هریسون: Cloud عملکرد XBOX ONE را در طول زمان افزایش می دهد

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,017
نام
محمد امین
20265547136774405593.jpg

فیل هریسون در مصاحبه ای که با آخرین شماره مجله MCV داشت از افزایش عملکرد و کارایی XBOX ONE در طول زمان به واسطه حضور Cloud خبر داد.
هریسون با بیان اینکه Cloud می تواند روشی باشد که در حفظ بازار یک وسیله را در طول چرخه زندگی آن تازه و به روز نگهدارد و تجربه های جدید و هیجان انگیز به شما بدهد Cloud می تواند محتویات و قابلیت های جدید را اضافه کند و عملکرد کنسول را بالا ببرد که باعث بالا رفتن عمر کنسولها و حس تازه بودن فن آوری آنها می شود.
با اتصال به اینترنت و Cloud در طول زمان کنسول به روز رسانی می شود و این عمر می تواند در زمان استفاده نکردن از کنسول هم انجام شود به طوری که وقتی شما کنسول را روشن می کنید شاهد موارد جدید در کنسول خود خواهید بود
هنوز مشخص نیست Cloud چه عملکردی را افزایش می دهد اما هریسون وعده آن را در طول زمان و آینده می دهد

منبع

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,180
نام
ماکان
من دلم به چهارتا آدم منطقی خوش بود میومدم تو این سایت انگار این فن بوییسم همتونو داغون کرده آخه این چه ادبیاتی آقای ماکان.... من هیچ وقت از سونی خوشم نمیومد ولی اونم دست آورده های خودشو داشته تو زمینه شبکه و آن لاین هم مطمعنا مایکروسافت جلوتره چیز مشخصیه ولی این حرف که برید 360 بخرید نهایت ناشی گری تو مارکتینگشون بود که ضررشم دیدن .. خواهش میکنم جورو به سمت بحث های مفید تر ببرید .... منظورم کلی بود البته ولی در هر صورت انتظارم از بعضیا بیشتره مسلما...

دوست عزیز فن بوییسم چیه! این سیاست مایکروسافت و این جمله دان متریک انقدر بد، غیر منطقی، غیر اصولی، غیر کارشناسی، اخمخانه و .... بود که مایکروسافت هم بسرعت همش رو کنسل کرد و هم دان متریک رو با یک تیپا از مایکروسافت انداختن بیرون! انوقت تو میگی فن بوییسم و اینا؟ خیلی واضح هست، هیچ کس بخاطر اینکه بدلیل نداشتن اینترنت خوب نمیتونه بره X1 بخره نمیره سراغ نسل قبل و 360! میره سراغ رقیبش که تاکیدی روی اینترنت نداره.

حرفم کلی هست، در اینکه اینترنت بخشی از آینده سرگرمی ها هست و میتونه تجربه بهتری از گیم رو ارایه بده شکی نیست اما کنسولی که تاکید مواکد رو این قضیه داشته و باشه و بخوای کسی رو مجبور به کاری کنه قطعا آینده خوبی جلوش نیست. مایکروسافت هم خوشبختانه زود اینو فهمید و همه چیز حل شد!:D

CriRo7

کاربر سایت
Sep 10, 2010
10,580
نام
حسین
اسیاتک:))
با اسیاتک همین که صفحهBC رو میتونید باز کنید باید برید خدا رو شکر کنید اینا رو به کسی بگید که خودش قبلا نداشته باشه بر فرض مثال از Cloudهم بتونید استفاده کنید پینگ فضایی اسیاتک رو میخواید بزارید کجای دلتون؟:))

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,017
نام
محمد امین
الان بعضی از مناطق امریکا هم سرعت نت بالایی ندارن حتی تو بعضی جاها دسترسی به اینترنت ندارن.اینکه امکانات اون منطقه پایینه یعنی مردمش ادم نیستن یا چیزی از تکنولوژی حالیشون نیست؟؟؟!!!!!
اون حرف دن ماتریک هم شعورشو نشون داد واسه همین پرتش کردن بیرون ;)
البته مثل اینکه یادش رفته بود ی کنسول نسل بعدی هم هست که نیازی به اتصال دائمی نداره وگرنه این حرفو نمیزد :))

تو سئوال من رو جواب بده آیا به علت اینکه یک عده دسترسی به اینترنت ندارن باید هیچ نوآوری صورت نگیره..؟
الان یک عده شاید برق نداشته باشند پس به خاطر اونها هیچ وسیله برقی تولید نشه و به ذوغال سنگ پناه ببریم..

گوگل تو آمریکا داره اینترنت 100 گیگابایت با ماهی 70 دلار عرضه میکنه تو آمریکار بعد میگی سرعت اینترنت ندارن..؟ نسل 5G موبایل داره میاد که پهنای باندش از 20mb هم بیشتر هست و تو کَش و کوه هم می تونی به اینترنت وصل بشی در ضمن صحبت دن مارتیک در مورد یک بار اتصال روزانه بود که با Gprs همراه اول هم این کار به راحتی انجام میشه.

اینکه میبینی ملت از وصل شدن به اینترنت حراس داشتن یکی جوی بود که سونی فن ها ایجاد کرده بودن یکی هم بحث کپی خوری بود که با اتصال دائم دیگه امکان پذیر نمیشه

در ضمن ماکرو XBOX ONE رو تو ایران و امثال ایران که اینترنت قوی ندارن عرضه نکرده که به خواد تحدی بابت سرعت کم اینترنت ما بده

- - -ویرایش - - -

الان بعضی از مناطق امریکا هم سرعت نت بالایی ندارن حتی تو بعضی جاها دسترسی به اینترنت ندارن.اینکه امکانات اون منطقه پایینه یعنی مردمش ادم نیستن یا چیزی از تکنولوژی حالیشون نیست؟؟؟!!!!!
اون حرف دن ماتریک هم شعورشو نشون داد واسه همین پرتش کردن بیرون ;)
البته مثل اینکه یادش رفته بود ی کنسول نسل بعدی هم هست که نیازی به اتصال دائمی نداره وگرنه این حرفو نمیزد :))

تو سئوال من رو جواب بده آیا به علت اینکه یک عده دسترسی به اینترنت ندارن باید هیچ نوآوری صورت نگیره..؟
الان یک عده شاید برق نداشته باشند پس به خاطر اونها هیچ وسیله برقی تولید نشه و به ذوغال سنگ پناه ببریم..

گوگل تو آمریکا داره اینترنت 100 گیگابایت با ماهی 70 دلار عرضه میکنه تو آمریکار بعد میگی سرعت اینترنت ندارن..؟ نسل 5G موبایل داره میاد که پهنای باندش از 20mb هم بیشتر هست و تو کَش و کوه هم می تونی به اینترنت وصل بشی در ضمن صحبت دن مارتیک در مورد یک بار اتصال روزانه بود که با Gprs همراه اول هم این کار به راحتی انجام میشه.

اینکه میبینی ملت از وصل شدن به اینترنت حراس داشتن یکی جوی بود که سونی فن ها ایجاد کرده بودن یکی هم بحث کپی خوری بود که با اتصال دائم دیگه امکان پذیر نمیشه

در ضمن ماکرو XBOX ONE رو تو ایران و امثال ایران که اینترنت قوی ندارن عرضه نکرده که به خواد تحدی بابت سرعت کم اینترنت ما بده

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق

خب ما تو ايرانيم اين سرعت زياد رو نداريم
واسه چي بايد از اين كنسول طرفداري كنيم؟:-/

† Salvat€ore †

کاربر سایت
Mar 3, 2009
841
نام
محمد

اولا من نگفتم کلا تو امریکا هیچکس نت سرعت بالا نداره گفتم بعضی مناطق.شما ایران و افغانستان رو مسال زدی منم گفتم تو همون امریکای پیشرفته هم مناطقی هست که وضع نتش مثل ما باشه.
دوما اون حرف دن ماتریک به هیچ وجه نمیشه توجیهش کرد.نو اوری چه ربطی به روزی ی بار اتصال به اینترنت داره ؟؟؟ یا روزی ی بار اتصال به اینترنت چه ربطی به پیشرفت کلود و امکاناتش داره؟؟؟
الان که روزی یک بار اتصال برداشته شده لطمه ای به کلود وارد شده خدایی نکرده ابرهاش سیاه شدن؟؟؟؟؟
اگه ایشون به فکر مشتریاشون بودن هیچ وقت این حرف رو نمیزدن.شاید یکی دلش میخواست کنسول نسل بعد داشته باشه حالا چون نت نداره یا شرایط اینکه روزی ی بار به نت وصل بشه رو نداره باید بره کنسول 7 سال پیش رو بخره؟؟؟
خیر کنسول سونی هستش بدون این محدودیت ها و 100 دلار ارزان تر ;)

FarSeeR

کاربر سایت
Jun 18, 2013
1,128

عزیز من شما فرق مگابیت و گیگابیت رو با گیگابایت هنوز نمیدونید، توی هر زمینه ای هم نظر کارشناسی میدید!

دیتاسنترهای بزرگ هم نمیتونن 100 گیگابایت پورت بدن! چی میگید شما؟ فازتون دقیقا چیه؟ و در ضمن مایکروسافت به خاطر خاتمه دادن به جوی که سونی فن ها راه انداخته بودن اتصال دائم و عدم اجازه دادن به شما برای استفاده بازیه دسته دو رو عوض کرد؟

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,017
نام
محمد امین
اولا من نگفتم کلا تو امریکا هیچکس نت سرعت بالا نداره گفتم بعضی مناطق.شما ایران و افغانستان رو مسال زدی منم گفتم تو همون امریکای پیشرفته هم مناطقی هست که وضع نتش مثل ما باشه.
دوما اون حرف دن ماتریک به هیچ وجه نمیشه توجیهش کرد.نو اوری چه ربطی به روزی ی بار اتصال به اینترنت داره ؟؟؟ یا روزی ی بار اتصال به اینترنت چه ربطی به پیشرفت کلود و امکاناتش داره؟؟؟
الان که روزی یک بار اتصال برداشته شده لطمه ای به کلود وارد شده خدایی نکرده ابرهاش سیاه شدن؟؟؟؟؟
اگه ایشون به فکر مشتریاشون بودن هیچ وقت این حرف رو نمیزدن.شاید یکی دلش میخواست کنسول نسل بعد داشته باشه حالا چون نت نداره یا شرایط اینکه روزی ی بار به نت وصل بشه رو نداره باید بره کنسول 7 سال پیش رو بخره؟؟؟
خیر کنسول سونی هستش بدون این محدودیت ها و 100 دلار ارزان تر ;)

اون حرف دن کارتیک یک تیکه بود بکه کسانی که ترول می کنن وگرنه همه این رو می دونن که هر کس XBOX ONE یا PS3 می خره به اینترنت دسترسی داره

کلود هم یک فن آوری اختیاری هست و هر کس اینترنت قوی داره استفاده میکنه و بهره میبره هر کس هم نداره خوب یک کنسول معمولی مثل PS4 داره

در مورد اتصال روزی یکبار هم قبلا من توضیح دادم ماکرو یا هر شرکتی دیگری برای پیشبرد بعضی فن آوری ها مجبور به استفاده ازش بودن مثلا قابلیتی که ماکرو با کمک DRM می تونست اضافه بکنه همین نصب کامل بازی ها بود که احتیاجی به دیسک نشد و خیلی راحت می تونستید بین بازی ها سویچ کنید که بعد از برداشته شدن DRM این قابلیت هم طبعا حذف شد

عزیز من شما فرق مگابیت و گیگابیت رو با گیگابایت هنوز نمیدونید، توی هر زمینه ای هم نظر کارشناسی میدید!

دیتاسنترهای بزرگ هم نمیتونن 100 گیگابایت پورت بدن! چی میگید شما؟ فازتون دقیقا چیه؟ و در ضمن مایکروسافت به خاطر خاتمه دادن به جوی که سونی فن ها راه انداخته بودن اتصال دائم و عدم اجازه دادن به شما برای استفاده بازیه دسته دو رو عوض کرد؟

اون 100 گیگ رو اشتباه کردم مال شرکت internode هست
گوگل هم 1 گیگابیتی داره که ماهی 70 دلار هست و در عرض 9 ثانیه می تونی 1 گیگ دانلود کنی یعنی دقیقه ای 6 گیگ می تونی دانلود کنی و ساعتی 360 گیگ می تونی دانلود کنی و روزی... دیگه نمی تونی دانلود کنی چون هاردت پُر شده

FarSeeR

کاربر سایت
Jun 18, 2013
1,128
اون حرف دن کارتیک یک تیکه بود بکه کسانی که ترول می کنن وگرنه همه این رو می دونن که هر کس XBOX ONE یا PS3 می خره به اینترنت دسترسی داره

کلود هم یک فن آوری اختیاری هست و هر کس اینترنت قوی داره استفاده میکنه و بهره میبره هر کس هم نداره خوب یک کنسول معمولی مثل PS4 داره

در مورد اتصال روزی یکبار هم قبلا من توضیح دادم ماکرو یا هر شرکتی دیگری برای پیشبرد بعضی فن آوری ها مجبور به استفاده ازش بودن مثلا قابلیتی که ماکرو با کمک DRM می تونست اضافه بکنه همین نصب کامل بازی ها بود که احتیاجی به دیسک نشد و خیلی راحت می تونستید بین بازی ها سویچ کنید که بعد از برداشته شدن DRM این قابلیت هم طبعا حذف شد

اون 100 گیگ رو اشتباه کردم مال شرکت internode هست
گوگل هم 1 گیگابیتی داره که ماهی 70 دلار هست و در عرض 9 ثانیه می تونی 1 گیگ دانلود کنی یعنی دقیقه ای 6 گیگ می تونی دانلود کنی و ساعتی 360 گیگ می تونی دانلود کنی و روزی... دیگه نمی تونی دانلود کنی چون هاردت پُر شده

:)) ول کن دیگه آقا! :))

برای پیشبرد فناوری باید روزی یه بار آن شی و از دیسک دسته دو نشه استفاده کرد؟ خوب چه کاریه؟ بازی رو دیجیتالی میخری روی هارد هم نصبه سوییچ کن!

یعنی الان این 1.5 میلیون نفری که تا الان PS4 خریدن، اینترنت نداشتن و رفتن یه کنسول معمولی خریدن؟ دقیقا از کدوم منبع میگید سونی توی PS4 از سرویس کلود قرار نیست استفاده کنه؟

بعدش اینترنت 1 گیگابیتی که گوگل میده محدود به چند شهر آمریکاست فقط! توی انگلیس به طور مثال میانگین پهنای باند کاربرا 15مگابیته! شهرای دیگه هم به همین نسبت بالاتر یا پایین ترن هستند. اگه اینطور که شما میگید بود، سونی توی توکیو پورت های 10گیگابیتی میده ( یعنی اونقدر زیاده که هارد توانایی استفاده ازش رو نداره ) باید بیاد از یه سرویسی استفاده کنه که فقط محدود به این سرعت باشه؟ و بگه هرکی نت نداره بره کنسول معمولی بخره؟

شما طوری حرف میزنید که مایکروسافت بیاد فحش هم بده، اون رو یه جور توجیح میکنید که فحش باعث پیشرفت تکنولوژی میشه :))

K AN E

کاربر سایت
Nov 3, 2010
527
Cloud Computing اگه بدرد بازی هاردکور میخورد حتما سونی، انویدیا یا شرکت های دیگه هم روش مانور میدادن...اگه بخوان به معنای واقعی از کلود استفاده کنن اولا شما به سخت افزار خاصی رو کنسول ات احتیاج نداری فقط یه اینترنت با پینگ زیر 30ms و سرعت بالا میخواد و اشتراک واسه استفاده کردن از سرویس کلود...فکر نکنم زیرساخت جهانیش آماده باشه الان چه برسه به ما تو ایران...به نظر من رو کنسولای بازی فعلا در حد همون سیو و بک آپ گرفتن کارایی داره در حال حاضر...حالا یه 7-8 ماه دیگه هم بازی های هادرکور و انحصاری اکس باکس هم میاد می بینید در چه حد کارایی داره

دقیقا درست میگی ! ...منم اضافه کنم که cloud کلا یه چیزه مضخرفه چون هنوز سرنی تاییدش نکرده ...

unloved

کاربر سایت
Sep 10, 2009
640
نام
Hamid Anahid
دوست عزیز فن بوییسم چیه! این سیاست مایکروسافت و این جمله دان متریک انقدر بد، غیر منطقی، غیر اصولی، غیر کارشناسی، اخمخانه و .... بود که مایکروسافت هم بسرعت همش رو کنسل کرد و هم دان متریک رو با یک تیپا از مایکروسافت انداختن بیرون! انوقت تو میگی فن بوییسم و اینا؟ خیلی واضح هست، هیچ کس بخاطر اینکه بدلیل نداشتن اینترنت خوب نمیتونه بره X1 بخره نمیره سراغ نسل قبل و 360! میره سراغ رقیبش که تاکیدی روی اینترنت نداره.

حرفم کلی هست، در اینکه اینترنت بخشی از آینده سرگرمی ها هست و میتونه تجربه بهتری از گیم رو ارایه بده شکی نیست اما کنسولی که تاکید مواکد رو این قضیه داشته و باشه و بخوای کسی رو مجبور به کاری کنه قطعا آینده خوبی جلوش نیست. مایکروسافت هم خوشبختانه زود اینو فهمید و همه چیز حل شد!:D
عزیزم کاملا بات موافقم دقیقا خودم هم گفتم همین صحبت هارو ولی قبول کن لهنت الان خیلی بهتر شد کلا بازیسنتر و اکثر سایت ها یکم جوش داره از حالت حرفه ای و احترام متقابل خارج میشه گلایه ی من در این مورد بود بیشتر . در هر صورت مسلما کنسولی که قرار باشه مارو یاد مشکلات DRM دیابلو و سیم سیتی و امثال اون بندازه واسه هر شرکتی هم باشه فرقی نداره کاملا مشکل ساز میشه....

Rover

کاربر سایت
Oct 11, 2007
1,059
نام
Vahid
حالا چی شده تو ایران اینقدر به کلود گیر دادن؟اینقدر واسه خودتون گفتید که اول یادتون رفت سونی Gaikai رو داره و بعد از اون هم کلا منکر داشتن همجین سرویسی برای PS4 شدید.
جالبه در جهت مطالعه پیشینه این سرویس به Cloud Gaming سر زدم که متوجه شدم چپ و راست از Gaikai و Onlive صحبت کرده و کوچکترین اسمی نه از مایکروسافت و نه از X1 اورده در صورتی که دقیقا از PS4 اسم برده.بعضی از سایت ها رو هم دیدم که در زمینه مقایسه گفته بودند تا هر دو عرضه نشن نمیشه مقایسه کرد.چیزی که مشخصه سونی سابقه بیشتری تو این زمینه داره.در ضمن اینقدر سر سرعت اینترنت بحث نکنید.20 مگابیت سرعت هم که داشته باشی latency بهت اجاز نمیده.
اگر خیلی علاقه به همیشه آنلاین بودن داری روزی که اینترنت شما قطع شد(ترافیک تموم شد.اینترنت کل کشور قطع شد.کابل تو دریا قطع شد.شرکت ارائه دهنده شیر اینترنت رو بست و..) میتونی در جهت تجدید بیعت با آرمانهای سابق MS از Xone استفاده نکی و درحالی که به کنسول خاموش نکاه میکنی از تکنولوژی لذت ببری...

unloved

کاربر سایت
Sep 10, 2009
640
نام
Hamid Anahid
حالا چی شده تو ایران اینقدر به کلود گیر دادن؟اینقدر واسه خودتون گفتید که اول یادتون رفت سونی Gaikai رو داره و بعد از اون هم کلا منکر داشتن همجین سرویسی برای PS4 شدید.
جالبه در جهت مطالعه پیشینه این سرویس به Cloud Gaming سر زدم که متوجه شدم چپ و راست از Gaikai و Onlive صحبت کرده و کوچکترین اسمی نه از مایکروسافت و نه از X1 اورده در صورتی که دقیقا از PS4 اسم برده.بعضی از سایت ها رو هم دیدم که در زمینه مقایسه گفته بودند تا هر دو عرضه نشن نمیشه مقایسه کرد.چیزی که مشخصه سونی سابقه بیشتری تو این زمینه داره.در ضمن اینقدر سر سرعت اینترنت بحث نکنید.20 مگابیت سرعت هم که داشته باشی latency بهت اجاز نمیده.

اگر خیلی علاقه به همیشه آنلاین بودن داری روزی که اینترنت شما قطع شد(ترافیک تموم شد.اینترنت کل کشور قطع شد.کابل تو دریا قطع شد.شرکت ارائه دهنده شیر اینترنت رو بست و..) میتونی در جهت تجدید بیعت با آرمانهای سابق MS از Xone استفاده نکی و درحالی که به کنسول خاموش نکاه میکنی از تکنولوژی لذت ببری...
اگر منظور ت اینه که سونی سابقه ی بیشتری در زمینه ی آنلاین داره بحثی با شما نخواهم داشت کلا....
ولی چه بخوای چه نخوای آینده تکنولوژی کلود خواهد بود من خودم از این واقعیت متنفرم ولی آینده همینه و آروم آروم هم باید با خرید فیزیکیه بازی ها خدا حافظی کنی که اینم واقعیت تلخیه .. مایکروسافت دوست داشت خیلی زودتر این آینده ی مسخررو اجرایی کنه که خوشبختانه نتونست سونی هم یه نیم نگاهی به قضیه DRM داشت که با ظرافت خاصی خیلی به موقع خودشو عقب کشید..
ولی این واقعیتیه که فقط به تعویق افتاده همین ...

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,017
نام
محمد امین
:)) ول کن دیگه آقا! :))

برای پیشبرد فناوری باید روزی یه بار آن شی و از دیسک دسته دو نشه استفاده کرد؟ خوب چه کاریه؟ بازی رو دیجیتالی میخری روی هارد هم نصبه سوییچ کن!

یعنی الان این 1.5 میلیون نفری که تا الان PS4 خریدن، اینترنت نداشتن و رفتن یه کنسول معمولی خریدن؟ دقیقا از کدوم منبع میگید سونی توی PS4 از سرویس کلود قرار نیست استفاده کنه؟

بعدش اینترنت 1 گیگابیتی که گوگل میده محدود به چند شهر آمریکاست فقط! توی انگلیس به طور مثال میانگین پهنای باند کاربرا 15مگابیته! شهرای دیگه هم به همین نسبت بالاتر یا پایین ترن هستند. اگه اینطور که شما میگید بود، سونی توی توکیو پورت های 10گیگابیتی میده ( یعنی اونقدر زیاده که هارد توانایی استفاده ازش رو نداره ) باید بیاد از یه سرویسی استفاده کنه که فقط محدود به این سرعت باشه؟ و بگه هرکی نت نداره بره کنسول معمولی بخره؟

شما طوری حرف میزنید که مایکروسافت بیاد فحش هم بده، اون رو یه جور توجیح میکنید که فحش باعث پیشرفت تکنولوژی میشه :))

مشکل همین بازی های دیجیتالی هست که همه گیر نشده و کسی نمی تونه 50 گیگ دانلود کنه و هارد هم فوقش 10 بازی بیشتر جا نمی گیره به خاطر همین هم همه روی به نسخه فیزیکی میارن که هر وقت خواستن نصبش کنن کلا ماکرو از خیر این DRM گذشت

در مورد کنسول معمولی هم XBOX ONE معمولی هست هم PS4 با این تفاوت که XBOX ONE سیستم کلود رو داره که گفتن پردازش رو بالا میبره که اینکارو PS4 نمی تونه انجام بده که یک برتری هست حالا شاید سونی هم بعدا به این مهم دست پیدا کنه ولی فعلا که هیچی نگفتن

ماکرو هم نگفته اینترنت 100 مگی..! گفته 1.5 مگی که یک چیز بسیار عادی و پیش پا افتاده در سرتاسر جهان هست
این سرعت دیشب من با آسیاتک بود

http://upload7.ir/images/75428300642534426890.jpg

گفتم فعلا سونی هیچی رو تایید نکرده و ماکرو تایید کرده

Rover

کاربر سایت
Oct 11, 2007
1,059
نام
Vahid
1-میدونی که الان بحثمون نرم افزاریه و هر چیزی در آینده امکان پذیره.
2-سونی تایید کرده که بازی ها کنسول های قبلی رو میشه به صورت کامل با کلود انجام داد.یعنی یه بازی در سرور کاملا پردازش میشه و تصویرش برای کنسول استریم میشه.مایکرو هم گفته که میشه که یه بخشی از پردازش بازی X1 در سرور انجام بشه و برای کنسول استریم کرد.از هر نظر هر دو روی کاغذ امکان پذیر هستند ولی به جز سرعت یه مشکل دیگه به اسم latency هست.روتر latency داره.مودم ADSL و یا وایمکس شما latency داره.سروهای توی مسیر latency دارند حالا تازه درخواست شما به مقصد رسید.در بازگشت به کنسول هم همه این latency ها هستند.مطمئنا کلود در آنینده تکنولوژی برتر خواهد بود.ولی الان زوده.چون باید زیرساخت های اینترنت دنیا تغییر کنه و عده معدودی از پینگ های پایین بهره میبرند.سونی با خرید Gaikai گام بزرگی برداشته و مطمئنا تواناییش رو داره ولی الان زوده
اگر منظور ت اینه که سونی سابقه ی بیشتری در زمینه ی آنلاین داره بحثی با شما نخواهم داشت کلا....
فکر کنم فارسی نوشته بودم و حرفی از آنلاین نزدم.سونی با Gaikai سابقه ی بیشتری در زمینه ی کلود گیمینگ داره اگر نداشت دوستان شما با 100 تا لینک تا حالا تیربارونم کرده بودند.

FarSeeR

کاربر سایت
Jun 18, 2013
1,128
مشکل همین بازی های دیجیتالی هست که همه گیر نشده و کسی نمی تونه 50 گیگ دانلود کنه و هارد هم فوقش 10 بازی بیشتر جا نمی گیره به خاطر همین هم همه روی به نسخه فیزیکی میارن که هر وقت خواستن نصبش کنن کلا ماکرو از خیر این DRM گذشت

در مورد کنسول معمولی هم XBOX ONE معمولی هست هم PS4 با این تفاوت که XBOX ONE سیستم کلود رو داره که گفتن پردازش رو بالا میبره که اینکارو PS4 نمی تونه انجام بده که یک برتری هست حالا شاید سونی هم بعدا به این مهم دست پیدا کنه ولی فعلا که هیچی نگفتن

ماکرو هم نگفته اینترنت 100 مگی..! گفته 1.5 مگی که یک چیز بسیار عادی و پیش پا افتاده در سرتاسر جهان هست
این سرعت دیشب من با آسیاتک بود

http://upload7.ir/images/75428300642534426890.jpg

شما دنبال نمیکنید، مشکل خودتونه، سونی علاوه بر گایکای، سرویس کلود مخصوص PS4 رو هم داره که بارها بهش اشاره کردن!

شما همچین کلود کلود میکنید که انگار یه چیزه ماوراییه! همین که میرید تو گوگل یه چیزی رو سرچ میکنید، عمل جستجو توی سرور های گوگل پردازش میشه و شما نتیجه رو دریافت میکنید! این خودش کلوده دیگه! تمام گوشی ها، تلویزیون ها و کنسول ها کلود یه بخش کوچیکی ازشونه ولی اینکه مایکرو دم و دقیقه کلید کرده روش نمیدونم دلیلش چیه! اینکه 600 درصد توان پردازشی توی بازی ها رو بالا میبریم و کنسول به مرور زمان قویتر میشه، حرف های بی اساسه! چه قبول کنید، چه نکنید!

راجع به اینترنت هم، سرعت درسته، اکثر isp ها پورت کاربراشون رو حداقل روی 2مگابیت میبندن و شاید از نظر سرعت مشکلی نداشته باشیم، ولی توی بهترین شرایط پینگ ما تا اروپا 140 تا 160 ــه! با این پینگ اگه ارسال و دریافت داده ها بدون مشکل انجام بشه ( از نظر سرعت دانلود و آپلود ) باز Latency مشکل سازه! این در حالیه که توی اروپا پینگ هاشون نسبت به هم زیره 20ms یا حتی زیره 5ms ــه!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر