نظر سازندگان Mass Effect در مورد عنوان جدید سری.

Grey Warden

Dragon Age Scholar
Loyal Member
Sep 13, 2006
6,427
نام
مجتبی

به نظر می رسد نظر سازندگان سری Mass Effect در مورد عنوان بعدی از این نام بسیار مثبت بوده به طوری که تهیه کننده اجرایی بازی Casey Hudson در توییتر اعلام کرد: "بازی بعدی از این سری بسیار بزرگ,سرگرم کننده,جاه طلبانه و مس افکتی است."دستیار طراح بازی Aidan Scanlan نیز این گونه احساسات خود را ابراز کرد: "به تازگی نمایش اولیه بازی را دیدم,خوب شد شما آنجا نبودید زیرا مطمئنا ذوق مرگ می شدید!"
Jessica Merizan نیز گفت: "نمایش کاملا خیره کننده ای از تیم سازنده مس افکت دیدم,واقعا گروه با استعداد و پر ذوقی هستند و به شخصه برای نمایشهای بیشتر نمیتوانم صبر کنم!"
در ماه جولای نیز Ken Thain از تیم سازنده پیشرفت بازی را بسیار خوب و امیدوارنه توصیف کرده و گفته بود فنهای بازی در مورد داستان بازی بسیار هیجان زده خواهند شد.
با همه اینها تا نمایش عمومی بازی زمان زیادی مانده است و Yanick Roy از سوی BioWare Montreal اعلام کرده که "متاسفانه تا زمان عمومی شدن همه چیز هنوز مانده است."
Bioware در ماه سپتامبر سال گذشته عنوان جدیدی از سری Mass Effect را معرفی نمود و گفته شد که داستان پیرامون شخصیت اصلی سه گانه Commander Shepard نخواهد بود زیرا داستان وی در سه گانه اصلی بسته شده است.همچنین این بازی همانند عنوان دیگر Bioware یعنی Dragon Age Inquisition از انجین Frostbite 3 استفاده می کند.

منبع

Grey Warden

Dragon Age Scholar
Loyal Member
Sep 13, 2006
6,427
نام
مجتبی
احتمالا همونجور که قبلا اعلام کرده بودن بازی جدید حول یکی از کاراکترهای فرعی سه گانه هست و داستان اون رو روایت میکنه!!!
به نظرم میتونه گروس یا لیارا باشه!!!

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali
احتمالا همونجور که قبلا اعلام کرده بودن بازی جدید حول یکی از کاراکترهای فرعی سه گانه هست و داستان اون رو روایت میکنه!!!
به نظرم میتونه گروس یا لیارا باشه!!!

امیدوارم اینطوری نشه :( یه داستان کاملا جدید با شخصیت های متفاوت رو ترجیح میدم. بزارن شخصیت های سری اصلی همونطوری که بودن توی خاطرمون بمونند.

Grey Warden

Dragon Age Scholar
Loyal Member
Sep 13, 2006
6,427
نام
مجتبی
امیدوارم اینطوری نشه :( یه داستان کاملا جدید با شخصیت های متفاوت رو ترجیح میدم. بزارن شخصیت های سری اصلی همونطوری که بودن توی خاطرمون بمونند.

داستان جدید به شرطی که ادامه سه گانه اصلی نباشه!!!
یه داستان موازی یا یکی از اتفاقهای مهم گذشته!

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali
داستان جدید به شرطی که ادامه سه گانه اصلی نباشه!!!
یه داستان موازی یا یکی از اتفاقهای مهم گذشته!

داستان جدید بعد از اتفاقات سه گانه، یه 500-600 سال بعد از جریانات ME3.

اتفاق های گذشته که هرچقدر هم عالی درش بیارن بازم ما میدونیم نهایتا چه اتفاقاتی میوفته پس جذابیتش خیلی کمتر از سری اصلی میشه. داستان موازی هم میتونه جذاب باشه ولی خب اینطوری باید اشارات خیلی زیادی به اتفاقات سری اصلی و شپرد داشته باشن که میتونه براشون مشکل باشه و ساخت بازی رو دشوار کنه. هرچند اگه بتونند این داستان موازی رو درست از آب در بیارن چیز جالبی میشه (به شرط اینکه داستان و شخصیت ها کاملا جدید باشن)

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,357
نام
مــاکــان
تورو خدا شاهکار Mass Effect 2 رو تکرار کنید. :|
پایان بندیه افتضاحه Mass Effect 3 رو تکرار نکنیداااا :D
اتفاقا به نظر من بهترین کار ممکن رو انجام دادن.کاری که از گنده ترین استودیوها هم بر نمیومد.بهای بزرگی پرداخت کردن که بتونند تو آینده داستانهای بهتر و ایده های خلاقانه تری وارد بازی کنن.
اینکارو نه مایکروسافت و بانجی تونستن با مسترچیف و Halo بکنه، و نه کوجبما با MGS و اسنیک.فقط از دست یه استودیو نترس و کله خری مثل بایوور همچین کاری برمیومد.
من مطمئنم بایوور خودشو تکرار میکنه و دوباره شخصیتی قوی خلق میکنه،چه بسا بهتر از اون مرحوم:x

shefer

کاربر سایت
Aug 27, 2009
2,365
نام
mazyar
فقط امیدورام مثل شماره سوم نشه که یه مشت دروغ تحویل فناش بدن.از اول تکلیف بازی رو مشخص کنن که میخوان یه عنوان تماما اکشن با داستان خطی بسازن یا یه نقش آفرینی درست و درمون

Squidward

کاربر سایت
Oct 1, 2010
1,601
نام
ممد
فقط امیدورام مثل شماره سوم نشه که یه مشت دروغ تحویل فناش بدن.از اول تکلیف بازی رو مشخص کنن که میخوان یه عنوان تماما اکشن با داستان خطی بسازن یا یه نقش آفرینی درست و درمون

المانای rpg ـه شماره 3 با دو چه فرقی میکرد که تو 3 دروغ گفتن ؟

Grey Warden

Dragon Age Scholar
Loyal Member
Sep 13, 2006
6,427
نام
مجتبی
داستان جدید بعد از اتفاقات سه گانه، یه 500-600 سال بعد از جریانات ME3.

اتفاق های گذشته که هرچقدر هم عالی درش بیارن بازم ما میدونیم نهایتا چه اتفاقاتی میوفته پس جذابیتش خیلی کمتر از سری اصلی میشه. داستان موازی هم میتونه جذاب باشه ولی خب اینطوری باید اشارات خیلی زیادی به اتفاقات سری اصلی و شپرد داشته باشن که میتونه براشون مشکل باشه و ساخت بازی رو دشوار کنه. هرچند اگه بتونند این داستان موازی رو درست از آب در بیارن چیز جالبی میشه (به شرط اینکه داستان و شخصیت ها کاملا جدید باشن)

به نظرم اصلا منطقی نیست که یه عالم داستان پرداخت نشده و پر از پتانسیل رو ول کنن و یه داستان جدید رو از صفر بنویسن!!
همین اتفاقات مهم سری درسته ابتدا و انتهاش رو می دونیم ولی واسه همینها میشه چنان جزییاتی نوشت که به حد همون سه گانه برسه!!!

Spider-Mαn

کاربر سایت
Sep 4, 2012
4,004
اتفاقا به نظر من بهترین کار ممکن رو انجام دادن.کاری که از گنده ترین استودیوها هم بر نمیومد.بهای بزرگی پرداخت کردن که بتونند تو آینده داستانهای بهتر و ایده های خلاقانه تری وارد بازی کنن.
اینکارو نه مایکروسافت و بانجی تونستن با مسترچیف و Halo بکنه، و نه کوجبما با MGS و اسنیک.فقط از دست یه استودیو نترس و کله خری مثل بایوور همچین کاری برمیومد.
من مطمئنم بایوور خودشو تکرار میکنه و دوباره شخصیتی قوی خلق میکنه،چه بسا بهتر از اون مرحوم:x
این بازی هایی که مثال زدی,الان به عنوان مثال مستر چیف تعداد دفعات بیشتری نسبت به شپرد دیده شده,خودش محبوبیتش رو افزایش می ده.
در مورد MGS هم وضع همینطوریه,شپرد بنده خدا توی سه شماره بیشتر نبود,اخر هم اینطوری شد.
کاش حداقل مرگش رو نشون نمی دادن,هر وقت می شنوم که قراره داستان یک فردی تمام بشه مطمئن می شم که می خواد بمیره.:(
این یک جورایی برمی گرده به نویسنده که پایان درست و حسابی به ذهنش نمی سه و این کار رو می کنه.

Naruto

کاربر سایت
Dec 5, 2009
3,383
نام
داود
يه كم هم قسمت RPG بازي رو بيشتر كنن بهتر ميشه:d از شماره ي ١ به بعد بيشتر اكشن شد:d

شماره یک بازی یه عنوان RPG صرف بود اکشن نسبتا معمولی ولی به خطار داستان و اون پیچیدگی های داستانی خاصی که تو بازی داشت، نشون دهنده یه فرانچایز خوب بود. تو قسمت دوم گرافیک و اکشن بازی سیر صعودی خیلی خوبی داشت در کنارش با یه عنوان نقش آفرینی خیلی خوب طرف بودیم که با همه این ها تونست یه بازی خیلی خیلی خوب رو بوجود بیاره.

این چیزها تنها دلایلی بود که شخصی مثل من بره نسخه سوم رو بازی کنه و بخواد سر از کار داستان کاپیتان شپرد در بیاره وگرنه اگر از اول قرار بود که با یه بازی سطحی مثل نسخه سوم(نسبت به دو نسخه قبلی) طرف باشم اصلا طرف بازی نمی رفتم. اصلا تمام نقشه های من رو بر آب کرد. اگر بخوان مثل این نسخه آخر بازی بسازن به قول یکی از سوپر قهرمان های عزیز میگم : " No Thank You Datte Bayo " :d

Grey Warden

Dragon Age Scholar
Loyal Member
Sep 13, 2006
6,427
نام
مجتبی
شماره یک بازی یه عنوان RPG صرف بود اکشن نسبتا معمولی ولی به خطار داستان و اون پیچیدگی های داستانی خاصی که تو بازی داشت، نشون دهنده یه فرانچایز خوب بود. تو قسمت دوم گرافیک و اکشن بازی سیر صعودی خیلی خوبی داشت در کنارش با یه عنوان نقش آفرینی خیلی خوب طرف بودیم که با همه این ها تونست یه بازی خیلی خیلی خوب رو بوجود بیاره.

این چیزها تنها دلایلی بود که شخصی مثل من بره نسخه سوم رو بازی کنه و بخواد سر از کار داستان کاپیتان شپرد در بیاره وگرنه اگر از اول قرار بود که با یه بازی سطحی مثل نسخه سوم(نسبت به دو نسخه قبلی) طرف باشم اصلا طرف بازی نمی رفتم. اصلا تمام نقشه های من رو بر آب کرد. اگر بخوان مثل این نسخه آخر بازی بسازن به قول یکی از سوپر قهرمان های عزیز میگم : " No Thank You Datte Bayo " :d

از چه لحاظ سطحی بود؟؟؟؟:-/
غیر از پایان ابتدایی ضعیف که بعدا هم با DLC رفع شد ایراد دیگه ای هم مگه داشت؟؟؟؟
اکشنهای بازی که خیلی بهتر از نسخه دوم شده بود و سیستم نقش آفرینی هم فرقی با دومی نداشت,داستان هم که تا آخرین لحظه کشش کافی و جذابیت خیلی زیادی داشت!!!

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
حالا لازم نیست شخصیت اول رو ثابت در نظر بگیرن.
میتون مثل DA کار کنن و قابلیت سوییچ بین شخصیت هایی که بر میداری رو داشته باشی. شخصیت اصلی هم یه انسان باشه.

shefer

کاربر سایت
Aug 27, 2009
2,365
نام
mazyar
المانای rpg ـه شماره 3 با دو چه فرقی میکرد که تو 3 دروغ گفتن ؟

تو شماره دوم تصمیم های تو تاثیر مستقیم تو پایان بازی داشت به شکلی که حتی میتونستی شپرد رو بکشتن بدی ! ولی شماره سوم همه تصمیماتت کشک بودن و نهایتا به یه پایان مسخره ختم میشدن. من اگه میدونستم اون همه صحبت و انتخاب همش برا خر کردن منه از اول به صورت اکشن بازی رو میرفتم هرجند که اونجوری هم بازی کاملا از اصالتش فاصله میگرفت...

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali
به نظرم اصلا منطقی نیست که یه عالم داستان پرداخت نشده و پر از پتانسیل رو ول کنن و یه داستان جدید رو از صفر بنویسن!!
همین اتفاقات مهم سری درسته ابتدا و انتهاش رو می دونیم ولی واسه همینها میشه چنان جزییاتی نوشت که به حد همون سه گانه برسه!!!

مجتبی آخه مسئله اینه که اونا برای RPG شدن گزینه های مناسبی نیستن. اگه قرار بود از اون داستان ها توی سبک های دیگه مثل TPS یا FPS بازی بسازن میتونست جذاب بشه (Halo Reach) ولی برای یه RPG که عموما داستان در اختیار بازیکن ـه، بیان کردن حوادثی که پایانش مشخصه جذابیت زیادی نداره.

علاوه بر اون در یه Prequel که داستانش خیلی قبلتر از سری اصلی اتفاق بیوفته حتی وابستگی به شخصیت ها ها هم کمتره. مثلا فکر کن بیان Rachni Wars رو نشون بدن، نه تنها ما میدونیم آخرش چه اتفاقی میوفته، بلکه حتی میدونیم شخصیتها توی زمان حال (سه گانه) زنده نیستن و خب ما هر تصمیمی هم که بگیریم نهایتا شخصیت ها بدون انجام کار آنچنان بزرگی میمرن و آینده ایی ندارن (حالا یا در جنگ یا هم که به صورت طبیعی)

آخرین ویرایش:

Squidward

کاربر سایت
Oct 1, 2010
1,601
نام
ممد
تو شماره دوم تصمیم های تو تاثیر مستقیم تو پایان بازی داشت به شکلی که حتی میتونستی شپرد رو بکشتن بدی ! ولی شماره سوم همه تصمیماتت کشک بودن و نهایتا به یه پایان مسخره ختم میشدن. من اگه میدونستم اون همه صحبت و انتخاب همش برا خر کردن منه از اول به صورت اکشن بازی رو میرفتم هرجند که اونجوری هم بازی کاملا از اصالتش فاصله میگرفت...
توی 3 ـم تصمیمات خیلی مهم داشت که خیلی تاثیر گذار بود !
سرنوشت مردین ، جنگ گث و کوارین ـا ، جنوفیج و ...
با DLC درست شد اخرش که !

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر