نسخه ریمستر The Last of Us Part 2 معرفی شد

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Bahram

Alan, Wake Up
مدیر انجمن
Sep 7, 2011
7,767
نام
Bahram
استودیو «ناتی‌داگ» ساعاتی قبل خبر از ساخت نسخه ریمستر بازی The Last of Us Part 2 را داد. با ادامه خبر با سایت بازی‌سنتر همراه باشید.

قسمت دوم از عنوان تحسین شده The Last of Us در سال ۲۰۲۰ برای کنسول پلی‌استیشن ۴ منتشر شد. عنوانی که در نهایت در همان سال از دیدگاه بیش از ۳۰۰ سایت مختلف به عنوان بازی سال انتخاب شد و همچنین از سایت بازی‌سنتر نمره کامل ۱۰ را کسب کرد.
در قسمتی از نقد این بازی می‌خوانیم:
«تجربه The Last of Us Part 2 به ما ثابت می‌کند که هنوز با بالاترین حد از پتانسیل بازی‌های ویدئویی روبرو نشده‌ایم. شاخه‌ای از هنر که هر سال حرفی تازه برای گفتن دارد و راه تبدیل شدن به کامل‌ترین شکل آن را با سرعتی بی‌سابقه دنبال می‌کند. راهی که سینما و تلویزیون سال‌هاست به انتهای آن رسیده و دیگر توان رقابت با بازی‌های ویدئویی را ندارند. ساخته Naughty Dog به راحتی استانداردهای یک بازی ویدئویی را در تمامی بخش‌ها از جمله داستان، گیم‌پلی، گرافیک و صداگذاری ارتقا می‌دهد. اثری که ما را به دیدن آینده‌ای جذاب‌تر، زیبا‌تر و درگیرکننده‌تر از امروز امیدوار می‌کند.» نقد و بررسی کامل بازی را اینجا بخوانید.

حال نوبت به آن رسیده که شاهد عرضه این عنوان برای کنسول پلی استیشن ۵ باشیم.

tlo2.jpg

نسخه ریمستر The Last of Us Part 2 در تاریخ ۲۹ دی (۱۹ ژانویه سال ۲۰۲4) برای کنسول پلی استیشن ۵ منتشر خواهد شد. این نسخه شامل این موارد می‌شود:

-امکان تجربه بازی با رزولوشن 4K همراه با بهبود های بصری
-کاهش زمان لودینگ بازی به لطف SSD کنسول پلی استیشن ۵
-پشتیبانی کامل از تمام قابلیت های کنترلر دوالسنس
- اضافه شدن مراحل جدید با نام «Lost Levels» (مراحلی که به نسخه دوم راه نیافته بودند)
- لباس‌های جدید برای شخصیت‌های بازی
-اضافه شدن مد «Guitar Free Play»
- یک مد Roguelike جدید
photo_2023-11-17_16-43-49.jpg

همچنین این عنوان برای دارندگان نسخه پلی‌استیشن ۴ با قیمت 10$ در دسترس خواهد بود. علاوه بر این بازی یک نسخه فیزیکی هم با نام WLF edition دریافت خواهد کرد که شامل استیل بوک، تریدینگ کارت، پین، پچ و نسخه فیزیکی بازی می‌شود.

آخرین ویرایش:

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,778
نکته عجیبی که خیلی ها در نظر نمیگیرن و مدام به هر محصولی که باب میلیشون نیست اعتراض میکنن اینه که "اجباری" نیست برای خریدشون!
کلا یسری ادم هستن مدام در حال اعتراض هستن.
طرف گوشی اپل میخره اینا معترض میشن یا ساعت لوکس یا ماشین و ...
تو گیم هم همینه.
یه بازی داره ریمستر میشه واسه دو قشر، اولی کسایی که هنوز تجربه نکردن و رو ps5 میخوان تجربش کنن، دوم هم واسه کسایی که بازی رو دارن و دوست دارن با بهبود بیشتری دوباره اون تجربه ای که به نظرشون خوب بوده رو تکرار کنن و این حس جدید 10 دلار هزینه داره.
خریدار عقل داره و با اون میسجنه که ایا خرید رو انجام بده یا نه(بسته به علاقه ش به بازی یا همون بهبودهای اضافه شده)
10 دلارم فکر نکنم رقمی باشه که بخواد تو زندگی کسی چاله بندازه! چه اینجا چه اونور دنیا.
نکته عجیب تر اینه که شما فکر میکنی اگر طرف زیرپای خودشو سولاخ کنه، حق داره و این فقط به خودش آسیب میزنه. این موضوع که همون سولاخ باعث میشه بقیه هم آسیب ببینن رو لحاظ نمیکنی.

آره کسی رو مجبور نکردن برای یه آپدیت ساده 10 دلار بده. به عنوان مثال من برای بازی اصلی هم 10 دلار که هیچ 50 سنت هم نمیدم. چون کلن این بازی تو سلیقم نبوده و نیست. اما اینکه سونی به عنوان یه کمپانی پلتفرم هولدر و به عنوان یکی از تاثیر گذارترین ناشرهای صنعت داره پولی بودن آپدیت بازیها رو عادی سازی میکنه، نکته ای هستش که میتونه در ادامه به تمام جامعه گیمری آسیب بزنه.

Outer Heaven

کاربر سایت
Apr 21, 2011
4,317
خلاصه این چند صفحه : هر مبلغی سونی درخواست کنه قبول چون بازی ۳۰۰ تا گوتی برده و اصلا مهم نیست بقیه ناشرا چندین برابر محتوای بیشتر رو فری میدن.هر کی هم اعتراض کنه فشار وارد بوده بهش این چندین و اصلا به کنسول دسترسی نداره. جدا اصلا پست های خودتون رو خوندین ؟ یه بنده خدایی هم اومده میگه با اتفاقات داخل مشکل دارین؟ حداقل پست ها هنوز تو تاپیک بازی موجوده که چقدر تعریف کردیم از بازی ولی خب همه فشاری شدن :-j اصلا هم حقیقت مهم نیست و خوب دارین تحریف میکنین همه چیز رو. از ناظم بگیر تا کاربران هم قطاری حمله ور میشن که با اتفاقات داخل بازی مشکل دارین:-j

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,666
نام
milad
استودیو «ناتی‌داگ» ساعاتی قبل خبر از ساخت نسخه ریمستر بازی The Last of Us Part 2 را داد. با ادامه خبر با سایت بازی‌سنتر همراه باشید.

قسمت دوم از عنوان تحسین شده The Last of Us در سال ۲۰۲۰ برای کنسول پلی‌استیشن ۴ منتشر شد. عنوانی که در نهایت در همان سال از دیدگاه بیش از ۳۰۰ سایت مختلف به عنوان بازی سال انتخاب شد و همچنین از سایت بازی‌سنتر نمره کامل ۱۰ را کسب کرد.
در قسمتی از نقد این بازی می‌خوانیم:
«تجربه The Last of Us Part 2 به ما ثابت می‌کند که هنوز با بالاترین حد از پتانسیل بازی‌های ویدئویی روبرو نشده‌ایم. شاخه‌ای از هنر که هر سال حرفی تازه برای گفتن دارد و راه تبدیل شدن به کامل‌ترین شکل آن را با سرعتی بی‌سابقه دنبال می‌کند. راهی که سینما و تلویزیون سال‌هاست به انتهای آن رسیده و دیگر توان رقابت با بازی‌های ویدئویی را ندارند. ساخته Naughty Dog به راحتی استانداردهای یک بازی ویدئویی را در تمامی بخش‌ها از جمله داستان، گیم‌پلی، گرافیک و صداگذاری ارتقا می‌دهد. اثری که ما را به دیدن آینده‌ای جذاب‌تر، زیبا‌تر و درگیرکننده‌تر از امروز امیدوار می‌کند.» نقد و بررسی کامل بازی را اینجا بخوانید.

حال نوبت به آن رسیده که شاهد عرضه این عنوان برای کنسول پلی استیشن ۵ باشیم.

View attachment 319085

نسخه ریمستر The Last of Us Part 2 در تاریخ ۲۹ ماه دی (۱۹ ژانویه سال ۲۰۲۳) برای کنسول پلی استیشن ۵ منتشر خواهد شد. این نسخه شامل این موارد می‌شود:

-امکان تجربه بازی با رزولوشن 4K همراه با بهبود های بصری
-کاهش زمان لودینگ بازی به لطف SSD کنسول پلی استیشن ۵
-پشتیبانی کامل از تمام قابلیت های کنترلر دوالسنس
- اضافه شدن مراحل جدید با نام «Lost Levels» (مراحلی که به نسخه دوم راه نیافته بودند)
- لباس‌های جدید برای شخصیت‌های بازی
-اضافه شدن مد «Guitar Free Play»
- یک مد Roguelike جدید
View attachment 319086

همچنین این عنوان برای دارندگان نسخه پلی‌استیشن ۴ با قیمت 10$ در دسترس خواهد بود. علاوه بر این بازی یک نسخه فیزیکی هم با نام WLF edition دریافت خواهد کرد که شامل استیل بوک، تریدینگ کارت، پین، پچ و نسخه فیزیکی بازی می‌شود.
فکر کنم ژانویه ۲۰۲۴ درست باشه

• Like
Reactions: Locker

mmirzakhani93

کاربر سایت
Sep 17, 2013
363
خلاصه این چند صفحه : هر مبلغی سونی درخواست کنه قبول چون بازی ۳۰۰ تا گوتی برده و اصلا مهم نیست بقیه ناشرا چندین برابر محتوای بیشتر رو فری میدن.هر کی هم اعتراض کنه فشار وارد بوده بهش این چندین و اصلا به کنسول دسترسی نداره. جدا اصلا پست های خودتون رو خوندین ؟ یه بنده خدایی هم اومده میگه با اتفاقات داخل مشکل دارین؟ حداقل پست ها هنوز تو تاپیک بازی موجوده که چقدر تعریف کردیم از بازی ولی خب همه فشاری شدن :-j اصلا هم حقیقت مهم نیست و خوب دارین تحریف میکنین همه چیز رو. از ناظم بگیر تا کاربران هم قطاری حمله ور میشن که با اتفاقات داخل بازی مشکل دارین:-j
خب شما اگه اعتراضی دارید اینجا جاش نیست
چون سونی و ناتی داگ بازیسنتر رو چک نمی کنن 😁
می تونید برید توییتر اونجا تگشون کنید
ما هم اینجا می تونیم تو باتلاقی که سونی و ناتی داگ واسمون ساختن دست و پا بزنیم 😍

Vice City FM

کاربر سایت
Aug 2, 2021
2,461
باز ما یچیزی گفتیم رولی پرید وسط
اصلا من چیکار به اسپنسر و تاد هاوارد و ردشت و اینا دارم؟

خود ناتی داگ آنچارتد ۴ رو ۲۰۱۶ داد، لاست لگسی رو ۲۰۱۷ و نهایتا لست ۲ با اون کیفیت بصری رو ۲۰۲۰.
آره دارن با تمام قوا کار میکنن که بازی جدید بسازن ایشالله برای ۲۰۲۷.
یه مولتی پلیرم داشتن میساختن که خودم حدس میزنم خوب بود ولی جیم رایان بانجی رو فرستاد وسط و تر زدن بهش....

مدیریت بد اینجوری تر میزنه به یکی از بهترین استودیو ها...
فرومه ها . منبر که نیست.
این مثالها که میزنی کاملا اشتباه و بی ربطه.
راکستار هم یه موقعی سالی یا دوسالی یکبار بازی بیرون میداد. خود ناتی داگ ۲۰۰۷ ،۲۰۰۹ ،۲۰۱۱ ،۲۰۱۳ هر دوسال یکبار بازی داد.
یه موقعی دوسال دوسال بتمن و گیرز او وار و... بیرون میدادن.
بازیهای اون زمان اسکیل کوچیکتر داشتن. هزینه و وقت کمتری میبردند.
نسل قبل همینطور کمی این پروسه طولانی تر شد‌ ولی این نسل اومدن رو یه پروژه خیلی بزرگ کار کردن معلومه بیشتر براش باید وقت بذارن. راکستار ۱۰ ساله داره روی GTA 6 کار میکنه. میفهمی ۱۰ سال؟
ناتی داگ هم پروژه بزرگی دارن کار میکنن.
۲ سال هم کرونا بوده کلی وقفه افتاده.

سونی تا اینجای این نسل از فرانچایز های معروف خودش یک نسخه جدید منتشر کرده
گاد او وار ، گرن تورسیمو ، هورایزن ، اسپایدرمن و...
کدوم نسلی بوده سونی تو سه سال اول نسل خودش از بزرگترین فرانچایز های خودش این همه بازی ریلیز کرده باشه؟ تازه اینم با این هزینه ها و سخت بودن ساخت بازیها.

من نمی‌فهمم از کدوم مدیریت ضعیف حرف میزنی؟ یه سری توهمات در مورد مدیریت سونی دارید خودتون هم باورتون شده :)):))

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,466
نام
Nimo
بازی روی پی سی مشکل پرفورمنس داشت ولی ناقص نبود
تریلر فیک نشون ندادن
تمام کمال هر چی بود روی واس کنسول فور و فایو و پی سی عرضه کردن
سایبرپانک هم ناقص بود و هم غیر قابل اجرا روی کنسول های نسل قبل
با تریلرهای فیک و قبل عرضه شون هم زمین تا آسمون فرق داشت
نزدیک به سال واس سی دی زمان برد تا به نسخه قابل بازی برسن ( سه سال بازی رو زودتر عرضه کردن )
حتی نسخه پی سی واس خیلی ها خروجی مناسبی نداشت
اولا که سایبر پانک ناقص نبود چی بازی ناقص بود ؟ بعدا که یه dlc شاهکار هم دادن که بازی رو گسترش داد خلاصه چیزی از بازی‌ کم یا اضافه نشده بود.
بخوایم از دید پرفورمنس‌ هم نگاه کنیم سایبر پانک هم‌ میتونیم بگیم فقط مشکل پرفورمنس داشته دیگه این که بازی نسل بعدی بوده بر عکس last of us و اشتباه بوده عرضش برای نسل قبلی و نسخه پی سی و هنوز هم درست درمون پرفورمنس نمیده در مورد last of us و حالا بگذریم که چقدر هم بازی باگی بود. بعدا کلا سعی کنین دچار استاندارد های دوگانه نشین. این اپدیت ۱۰ دلاری چیز مهمی نیستا این که استاندارد دوگانه دارین عجیبه.

.:HO3IN:.

کاربر سایت
Aug 20, 2011
886
نام
محمد حسین
گر چه خودم منتظر انتشار بازی به صورت جداگونه روی PS5 بودم

اما بزرگترین چیزی که به نظرم باید به همراهش میبود (و الان نیست) بخش Multiplayer هست
واقعا جای خالیش خیلی حس میشه
حیف ...

آخرین ویرایش:

Holy Diver

کاربر سایت
Jun 2, 2010
1,705
نام
عرفان
حقیقتا اتفاقی که تو این چهار سال برای ناتی داگ پیش اومده غم انگیزه. چهار سال هزینه ی ناتی داگ یعنی عملا هزینه یه بازی AAA. اینکه مجبورن با ریمیک و ریمستر و... این هزینه ها رو پوشش بدن اصلا در حد اسم و رسم ناتی داگ نیست.

Outer Heaven

کاربر سایت
Apr 21, 2011
4,317
خب شما اگه اعتراضی دارید اینجا جاش نیست
چون سونی و ناتی داگ بازیسنتر رو چک نمی کنن 😁
می تونید برید توییتر اونجا تگشون کنید
ما هم اینجا می تونیم تو باتلاقی که سونی و ناتی داگ واسمون ساختن دست و پا بزنیم 😍
فکر نکنم ارتباطی به شما داشته باشه من اینجا چی میگم!

mmirzakhani93

کاربر سایت
Sep 17, 2013
363
اولا که سایبر پانک ناقص نبود چی بازی ناقص بود ؟ بعدا که یه dlc شاهکار هم دادن که بازی رو گسترش داد خلاصه چیزی از بازی‌ کم یا اضافه نشده بود.
بخوایم از دید پرفورمنس‌ هم نگاه کنیم سایبر پانک هم‌ میتونیم بگیم فقط مشکل پرفورمنس داشته دیگه این که بازی نسل بعدی بوده بر عکس last of us و اشتباه بوده عرضش برای نسل قبلی و نسخه پی سی و هنوز هم درست درمون پرفورمنس نمیده در مورد last of us و حالا بگذریم که چقدر هم بازی باگی بود. بعدا کلا سعی کنین دچار استاندارد های دوگانه نشین. این اپدیت ۱۰ دلاری چیز مهمی نیستا این که استاندارد دوگانه دارین عجیبه.
والا خودتون برید بررسی هایی که از سایبرپانک شده ببینید ! متوجه میشید خیلی از بخش های بازی ناقص بودن ! مشکل فقط پرفورمنس نبود و‌ بازی پر از باگ بود

SHAYAN1999

کاربر سایت
Sep 19, 2014
1,343
در اینکه هزینه ساخت افزایش پیدا کرده شکی نیست ولی فروش بازی هام افزایش پیدا کرده :D
همین تلو2 هزینه ساختش 220 میلیون دلار بوده که تا آمار 2022 بالای 10 میلیون نسخه فروش داشته اگه همه 10 میلیون رو هم نسخه 60 دلاری در نظر بگیریم ( بخش زیادی از فن ها مثل خودم نسخه گرونتر رو خریدن) میشه 600 میلیون دلار
نزدیک به 3 برابر هزینه ایی که کردن در آورده چقدر باید سود کنن دیگه؟ انتظار داریم مثلا قیمت پایه بشه 120 دلار که 5/6 برابر سود کنن؟ :D
من خودم این آپگرید 10 دلاری تلو2 رو حتما میگیرم چون فن این سری هستم ولی دلیل نمیشه از افزایش بی رویه قیمت حمایت کنم

بازی خوب هیچ وقت ضرر که نمیده هیچ چند برابر هم سودآوری داره صنعت گیم همچنان یکی از سود ده ترین بازارهای دنیاست
خب اینم در نظر بگیر که زمان ساخت بازی ها هم افزایش پیدا کرده و این ریسک سرمایه گذاری رو افزایش میده
به نسبت سینما ریسک های سرمایه گذاری خیلی بالاتره حالا فیلمی 200 میلیون دلار بودجه هم داشته باشه حداکثر تو یک سال ساخته میشه چه موفق بشه چه نشه یکساله فقط ...
حداقل 5 فیلم تو زمان ساخت یک بازی میشه ساخت و این ریسک سرمایه گذاریه برای صنعت گیم
این افزایش 10 دلاری قیمت بازی ها هم عملا با تورم بعد از کرونا تاثیرش از بین رفته و دوباره افزایش قیمت خواهیم داشت ...
از سمت دولوپر یا تولیدکننده هم موضوع اهمیت داره و اخیرا بود که رئیسای تیک تو و کپکام گفتن بازی ها خیلی ارزونه حالا اگه بقیه دولوپرا هم پشت شون وایسن چاره ای جز افزایش قیمت نیست
در مورد سود اوری صنعت گیم هم که نصفش مربوط به موبایل و خرید های درون برنامه ایه که هزینه ها اصلا قابل مقایسه با هزینه های کنسول گیمینگ و ساخت بازی های افلاین نیست
=====================
در مورد ویچر هم میتونم به این نکته اشاره کنم که هزینه ساخت بازی تو لهستان کمتر از امریکاست و خود cdpr هم سیاستش به این شکله (مثل gog) و دولت هم اگه اشتباه نکنم بهشون کمک کرد تو ساخت بازی
حالا که لست دو اپدیت رو رایگان نداده و 10 دلاره بنظرم ایرادی بهشون نیست با توجه به رویکرد بقیه صنعت گیم ...

mmirzakhani93

کاربر سایت
Sep 17, 2013
363
فکر نکنم ارتباطی به شما داشته باشه من اینجا چی میگم!
منکه حرف خاصی نزدم گفتم اگه اعتراض دارید باید جای درستش بگید
پ.ن: اگه فکر می کنید حرفی که میزنید به کسی ربطی نداره پس نیاید تو تاپیک مطرحش کنید 😁
اینجا همه می تونیم همو کوت کنیم

Ni-oH

کاربر سایت
Dec 11, 2017
354
از لانچ پی اس ۵، ۳ سال میگذره و خروجی ناتی داگ فقط ریمیک و ریمستر بوده.😁
این جیم رایان گور به گور شده چه کرد با استودیویی که مرز ها رو با هر بازی جدیدش جا به جا میکرد....
یه جوری حرف میزنید انگار ناتی داگ نابود شده و به خاطره ها پیوسته و مرزهای ورشکستگی جا به جا شده .
الان در حال حاضر تو ناتی داگ همه چی اکی هست و روی یک پروژه بسیار عظیم نیو ای پی دارن کار میکنن و طبیعتا وقتی داری روی یه همچین پروژه ای کار میکنی زمان بیشتری میطلبه تا اینکه روی یک فرانچایز ادامه دار کار کنی .
خود راک استار هم آخرین بازیش سال ۲۰۱۸ اومده بیرون الان به چه روزی افتاده دقیقا ؟!
اگه قراره سالانه بازی بدن که باید کپی اشغالای اکتیویژن مثل MW3 رو عرضه کنن و بزنن برینن به برند .

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر