موبايل!

Saeed.x360

کاربر سایت
Oct 14, 2006
984
نام
سعيد
سلام اقا سعید گل
والا سعید جان نمیدونم طرفدار چی هستی ولی اگه ایفون دو برتری داره اونم رابط کاربری و تاچ فوق العاده و بازیهای سرگرم کننده و بی نظیر و بسیار فراوان . اما اومنیا اچ دی فقط توی قسمت دوربینش فوق العادس البته تاچش هم خوبه . از نظر کلاس هم ایفون یه چیزه دیگست . من اگه بودم ایفون رو انتخاب میکردم چون اچ دی هم قیافه نه چندان ظریف و زیبایی داره و نه کیفیت خیلی خوبی . باز هم تصمیم با خودته ولی اگه بتونی یه ایفون 3gs بخری که دیگه حرف نداره . فیلمبرداریش هم چیزی از اچ دی کم نداره .

با تشکر از راهنماییت مهدی جان ! فقط این مساله برام میمونه که کیفیت صفحه کدوم یکی واقعا بهتر هست ؟ من به شخصه تابحال کیفیت صفحه OMNIA HD رو از نزدیک دیدم و ازش لذت بردم اما راسیتش تابحال 3G یا 3GS رو ندیدم.
تفاوت قیمتشون چقدر هست ؟ منظورم 3G با 3GS هست. همچنین کسی اگه قیمت این دو مدل رو تو دبی داره با آدرس ارزونترین جایی که میشه ازونجا خرید رو بهم بده ممنون میشم.

Sea Of Dreams

کاربر سایت
Jul 1, 2008
383
نام
Arman
با تشکر از راهنماییت مهدی جان ! فقط این مساله برام میمونه که کیفیت صفحه کدوم یکی واقعا بهتر هست ؟ من به شخصه تابحال کیفیت صفحه OMNIA HD رو از نزدیک دیدم و ازش لذت بردم اما راسیتش تابحال 3G یا 3GS رو ندیدم.
تفاوت قیمتشون چقدر هست ؟ منظورم 3G با 3GS هست. همچنین کسی اگه قیمت این دو مدل رو تو دبی داره با آدرس ارزونترین جایی که میشه ازونجا خرید رو بهم بده ممنون میشم.
دوست عزیز 3g الان بصورت رسمی تو اتصالات می فروشن انلاک فکتوری با قیمت 700 تومن فقط هم 8 گیگ اما 3gs هنوز رسمی نیومده اما تو بازارا تو دوبی پیدا میشه انلاک فکتوری از نیوزلند و هنگ کنگ میارن با قیمت 1 میلیون

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی

مسلما رزولیشن اچ دی بیشتره ولی ایفون هم صفحه بسیار درخشان و زیبایی داره . زیاد تفاوت فاحشی توشون نمیبینی مگر اینکه بشدت به هر دو صفحه در کنار همدیگه دقت کنی . من بهت توصیه میکنم اگه میخوای اچ دی بخری فعلا نخر چون افت قیمت زیادی خواهد داشت .
تفاوت قیمت هم 16 گیگ هر دو مدل حدود 300 تومن اختلاف دارن و 32 گیگ هم بین 1100 تا 1200 قیمتشه . توی دبی هم 1 تومنه .

GTA

کاربر سایت
Oct 29, 2006
952
نام
Рамин
بالا صحبت viva شد!! عزض کنم که بهتره طرفش نرید!!! کلا گوشی روونی نیست!!! اگه ppc میخواید زیر 400 تومن چیزی نگیرید!!! (البته منظور مدل روزه)

W00T1991

کاربر سایت
Feb 5, 2007
1,588
نام
محمد
البته قبل از خربد 3gs حواستون باشه مشکل گرمایی داره و کلا خیلی به نسبت 3 جی برتری نداره که ارزش 300 تومن اضافه داشته باشه

™SHADOW

کاربر سایت
Jul 21, 2008
1,813
نام
آ میز مـِــیتی ** ( مــَهدی )
Saeed.x360 شما مایه 3G یا 3Gs رو داری ؟

شما به نیاز هات توجه کن

بهترین مزیت های HD در دوربین و صفحه نمایش هست (و شاید پردازنده )

HD فیلم HD720 پخش میکنه وهم میگیره (فیلم برداری میکنه )
پس لازمه بهترین صفحه نمایش یعنی AMOLED رو هم داشته باشه

همین فیلم به یک پروسس خیلی قوی نیازمنده پس باید یک CPU و GPU داشته باشه

در همین موارد فعلا HD شاخ میباشد :D

challengeeverything

کاربر سایت
Sep 25, 2005
3,615
نام
محمدرضا
Saeed.x360 شما مایه 3G یا 3Gs رو داری ؟

شما به نیاز هات توجه کن

بهترین مزیت های HD در دوربین و صفحه نمایش هست (و شاید پردازنده )

HD فیلم HD720 پخش میکنه وهم میگیره (فیلم برداری میکنه )
پس لازمه بهترین صفحه نمایش یعنی AMOLED رو هم داشته باشه

همین فیلم به یک پروسس خیلی قوی نیازمنده پس باید یک CPU و GPU داشته باشه

در همین موارد فعلا HD شاخ میباشد :D
و البته 3gs قابلیت پخش 1080p رو داره;)

Sea Of Dreams

کاربر سایت
Jul 1, 2008
383
نام
Arman
البته قبل از خربد 3gs حواستون باشه مشکل گرمایی داره و کلا خیلی به نسبت 3 جی برتری نداره که ارزش 300 تومن اضافه داشته باشه

دوست عزیز من و 2 کاربر دیگه در بازی سنتر 3gs داریم و هر 3 تامون هم این مشکل گرمایی رد کردیم و اتفاقا 3gs نسبت به 3g خیلی برتری داره

1.دوربین 3 مگاپیکسل با اتو فوکوس و انتخاب مکان فوکوس و auto whitbalance و automacro
2.فیلمبرداری با کیفیت عالی اصلا یه چیز دیگست فیلبرداریش
3.قطب نما
4.voice control یعنی مثلا بگی call home زنگ می زنه خونت تو کانتکتت
5.افزایش 2 برابر سرعت در ضمن به مرور زمان باید منتظر بازی های بهتری برای 3gs باشیم
6.افزیش قدرت باتری

حالا برتری نداره نسبت به 3g به نظر شما؟

آخرین ویرایش:

™SHADOW

کاربر سایت
Jul 21, 2008
1,813
نام
آ میز مـِــیتی ** ( مــَهدی )
و البته 3gs قابلیت پخش 1080p رو داره;)
من جایی نخوندم اینو ...

تازه آیفون بلوتوث نداره یعنی داره ولی headset support only هست

بعدش هم یه جایی شنیدم که اگه به یک کامپیوتر فقط تبادل اطلاعات میکنه

Hooshi

کاربر سایت
May 8, 2007
1,082
نام
Houshang
من جایی نخوندم اینو ...

در يک سال ميتونی با 5 تا کامپيوتر تبادل اطلاعات کنی
ضمناً برای بلوتوث هم برنامه اومده

challengeeverything

کاربر سایت
Sep 25, 2005
3,615
نام
محمدرضا
من جایی نخوندم اینو ...

چند وقت پیش یه برنامه ی Free برای iphone3gs عرضه شد که قابلیت پخش 1080p رو هم داره.

Saeed.x360

کاربر سایت
Oct 14, 2006
984
نام
سعيد
با تشکر از همه دوستان که پاسخگو هستند. البته این چیزهایی که شما از Spification این گوشیها بهم گفتید رو خودم از طریق سایتهایی مثل GSMARENA مطلع بودم. فقط قصدم این بود که شما به عنوان Owner این گوشیها که همیشه و روزانه در حال تجربه کار با این گوشیها هستید نظرتون چطور هست.

gameware

کاربر سایت
May 5, 2006
1,393
نام
مهبد
OMNIA HD
فیلمبرداری 720p مادرجان!... هندی کم بگیری تو قیمت پایین HD گیرت نمیاد
و البته 3gs قابلیت پخش 1080p رو داره
چه فایده داره؟ وقتی رزولوشن صفحه iPhone اندازه Omnia نیست!؟ در ضمن این رو بدونید که هر وسیله نمایشگری که دارید ، حالا چه مانیتور چه گوشی چه تلویزیون ، اگر فیلمتون از لحاظ کیفیت بالاست ، رزولوشنش باید حداکثر رزولوشنی باشه که نمایشگرتون ساپورت می کنه ، مثلا اگه مانیتور HD ندارید کیفیت 720p و 1080p هیچ فرقی باهم ندارن که هیچ ، اگر نمایشگرتون گوشی باشه ، احتمالش زیاده که نرم افزار پخش فیلمش تو Scaling مشکل داشته باشه و 1080 رو از 720 بدتر پخش می کنه.

آقا شک نکن Omnia HD به مراتب از iPhone بهتره ، مطمئن باش اگر Omnia محصول Apple و iPhone محصول سامسونگ می بود الان نظرات برعکس می شد!
در ضمن ، iPhone به شدددددددت خزه! چه اصلش و بخصوص مدلهای تقلبیش که در سایز و رنگ و قابلیت های مختلف با قیمت 100 تومن موجوده.
HD صفحش 16:9 هست آماده فیلم دیدن
ولی iPhone نه 4:3 معمولی نه واید 16:10 نه 16:9 !! یه نسبت مخصوص خودش رو داره.
در ضمن انقدر منو های iPhone رو تو اینترنت دیدی یا گوشی رو خودت دیدی که عادی شده واست ولی Omnia برات جدیده
در کل هیچی نداره جز بازی+Multitouch ، بین بازی+مولتی و دوربین+صفحه+تجربه جدید+خیلی چیزهای دیگه یه دونه رو انتخاب کن.

راستی LG Arena هم گزینه خوبیه ها؟ مولتی تاچ هم داره از همشونم باحالتره فقط دوربین خدای HD رو نداره

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
فیلمبرداری 720p مادرجان!... هندی کم بگیری تو قیمت پایین HD گیرت نمیاد

چه فایده داره؟ وقتی رزولوشن صفحه iPhone اندازه Omnia نیست!؟ در ضمن این رو بدونید که هر وسیله نمایشگری که دارید ، حالا چه مانیتور چه گوشی چه تلویزیون ، اگر فیلمتون از لحاظ کیفیت بالاست ، رزولوشنش باید حداکثر رزولوشنی باشه که نمایشگرتون ساپورت می کنه ، مثلا اگه مانیتور HD ندارید کیفیت 720p و 1080p هیچ فرقی باهم ندارن که هیچ ، اگر نمایشگرتون گوشی باشه ، احتمالش زیاده که نرم افزار پخش فیلمش تو Scaling مشکل داشته باشه و 1080 رو از 720 بدتر پخش می کنه.

آقا شک نکن Omnia HD به مراتب از iPhone بهتره ، مطمئن باش اگر Omnia محصول Apple و iPhone محصول سامسونگ می بود الان نظرات برعکس می شد!
در ضمن ، iPhone به شدددددددت خزه! چه اصلش و بخصوص مدلهای تقلبیش که در سایز و رنگ و قابلیت های مختلف با قیمت 100 تومن موجوده.
HD صفحش 16:9 هست آماده فیلم دیدن
ولی iPhone نه 4:3 معمولی نه واید 16:10 نه 16:9 !! یه نسبت مخصوص خودش رو داره.
در ضمن انقدر منو های iPhone رو تو اینترنت دیدی یا گوشی رو خودت دیدی که عادی شده واست ولی Omnia برات جدیده
در کل هیچی نداره جز بازی+Multitouch ، بین بازی+مولتی و دوربین+صفحه+تجربه جدید+خیلی چیزهای دیگه یه دونه رو انتخاب کن.

راستی LG Arena هم گزینه خوبیه ها؟ مولتی تاچ هم داره از همشونم باحالتره فقط دوربین خدای HD رو نداره
چند تا نکته که باید عرض کنم :
1- اچ دی قیمتش 650 تومنه که با این پول میشه یه دوربین فیلمبرداری با کیفیت فول اچ دی یعنی دو برابر کیفیت اومنیا اچ دی که کیفیتش با لنز واریو سونار و یا واریو تسار چندین برابر اومنیا اچ دی میشه پس این رزولیشن رو اصلا با دوربین های فیلمبرداری با کیفیت فول اچ دی مقایسه نکنید .
2- توی اندازه هایی در سایز 3 یا 4 اینج شما تفاوت کیفیت اچ دی یا فول اچ دی و یا حتی vga رو نمیتونید تشخیص بدید پس این رزولیشن ها در این ابعاد ال سی دی ها تقریبا بی معنیند و حرف اول رو در اینها تعداد رنگ و مهمتر از همه نوع ال سی دی میزنه که ایفون هم با توجه به کیفیت صفحش خیلی عقبتر از اچ دی نیست .
در مورد اینکه فرمودید که بی شک اچ دی بهتر از ایفونه هم عرض کنم که درسته که سیمبیان درصد بسیار زیادی از سیستمهای عامل موبایلها رو در برگرفته ولی دنیای مکینتاش و ویندوز موبایل چیزی فراتر از سیستم ساده و محدود سیمبیانه و برنامه سازی روی این سیستم عاملها بسیار وسیع تر و جدی تر از سیمبیانه .
در مورد برند هم که فرمودید اگه اچ دی رو اپل میزد طرفدار اون میشدید هم عرض کنم که شرکت اپل از نظر طراحی سیستمهای الکترونیکی و کامپیوتری رو اصلا با شرکت سامسونگ که فقط یه تولید کننده صرف است مقایسه نکنید . مسلما تولیدات اینچنینی از شرکت اپل از نظر طراحی و کیفیت و همچنین بازدهی قابل قیاس با شرکت سامسونگ نیست .
و اما در مورد خز شدن خدمتتون عارض شم که دیگه اینو هر کسی میدونه که استفاده از گوشی ایفون کار هر کسی نیست و شاید یک صدم مصرف کنندگان گوشی های همراه هم از سیستم ایفون سر درنیارن پس بحث خز شدن این گوشی فقط یه حرف مغرضانه و بی معنیه .
در مورد منوها هم من نمیدونم واقعا کسی هست که منوهای سیمبیان براش جدید باشه که شما استفاده از اچ دی رو یه تجربه جدید میدونید؟! همون منوهای ساده تکراری که سالهاست نوکیا روی گوشیاش داره . من نمیگم منوهای ایفون خیلی جذابه ولی بشدت کاربر پسند و کاربردیه . در مورد نمونه های چینی هم فرمودید که عرض کنم به این ترتیب کسانی که نوکیا 8800 گلد و دیگر مدلهای لوکس نوکیا رو دارن و بیش از 1500 تا 3 میلیون پول گوشی دادن باید برن گوشیشونو بندازن دور چون نمونه های 100 تومنیش پر شده !!!!
و بالاخره بقول شما باید بین دوربین و سرگرمی یکی رو انتخاب کنی . ولی این رو بدون که هر چقدر دوربین اچ دی خوب باشه ولی به اندازه یه دوربین 5 مگا پیکسلی دوربین دیجیتال هم نمیشه و هر دوربین دیجیتال بدون فلاش 50 درصد کاراییش از دست میره ،هر چند که دوربین 3gs با وجود 3 مگا پیکسلی بودن ولی بسیار با کیفیته و فیلمبرداریش هم بشخصه ادعا میکنم که در این رزولیشن بی نظیره . سرگرمی ایفون رو هیچ وسیله دیگه ای نداره حتی psp که خودش یه کنسوله بازیه به اندازه ایفون و ایپاد محبوبیت نداره .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر