نویسنده MW2 :Crysis 2 یک ناامیدی بزرگ بود!

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,158
نویسنده ی عنوان Crysis 2، آقای Richard Morgan، گفت که Modern Warfare 2 برای او یک ناامیدی بزرگ بود و داستانی غیر قابل قبول داشت!

richadkmorgan.jpg

در جریان همایش Crysis 2 در نیویورک، Morgan به CVG گفت این بازی در مقایسه با Uncharted 2 روایتگر داستان خوبی نبود.

او گفت: " من فکر میکنم MW2 یک ناامیدی بزرگ بود و بسیار پایینتر از COD4 قرار میگرفت. من هنگام بازی کردن همش با خودم میگفتم: ' خدای من، شما چه کار می کردید؟! هیچ چیزی پیشرفت نکرده! داستان بد است و عناصر بازی خوب به هم نمی چسبد و در بازی فقط یه سری ماموریت بیخودی قرار گرفته! ' من فکر میکنم آنها بیش از حد به خودشان مطمئن بودند و این موضوع همیشه یک خطر است. فقط جای تاسف است! "

" اما در مقابل، Uncharted 2 است، آنها به عقب نگاه کردند، و هر چیزی را که خوب نبود، درست کردند یا ارتقا دادند. آنها واقعا این بازی را به سطح جدیدی بردند. اگر شماره اول را بازی کرده باشید میگویید که U2 همان بود ولی بسیار بهتر، MW2 هم همان بود اما... خیلی بدتر و البته پول سازتر! "

ДядsЙ

کاربر سایت
Jan 13, 2009
3,384
نام
AяasЙ
اونوقت کی این حق رو به شما داده که بتونی تعین تکلیف کنی که کی اجازه اظهار نظر و حق بیان عقیده داشته باشه و چه کسی این اجازه رو نداشته باشه
شما گویا منظور منو بد متوجه شدی، بیشتر توضیح میدم:
منظورم این بود که اول بازی ِ خودش رو بده بیرون، ببینه ملت از داستانش استقبال میکنن یا نه. بعد بیاد به داستان فلان بازی بگه مزخرف...

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,155
نام
حسین
البته یه نکته هم کاملا مشخصه و اینکه بهترین و محبوبترین بازیهای اول شخص این نسل رو به باد انتقاد گرفته و همین نکته کاملا مشخص میکنه که کاملا یه روش تبلیغی بسیار کارامدی رو مدنظر داره.

sami_19

کاربر سایت
May 1, 2008
708
نام
SaMaN
البته یه نکته هم کاملا مشخصه و اینکه بهترین و محبوبترین بازیهای اول شخص این نسل رو به باد انتقاد گرفته و همین نکته کاملا مشخص میکنه که کاملا یه روش تبلیغی بسیار کارامدی رو مدنظر داره.
این همون نکته ای هستش که ما داشتیم تو صفحات قبل هوار می زدیم تو بفهمونیم ولی دوستان اومدن گفتن چون از یه گیمر 18 ساله بیشتر حالیشه پس نظراتشم درسته...:laughing:

پ . ن : ماکان جان در مورد بحث قبلی که لینک صحبت بانجی رو دادی , باید اعتراف کنم اون خبر رو تا به حال ندیده بودم.اشتباه از من بوده انگار.(می بینید؟اعتراف به اشتباه خیلی هم سخت نیست!)

GodFather

کاربر سایت
Jun 29, 2006
2,052
نام
امیرحسین
همه چیز هایی که توی پست قبلیم گفته بودم با این اظهار(اخ ببخشید چرتی ) که این آقا فرمودن تایید شد حالا کوشن اون کسایی که فقط از سر ساز مخالف زدن از ایشون طرفداری میکردن و کولر فروشی باز کرده بودن با فن فن کردن هاشون
بعضی هاشون که از اونور دیوار افتادن اومدن میگن تو که نویسنده نیتس حق اظهار نظر نداری نه که خودشون در همکاری مستقیم با آگاتاکریستی بودن :) واقعا که همهیشه این رفتار های تایید کردن یک چیز به شدت چرت را فقط در اینجا میشه دید

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,155
نام
حسین
متاسفانه در کشور ما مد شده که میبینیم مثلا اکثریت از یه چیزی به شدت طرفداری میکنن ولی یه اقلیتی میان و اون چیز رو میکوبن که این هم دلیلش فقط عشق به بزرگ کردن خودشون دارن و میخوان متفاوت باشن.یا مثلا یه چیزی رو همه میگن بابا این مزخرفه اینا میان میگن نه این خیلی هم خوبه.که گفتم این افراد میخوان فقط نشون بدن که متفاوت هستن-تا بقیه پیشه خودشون فکر کنن نه بابا اینا حتما بیشتر از ما میفهمن:laughing:که البته نمیدونن هیچ سودی هم نداره:biggrin1:

Francis Drake

کاربر سایت
Dec 24, 2008
7,900
نام
کیارش
یک پیشنهاد دارم ، بیاید یه لیستی از بازی های شاخ درست کنیم بفرستیم برای این عمو ببینیم نظرش راجع بهشنو چیه ! :biggrin1:

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza

به نظر من این شخص داره نظرش رو بر مبنای گویش داستان میگه نه این که موضوع داستان بد باشه .

خوب با گویش بد بودن خیلی از بازی ها موافقم که موجب شده داستان سرای خوبی نداشته باشن و بعضی وقت ها آدم حتی نخواد به داستانش فکر هم بکنه وقتی گویش داستان درست باشه تو فکر ادم نقش میبنده برای همین همیشه وقتی میگن داستان به یادش میفته .

بازی های مثل MGS یا INFAMOUS یا U2 به نظر من بهترین گویش داستانی رو داشتن یعنی وقتی میگه این داستان بازی هستش کم ترین افت و خیز رو برای داستان داشته باشن و وقتی به داستانش فکر میکنی نمیگی که اوه این رو خیلی کلیشه ای در اورده یا این که خوب چرا این همه مرحله رفتیم جلو نفهمیدیم خصوصیات خود شخصیت اصلی چی هستش و مهم ترین چیز برای من پایان دادن به بازی هستش .

همیشه شروع یک داستان میتونه خیلی عالی باشه اما روایت ش میتونه خوب باشه یا بد باشه که به کل داستان بازی رو تحت پوشش میده .

حالا دوستان نیان بگین کجای این ... بود خیلی از بازی ها هستش که موضوع بد هستش یا کلیشه ای اما گویش داستان خیلی هم خوب هستش مثل GTAکه دیگه داستان فقط موقع شروع عوض میشه ولی همیشه یه شباهتی به هم داره . یا میرورز بازی EA که به نظر من داستانش شورعش بد بود اما داستان پردازیش خیلی خوب بود .

daxpax

کاربر سایت
Feb 27, 2009
1,285
شما گویا منظور منو بد متوجه شدی، بیشتر توضیح میدم:
منظورم این بود که اول بازی ِ خودش رو بده بیرون، ببینه ملت از داستانش استقبال میکنن یا نه. بعد بیاد به داستان فلان بازی بگه مزخرف...
این که نمیشه یعنی من تا وقتی یک ماشین خوشگل تر از زانتیا طراحی نکنم و مردم از اون خوششون نیاد نمیتونم بگم زانتیا بیریخته یا تا وقتی فیلمی بهتر از بر فرض مثال دارک نایت نسازم نمیتونم اعلام کنم به نظرم دارک نایت فیلم خوبی نیست یا حتما باید حتما یک نویسنده خوبی باشم تا بتونم بگم که من از رمان کوری خوشم نمیاد

Astiak

کاربر سایت
May 27, 2007
4,017
نام
آرش
منتظر وکیل مدافعان ایشون هستم تا از این حرف هم دفاع کنند! در غیر اینصورت بد رسوا میشن...
این جمله مال بابک عزیز ِ ، تازه الان دیدم گفتم بد نیست به یه چیزی اشاره کنم .
اولا من وکیل مدافع Richard Morgan نیستم ، اول تاپیک یه پست دادم فقط که گفتم کم آدمی نیست ، طرف یه نویسنده بزرگ ِ اومده از داستان MW2 ایراد گرفته و به خاطر پسرفتی که نسبت به MW داشته نکوهشش کرده . طرف نویسندست Lead Visual Designer نیست که . اصلا از تو انتظار نداشتم بابک که بیای بگی خوب ریچارد مورگان گفته ما تو مرحله Pre Alpha مثلا Killzone 2 رو میخوریم ، حالا شمایی که میاید میگید طرف خداست ، اینجا هم ازش طرفداری کنید . بله ، طرف خداست ولی تو حیطه کاری خودش ، یعنی داستان ، شخصیت پردازی و پرداخت داستان ، نه تو مبحث گرافیک ، تکنیک های گرافیکی و جلوه های بصری .

چیزی که مشخص اینه که اینا میخوان با توسل به اسم Crysis و پیشینه ای که داشته بیان و کل بازی های کنسول رو به چالش بکشن ، بهتر بگم یه تنشی ایجاد کنند .
طرف نیومده بگه ما داستانمون خیلی خوبه ، MW2 خیلی افتضاحه ، ولی جالبه اومده گفته گرافیک ما تو این مرحله Killzone 2 رو هم رد میکنه . حیطه جایی که ریچارد مورگان به واسطه اون معروف و مشهور شده چیزی نیست که بخواد با اسفاده ازش راجع به چیزی ، تو این مرحله نظر بده که همه به عنوان یه استاندارد قبولش دارن .

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,158
این جمله مال بابک عزیز ِ ، تازه الان دیدم گفتم بد نیست به یه چیزی اشاره کنم .
اولا من وکیل مدافع Richard Morgan نیستم ، اول تاپیک یه پست دادم فقط که گفتم کم آدمی نیست ، طرف یه نویسنده بزرگ ِ اومده از داستان MW2 ایراد گرفته و به خاطر پسرفتی که نسبت به MW داشته نکوهشش کرده . طرف نویسندست Lead Visual Designer نیست که . اصلا از تو انتظار نداشتم بابک که بیای بگی خوب ریچارد مورگان گفته ما تو مرحله Pre Alpha مثلا Killzone 2 رو میخوریم ، حالا شمایی که میاید میگید طرف خداست ، اینجا هم ازش طرفداری کنید . بله ، طرف خداست ولی تو حیطه کاری خودش ، یعنی داستان ، شخصیت پردازی و پرداخت داستان ، نه تو مبحث گرافیک ، تکنیک های گرافیکی و جلوه های بصری .

چیزی که مشخص اینه که اینا میخوان با توسل به اسم Crysis و پیشینه ای که داشته بیان و کل بازی های کنسول رو به چالش بکشن ، بهتر بگم یه تنشی ایجاد کنند .
طرف نیومده بگه ما داستانمون خیلی خوبه ، MW2 خیلی افتضاحه ، ولی جالبه اومده گفته گرافیک ما تو این مرحله Killzone 2 رو هم رد میکنه . حیطه جایی که ریچارد مورگان به واسطه اون معروف و مشهور شده چیزی نیست که بخواد با اسفاده ازش راجع به چیزی ، تو این مرحله نظر بده که همه به عنوان یه استاندارد قبولش دارن .
دیگه بدتر!
وقتی ایشون تو کاری که تخصصی نداره اظهار نظر اینجوری میکنه، پس مشخصه این حرفهاش مشکل داره و منظور دیگه ای داره!
نمیشه بیاییم بگیم اون حرفش درسته و این یکی غلطه! اونم حرفهایی که به فاصله 2-3 روز از هم زده شده!

اون جمله هم، با تو نبودم. با کسانی بودم که هیچی از داستان Halo نمیدونستند و از حرفهای ایشون دفاع میکردند.
در مورد داستان بازی که راست گفته ؛ نمیشه گفت پسرفت داشته ولی در حد نسخه ی یک یعنی یک داستان سیاسی مزخرف و بی هدف که فقط برای بدبین کردن مردم و تغییر نوع فکر اروپایی ها و آمریکایی ها نسبت به دشمنای آمریکا ساخته شده ! این بازی بیشترین پتانسیل برای همچین حرکت سیاسی رو داره ولی کی اومده از گیمپلی بازی بد بگه یا از گرافیکش ؟
من Halo رو میگم نه MW2 :D

آخرین ویرایش:

Aʍir Rәzʌ

کاربر سایت
May 12, 2008
4,749
دیگه بدتر!
وقتی ایشون تو کاری که تخصصی نداره اظهار نظر اینجوری میکنه، پس مشخصه این حرفهاش مشکل داره و منظور دیگه ای داره!
نمیشه بیاییم بگیم اون حرفش درسته و این یکی غلطه! اونم حرفهایی که به فاصله 2-3 روز از هم زده شده!

اون حرف هم، با تو نبودم. با کسانی بودم که هیچی از داستان Halo نمیدونستند و از حرفهای ایشون دفاع میکردند.
در مورد داستان بازی که راست گفته ؛ نمیشه گفت پسرفت داشته ولی در حد نسخه ی یک یعنی یک داستان سیاسی مزخرف و بی هدف که فقط برای بدبین کردن مردم و تغییر نوع فکر اروپایی ها و آمریکایی ها نسبت به دشمنای آمریکا ساخته شده ! این بازی بیشترین پتانسیل برای همچین حرکت سیاسی رو داره ولی کی اومده از گیمپلی بازی بد بگه یا از گرافیکش ؟
............
در مورد صحبت هاش در باره ی گرافیک هم مثل من و شما که یک نظری میدیم یک نظری داده ، حالا کی اهمیت میده ؟ به نظرش گرافیک بهتر بوده ولی چی میفهمه از نور پردازی حجم دار ، سایه بردازی ، سیستم ذره ای ، AA و ... ؟

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,312
نام
ماکان

آرش قضیه خیلی ساده تر از این حرف هاست! اگه این حرف ها زده نشه، اگه از الان هایپ بیخود برای Crysis 2 بوجود نیاد، اگه مقایسه های صد من یه غاز برای مقایسه گرافیکی این بازی با بازی های دیگه (که البته نتیجش برتری صد در صد C2 هست!) ساخته نشه خیلی زود موقعیت CE3 به خطر میفته و ...

senator55

کاربر سایت
Oct 7, 2009
596
نام
علی
نویسنده ی عنوان Crysis 2، آقای Richard Morgan، گفت که Modern Warfare 2 برای او یک ناامیدی بزرگ بود و داستانی غیر قابل قبول داشت!

richadkmorgan.jpg

در جریان همایش Crysis 2 در نیویورک، Morgan به CVG گفت این بازی در مقایسه با Uncharted 2 روایتگر داستان خوبی نبود.

او گفت: " من فکر میکنم MW2 یک ناامیدی بزرگ بود و بسیار پایینتر از COD4 قرار میگرفت. من هنگام بازی کردن همش با خودم میگفتم: ' خدای من، شما چه کار می کردید؟! هیچ چیزی پیشرفت نکرده! داستان بد است و عناصر بازی خوب به هم نمی چسبد و در بازی فقط یه سری ماموریت بیخودی قرار گرفته! ' من فکر میکنم آنها بیش از حد به خودشان مطمئن بودند و این موضوع همیشه یک خطر است. فقط جای تاسف است! "

" اما در مقابل، Uncharted 2 است، آنها به عقب نگاه کردند، و هر چیزی را که خوب نبود، درست کردند یا ارتقا دادند. آنها واقعا این بازی را به سطح جدیدی بردند. اگر شماره اول را بازی کرده باشید میگویید که U2 همان بود ولی بسیار بهتر، MW2 هم همان بود اما... خیلی بدتر و البته پول سازتر! "
این حرف آقای Richard Morgan یک اشتباه محض است (به نظر من و منتقدان دیگر) ، این بازی یک اثر ماندگار است و همچنین به نظر بسیاری دیگر این بازی یکی از بهترین نسخه های سری COD قرار داشت ...

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر