نسخه ریمستر The Last of Us Part 2 معرفی شد

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Bahram

Alan, Wake Up
مدیر انجمن
Sep 7, 2011
7,767
نام
Bahram
استودیو «ناتی‌داگ» ساعاتی قبل خبر از ساخت نسخه ریمستر بازی The Last of Us Part 2 را داد. با ادامه خبر با سایت بازی‌سنتر همراه باشید.

قسمت دوم از عنوان تحسین شده The Last of Us در سال ۲۰۲۰ برای کنسول پلی‌استیشن ۴ منتشر شد. عنوانی که در نهایت در همان سال از دیدگاه بیش از ۳۰۰ سایت مختلف به عنوان بازی سال انتخاب شد و همچنین از سایت بازی‌سنتر نمره کامل ۱۰ را کسب کرد.
در قسمتی از نقد این بازی می‌خوانیم:
«تجربه The Last of Us Part 2 به ما ثابت می‌کند که هنوز با بالاترین حد از پتانسیل بازی‌های ویدئویی روبرو نشده‌ایم. شاخه‌ای از هنر که هر سال حرفی تازه برای گفتن دارد و راه تبدیل شدن به کامل‌ترین شکل آن را با سرعتی بی‌سابقه دنبال می‌کند. راهی که سینما و تلویزیون سال‌هاست به انتهای آن رسیده و دیگر توان رقابت با بازی‌های ویدئویی را ندارند. ساخته Naughty Dog به راحتی استانداردهای یک بازی ویدئویی را در تمامی بخش‌ها از جمله داستان، گیم‌پلی، گرافیک و صداگذاری ارتقا می‌دهد. اثری که ما را به دیدن آینده‌ای جذاب‌تر، زیبا‌تر و درگیرکننده‌تر از امروز امیدوار می‌کند.» نقد و بررسی کامل بازی را اینجا بخوانید.

حال نوبت به آن رسیده که شاهد عرضه این عنوان برای کنسول پلی استیشن ۵ باشیم.

tlo2.jpg

نسخه ریمستر The Last of Us Part 2 در تاریخ ۲۹ دی (۱۹ ژانویه سال ۲۰۲4) برای کنسول پلی استیشن ۵ منتشر خواهد شد. این نسخه شامل این موارد می‌شود:

-امکان تجربه بازی با رزولوشن 4K همراه با بهبود های بصری
-کاهش زمان لودینگ بازی به لطف SSD کنسول پلی استیشن ۵
-پشتیبانی کامل از تمام قابلیت های کنترلر دوالسنس
- اضافه شدن مراحل جدید با نام «Lost Levels» (مراحلی که به نسخه دوم راه نیافته بودند)
- لباس‌های جدید برای شخصیت‌های بازی
-اضافه شدن مد «Guitar Free Play»
- یک مد Roguelike جدید
photo_2023-11-17_16-43-49.jpg

همچنین این عنوان برای دارندگان نسخه پلی‌استیشن ۴ با قیمت 10$ در دسترس خواهد بود. علاوه بر این بازی یک نسخه فیزیکی هم با نام WLF edition دریافت خواهد کرد که شامل استیل بوک، تریدینگ کارت، پین، پچ و نسخه فیزیکی بازی می‌شود.

آخرین ویرایش:

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,470
نام
Nimo
والا خودتون برید بررسی هایی که از سایبرپانک شده ببینید ! متوجه میشید خیلی از بخش های بازی ناقص بودن ! مشکل فقط پرفورمنس نبود و‌ بازی پر از باگ بود
والا من خودم از روز عرضه بازی رو چندین بار تموم کردم و به تازگی هم با اخرین اپدیت و dlc بازی کردم در بخش اصلی چیزی برای من کم یا زیاد نشده بود اما ترجبه کلی که فرد میتونست داشته باشه کاملا بهبود پیدا کرده بود بحث dlc هم که اصلا جداست اما خوب مشکل باگ و پرفورمنس که بوده دقیقا مثل last of us که حالا پیش اومده به دلایل مختلف ولی این که الکی اینور اونور بزنیم و دوگانگی داشته باشیم دلیلی نداره مثلا عکس متای نسخه ps4 سایبر رو بزاریم بگیم دزدی از اونور خودمون بزنیم یه یه راه دیگه مثلا انگار متای نسخه پی سی last of us وجود نداره خداییش اینا تو fanboy بازی هم قفله دیگه next level میشه.

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,172
نام
سبحان
فرومه ها . منبر که نیست.
این مثالها که میزنی کاملا اشتباه و بی ربطه.
راکستار هم یه موقعی سالی یا دوسالی یکبار بازی بیرون میداد. خود ناتی داگ ۲۰۰۷ ،۲۰۰۹ ،۲۰۱۱ ،۲۰۱۳ هر دوسال یکبار بازی داد.
یه موقعی دوسال دوسال بتمن و گیرز او وار و... بیرون میدادن.
بازیهای اون زمان اسکیل کوچیکتر داشتن. هزینه و وقت کمتری میبردند.
نسل قبل همینطور کمی این پروسه طولانی تر شد‌ ولی این نسل اومدن رو یه پروژه خیلی بزرگ کار کردن معلومه بیشتر براش باید وقت بذارن. راکستار ۱۰ ساله داره روی GTA 6 کار میکنه. میفهمی ۱۰ سال؟
ناتی داگ هم پروژه بزرگی دارن کار میکنن.
۲ سال هم کرونا بوده کلی وقفه افتاده.

سونی تا اینجای این نسل از فرانچایز های معروف خودش یک نسخه جدید منتشر کرده
گاد او وار ، گرن تورسیمو ، هورایزن ، اسپایدرمن و...
کدوم نسلی بوده سونی تو سه سال اول نسل خودش از بزرگترین فرانچایز های خودش این همه بازی ریلیز کرده باشه؟ تازه اینم با این هزینه ها و سخت بودن ساخت بازیها.

من نمی‌فهمم از کدوم مدیریت ضعیف حرف میزنی؟ یه سری توهمات در مورد مدیریت سونی دارید خودتون هم باورتون شده :)):))
والا اونی که میره بالای منبر خودتی که متنای طولانی مینویسی و میخوای منو ارشاد کنی.

الان این وسط راکستار و جی تی ای چی میگه؟
من ناتی داگ رو با خودش مقایسه کردم.

توهمی هم وجود نداره. جیم رایان مدیریتش داغون بوده و واسه همینم دارن بیرونش میکنن
اثرش هم اواخر نسل میبینید
این بازیایی هم که اول نسل منتشر شدن همه قبل از مدیریت جیم رایان در حال ساخت بودن.

Vice City FM

کاربر سایت
Aug 2, 2021
2,532
والا اونی که میره بالای منبر خودتی که متنای طولانی مینویسی و میخوای منو ارشاد کنی.

الان این وسط راکستار و جی تی ای چی میگه؟
من ناتی داگ رو با خودش مقایسه کردم.

توهمی هم وجود نداره. جیم رایان مدیریتش داغون بوده و واسه همینم دارن بیرونش میکنن
اثرش هم اواخر نسل میبینید
این بازیایی هم که اول نسل منتشر شدن همه قبل از مدیریت جیم رایان در حال ساخت بودن.
باشه

mmirzakhani93

کاربر سایت
Sep 17, 2013
371
والا من خودم از روز عرضه بازی رو چندین بار تموم کردم و به تازگی هم با اخرین اپدیت و dlc بازی کردم در بخش اصلی چیزی برای من کم یا زیاد نشده بود اما ترجبه کلی که فرد میتونست داشته باشه کاملا بهبود پیدا کرده بود بحث dlc هم که اصلا جداست اما خوب مشکل باگ و پرفورمنس که بوده دقیقا مثل last of us که حالا پیش اومده به دلایل مختلف ولی این که الکی اینور اونور بزنیم و دوگانگی داشته باشیم دلیلی نداره مثلا عکس متای نسخه ps4 سایبر رو بزاریم بگیم دزدی از اونور خودمون بزنیم یه یه راه دیگه مثلا انگار متای نسخه پی سی last of us وجود نداره خداییش اینا تو fanboy بازی هم قفله دیگه next level میشه.
والا من خودم نسخه پی سی لست رو تایید نمی کنم بخاطر مشکلات پرفورمنسی که داشت ولی خب مقایسه این دوتا بازی کاملا اشتباهه
اگه لست روی فور و فایو هم مثل سایبرپانک مشکلات ریز و درشت زیادی داشت و قابل اجرا نبود حرف شما درست بود
این بحث مقایسه رو هم دوستان هیتر شروع کردن وگرنه بشخصه اومدم درباره بازی خبر بخونم

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,172
نام
سبحان
الان در حال حاضر تو ناتی داگ همه چی اکی هست و روی یک پروژه بسیار عظیم نیو ای پی دارن کار میکنن و طبیعتا وقتی داری روی یه همچین پروژه ای کار میکنی زمان بیشتری میطلبه تا اینکه روی یک فرانچایز ادامه دار کار کنی .
منبع؟
Trust me bro. We have disscused this in our telegram group.

وقتی استودیویی که بعضیا در حال حاضر بهترین استودیو صنعت گیم میدوننش، توی ۳ سال فقط خروجیش ریمیک و ریمستر بازیای قدیمی بوده و بازی بعدیشون هم الی ماشاعلله هست، من وضعیتش رو اوکی نمیبینم.

• Like
Reactions: XsmokeX

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,527
نام
امین
نکته عجیب تر اینه که شما فکر میکنی اگر طرف زیرپای خودشو سولاخ کنه، حق داره و این فقط به خودش آسیب میزنه. این موضوع که همون سولاخ باعث میشه بقیه هم آسیب ببینن رو لحاظ نمیکنی.

آره کسی رو مجبور نکردن برای یه آپدیت ساده 10 دلار بده. به عنوان مثال من برای بازی اصلی هم 10 دلار که هیچ 50 سنت هم نمیدم. چون کلن این بازی تو سلیقم نبوده و نیست. اما اینکه سونی به عنوان یه کمپانی پلتفرم هولدر و به عنوان یکی از تاثیر گذارترین ناشرهای صنعت داره پولی بودن آپدیت بازیها رو عادی سازی میکنه، نکته ای هستش که میتونه در ادامه به تمام جامعه گیمری آسیب بزنه.
خیلی عجیبه حقیقتا.
انسان یه موجود صاحب اختیاره
شما قیمت هر محصول رو حسب ارزشی که برات داره یا میخری یا نمیخری.
خب تکلیف شما معلومه که کلا با بازی حال نمیکنی، موردی هم نداره.

هر موقع به قول شما بقیه ناشرها که بازیشون مورد علاقتون بود زدن تو این کار برو و اعتراض کن که چرا بازی که قبولش داری بابت اپگرید ازت پول میگیره.
تو دنیای رقابت امروزی مطمئن باش اگه شرکتی احساس کنه کار رقیب اشتباهه برخلافش عمل میکنه تا مخاطب رو راضی نگه داره.
این مدلی نیست اگه کاری اشتباه باشه بقیه هم انجام بدن.
به هر حال با گذر زمان مقدار فروش و استقبال از این ریمستر مشخص میشه و متوجه میشیم که ایا این ریمستر اومدنش به این شیوه درست بوده یا نه.

Need-More-Speed

کاربر سایت
Jul 1, 2007
4,259
نام
یونس
خب اینم در نظر بگیر که زمان ساخت بازی ها هم افزایش پیدا کرده و این ریسک سرمایه گذاری رو افزایش میده
به نسبت سینما ریسک های سرمایه گذاری خیلی بالاتره حالا فیلمی 200 میلیون دلار بودجه هم داشته باشه حداکثر تو یک سال ساخته میشه چه موفق بشه چه نشه یکساله فقط ...
حداقل 5 فیلم تو زمان ساخت یک بازی میشه ساخت و این ریسک سرمایه گذاریه برای صنعت گیم
این افزایش 10 دلاری قیمت بازی ها هم عملا با تورم بعد از کرونا تاثیرش از بین رفته و دوباره افزایش قیمت خواهیم داشت ...
از سمت دولوپر یا تولیدکننده هم موضوع اهمیت داره و اخیرا بود که رئیسای تیک تو و کپکام گفتن بازی ها خیلی ارزونه حالا اگه بقیه دولوپرا هم پشت شون وایسن چاره ای جز افزایش قیمت نیست
در مورد سود اوری صنعت گیم هم که نصفش مربوط به موبایل و خرید های درون برنامه ایه که هزینه ها اصلا قابل مقایسه با هزینه های کنسول گیمینگ و ساخت بازی های افلاین نیست
=====================
در مورد ویچر هم میتونم به این نکته اشاره کنم که هزینه ساخت بازی تو لهستان کمتر از امریکاست و خود cdpr هم سیاستش به این شکله (مثل gog) و دولت هم اگه اشتباه نکنم بهشون کمک کرد تو ساخت بازی
حالا که لست دو اپدیت رو رایگان نداده و 10 دلاره بنظرم ایرادی بهشون نیست با توجه به رویکرد بقیه صنعت گیم ...
ریسک به ریوارد صنعت گیم هم بالاتره دیگه :D فیلم های موفق هر سال که بتونن هزینه خودشون در بیارن به اندازه انگشت های 2 دست نمیرسن (حالا فیلم های خاص که نام های بزرگ پشتشونه ی بحث دیگه ان)
بازی خوب همچنان سود عالی داره، ولی خوب شیردوشی هم دیگه جزیی از این صنعت شده، از راکستار بگیر تا کوچیکترین ها دنبال نهایت درآمدن
هزینه افزایش پیدا کرده ولی مخاطب هم افزایش زیادی داشته، اگه اشتباه نکنم فروش کنی تلو 1 و 2 به 40 میلیون نسخه رسیده طی 9 سال
10 سال پیش اگه 1 بازی 3/4 میلیون نسخه می فروخت تو سال اول شاهکار کرده بود. لست 1 رو ببین توی سال 2013 فروش 6 میلیون نسخه داشت بعد لست 2 در 2020 طی 1 ماه 4 میلیون نسخه فروش داشت
فروش کل سری بدون آمار 2023 نزدیک 38 میلیون نسخه هست معادل 2.5 میلیارد دلار :D اصلا بگو نصفشم هزینه کردن سود کمی نداشته

اصل حرفم اینه از گرونی به این بهانه ها نباید حمایت کرد

اینکه آپدیت تلو2 ده دلار می ارزه یا نه؟ بستگی شخص داره دیگه، برای منی که فن هستم آره!
ما آدما کلا واسه چیزی که دوست داریم هزینه میکنیم خیلی چرتکه نمیدازیم، همینطوری که واسه آپدیت gta روی ps5 پول دادم، اسپایدرمن 2 رو گرونترین نسخه رو گرفتم و gta6 هم که بیاد همین کارو میکنم چرا؟ چون فنشونم :D
از اونور حاضر نیستم 50 دلارم واسه گیمای اوبی و ea بدم هر موقع تخفیف 50% بخورن تازه اگه بازخوردها مثبت باشه شاید بخرم

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Natural Killer

VecchiaSignora

کاربر سایت
Sep 11, 2010
4,807
از لانچ پی اس ۵، ۳ سال میگذره و خروجی ناتی داگ فقط ریمیک و ریمستر بوده.😁
این جیم رایان گور به گور شده چه کرد با استودیویی که مرز ها رو با هر بازی جدیدش جا به جا میکرد....
فاصله بین انچارتد ۴ و تلو ۲ چهار سال بود.
الان سه سال از انتشار تلو ۲ گذشته. شما توقع داشتید در عرض دو سه سال IP جدیدی که از 2020 شروع کردند روش کار کنند رو انتشار بدند؟ یا قصدتون فقط چهار تا حرفای چیپ سه سال گذشته تونه منباب تلو۲ که میدونیم باهاتون چیکار کرده 😁

===

اون یکی هم میاد هات فیکس های سایبرفراد رو مقایسه میکنه با این آپدیت نسل بعدی.lol

سی دی پراجکت سر 15 میلیون نفر کلاه گذاشت هنگام عرضه بازیش سه سال پیش و آخرم بازیشو انداختند بیرون از استور ها اونقدر که اشغال و کلاهبرداری بود.
نکنه توقع داشتید بابت هات فیکس هم ازمون پول بگیرند؟ همین الانم بعد تمامی این آپدیت ها بازم بازیش ایراد داره از ریشه. من ترجیح میدم حتی صد دلار پای بازیای ناتی داگ تو لانچ بدم و با خیال راحت بدون روبرو شدن به حتی یک باگ بازیو تموم کنم تا اینکه شصت دلار بدم و تا سه سال قابل بازی نباشه زباله ی سی دی پراجکت

Ni-oH

کاربر سایت
Dec 11, 2017
355
منبع؟
Trust me bro. We have disscused this in our telegram group.

وقتی استودیویی که بعضیا در حال حاضر بهترین استودیو صنعت گیم میدوننش، توی ۳ سال فقط خروجیش ریمیک و ریمستر بازیای قدیمی بوده و بازی بعدیشون هم الی ماشاعلله هست، من وضعیتش رو اوکی نمیبینم.
بعضیا که میدونن بهترین هست قدرت تحلیل دارن و اونایی هم که نمیدونن فقط کافیه بهشون گفت پرافتخارترین استودیو دو نسل اخیر صنعت گیم هستن و این نسل هم قطعا خواهند بود .
اینارو گفتم دیدن خیلی فشار روت هست یکم دیگه فشاریت کنم .

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,995
نام
نـــــــویـــــــــد
خیلی عجیبه واقعا. ناتی‌داگ هر بار یه بازی منتشر میکنه هم فروش خفنی میکنه هم جوایز زیادی میگیره هم متای خوبی میگیره و همینطور به یاد موندنی هم میشه، بازم یه عده یه راهی واسه ترولش پیدا میکنن. اگه بازی نده و تو سکوت مشغول انجام کارشون باشن بازم ترول میشه. اینکه ۲تا ریمستر رو دادن دست تیم فرعی هیچ نکته‌ی خطرناکی و نگران کننده‌ای نیست واقعا. بگذریم که عزیزان کلا نگران نیستن، منتظرن تا اتفاقی بیفته و ناتی‌داگ به هر دلیلی، دچار افت بشه. این وسط پروژه‌ی مولتی بزرگشون به مشکل خورد ولی هنوز نمیدونیم تو چه مرحله‌ای هستش. آی‌پی جدید هم که روند ساختش داره طی میشه. اصلا عجیب نیست که از ۲۰۲۰ تا الان شاهد آی‌پی جدید از ناتی‌داگ نبودیم. بازی ساختن که خم رنگ‌رزی نیست. اونم تو نسل نهم. طرف بیشتر از ۲۰سال واسه یه بازی وقت میذاره خروجیش میشه اونی که دیدیم بعد چطور ناتی‌راگ مجبوره و باید طی ۳سال یه آی‌پی جدید بده بیرون؟ الله بختکی یه بازی بدن که شکست بخوره تا شما بتونی ترول کنی؟ :D سوژه واسه ترول که همیشه هست، منتظر این بندگان خدا نمونید.

این ۱۰دلار گرفتن هم واقعا این همه داستان نداره. بازی همین الانشم با گرافیک عالی، ۶۰فریم اجرا میشه و کسی مجبور نیست حتما ۱۰دلار بده تا بازیش ۶۰ فریم بشه. یه سری شرکتا مثل بلیزارد راه درامد اضافیشون میشه فروش اسکین ۲۵دلاری داخل دیابلو ۴، یکی هم مثل ناتی‌داگ میشه کسب درامد از همین ریمسترا. خیلی اتفاق عجیب و تازه‌ای نیفتاده.

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
یک‌ زمانی کالکشن های GoW میم بود چون بیشتر از خودش، کالکشن ازش اومده بود.

الان همین داستان سر TLOU اه.
دو نسخه از بازی ساختن 3 تا ریمستر و ریمیک داره.

Siavash_MH

FCB
کاربر سایت
Apr 10, 2011
3,653
تریلر رو دیدم خیلی خوشم اومد مد های جدید خوبی اضافه کردن اون مد روت لایگ جالبه. گرافیک بازی که شاهکاره بهترم میشه بنظرم واسه بهترین بازی تاریخ ده دلار واسه آپگرید رقم خاصی نیست باز خوبه پول یه بازی جدا رو نگرفتن چون قیمت لست یک ریمیک تیز بود با اینکه ارتقای خفنی داشت.

• Like
Reactions: ps3_360_wii

zxc0012004

Da Spirit of Eternity - مدیر سابق
Loyal Member
Sep 30, 2005
1,289
نام
احمد
اگه به این مقایسه‌ها باشه که پس بریم تک‌تک بازی‌های شرکت‌ها رو مقایسه کنیم و بگیم چرا فلانی برای یه یه زباله ۷۰ دلار می‌گیره
نه دیگه آریا جان
اونا ۷۰ دلار نمی گیرن
اون داستانوووو رو دی وان میدن بیرون :D

من علیرغم اعتراض به قیمت ۷۰ دلاری ریمیک پارت ۱، هر سه نسخه (PS3 و PS4 و PS5) رو فیزیکی آرشیو کردم.
الانم نمی دونم، شاید فردا مووودم عوض شه و به ۱۰ دلارم معترض بشم، ولی اینو می دونم که چه ۱۰ دلار، چه فردا اعلام کنن اشتباهی یه صفر کم گذاشتیم و ۱۰۰ دلار بوده، هم نسخه دیجیتالی بازی رو ارتقا میدم، همم وقتی فیزیکیش بیاد می خرم و کنار فیزیکی نسخه PS4م آرشیوش می کنم... (TLOU2 از بازیهایی هست که از حجم هایپ دیجیتالیش رو خریدم که از بازی عقب نمونم، بعداً هم برای آرشیو فیزیکیش رو گرفتم)

پ.ن: داریم در مورد TLOUصحبت می کنیم، نه هر عنوان پیش پا افتاده ای...
پ.ن.۲: این فرم قیمت گذاری بسیار منصفانه هست بنظرم. کسی که نخریده تا حالا که وضعش معلومه. کسی هم که خریده قبلاً دارن بهش با ۱۰ دلار این حق انتخاب رو میدن که دوباره و با تغییرات جدید بتونه از بازی لذت ببره. حجم تغییراتی هم که عنوان کردن (بخصوص اون ۳ مرحله حذفی) خیلی راحت ۱۰ دلار رو توجیه می کنه و هیچ حرفی توش نمی مونه.
بازیهای دیگه هم بودن همین یکی دو سال که با ۱۰ دلار آپگرید گرفتن، از GTA5 (که اصلاً ۱۰ دلاری دادنش بیرون همون اول) تا U4 که هر نسخه رو می داشتی، با ۱۰ دلار می تونستی هردو نسخه رو نسل جدید بگیری.
پ.ن.۳: مقایسه با سایبرپانک هم از ریشه اشتباهه. سایبر پانک بدلیل طمع سازنده اصلاً روی پلتفرم اشتباه رلیز شده بود و اگه مجانی به PS5 و XS ارتقا نمی دادنش، دهنشون ۱۰ برابر اینی که الان شده، سرویس بود. علاوه بر این یه بازی پر از باگ (هنوزم با آخرین پچ تا خرخره باگ و گلیچ داره) مثل سایبرپانک رو با یه عنوانی که همون روز عرضه از همه نظر عالی بوده، نمیشه مقایسه کرد.

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر