (در این صورت وارد نسل جدید میشیم ) که البته از نظر من در نسل جدید تمام پردازش ها آنلاین خواهد بود !
امیدوارم متوجه منظور من شده باشید

آخرین ویرایش:
عزیز من نگفتم تا 1 سال دیگه آپگرید میکنن بلکه گفتم : بعید نیست تا 2 سال دیگه قدرت پردازشی و گرافیکی ps4 هم افزایش بدن .
این نظر شما کاملن بعیده.
مطمئن باش تا اومدن PS5 همچین چیزی اتفاق نمیوفته.

عجب:))

خیلی خنده داره این حرف. شما اصلا صحبت های منو خوندین؟ چنین چیزی اصلا تایید نشده و اصلا درست نیست. کسی که چنین چیزی گفته اصلا از کنسول سر در نمیاورده .

کنسول های فت توانایی اجرای برخی بازی های جدید رو ندارن؟؟ کاملا از ریشه غلط هست این حرف و خود من روی ps3 فت تولید لانچ L.A Noire رو اجرا کردم.

سونی هیچ تغییری توی قدرت پردازنده گرافیکی و SPE های چیپ سل تو ps3 انجام نداد فقط مصرف برقشون رو کاهش داد.

تو کنسول های Slim و Superslim فقط فقط نانومتر اومده پایین و مصرف برق کاهش پیدا کرده تفاوت اصلی Phat و اسلیم در کاهش پیدا کردن نانومتر چیپست RSX و سل هست و بس! تو مدل لانچ اولیه ps3 سل و RSX به صورت 90nm تولید میشدن که بعدا کاهش پدا کرد و امروز RSX 40nm و چیپ سل 45nm تولید میشه تا مصرف کاهش پیدا کنه. و همچنین کاهش هزینه ساخت کنسول. این حرف که فلان بازی روی کنسول سال 2006 اجرا نمیشه روی کنسول سال 2011 اجرا میشه فقط فقط یک عده بیسواد میتونن چنین چیزی بگن.

یک کنسول میتونه از لحظه تولید تا آخرین لحظه ای که بازی براش ساخته و تولید میشه بدون هیچ افتی و مشکلی بازی ها رو کامل اجرا کنه. پایه و بیس کنسول همینه.

از این تعمیرکار هایی که چنین حرفایی میزنن فقط تو ایران گیر میاد!

اول از همه عرض کنم که : شخصی که این حرفارو زد جز اولین تعمیرکارای x360 و ps3 در ایران هست و اتفاقا خیلی سرش میشه !!! زمانی که کنسول من روشن نمیشد و بهترین تعمیرکارای جمهوری نتونستن کاری کنن ایشون بدون دیدن کنسول و تنها با شرح مشکل ایراد کار رو گفتند . پس من به حرفای ایشون اطمینان کامل دارم (لطفا الکی به کسی تهمت نزنید ) . در ضمن خواهشمندم نظرات نوشته شده رو دقیق بخونید ! عرض کردم : تنها فرق اینه که مثلا loading در iphone 6 دو ثانیه هست ولی در 4s چهار ثانیه . ممکنه مقداری لگ هم مشاهده بشه . دقیقا همین موضوع میتونه در مورد ps4 صادق باشه . قرار نیست بازی ها روی سری های قدیمی اجرا نشن (در این صورت وارد نسل جدید میشیم ). به علاوه بنده تغییر رو مختص گرافیک کنسول بیان نکردم : با این تغییراتی که الان تو این کنسول بعد 1 سال داد بعید نیست تا 2 سال دیگه قدرت پردازشی و گرافیکی ps4 هم افزایش بده !
نظرتون رو به این موضوع جلب میکنم : امار ها نشان میدهد که کنسول اسلیم در هنگام اجرای بازی یا روشن شدن کمی سریعتر عمل میکند (فقط کمی ، به اندازه ۱ ثانیه) منبع : مجله اينترنتی گويا آی‌تی ( امیدوارم که این سایت معتبر هم اشتباه نکرده باشد و نویسندگانش بی سواد نباشند !!! )
آیا بوت سریع تر سیستم عامل و اجرای سریع تر بازی ها با نرم افراز مشابه ممکن است ؟

آخرین ویرایش:
با اینکه " سنت معلومِ " و این مدل حرفا سن بالاتون مشخص نمیشه، وقتی خودتون رو وارد یه بحث بیهوده نکنید و دکمه گزارش رو بزنید اوضاعتون مشخص میشه.
اگر جنبه بحث با هم ندارید پس اول با هم مودب صحبت نکنید و بعد نشون بدید که چطور می خواهید با هم صحبت کنید!

دو نفر بن و یک اخطار هم نتیجه این بحث دوستانه اتون بود. :)

اول از همه عرض کنم که : شخصی که این حرفارو زد جز اولین تعمیرکارای x360 و ps3 در ایران هست و اتفاقا خیلی سرش میشه !!! زمانی که کنسول من روشن نمیشد و بهترین تعمیرکارای جمهوری نتونستن کاری کنن ایشون بدون دیدن کنسول و تنها با شرح مشکل ایراد کار رو گفتند . پس من به حرفای ایشون اطمینان کامل دارم (لطفا الکی به کسی تهمت نزنید ) . در ضمن خواهشمندم نظرات نوشته شده رو دقیق بخونید ! عرض کردم : تنها فرق اینه که مثلا loading در iphone 6 دو ثانیه هست ولی در 4s چهار ثانیه . ممکنه مقداری لگ هم مشاهده بشه . دقیقا همین موضوع میتونه در مورد ps4 صادق باشه . قرار نیست بازی ها روی سری های قدیمی اجرا نشن (در این صورت وارد نسل جدید میشیم ). به علاوه بنده تغییر رو مختص گرافیک کنسول بیان نکردم : با این تغییراتی که الان تو این کنسول بعد 1 سال داد بعید نیست تا 2 سال دیگه قدرت پردازشی و گرافیکی ps4 هم افزایش بده !
نظرتون رو به این موضوع جلب میکنم : امار ها نشان میدهد که کنسول اسلیم در هنگام اجرای بازی یا روشن شدن کمی سریعتر عمل میکند (فقط کمی ، به اندازه ۱ ثانیه) منبع : مجله اينترنتی گويا آی‌تی ( امیدوارم که این سایت معتبر هم اشتباه نکرده باشد و نویسندگانش بی سواد نباشند !!! )
آیا بوت سریع تر سیستم عامل و اجرای سریع تر بازی ها با نرم افراز مشابه ممکن است ؟
سلام
دوست عزیز این حرفایی که میزنید نتیجه تحلیل و بررسی خودتون از اتفاقایی که افتاده بدون دانش سخت افزاریه مثل بوت سریع تر و LA noir اگه خاطر دوستان باشه اون موقع که این بازی عرضه شد باعث اتش سوزی چند دستگاه ps3 فت شد.باز طبق یه خبری که قبلا در مورد uncharted 3 میخوندم کارگردان بازی گفته بود تو اجرای بازی رو دستگاهای فت مشکل داشتن اونم بخاطر اینکه تو استفاده از حداکثر توان دستگاهای فت خیلی داغ میشدن که تو la هم این مشکل بود نه اینکه اسلیم قویتر باشه.دیگه فکر نکنم این دوستان که گفتید از کارگردان این بازی بیشتر بدونن.در ضمن این توضیح هم بدم مثلا اگر cpu این کنسول تو نسخه فت دو میلیون ترانزیستور با لیتوگرافی 90nm داشته باشه همین تعداد ترانزیستور با لیتوگرافی 45nm باعث میشه اندازه تراشه نصف بشه وقتی اندازه نصف بشه گرمای کمتری تولید میشه و اگر گرمای کمتری هم تولید بشه مصرف کمتر میشه پس متوجه شدیم که بهتر عمل کردن اسلیم بخاطر قوی تر بودن نبود بلکه بخاطر بهینه تر بودن بود.این اتفاقیه که طی سال ها با کوچک شدن پردازنده واسه همه کنسولا میفته مثلا شما اولین ps1 رو با اخریش مقایسه کن یا اولین ps2 با اخریش یا همین فت با سوپر اسلیم این کوچک شدن ها همه نتیجه ی کوچک شدن همون لیتو گرافیه.حالا خیلی جالبه که هنوز یکسال از عمر ps4 نگذشته این اتفاق همین الان افتاده تو مدلای cuh-10xx
از مدار دوفاز بین Power Supply و CPU و یک مدار چهار فاز متصل به GPU استفاده شده است اما در مادربرد های سری سری CUH-11xx از یک مدار تک فاز به CPU و یک مدار سه فاز متصل به GPU استفاده شده که همون طور که بالا تر گفتم مصرف کمتر مساویه با گرمای کمتر واین بهینه سازیا تا اخر نسل ادامه داره و هیچکدوم قویتر نمیشه.

آخرین ویرایش:
سلام
دوست عزیز این حرفایی که میزنید نتیجه تحلیل و بررسی خودتون از اتفاقایی که افتاده بدون دانش سخت افزاریه مثل بوت سریع تر و LA noir اگه خاطر دوستان باشه اون موقع که این بازی عرضه شد باعث اتش سوزی چند دستگاه ps3 فت شد.باز طبق یه خبری که قبلا در مورد uncharted 3 میخوندم کارگردان بازی گفته بود تو اجرای بازی رو دستگاهای فت مشکل داشتن اونم بخاطر اینکه تو استفاده از حداکثر توان دستگاهای فت خیلی داغ میشدن که تو la هم این مشکل بود نه اینکه اسلیم قویتر باشه.دیگه فکر نکنم این دوستان که گفتید از کارگردان این بازی بیشتر بدونن.در ضمن این توضیح هم بدم مثلا اگر cpu این کنسول تو نسخه فت دو میلیون ترانزیستور با لیتوگرافی 90nm داشته باشه همین تعداد ترانزیستور با لیتوگرافی 45nm باعث میشه اندازه تراشه نصف بشه وقتی اندازه نصف بشه گرمای کمتری تولید میشه و اگر گرمای کمتری هم تولید بشه مصرف کمتر میشه پس متوجه شدیم که بهتر عمل کردن اسلیم بخاطر قوی تر بودن نبود بلکه بخاطر بهینه تر بودن بود.این اتفاقیه که طی سال ها با کوچک شدن پردازنده واسه همه کنسولا میفته مثلا شما اولین ps1 رو با اخریش مقایسه کن یا اولین ps2 با اخریش یا همین فت با سوپر اسلیم این کوچک شدن ها همه نتیجه ی کوچک شدن همون لیتو گرافیه.حالا خیلی جالبه که هنوز یکسال از عمر ps4 نگذشته این اتفاق همین الان افتاده تو مدلای cuh-10xx
از مدار دوفاز بین Power Supply و CPU و یک مدار چهار فاز متصل به GPU استفاده شده است اما در مادربرد های سری سری CUH-11xx از یک مدار تک فاز به CPU و یک مدار سه فاز متصل به GPU استفاده شده که همون طور که بالا تر گفتم مصرف کمتر مساویه با گرمای کمتر واین بهینه سازیا تا اخر نسل ادامه داره و هیچکدوم قویتر نمیشه.

ممنون از پاسخ تخصصیتون
با توجه به فرمایشات شما میتوان نتیجه گرفت که عملا سخت افراز قدرتمند ps3 (fat) به دلیل مشکلات گفته شده نمیتوانست از تمام قدرت خود استفاده کند که این موضوع عملا هدر رفتن پتانسیل بالای این کنسول رو در پی داشته
امیدوارم این اتفاق برای ps4 نیافتد (اگر چه به قول شما با اصلاح زور هنگام سونی در ps4 احتمال بروز این مشکل در ps4 های اول نسل بالاست )

و LA noir اگه خاطر دوستان باشه اون موقع که این بازی عرضه شد باعث اتش سوزی چند دستگاه ps3 فت شد.باز طبق یه خبری که قبلا در مورد uncharted 3 میخوندم کارگردان بازی گفته بود تو اجرای بازی رو دستگاهای فت مشکل داشتن اونم بخاطر اینکه تو استفاده از حداکثر توان دستگاهای فت خیلی داغ میشدن که تو la هم این مشکل بود نه اینکه اسلیم قویتر باشه.دیگه فکر نکنم این دوستان که گفتید از کارگردان این بازی بیشتر بدونن
واین همون بحثی بود که بنده مطرح کرده بودم که متاسفانه عده ای بدون داشتن اطلاعات کافی وبا لودگی و بی شرمی تمام اقدام به فحاشی و تمسخر کردند:(

دوست عزیز این حرفایی که میزنید نتیجه تحلیل و بررسی خودتون از اتفاقایی که افتاده بدون دانش سخت افزاریه
دوست عزیز همانطور که اول بحث عرض کردم عرایض بنده تنها نقل قولهایی از یک تعمیرکار و یک سایت اینترتی بوده اند که ذهن کنجکاو هر کاربری را به تحقیق وامیدارند و چه جایی برای طرح این موضوع مناسبتر است از یک فروم و تاپیک ( هر سوال و هر مطلبی در مورد ps4 ؟)

آخرین ویرایش:
بنده هم به جمع ps4 داران پیوستم ولی یک مشکل، اسپیکرهای بنده،‌ مایکرو لب 5.1 میباشد که خروجی اپتیکال ندارد چگونه میتوان بین خروجی aux پشت پلی استیشن و اسپیکر 5.1 بدون پورت اوپتیکال ارتباط برقرار کرد، آیا مبدل خاصی موجود است و احیانا قیمت آن حدودا. با تشکر

هدسته
با بلوتوث نمیشه ولی با کابل به سوکت 3.5 وصل میشه.

سلام دوستان
مگه این هدفون گلد بی سیم نیست؟؟؟ پس چطوری با کابل 3.5 میلی متری به گوشی وصل میشه؟؟؟
ممنونم
یه سوال دیگه :به نظر شما قیمت این هدفون تو کربلا تقریبا چقدره ؟آخه میخوام به رفیقم بگم بیاره برام
ممنونم

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or