نظرسنجی: از نظرشما سونی باید همکاری دیگری را با Hideo kojima آغاز کند؟

از نظرشما سونی باید همکاری دیگری را با Hideo kojima آغاز کند؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    174

JohnnySilverhand

کاربر سایت
Jul 5, 2019
2,757
نام
ژوبین
122257
عنوان Death stranding به تازگی عرضه شده و نتیجه یکی از معتبر ترین همکاری های گیم را به همراه آورد. سونی هرکاری که توانست برای کوجیما انجام داد، دسترسی به انجین Guerrilla دسیما را برایش فراهم کرد و بودجه ای بزرگ در اختیارش گذاشت که برای ساخت عنوانی با ستاره های هالیوودی کافیست. با این وجود ، این عنوان همچنان در تاریخی دیگر بر روی pc عرضه خواهد شد و این نشان میدهد که مصالحه ای وجود دارد که باید انجام شود.

البته سوالی که در ذهن همه ما وجود دارد این است که قدم بعدی برای کوجیما پروداکشنز چیست؟ این استودیو ذاتا به پلی استیشن پیوند خورده است ، و سونی دارای مالکیت فکری اولین عنوان آن و انجینش است. اما مالکیت آن بنظر غیر ممکن میرسد و تیم آن بدون رهبر کاریزماتیک خود ارزشش را از دست می دهد و همچنین کوجیما دوست دارد که استقلال خودش را حفظ کند ، و در آینده به ساخت فیلم بپردازد.

بنظر همکاری متقابل بر روی یک پروژه بزرگ به عنوان گام بعدی برای شرکت ها منطقی است ، اما آیا این کاری است که سونی قصد انجامش را دارد؟ از طرفی ، death stranding سال ها پیش از زمان معرفی خود مورد توجه و حاکم بر بحث و گفت و گو در صنعت گیم بود ، اما نقد های آن به بطور کلی مثبت نیست و فروش آن همچنان مورد بحث قرار دارد. آیا سونی میخواهد که آن را صرفا دوباره به عنوان یک پروژه انحصاری ریسکی و خلاقانه در نظر بگیرد؟

این تصمیم به Hermen Hulst رئیس جدید استودیو های جهانی سونی بستگی دارد که از رابطه قدرتمند خود با کوجیما لذت میبرد. حدس ما این است که احتملا پلی استیشن برای پروژه انده اش با او همکاری خواهد کرد ، چرا که بنظر میرسد که برای هردو طرف مفید است. اما شما فکر میکنید که منابع سونی باید در جای دیگری سرمایه گذاری شود؟

آینده در بخش نظرات در دستان شماست!

منبع

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
100% اصلا شک نکن تمام پشتیبانی سر بازی DS فقط به خاطر این بود که کوجیما هیچی نداشت قبل از این الان دیگه خیلی چیزا براش امده شده و با فروش بازی DS مشخصا دیگه استدیو سر پا میشه و دیگه نیازی به پشتیبانی مثل قدیم دیگه نداره و سونی میتونه مثل یک استدیو TP مثل بقیه باهاش رفتار کنه .

البته اگه سونی بعد از این استدیو خریداری نکنه مشخصا میتونه مثل Quantic Dream یا Insomniac قدیم باهاش رفتار کنه .

به نظر من پشتیبانی سونی از کوجیما برای هم قدردانی بود هم براش سود داشت هم اینکه کوجیما کم کسی نیست در این صنعت هیچ همون جوری که خیلی های دیگه مثل میازاکی و کوری و بزینسکی و ... دیگه در این صنعت برای خودشون مهم و مشهور هستن البته چون کوجیما رابطه نزدیکی تا حدودی قبلا با سونی داشته هم مزید بر علت شده که اینجوری ازش پشتیبانی کنن .

• Like
Reactions: king of north

armin_shadow

A New Era Begins
ناظم انجمن
Mar 18, 2006
3,233
نام
آرمين
من که خودم اهلش نیستم، اما لحظه‌ای رو تصور کنید که کوجیما Death Stranding 2 رو معرفی می‌کنه و کلی تئوری و نظریه و اَاَاَاَ.... و اینکه پس بگو چرا توی نسخه اول اینطوری بود و ازین دست بحث‌ها که به دنبال داره! قشنگ نیست؟ :D
تازه اون موقع خیلی‌ها به هویت واقعی شماره اول پی می‌برن!

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,033
نام
مازیار
سونی باید روی استودیو های خودش تمرکز کنه، بنگاه خیریه که نیست، به هر حال کوجیما با هر ناشری کار کنه بازیش روی پلی استیشن منتشر میشه، فوقش تبلیغات بازی رو به عهده بگیره، چه نیازی داره مثل این بازی باز کل شرکت رو درگیر کوجیما و بازیش کنه!

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
من کلا با بازی خیلی ارتباط برقرار کردم ولی یه لحظه فرض بگیریم که DS بازی بدیه. بازم فرقی نمیکنه کوجیما چندین دهه تو این صنعت بوده و همیشه هم کار بسیار با کیفیت ارائه داده در نتیجه سونی باید با کله بره قرارداد ببنده امیدوارم بخاطر یه حرف یه مشت هیتر کوجیما هم بلای دیوید کیج سرش نیاد تو کف بمونیم. یه آدمی مثل کوجیما حیفه از دست بره

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
اصلا همین که این سوال پرسیده میشه نشون میده که خیلیا مطمئن نیستن به ادامه همکاری...
وگرنه بعد از Bloodborne و همکاری با میازاکی کسی از این سوالا نپرسید...اکثرا همین الانم دارن میمیرن واسه نسخه دوم.

JohnnySilverhand

کاربر سایت
Jul 5, 2019
2,757
نام
ژوبین
سونی باید روی استودیو های خودش تمرکز کنه، بنگاه خیریه که نیست، به هر حال کوجیما با هر ناشری کار کنه بازیش روی پلی استیشن منتشر میشه، فوقش تبلیغات بازی رو به عهده بگیره، چه نیازی داره مثل این بازی باز کل شرکت رو درگیر کوجیما و بازیش کنه!
دقیقا کوجیما هم هزینه بازیش زیاده هم وقت زیادی تلف میکنه هم نمیخواد انحصاری بسازه آخه واسه چی باید ساپورتش کنن! به علاوه همونطور که اون نظرسنجی نشون میده خیلیا واقعا انتظارشون از DS چیز دیگه ای بود از همه نظر! من خودم از کسایی بودم که به 92_93 امید داشتم! این آخری رو هم دوباره گفتم که نگید بخاطر وجود نسخه pc!

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,033
نام
مازیار
من کلا با بازی خیلی ارتباط برقرار کردم ولی یه لحظه فرض بگیریم که DS بازی بدیه. بازم فرقی نمیکنه کوجیما چندین دهه تو این صنعت بوده و همیشه هم کار بسیار با کیفیت ارائه داده در نتیجه سونی باید با کله بره قرارداد ببنده امیدوارم بخاطر یه حرف یه مشت هیتر کوجیما هم بلای دیوید کیج سرش نیاد تو کف بمونیم. یه آدمی مثل کوجیما حیفه از دست بره
کوانتیک دریم، خودش میخواست بره مستقل شه، ربطی به هیت نداشت!! از طرفی هم سود آوری چشمگیری برای سونی نداشت!

سر DS هم میگن سونی با دروغ گفتن سر انحصاری بودن حسابی از DS سود برده، اگه حتی یک درصد فرض بگیریم همچین ادعایی درست بود باشه، دیگه برای بازی بعدی، سونی قرار نیست بازم از همچین سناریویی سود ببره!

اما در مورد حروم شدن کوجیما، قائدتا کوجیما حروم نمیشه، به قول طرفداراش کافیه اراده کنه ناشر ها براش صف بکشن، تازه به قول یکی دیگه همکاری با سونی به ضرر کوجیما تموم شده! دیگه چه اصراریه با سونی کار کنه،

بعدشم مشکلی باشه، از خود کوجیما ست که خیلی خودش رو درگیر فیلم سازی و هالیوود کرده!!! فکر کنم همین یه توییت کافیه تا متوجه بشیم، ذهنیت بازی سازی کوجیما چطوری مسموم شده!!!

122276

آخرین ویرایش:

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
بازی کوجیما رفتی؟

• Like
Reactions: Cait Sith

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,931
نمیدونم این بنده خدا جای کسیو تنگ کرده؟ از مدتها قبل با سونی همکاری داشته و بازیاشم غیر از یکی بقیه مولتی پلتفرم بودن یعنی تا جای ممکنم به همه گیمرها حال داده باز ازش طلبکارن
هنوز میزان فروش بازیش مشخص نشده دنبال اینید که بازنشست شه! شده حکایت اونایی که میگن بازی نمیکنیم (ولی برای بازیهای گرافیک ادونچر مختلف که توش حتی راهم نمیری اندازه این دث استرندینگ، سر و دست میشکوندن) و از رو نقدها هم میگیم مثل یه سم مهلک باید از بازی با متای 83 دوری کرد!!!
تنها گناهش هایپ کردن ملت تو زمونه ایه بوده که بند و بساط هایپ تا حدود زیادی جمع شده با از رونق افتادن E3 و...
و اینکه جعفر به اصغر تو تاپیک بازیش در طرفداری از کوجیما گفته فلان!
و نتیجتا بازی شبیه ساز پیاده رویش با بازیگرهای شونه تخم مرغی درجه ده هالیوود رو نباید تجربه کرد!!!
من میگم اصلا از دولت ژاپن بخواید به جرم محاربه علیه امپراطوری اعدامش کنه راحت شید

آخرین ویرایش:

ADU_Tank

کاربر سایت
May 26, 2011
1,269
نام
Ali
خواسته واقعیم؟!!!
به نظرم کونامی و استاد از خر شیطون بیان پایین و یه متال گیر جدید بسازن.. یا نه اصلا من راضی ام همون فانتوم پین رو تکمیل کنن8->
نسخه تخیلی تر اینه که سونی سری متال گیر رو از کونامی بخره و استاد با دست باز قشنگ بشینه ادامه متال گیر رو بسازه:D

• Like
Reactions: JohnnySilverhand

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,258
نام
امیر حسین
نمیدونم این بنده خدا جای کسیو تنگ کرده؟ از مدتها قبل با سونی همکاری داشته و بازیاشم غیر از یکی بقیه مولتی پلتفرم بودن یعنی تا جای ممکنم به همه گیمرها حال داده باز ازش طلبکارن
هنوز میزان فروش بازیش مشخص نشده دنبال اینید که بازنشست شه! شده حکایت اونایی که میگن بازی نمیکنیم (ولی برای بازیهای گرافیک ادونچر مختلف که توش حتی راهم نمیری اندازه این دث استرندینگ، سر و دست میشکوندن) و از رو نقدها هم میگیم مثل یه سم مهلک باید از بازی با متای 83 دوری کرد!!!
تنها گناهش هایپ کردن ملت تو زمونه ایه بوده که بند و بساط هایپ تا حدود زیادی جمع شده با از رونق افتادن E3 و...
و اینکه جعفر به اصغر تو تاپیک بازیش در طرفداری از کوجیما گفته فلان!
و نتیجتا بازی شبیه ساز پیاده رویش با بازیگرهای شونه تخم مرغی درجه ده هالیوود رو نباید تجربه کرد!!!
من میگم اصلا از دولت ژاپن بخواید به جرم محاربه علیه امپراطوری اعدامش کنه راحت شید
جا که تنگ کرده! همکاری نداشتن و اختیار ندادن توسط سونی به یک استودیو ترد پارتی که نمیخواد هم انحصاری بسازه، کاملا یه چیز منطقی هست که ملت مخالفت کنند باهاش! وقتی خیلی بازی های محبوبشون این امکانات رو ندارن یا استودیوهای محبوبشون درشون تخته شده و ...

حالا این بخش اول سلیقه ایه و هیچ!
موردی که هست، "من مخالف سرمایه گذاری روی بازی بعدی کوجیما توسط سونی هستم" دقیقا چجوری معنی بازنشسته شدن کوجیما میده؟ تو دنیا تنها سرمایه گذار ممکن سونی هست؟ تنها کسی که ناز کوجیما خریدار داره براش سونی هست؟ و برای هیچ احد الناسی این کارگردان مهم نیست؟ همه میدونیم اینجوری نیست و هر ناشری رو هوا میزنتش، حتی بعد از DS

کلا به نظرم یکی به وضعیت سونی به عنوان یک ناشر توجه نمیکنید(کنسول ساز)، یکی هم کلا یه برداشت اشتباه میکنید و حرف خارج از واقعیت میزارید تو دهن ملت! :|
---

@ADU_Tank
خدا از دهنت بشنوه! ولی عمرا:|

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر