نصب homebrew channel بر روی همه ی wii ها (حتی ورژن4)

Pouriahm

کاربر سایت
Aug 6, 2014
128
یعنی فقط با یه مودم بی سیم ، میشه ماریو کارت آنلاین بازی کرد؟
اون دو روشی که باید با دستگاه به اینترنت وصل شد که باید براش قطعی ای جدا تهیه کرد پس به چه دردی میخوره؟
غیر فعال کردن امکان آپدیت آنلاین توی آپشن و تنظیمات هست دیگه.درسته؟

• Like
Reactions: game-boys

highlight

کاربر سایت
May 17, 2007
1,040
یعنی فقط با یه مودم بی سیم ، میشه ماریو کارت آنلاین بازی کرد؟
اون دو روشی که باید با دستگاه به اینترنت وصل شد که باید براش قطعی ای جدا تهیه کرد پس به چه دردی میخوره؟
غیر فعال کردن امکان آپدیت آنلاین توی آپشن و تنظیمات هست دیگه.درسته؟
من که با همون مودم بی سیم وصل شدم. قطعه ای هم نیاز نبود. بازی آنلاین چک نکردم.
سوال آخر هم جواب بله هستش
.

eneah

کاربر سایت
Sep 6, 2010
16
خواهش می کنم. خدا رو شکر که تا اینجای کار رو به خوبی پیش بردید. اون Neogamma رو بی خیال شو فعلا. کنسول شما حالا تازه آماده هک شدن هستش!!! چون در این مرحله باید تازه ios های لازم جایگزین (و برخی اضافه) بشن و تا اینکار انجام نشه هیچ بازی رو نمی تونید اجرا کنیذ.

هک کردن نرم افزاری Wii

توصیه میشه قبل از این کار از کنسول بک آپ بگیرید (با همون Bootmii که مرحله قبل نصب کردید) که بعدا مشکلی خدای نکرده پیش نیاد. هک نرم افزاری کنسول Wii روی همه مدلهاش جواب میده البته به غیر از مدل مینی. این آموزش حتی روی کنسولهایی که از قبل هم چه نرم افزاری و چه سخت افزاری کپی خور شده باشند هم جواب میده. همچنین برای همه نسخه ها از 3 گرفته تا 4.3 قابل اجراست.

کارت SD رو کامل فرمت کنید. هیچ فولدری توش نسازید. فایلهای فشرده زیر رو دانلود و محتویاتشون رو به ترتیب توی کارت بریزید:

پسورد فایلها: www.wiihacks.com

1. این فایل رو دانلود کنید و پس از دانلود با آدرس دادن SD کارت از حالت فشرده درش بیارید. یعنی کلیه محتویاتش رو بریزید توی SD کارت.
ModPack

2. این فایل رو هم که برای آپدیت IOS های دستگاه هستش دانلود کنید و بعد از باز کردن محتویاتش رو بریزید توی SD کارت. اگر موقع ریختن فالها توی SD کارت پیام داد که Overwrite کنه اوکی کنید.
IOS Update

3. این یکی فایل رو هم دانلود کنید و توی SD کارت بریزید.
RVL-Shopping-v21

کارت SD رو بگذارید داخل Wii . حالا Wii رو روشن کنید و بعد وارد Homebrew Channel (یا به اختصار HBC) شوید. بعد Wiimod رو اجرا کنید و سپس با استفاده از کلید جهت روی ویموت بیایید پایین رو گزینه Wad Manager و با دکمه A انتخابش کنید. محتویات پوشه Wad درون SD کارت حال قابل رویت هستند. دکمه 1 روی ویموت بزنید (یعنی انتخاب همه فایلها) و بعد هم دکمه A. تمامی 30 عدد فایل wad باید نصب شوند!
حالا در همون منو گزینه IOS Update رو پیدا کنید و با دکمه A انتخابش کنید و بعد با دکمه 1 همه فایل ها رو انتخاب و بعد با دکمه A همه 25 تا فایل آپدیت باید نصب بشن.

بعد از اتمام موفقیت آمیز از برنامه خارج شوید (با دکمه Home). حالا توی محیط Homebrew Channel برنامه Priiloader رو انتخاب و ورژن 0.7 رو نصب کنید. (این برنامه برای اطمینان هستش ولی خیلی بدرد بخوره)

نصب برنامه های مورد نیاز برای انواع کارها روی Wii مثل اجرای بازیها و ...... !!!!!!

بعد از نصب کامل موارد بالا دستگاه رو خاموش کنید. کارت SD رو در بیارید و دوباره فرمتش کنید. حالا فایل زیر رو دانلود کنید و محتویاتش رو مستقیم بریزید توی SD کارت.
ap-v5
حالا SD کارت رو بذارید توی Wii و روشنش کنید و از طریق برنامه Homebrew Channel برید نصبشون کنید!

سلام مجدد و تشکر ویژه از جناب های لایت عزیز
مشکل من بطور کامل با راهنمایی و فایل هایی که در اختیارم قرار دادین حل شد
فقط چنتا سوال دارم

1_ مرب.ط میشه به پوشه ap-v5 برنامه نئوگاما(آر9) بعد از نصب فایل های ایزو توسط wiimod خودش نصب شده! آیا لازمه که مجدد نصب بشن؟
*برنامه CFG هنگام نصب ارور میده و
*برنامه homebrew_browser از اول نصب فقط میزنه Read eroor -6 occurred. Retarying...
*برنامه WiiMC اصلا نصب نمیشه وقتی روش کلیک میکنم اجرا میشه و اصلا گزینه ای برای نصب نداره!

2_ پری لودر رو نصب میکنم اما آیکونی رو صفحه اصلی وی اضافه نمیشه! آیا نصب شده یا نه؟ و اگه نصب شده از کجا بفهمم که نصب شده ( شاید خواستم برای یکی از دوستان نصب کنم قبلش ببینم نصب داره یا نه)
راستی پری لودر دو تا هست یکی با نام priiloader و یکی با نام priiloader for MOTION PLUS ONLY کدومو نصب کنم؟

3_برنامه نئوگاما قبلی نصب مونده چطوری پاکش کنم؟

4_این برنامه ها به چه دردی میخورن؟
1- wiiflow
2-usb loader احتمالا برای اجرای بازی ها از هارد یا فلش هست
3- usb loader gx اینم فکر کنم برای نمایش بازی های هممراه با تصاویر از داخل هارد هست
4- backup hbc که البته مشخصه برای پشتیبانگیری از هوم برو چنل هست اما نیاز بکاپ بگیرم؟

یک سوالم در مورد اجرای بازی کال آف دی یو تی دارم که آیا این بازی به راحتی رو کنسول من اجرا میشه ؟ چیزی نمیخواد؟

eneah

کاربر سایت
Sep 6, 2010
16
آقا یه چیز دیگه وقتی پوشه usbloader_gx تو SD:\\apps نباشه برنامش ران نمیشه درسته؟ برای من که اینطوریه!

- - -ویرایش - - -

اگه درست فهمیده باشم فایل های داخل پوشه ap-v5 همیشه باید داخل apps باشن!
بعضی از اونایی که تو وی منو آیکونشون اومده باید داخل اس دی باشن تا ران بشن و اگه نباشن ران نمیشه
درسته؟

highlight

کاربر سایت
May 17, 2007
1,040
سلام مجدد و تشکر ویژه از جناب های لایت عزیز
مشکل من بطور کامل با راهنمایی و فایل هایی که در اختیارم قرار دادین حل شد
فقط چنتا سوال دارم

1_ مرب.ط میشه به پوشه ap-v5 برنامه نئوگاما(آر9) بعد از نصب فایل های ایزو توسط wiimod خودش نصب شده! آیا لازمه که مجدد نصب بشن؟
*برنامه CFG هنگام نصب ارور میده و
*برنامه homebrew_browser از اول نصب فقط میزنه Read eroor -6 occurred. Retarying...
*برنامه WiiMC اصلا نصب نمیشه وقتی روش کلیک میکنم اجرا میشه و اصلا گزینه ای برای نصب نداره!

2_ پری لودر رو نصب میکنم اما آیکونی رو صفحه اصلی وی اضافه نمیشه! آیا نصب شده یا نه؟ و اگه نصب شده از کجا بفهمم که نصب شده ( شاید خواستم برای یکی از دوستان نصب کنم قبلش ببینم نصب داره یا نه)
راستی پری لودر دو تا هست یکی با نام priiloader و یکی با نام priiloader for MOTION PLUS ONLY کدومو نصب کنم؟

3_برنامه نئوگاما قبلی نصب مونده چطوری پاکش کنم؟

4_این برنامه ها به چه دردی میخورن؟
1- wiiflow
2-usb loader احتمالا برای اجرای بازی ها از هارد یا فلش هست
3- usb loader gx اینم فکر کنم برای نمایش بازی های هممراه با تصاویر از داخل هارد هست
4- backup hbc که البته مشخصه برای پشتیبانگیری از هوم برو چنل هست اما نیاز بکاپ بگیرم؟

یک سوالم در مورد اجرای بازی کال آف دی یو تی دارم که آیا این بازی به راحتی رو کنسول من اجرا میشه ؟ چیزی نمیخواد؟

تبریک عرض می کنم دوست عزیز.

1. برنامه اگر نصب شده نیاز به نصب مجدد نداره. برنامه زبل اگر ارور میده میشه پاکش کرد. برنامه WiiMC اصولا باید رو ورژن 4.3 نصب بشه ولی الان که می فرمایید نصب نمیشه یعنی ios لازم اینکار (فکر کنم 56 یا 58 باشه رو ندارید). آموزشش رو میذارم.

2. پری لودر توی صفحه اصلی wii نمیاد. اما برای اینکه متوجه بشین نصب شده یا نه: دستگاه رو تا روشن می کنید دکمه Reset روی کنسول رو فشار بدین و نگه دارید تا چشمتون به جمال برنامه منور بشه! ورژن هم همون معمولی رو نصب کنید.

3. برای پاک کردن برنامه Neogamma قبلی (و هر برنامه که نمی خواهید) از منوی تنظیمات برید داخل جایی که فایلهای نصب شده روی wii رو نشون میده همونجا امکانش در گزینه ها فراهم هستش.

4. Wiiflow و Usb Loader و Neogamma همگی لودر و اجرا کننده بازیها هستند. به نظر من ورژنهای نصبی رو پاک کنید و فقط ورژنهای پرتابل (قابل اجرا از روی کارت اس دی یا فلش) رو استفاده کنید بین اینها من USB Loader GX رو به بقیه ترجیح میدم اما سلیقه ای هستش (و بر اساس نیاز)

برای بازیها هم از طریق هر کدوم از این لودرها برید راحت اجرا میشن.

- - -ویرایش - - -

آقا یه چیز دیگه وقتی پوشه usbloader_gx تو SD:\\apps نباشه برنامش ران نمیشه درسته؟ برای من که اینطوریه!

- - -ویرایش - - -

اگه درست فهمیده باشم فایل های داخل پوشه ap-v5 همیشه باید داخل apps باشن!
بعضی از اونایی که تو وی منو آیکونشون اومده باید داخل اس دی باشن تا ران بشن و اگه نباشن ران نمیشه
درسته؟

اونهایی که باید همیشه توی کارت اس دی باشند همونها هستند که میگم حالت پرتابل دارند. اونهایی که توی منو آیکونشون اومده همون چنل ها هستند یا در حقیقت شورت کاتی برای رسوندن شما به فایل اجرایی برنامه مربوطه.

eneah

کاربر سایت
Sep 6, 2010
16
تبریک عرض می کنم دوست عزیز.

1. برنامه اگر نصب شده نیاز به نصب مجدد نداره. برنامه زبل اگر ارور میده میشه پاکش کرد. برنامه WiiMC اصولا باید رو ورژن 4.3 نصب بشه ولی الان که می فرمایید نصب نمیشه یعنی ios لازم اینکار (فکر کنم 56 یا 58 باشه رو ندارید). آموزشش رو میذارم.

اگه لطف کنید آموزشو بزارین ممنون میشم

highlight

کاربر سایت
May 17, 2007
1,040
اگه لطف کنید آموزشو بزارین ممنون میشم

مدیا پلیر Wii

WiiMC.png

این هم یه مدیا پلیر عالی و فوق العاده قدرتمند برای کنسول محبوب Wii که قادر به پخش و اجرای فایلهای زیر هستش:

فایلهای ویدیویی با فرمت های:
3gp, asf, avi, bik, divx, dpg, dv, dvr-ms, evo, f4v, flc, fli, flv, iso, m1v, m2t, m2ts, m2v, m4v, mkv, mov, mp4, mp4v, mpe, mpeg, mpg, mqv, nsv, nuv, ogm, qt, raw, rmvb, swf, trp, ts, vdr, vfw, viv, vob, vro, wmv, y4m

فایلهای صوتی با فرمت های:
aac, ac3, aif, aiff, amr, ape, apl, asf, au, flac, m4a, m4b, m4p, mka, mp2, mp3, mpc, ogg, ra, ram, raw, rm, shn, tta, wav, wma, wv

فایلهای تصویری (عکس) با فرمت های:
bmp, jpeg, jpg, png, gif

اما این برنامه عالی رو از لینک زیر می تونید دریافت کنید:
WiiMC 1.3.4

همچنین اگر دوست دارید Channel زیبای این برنامه رو هم در لیست منوی Wii داشته باشید فایل زیر رو هم دانلود کنید:
WiiMC Channel Installer 2.0

نکته مهم:
برای نصب این برنامه یا باید منوی سیستم شما نسخه 4.3 باشه یا اینکه IOS58 رو در کنسول نصب کرده باشید. گزینه دوم راه حل آسان تری هستش. اگر IOS58 رو در کنسول ندارید از این لینک دانلود کرده و نصب کنید:
Ios58-installer

eneah

کاربر سایت
Sep 6, 2010
16
مدیا پلیر Wii

WiiMC.png

این هم یه مدیا پلیر عالی و فوق العاده قدرتمند برای کنسول محبوب Wii که قادر به پخش و اجرای فایلهای زیر هستش:

3gp, asf, avi, bik, divx, dpg, dv, dvr-ms, evo, f4v, flc, fli, flv, iso, m1v, m2t, m2ts, m2v, m4v, mkv, mov, mp4, mp4v, mpe, mpeg, mpg, mqv, nsv, nuv, ogm, qt, raw, rmvb, swf, trp, ts, vdr, vfw, viv, vob, vro, wmv, y4m

aac, ac3, aif, aiff, amr, ape, apl, asf, au, flac, m4a, m4b, m4p, mka, mp2, mp3, mpc, ogg, ra, ram, raw, rm, shn, tta, wav, wma, wv

bmp, jpeg, jpg, png, gif

WiiMC 1.3.4

همچنین اگر دوست دارید Channel زیبای این برنامه رو هم در لیست منوی Wii داشته باشید فایل زیر رو هم دانلود کنید:

نکته مهم:
برای نصب این برنامه یا باید منوی سیستم شما نسخه 4.3 باشه یا اینکه IOS58 رو در کنسول نصب کرده باشید. گزینه دوم راه حل آسان تری هستش. اگر IOS58 رو در کنسول ندارید از این لینک دانلود کرده و نصب کنید:
Ios58-installer

جناب های لایت عزیز واقعا ممنونم از راهنمایی ها و کمک هایی که کردین من تمام پست های شمارو دیدم همشون آموزنده و مفیده (مخصوصا اون ساخت فرمان در خانه :D) واقعا ممنونم

eneah

کاربر سایت
Sep 6, 2010
16
مدیا پلیر Wii

WiiMC.png

bmp, jpeg, jpg, png, gif

WiiMC 1.3.4

نکته مهم:
Ios58-installer

سلام های لایت عزیز
Hآقا این فایل ایزو۵۸ نصب نمیکنه! میرم تو hbc میزنم روش فقط متن initializing network... لود میشه ادامه نمیده! مشکل چیه؟
راستی اگه امکان داره ایزو و یا هرچی که برای برنامه های neo gama & usb loader & usb loader gx نیازه بزارین تا اونم به صورت چنل نصب باشه و دیگه نیازی نباشه تو رم چیزی بریزم
سپاس

آخرین ویرایش:
  • Like

highlight

کاربر سایت
May 17, 2007
1,040
سلام های لایت عزیز
Hآقا این فایل ایزو۵۸ نصب نمیکنه! میرم تو hbc میزنم روش فقط متن initializing network... لود میشه ادامه نمیده! مشکل چیه؟
راستی اگه امکان داره ایزو و یا هرچی که برای برنامه های neo gama & usb loader & usb loader gx نیازه بزارین تا اونم به صورت چنل نصب باشه و دیگه نیازی نباشه تو رم چیزی بریزم
سپاس
سلام
یه مدت مسافرت بودم. پاسخ سوالات:
1. فایل مربوط رو از روی فلش یا کارت اس دی پاک کنید و دوباره فایل رو بریزید و اقدام به نصب کنید.
2. استفاده از برنامه هایی رو که نام بردین به همین شکل غیر نصبی خیلی بهتره (عده ای از کاربران فروم های خارجی گزارش کردند که نصب بعضی از نسخه های خاص این برنامه ها باعث بریک شدن دستگاه شدند. بنابراین احتیاط شرط عقله). البته می تونید فایل چنل مربوط به هر برنامه (نه خود برنامه یعنی فقط فایلی که مثل Shortcut توی لیست چنل ها میاد و با کلیک روی اون به برنامه اصلی منتقل میشید) رو نصب کنید نه خود برنامه رو.

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
سلام
یه مدت مسافرت بودم. پاسخ سوالات:
1. فایل مربوط رو از روی فلش یا کارت اس دی پاک کنید و دوباره فایل رو بریزید و اقدام به نصب کنید.
2. استفاده از برنامه هایی رو که نام بردین به همین شکل غیر نصبی خیلی بهتره (عده ای از کاربران فروم های خارجی گزارش کردند که نصب بعضی از نسخه های خاص این برنامه ها باعث بریک شدن دستگاه شدند. بنابراین احتیاط شرط عقله). البته می تونید فایل چنل مربوط به هر برنامه (نه خود برنامه یعنی فقط فایلی که مثل Shortcut توی لیست چنل ها میاد و با کلیک روی اون به برنامه اصلی منتقل میشید) رو نصب کنید نه خود برنامه رو.

مرسی عزیز

Elyas sun

کاربر سایت
Feb 23, 2012
686
نام
حمید رضا
دوستان یه سوال.لطفا جواب بدید.
من وی خریدم هیچی هم سرم نمیشه از هک و چیزاش
ورژنش 6/60 هست و کپی خور دیسک هست نه فلش ظاهرا.چون برنامه
[h=2]homebrew channel[/h]رو روش ندیدم.چیکار کنم که هک بشه و بریک نشم با توجه با ورژنم.
لطفا دقیق بگید چون آماتورم

Elyas sun

کاربر سایت
Feb 23, 2012
686
نام
حمید رضا
سلام دوستان
اینجا قصد دارم نصب HBC را با یکی از بهترین و راحت ترین روش ها اموزش دهم

-قابل نصب بروی همه ی فریمور ها به ویژه 4.2
-راحت تر و بی دردسر تر و...
-قابل نصب بروی wii های کره ای و بدون نیاز به زلدای ژاپنی
-...

بریم سر اصل مطلب:

1. sdرا بهpc متصل کرده و در صورت وجود پوشه private ان را به privateold تبدیل کنید
  2. اگر 4.2 دارید این فایل و اگر 4.1 به پایین دارید این فایل را دانلود کنید و سپس بعد از انزیپ پوشه PRIVATE رو در روت SD کپی کنید.
  3. از اینجا فایل HackMii Installerرو دانلود کنید و بعد از انزیپ کردن فایل instaler.elf رو به boot.dol تغیر بدید و در sd root بریزید.(به اینترنت متصل نباشید)
  4. SDرا درون ویی نگذارید و در منو روی جایی که نوشته WII بروید از اونجا هم به Data Management بعد به Channels و از اون بالا بهSD .حالا SD را درون WII بگذارید و در پنجره ای که باز میشه YES رو بزنید.
  5. وقتی فایل لود شد شما یک بار 1 رو بزنید و در صفحه ی بعدی A تا کانتینیو بشه .بعد از گزینه ی اولی INSTAL HOMEBREW CHANNEL رو انتخاب کرده و نصب کنید
  6. بعد از منو و EXIT خارج شوید.
    وقتی WII شما REBOOT شه میبینید که HBC داره میدرخشه

نکاتی در مورد آموزش

• همانطور که گفته شده نباید ویی شما به اینترنت متصل باشد.(البته فقط در طول انجام مراحل)
  • شما میتوانید با این اموزش بدون هیچ ترسی HBC را روی سیستممنو های 4.2 نصب کنید.
  • حالا که HBC را نصب کردید اگر میخواهید بازی های کپی در هر فریموری اجرا کنید به این تاپیک برید
  • حتما با اموزش های این تاپیک از ویتون بکاپ بگیرید
  • لطفا جان هرکی دوست دارید فکر HACKING تو ویی به سرتون نزنه و بریک نکنید مثل یه انسان گل بازی کنید

منبع
موفق باشید

سلام.آقا من فایل Hackmii Installer
رو دانلود کردم و آنزیپ کردم ولی فایل instaler.elf توش نبود که تغییر نامش بدم.
لطفا زود جوابمو بدین تا بتونم دستگامو هک کنم.ورژنم هم 3/2U هست.ممنونم از جواب پیشاپیش

• Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر