نینتندو نسبت به پورت PC غیر رسمی بازی Super Mario 64 واکنش نشان داد

Ludens

Fallen Angel of the Night
Loyal Member
Dec 7, 2015
5,382
مدتی پیش یک پورت غیر رسمی اما با کیفیت از بازی Super Mario 64 بر روی رایانه‌های شخصی منتشر شد. حال شرکت Nintendo همان‌طور که انتظار می‌رفت، نسبت به این پورت اقداماتی را انجام داده‌است.

Super-Mario-64.jpg

بنا به گزارش TorrentFreak، وکلای نینتندو اقدامات قانونی را نسبت به حق کپی رایت و از بین بردن محتویات مربوط به پورت غیر رسمی بازی Super Mario 64 بر روی PC انجام داده‌اند. تاکنون پست‌های مربوط به این پورت در ردیت و همچنین یک ویدئوی 12 دقیقه‌ای از روی سطح اینترنت حذف شده‌اند.

این پورت که برای مدتی سر و صدای زیادی به پا کرد، در ابتدای همین ماه به‌صورت رایگان عرضه شده‌بود و از قابلیت‌های جذابی مثل Ultra-widescreen و رزولوشن 4K پشتیبانی می‌کرد. همچنین کاربران این امکان را داشتند که با کنترلر اکس باکس به تجربه بازی بپردازند. بر خلاف اکثر بازی‌های Nintendo 64 که با شبیه‌سازهای مختلف بر روی PC در دسترس هستند، این پروژه با DirectX 12 و به‌صورت Native اجرا می‌شد.

طبق گزارش TorrentFreak، نینتندو با کمک شرکت Wildwood Law Group حتی برخی از نتایج جستجوهای گوگل را نیز از بین برده‌است. به هر حال، چنین چیزی شاید برای برخی طرفداران چندان هم تعجب‌آور نباشد. مدتی پس از عرضه بازی Dreams، این شرکت از سونی درخواست کرده‌بود که بازی‌های خلق‌شده مربوط به شخصیت ماریو در این عنوان را حذف کند.

Continue reading...

Sepi_60

کاربر سایت
Nov 25, 2009
2,247
نمیدونم چرا دوستان سریعا گارد میگیرن؟! خب مگه فروم برای بحث و تبادل نظر نیست؟ خب داریم صحبت میکنیم دیگه:-?

این نوشته من بود:

چه گفتم که متهم به ترول بشم؟! جز تعریف چیز دیگه ای نوشتم؟!

بحث من سر نینتندو نیست که ...اون بله یه کمپانی هست و هدفش هم پول در اوردن هست و از هرچیزی شده پول میخواد حالا یا بازی یا پوستر یا اسباب بازی یا مجسمه های بازی یا هرچی که بشه/

صحبت من سر مردم و جامعه گیمرها هست که بعد این همه سال 20 سال 30 سال از یه عنوان گذشته هنوز میرن پول میدن میخرن که چی بشه واقعا دنبال چی هستن؟ بابا این همه بازی هست خیلی هاشون اشغالن ولی خیلی هاشون هم خیلی عالین چه دلیلی داره ملت بچسبن به ماریو که همیشه سرش دعواس؟ یکم تنوع بد نیست به خدا.

نظر شخصی من اینه که دنیای ماریو تموم شده و یه عنوان تکراریه حالا هر سال 2-3 تا عنوان جدید میده یا اسمش عوض میکنه یا دو بعدی میشه 3 بعدی یا مسابقه میدن یا پلتفرمر میشه یا هرچی دیگه اوکی نینتندو صاحب اختیاره هر کار میخواد بکنه ملت چرا انقدر دنبالش میدون؟! میدونم سلیقه ها مختلف هست ولی واقعا بسه دیگه چقدر اخه باید به عنوان تکراری پول میدید؟!

باز بیاید بگید ترول کرد8->
حقیقتا همون حرفی که دوستمون سیفتی اند پیس زدن درست بود و آدم باید بیکار باشه با شما بحث بکنه:D
چرا با کسی که سر سوزن نمیدونه در مورد چی داره حرف میزنه باید بحث کرد

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
اصولا باید کنسول فن باشی از این حرکات نینتندو حمایت کنی :D این دست پروژه ها حکم احترام به کامیونیتی بازی رو داره بازی مال 20 سال پیش نینتندو از چیش میخواست پول در بیاره ؟ یـ پروژه جمع و جور که نه به کسی آسیب میرسوند نه چیزی احتمالا خوب میشد نینتندو همین رو دوباره میومد ریمستر میکرد پول بابتش میگرفت ؟ ولو تو سناریو مشابه اجازه داده HL1 رو فن ها ریمیک کنن و حتی اومد اجازه فروشش رو روی استیم داد حالا اینو مقایسه کنید با نینتندو که به پرژه های فن مید داخل Dreams PS4 هم رحم نمیکنه و میزنه کپی رایت میکنه بابا دیگه اینقدر سفت گرفتن حال بهم زنه @Z-fan خودش میدونه چقدر حرکات نینتندو تو این زمینه مشمئز کنندست کلا جای دفاع نداره ....
حق مطلب رو ادا کردی کلا باید فن باشی تا چشمات رو روی حقایق ببندی فن همون تصب خودمون هست که مدل خرکی هم داره بهش می گن تصب خرکی:D
علت حمله هکرها هم همینه کلا هر شرکتی که مشمئز بازی درمیاره روش قفل می کنن البته امنیتش هم در حد پشمه اینم علتش هست

Mazi_z

کاربر سایت
May 14, 2008
366
حقیقتا همون حرفی که دوستمون سیفتی اند پیس زدن درست بود و آدم باید بیکار باشه با شما بحث بکنه:D
چرا با کسی که سر سوزن نمیدونه در مورد چی داره حرف میزنه باید بحث کرد
بله ما نادان هستیم و شما همگی دکترا دارید.

وقتی میگن جامعه ایران ظرفیت هیچ گونه بحث و تبادل نظری نداره و فقط هرکسی میگه هرچی من میگم همون درسته واقعا حقیقت داره.

مشت نمونه خروار .

یه جور برخورد میشه انگار همه حق به جانب خودشون هست و همه چی رو میدونن و طرف مقابل احمق ه....واقعا که فقط تاسف باید خورد/

خوش باشید دوستان./

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,054
واقعا شرکت خسیس و کثیفی هست
طرف که پول درخواست نکرده از ملت واسه این پروژه ولی نینتندو احساس خطر کرده:))
مگه خاله بازیه دوست عزیز؟
یک شرکت با کُلی کارمند و سرمایه، دارن از این راه کسب درآمد می کنن!
جنسشه! بارشه! مالشه!
یکی بیاد خونتون دُزدی کنه، شما بری پیگیری کنی شکایت کنی، ما باید به شما بگیم خسیس!؟
نمی دونم چرا بعضی ها خیال می کنن بازی های کامپیوتری یهو از آسمون میوفته زمین، ما می شینیم باهاشون بازی می کنیم!!!! کُلی زحمت و هزینه پُشت همین مرورگری هست که شما الآن دارید باهاش پُست منو می خونید!!! دیگه چه برسه به پروژه های عظیم تر...

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
نمیدونم چرا دوستان سریعا گارد میگیرن؟! خب مگه فروم برای بحث و تبادل نظر نیست؟ خب داریم صحبت میکنیم دیگه:-?

این نوشته من بود:

چه گفتم که متهم به ترول بشم؟! جز تعریف چیز دیگه ای نوشتم؟!

بحث من سر نینتندو نیست که ...اون بله یه کمپانی هست و هدفش هم پول در اوردن هست و از هرچیزی شده پول میخواد حالا یا بازی یا پوستر یا اسباب بازی یا مجسمه های بازی یا هرچی که بشه/

صحبت من سر مردم و جامعه گیمرها هست که بعد این همه سال 20 سال 30 سال از یه عنوان گذشته هنوز میرن پول میدن میخرن که چی بشه واقعا دنبال چی هستن؟ بابا این همه بازی هست خیلی هاشون اشغالن ولی خیلی هاشون هم خیلی عالین چه دلیلی داره ملت بچسبن به ماریو که همیشه سرش دعواس؟ یکم تنوع بد نیست به خدا.

نظر شخصی من اینه که دنیای ماریو تموم شده و یه عنوان تکراریه حالا هر سال 2-3 تا عنوان جدید میده یا اسمش عوض میکنه یا دو بعدی میشه 3 بعدی یا مسابقه میدن یا پلتفرمر میشه یا هرچی دیگه اوکی نینتندو صاحب اختیاره هر کار میخواد بکنه ملت چرا انقدر دنبالش میدون؟! میدونم سلیقه ها مختلف هست ولی واقعا بسه دیگه چقدر اخه باید به عنوان تکراری پول میدید؟!

باز بیاید بگید ترول کرد8->

حالا این شد بحث حسابی
ماریو تا جایی که من میدونم تقریبا سالانه "همیشه" بازی داره. منتها دو تا مورد پیش میاد؟ اول این که مثل فیفا و بازی های ورزشی، آپدیت های متعدد که از تغییرات اون ورزش تو دنیای واقعی دارن رو نداره، بخش آنلاین وحشتناک محبوب شون هم نداره عموما
دوم این که مثل اساسینز کرید هم هر سال 15 تا استدیو نمیگیرن یه بازی با تم متفاوت بسازن. ماریو همیشه ماریوئه :D

تهش این سوال پیش میاد پس چجوری نینتندو میتونه سالیانه خیلی تمیز این فرنچایز رو بدوشه و هیچ کس هم شکایت نکنه
ساده است...Spin-off :D

از ماریوهای دو بعدی و سه بعدی بگذریم که هر سه، چهار سال یه بار میان
این لیست بلند بالا رو دریاب :D

Mario Party: قشنگ بازی دورهمی سبک در حد بادکنک... تو 23 سال 11 تا نسخه داشته
Mario Maker: مرحله ماریوتو بساز به اشتراک بذار... تو 5 سال دو تا نسخه داشته
Mario Kart: این که دیگه چیزی بود که کل ای سبک کارتینگ و CTR و... راه انداخت... تو 26 سال 8 تا نسخه داشته
Mario Tennis: اسپین آف ورزشی ماریو با تم تنیس... تو 21 سال حضورش اگه اشتباه نکنم کلا 4 تا نسخه داشت
Paper Mario: اسپین آف JRPG و داستانی تر ماریو با تم کاغذی... تو 22 سال 5 تا نسخه داشته (احتمالا ماریوی امسال همین باشه)
Dr.Mario: فرنچایز پازل ماریو، بیشتر از 30 ساله هست و 4 تا نسخه داره با یه بازی موبایل
Mario Strikers: اسپین آف ورزشی ماریو با تم فوتبال که یکم زیادی تخیلی و Over the Top ـه... تو 17 سال کلا دو تا نسخه ازش بیرون اومده
Mario & Sonic Olympic Games: کراس اور بین ماریو و سونیک با تم پارتی و مینی گیم های ورزشی، دو سالانه است فرنچایز و ساختش دست سگا است.
Mario & Rabbids: جدیدترین شون :D ماریوی تاکتیکال... سه ساله همون نسخه اولشه و منتظر نسخه دوم ایم :D

تازه اگه چیزی جا ننداخته باشم فکر کنم دستت اومده باشه منظورم چیه (دیگه یوشی و لوییجی منشن و واریوویر و اینا رو تازه اسپین آف ماریو حساب نمی کنم با این که از یه دنیان کاراکتراش... اون ها رسما فرنچایز خودشونن... اون جوری ماریو خودش اسپین آف دانکی کونگ ـه :D)
اینا هیچ کدوم فرنچایز سالانه نیستند... یه سری شون که کلا هر نسل یه بار یه چیزی میدن بیرون (مثل ماریو کارت و ماریو تنیس)
اینا رو هم یه فرنچایز گنده سالانه رو درست می کنه که تو یه دامنه عظیمی از ژانرها یه پاقدم داره و به طرز عجیبی پاقدم خوبی هم داره تو اکثر این ژانرها
و بعد اون وسط یه چیزی مثل ماریوهای سه بعدی پلتفرمر اصلی با کلی وقت برای ساخت موقع اومدن قشنگ عین تریلی میزنن از روی همه رد میشن.
دوره اش تموم نمیشه. تا وقتی کنترل کیفی این اسپین آف ها درست باشه عین یه Loop بی نقص هر نسل زنده میمونه.

در رابطه با این که چرا این قدر Mario 64 هم مهمه فکر کنم یکی قبلش بهت گفت چرا
تو تاریخ بازی های سه بعدی "به صورت کلــــــــــی" قشنگ یه نقطه برگشته این بازی.

اصولا باید کنسول فن باشی از این حرکات نینتندو حمایت کنی :D این دست پروژه ها حکم احترام به کامیونیتی بازی رو داره بازی مال 20 سال پیش نینتندو از چیش میخواست پول در بیاره ؟ یـ پروژه جمع و جور که نه به کسی آسیب میرسوند نه چیزی احتمالا خوب میشد نینتندو همین رو دوباره میومد ریمستر میکرد پول بابتش میگرفت ؟ ولو تو سناریو مشابه اجازه داده HL1 رو فن ها ریمیک کنن و حتی اومد اجازه فروشش رو روی استیم داد حالا اینو مقایسه کنید با نینتندو که به پرژه های فن مید داخل Dreams PS4 هم رحم نمیکنه و میزنه کپی رایت میکنه بابا دیگه اینقدر سفت گرفتن حال بهم زنه @Z-fan خودش میدونه چقدر حرکات نینتندو تو این زمینه مشمئز کنندست کلا جای دفاع نداره ....

من دلم به حال اون Kirby Reanimated میسوزه:(
نمیشه دفاع کرد ولی لعنتی نمیشه هم حمله کرد، قانون بهش اجازه این کار رو میده بدبختی. از لحاظ اخلاقی هم درسته

آخرین ویرایش:

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,163
نام
سبحان
بیاد مث بچه آدم همه بازیاش رو روی پی سی بده تا از این اتفاقا نیوفته،یه پولی هم توی جیبش میره :D
دقیقا راهی که مایکرو پیش گرفت و سونی هم سر عقل اومده و داره پیش میگیره:D
خدایی این پولی که نینتندو بابت وکیل و پروسه قانونی میده از هزینه پورت بازیا رو پی سی بیشتره

• Like
Reactions: s.1

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
جنسشه! بارشه! مالشه!
یکی بیاد خونتون دُزدی کنه، شما بری پیگیری کنی شکایت کنی، ما باید به شما بگیم خسیس!؟
نمی دونم چرا بعضی ها خیال می کنن بازی های کامپیوتری یهو از آسمون میوفته زمین، ما می شینیم باهاشون بازی می کنیم!!!! کُلی زحمت و هزینه پُشت همین مرورگری هست که شما الآن دارید باهاش پُست منو می خونید!!! دیگه چه برسه به پروژه های عظیم تر...
شما و دوستانی که قبلا ریپلای زدن کاملا حق گفتید و من چیزی ندارم بگم.

EAST2WEST

کاربر سایت
Jul 31, 2009
1,569
نام
Danial
وقتی گفته میشه کل نینتندو انحصاری هاش هستن یعنی به این معنی است که درآمد نینتندو از بازیهای انحصاری هاش هست اما در شرکتی دیگه بخصوص سونی جریان خیلی فرق میکنه ، انحصاری های خیلی پرفروشش رو بزار کنار ، بازی های هستند مثلا مثل GTAV که عمده فروش و بیشترین فروشش رو داخل پلتفرمهای سونی میکنه ، همینطور رد دد و کالاف و فیفا و خلاصه هرچی بازی مشهور و غیر مشهور که میشناسی اینا عمدتا روی پلتفرم پلی استیشن دارن درآمد کسب میکنن و عمده فروششان ( گاهی با اختلاف خیلی زیاد ) روی این پلتفرم هست و همینطور سونی اکه انحصاری هاش نباشن هم درآمد بسیار بالاش رو داره و اصلا انحصاری هاش بیشتر به خاطر اینه وزنه ای باشه برای ایجاد فن بیس بالا تا که بتونه درآمد بیشتر از ترد پارتی ها کسب کنه .
منتهی مراتب نینتندو درآمدش یعنی انحصاری هاش ، هرکی هم نینتندو میخره به خاطر بازیهای نینتندو میره سراغ این کنسول والا برای بازی های دیگه نه کسی نمیره سراغ نینتندو .

بازی Super Mario 64 خیلی وقته که ارزشش را به عنوان یک incentive از دست داده ، Switch هم که backward compatible نیست و من ندیدم این بازی در library اش فروش بره مگه اینکه بخوان ازش یه remaster بدن ، دوستمون هم اشاره کرد بازی 64 Mario الان به

راحتی روی emulator ها اجرا میشه ، پس بعیده که از یک fan project بازی که انتشار اولیه اش سال 1996 هست ضرری به Nintendo برسه ، ولی این C&D قطعاً به شهرت کمپانی لطمه میزنه، البته این اولین بار هم نیست که نینتندو از این حرکت ها انجام میده ، فکر کنم

دوستان هنوز جنجالی که برای Youtuber ها و streamer ها درست کردن یادشونه ، این take-down جدید هم فقط کارنامه شون را سیاه تر میکنه و مثل کارهای قبلیشون نه تنها بی اثره بلکه باعث میشه هوادارهای Mario و retro gamer ها برن سراغ منبع های

غیر رسمی مثل سایت های تورنت و The Pirate Bay ، که خود این امر باعث افزایش piracy میشه ، نینتندو حداقل میتونست بجای این کار این بازی را روی Steam بزاره و از سودش بهره ببره چون سازنده های fan project که برای سود شخصیشون کار نمیکنن ، در ضمن اگر می

بینید سود نینتندو از بازهای انحصاریش هست بخاطر این هست که کنسولشون مخصوصاً Wii U توانایی اجرای third-party ها نسل قبل را نداشت که این امر خودش خیلی به فروش این کنسول لطمه وارد کرد ، سیاست تجاری "ساخت بازی های تماماً انحصاری برای فروش

کنسول"خیلی وقته که قدیمی شده و نشونه ناکار آمدی این سیاست از انتشار عنوان هایی مثل Horizon Zero Dawn روی PC مشهود هست ، فروش بالای Switch هم بیشتر بیش از این که بخاطر عنوان های انحصاریش باشه به دلیل portable بودن کنسول و game design

های عالی نینتندو هست ، ناگفته نماند که نینتندو عنوان های third-party اش را هم برای Switch به کمک Indie developer ها داره افزایش میده ...

آخرین ویرایش:

residen

کاربر سایت
Apr 28, 2014
467
خب از صبح دارم این تاپیک و میخونم و هی میخوام بنویسم هی جلوی خودم و میگیرم ولی اینبار دیگه مینویسم ، اول به دوست خوبم زدفن ( فن بازی زلدا و کلا نینتندو ) عرض میکنم که : ببین تعصب داری روی بازیای نینتندو قابل درکه ولی انصافا این که طرفای دیگه بحث و درک نمیکنی قابل درک نیست ! منم طرفدار خیلی چیزا هستم ولی باور بکنی یا نه به خاطر طرف مقابل کوتاه میام و به نظرش که با نظر من مخالفه احترام میذارم و چیزی نمیگم یا اگه میگم تیریپ طرفداری بر نمیدارم ، البته من شما رو نسبتا میشناسم و میدونم انسانی شریف و دلسوز هستید اما گاهی جوی که دیگران میدن باعث این میشه که نا دانسته طرف مقابل فقط به دلیل گفتن نظرش ناراحت و دلسرد بشه !
دوم به دوست خوبم که محترمانه نظرش و گفت و عده ای نا محترمانه باهاش برخورد کردن : اکثر بازیای ماریو و بازی کردم و میتونم بگم یه حس عجیبی داره این بازی و وقتی از دور بهش نگاه میکنی متوجه این حس نمیشی ، منم قبل از تجربه هر نسخه از این بازی حس میکنم ازش خوشم نمیاد و تکراری شده ولی بعدش نظرم عوض میشه ، انصافا بر و بچه های نینتدو وقت میذارن روی بازیاشون و کارشون و بلدن
البته اینی که شما فرمودید هم درسته اما سادگی این بازی و خاطرات بچگی و اون صدا و آهنگا و اون محیط بازی و خود ماریو و چیزای دیگه که سرتون و درد نیارم باعث میشه وقتی رفتی توی بازی نتونی به این سادگیا ازش بیرون بیای ! برای مثال یکی از قارچای نامه رسون بازی " سوپر ماریو کهکشان " یه آهنگ خاصی داره که باور کن حس عجیبی میده که نمیشه توضیح داد ( خودمم یکم خنده ام میگیره اینا رو میگم ولی خب داره و دروغ نمیگم )
سوم : درباره این بگیر و ببندایی که نینتندو راه انداخته نمیشه خیلی دقیق قضاوت کرد یا اصلا نمیشه قضاوت کرد چون بحث حقوق مادی و معنوی یه سری سهام دار و کارمند وسطه ولی احساس میکنم یه چیز بزرگی هست که نینتندو این مسائل و این همه بزرگش میکنه و تا تهش میره
در آخر هم برای این دوستان غیر رسمی ساز آرزوی موفقیت و بخشش از طرف شرکت بزرگ نینتندو رو دارم و بهشون توصیه میکنم به سمت بازیایی خلاقانه و جدید برن ، دنیا پر از سبزیجاته حالا به جای قارچ یه بازی بسازید که شخصیت اصلی مثلا هویچ نه راستی هویچم صاحب داره اونم چه صاحبی ! مثلا تربچه بخوره و شخصیت اصلی بازیم سیبیل و کلاه نداشته باشه !

• Like
Reactions: Mazi_z and Z-fan

mr-game&watch

کاربر سایت
Apr 26, 2012
1,395
خب فکر کنم قبلا علت این حساسیت نینتندو به کپی رایت رو من و احتمالاً افراد دیگری بیان کردن پس از تکرارش خودداری می کنم. اما یک مورد عجیبی که دیدم اینه که بعضی فکر میکنن که نینتندو مال دوست این وسط و بقیه محض رضای خدا کار میکنن!
در واقع هیچ قدیسی نداریم هر شرکتی (بجز EA و دوستان :D) خوبی و بدی خودشون دارن همین Valve سر بازی DOTA یا رفتارش با طراح استیم کنترلر خوب بود به نظرتون؟ یا در مورد کرانچ کلی از شرکتهای که کلی فن تو همین سایت دارن با کرانچ پدر کارمنداشون رو در میارن و ....

پ.ن: نمیخوام منفی نگر باشم ولی خدایش نینتندو خیلی هیتر توی بازیسنتر (بطور خاص و ایران به شکل عام داره) دلیلم همین ناراحتی شدید دوستان از اقدام نینتندو هست در صورتی که با همون بحث کرانچ تو بازیهای شدیداً محبوب به هیچ عنوان مشکلی ندارن (حداقل نمیان بیان کنن یا با شدت خیلی کمتری نسبت به چیزی که تو همین تاپیک دیدم مطرحش می کنن)

آخرین ویرایش:

EAST2WEST

کاربر سایت
Jul 31, 2009
1,569
نام
Danial
جنسشه! بارشه! مالشه!

اشتباه شما اینجاست که modder ها را دزد قلمداد می کنید ، در حالیکه به پشتوانه همین افراد بوده که خیلی از franchise ها مثل Elder Scrolls هنوز دارن نفس میشکن ، اگر Valve هم منطق Nintendo را داشت هیچ وقت شاهکاری مثل Black Messa را نمی دیدیم

141230

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,054
اشتباه شما اینجاست که modder ها را دزد قلمداد می کنید ، در حالیکه به پشتوانه همین افراد بوده که خیلی از franchise ها مثل Elder Scrolls هنوز دارن نفس میشکن ، اگر Valve هم منطق Nintendo را داشت هیچ وقت شاهکاری مثل Black Messa را نمی دیدیم

خیلی ساده جواب شما رو می دم.
اینکه شخصی از هنر کسی بدون اجازه اسکی بره، از نظر من با دزدی تفاوتی نداره!
بعضی از شرکت ها و بازی سازها خودشون شرایط چنین کاری رو مهیا می کنن! بازی هم زیاد داریم که چنین محتوائی براشون فراهمه! اما وقتی یک شرکت اجازه چنین حرکتی رو نداده و عملنا می بینه داره از کارش سوء استفاده می شه، این اجازه رو داره شکایت کنه! خیلی منطقیه!
مطمئن باشید موضوع فقط پورت این بازی نیست و داستان های دیگه ای پُشتش هست! یکی از دوستان به لو رفتن بعضی از سورس ها اشاره کرده بود!
خود من در جَوونی بازی ادیت می کردم و همین الآنم حمایت می کنم از هر کسی که چنین کاری رو انجام میده! با این همه ادعا و صحبت، بازی های کرکی هم می زنم!!! اما بالا بریم پائین بیام، محتوا برای یک شخص و یک شرکت دیگه ست! اون بخواد اجازه می ده، بخواد نمی ده! بخواد شکایت می کنه، بخواد بیخیال می شه! بخواد قُفل تپل می ذاره رو بازی هاش، نخواد حال میده به همه!
هرچیزی قانون داره!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر