مقایسه تحلیلی قدرت PS4 با قدرت PC های روز

ps3amir

کاربر سایت
Aug 19, 2008
677
نام
مسعود
سلام
البته در پاسخ به افرادی که به نظرشون کنسول ضعیفه نسبت به pc ها بگم که مثلا یک کنسول مثل همین ps3 با رم 256 خیلی بازی ها را به خوبی میاره در حالی که مثلا اگه یک کامپیوتر رمش 256 باشه با اون وبگردیم نمیشه کرد.و البته از یک کامپیوتر با مشخصات بالاتر هم بهتر عمل میکنه.(خیلی بالاترو نمگم)
در کل به دلیل که کنسول مخصوص بازی ساخته شده تمامی ویژگی هاش برای بازی آماده میشه (سیستم عامل و ...) و همچنین چون بازی سازان میدونن با چه سخت افزاری رو برو هستند ، بازی هایشان را بر اساس سخت افزار اون کنسول پیاده میکنند که بهترین نتیجه را میده.

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
بحث فنی زیبا و کاملی بود...
فقط اون قدرت پردازشی تراشه گرافیکی PS4 رو از چه منبعی اوردید...خود سونی گفته!؟ اخه من ندیده بودم...
اگه پهنای باند 170 گیگ باشه که فوق العاده خواهد بود....

ممنون . دققیا کجا رو میگی ؟ 1.84 ترافلاپس ؟! خوب این اماری هست که سونی داده .
اما اگه منظورت کارتهای دیگه هست خوب باید بگم میزان قدرت پردازشی رو اومدیم با کارتهایی مثل خودش مقایسه کردیم . سونی برای اولین بار اومده میزان پردازش gpu رو اعلام کرده اما مدلش رو نگفته !

سلام خوبی داش حسین:d

نوکرتیم>:d<

اقا این عکسی که از Beyond: Two Souls

گذاشتی مگه این بازی برا ps3 نیست پس چرا اینجا گذاشتی؟؟؟؟؟

مقاله هم خوب بود دمت گرم:x

این اواتار قبلیت بذار با اون نوار بقلش :d

سلام :d لطف داری . :d در مورد عکس بایدبگم اگه تیتر اول عکس ها رو بخونی متوجه میشی !:d

خواهش میکنم:d شاید یه نوار سیاه به این اضافه کردم :d

آقا دمت گرم خیلی زحمت کشیدی>:d

اگه قدرت PS4 همین قدر باشه با این پیشرفت سریع PC ها احتمالا 5 سالم دووم نمیاره...
ولی دمت گرم با این قحطی اطلاعات مقالت خیلی خوب بود;)

خواهش میکنم . اینقدر ها هم ساده نیست . البته اینکه دنیای پردازنده های PC بر اساس قانون تیک و تیاک عمل میکنه ، وهر 2 سال یک بار با جهش بزرگی وجدیدی رو برو هستیم ، شکی درش نیست . در این صورت هم باید بگم تقریبا حرف شما درسته و حدودا 5 تا 6 سال طول میشکه که PC ها جدید بعد از ورورد PS4 کاملا از این کنسول سبقت بگیرن . البته این به معنای برتری بازیها روی PC نیست و تازه بعد 5 سال میشه شاهد اوج گرافیک و پختگی بازیها رو PS4 بود که میتونه فکها رو زمین بندازه :d

[
;)[/QUOT
البته منبع بازیسنتر نبوده من اینو هفته پیش اولین بار تو سایت دیگه خوندم . بهتر است دوستان منبع رو درست بنویسن.

:|/:)نمیدونم چرا پست ها قبل رو نمیخونی ! چندین بار توضیح دادیم ! فقط برایاینکه شما قضیه رو بگیری ! بهت توصیه میکنم بری مطلبی رو که ما ( به قول شما ) از روش کپی کردیم رو عینا بیاری . :-s
تو سایت دیگه چیز دیگه ای خوندی و شباهت داشته به این !!!! ای بابا قرار نیست وقتی سه سایت در مورد کارت تک هسته TITAN مقاله میزنه دیگه هیچ سایتی نزنه !!!!!!!!!!!!!! وقرار هم نیست اگه یه سایت درابهر TITAN مقاله زد ، اگه سایت دیگه ای هم زد یکی ی بپره و بدون هیچ تحقیقی با کلمه مذخرف کپی زحمات رو زیر سوال ببره !:|

خداروشکر مدیران اینجا اونقدر فهم وشعورشون بالاهست که مطلب کپی ببینن در جا پاکش میکنن . پس نیازی به گفتن شما نبود. این مقاله کاملا اختصاصی بازیسنتره و تو هیچ سایتی مثل این نیست . این که 4 تا خط مثل همه به دلیل منابع یکسانه . میتونید خط به خط تمام وب فارسی رو بگردید:|

soltane7posh

کاربر سایت
Apr 14, 2011
345
نام
Ali
آقا ایولا عالی بود
اما نمیدونم چرا ته دلم میگه که این کنسول بعدی مایکرو سونی رو جر میده :D خودم پی اس تری رو خیلی دوست دارم اما به نظرم و به قول معروف به دلم خورده که مایکرو یه چیزه عتیقه میده بیرون :D

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,128
نام
حسین
ps4 که الان از قویترین pcهای روز هم قویتره و به احتمال فراوان از xbox جدید هم قویتره.ولی باید دید خروجی اینهمه قدرت سخت افزاری تا چه حده.یه چیزی در حد deer down باشه واسه یه نسل کافیه

VAHID7442

کاربر سایت
May 31, 2008
185
نام
وحيد
ps4 که الان از قویترین pcهای روز هم قویتره و به احتمال فراوان از xbox جدید هم قویتره.ولی باید دید خروجی اینهمه قدرت سخت افزاری تا چه حده.یه چیزی در حد deer down باشه واسه یه نسل کافیه

دوست عزیز منظورتون از pcهای قدرتمند روز متوجه نشدم می‌شه مثال بزنید ؟ :-??

3 way sli titan

3-way.jpg

ata_bros

کاربر سایت
Sep 10, 2011
16
دوست عزیز منظورتون از pcهای قدرتمند روز متوجه نشدم می‌شه مثال بزنید ؟ :-??

3 way sli titan

3-way.jpg

ببخشید نقل قول زدم
ولی اییییییییین چیه ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
دقیقا قراره چیکار کنه؟!!!!
فک کنم ناسا ازش در ارتباط با فرازمینی ها استفاده میکنه نه؟!!!!

1 سوال جایی حرفی چیزی نشده که ما از نسخه های فیزیکی گیمهای PS3 ـمون در کنسول جدید میتونیم استفاده کنیم یا نه؟
چندتا نظر دارم
1- توی تبدیل شدن نسخه های PS به نسل بعدیشون خوراک گیم (یا همون تبدیل شدن CD در PS به DVD در PS2 و از اون به B-R در PS3 )نیز تغییر کرده ولی توی این کنسول قراره از همون تکنولوژه B-R در PS3 استفاده بشه
2- قرار نیست ما با بازی کردن بازیهای ps3 روی کنسول جدید به کسی ضرر برسونیم (به نظر شما اشکالی داره؟)
3-همنطوری که دیدیم می تونیم از پی اس ان ای دی هامون هم توی کنسول جدید استفاده کنیم یعنی بازی های PSــی هم که خریدم روی PS4 بازی می کنیم چه برسه به بازی های کنسول نسل قبل ها؟

VAHID7442

کاربر سایت
May 31, 2008
185
نام
وحيد
ببخشید نقل قول زدم
ولی اییییییییین چیه ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
دقیقا قراره چیکار کنه؟!!!!
فک کنم ناسا ازش در ارتباط با فرازمینی ها استفاده میکنه نه؟!!!!

عزیز دل این سیستم کمی‌ قدرتمند روز برای یه بازی خور حرفه‌ای اگه ۴ تا کارت داشت میشد قدرتمند :d

توجه داشته باشید یکی‌ از این کارت‌ها به تنهایی ps4 رو می‌جود

البته قیمت هر یک Nvidia GeForce GTX Titan = 1000$ که ۲ برابر ps4 می‌شه هرکه طاووس خواهد جور هندوستان کشد

mhdt199

کاربر سایت
Mar 15, 2010
110
حالا خیلی دقیق و حساب شده نمی شه گفت
اما سر انگشتی شاید بشه گفت قدرت ps4 برابر با یه pc با یه cpu قوی از amd و یه کارت ' گرافیک قوی از سری 7ooo یا نهایتش 8000 که amd هنوز به بازار نداده که اینها کاملا با

هم مچ و هماهنگن
حالا اگه یکی دو سال دیگه که تازه ps4 می خواد تو بازار جا بیفته
یه نفر یه pc با یه پردازنده قوی از اینتل ویه کارت گرافیک قوی از سری 8000 یا 9000 یا 10000 یا سری 700 یا 800 انویدیا ببنده که بازیها رو راحت در حالت 4k با فریم بالا اجرا کنه اون

موقع بازیها رو با کیفیت کاملا برتر از کنسولهای نسل جدید می تونه ببینه و اجرا کنه

دیگه فکر کنم (نظر شخصی من اینه) هزینه سنگین رقابت با رقیب سمج و گردن کلفتی مثل مایکروسافت سونی رو خسته کرده ( وبا توجه به تورم جهانی و جیب مشتریها در سطح حتی خود اروپا) و دیگه سونی از این که با ابتکار و خلاقیت بیاد یه کنسول خاص طراحی کنه

که کاملا متفاوت از پی سی باشه دست کشیده مثل ps2 که پردازنده 128 بیتی داشت یا ps3 که پردازنده استثنایی cell رو در دل داشت حالا سونی هم اومده و کار خود شو مثل مایکرو سافت (که در اصل یه شرکت نرم افزاریه و ظرافتهای کار سخت افزاری در

تخصصش نیست) راحت کرده و یه کنسول مثل پی سی داده بیرون حالا نهایت برخی ترفندها ی خاص و ویژه نرم افزاری و سخت افزاری هم در این کنسولها (به اضافه برخی تکنولوژیهایی که در آینده به بازار میاد) وجود داره که در مجموع اونقدرها هم تعیین کننده نیست .
و نکته دیگه این که گول برخی قدرتهای نجومی هم که در مورد توانایی این کنسولها ارائه می شه رو هم نخورید کنسولها در واقع یه بورد گرافیکین (یه کارت گرافیکن) که یه cpu هم به اونها ضمیمه شده بر خلاف پی سی که بورد گرافیکی یکی از ضمائم اونه اگه بیاید اون

قدرتها رو با قدرت یه کارت گرافیک قوی مقایسه کنید می بینید که چندان مالی هم نیست
در واقع حرف اصلی کنسول در بازی اختصاصی ،دسته ، مچ بودن و برخی امکانات انحصاریشه و راحتی کار با اون و نه قدرت برتر گرافیکی یا پردازشی که درا ین مورد واقعا در برابر یه سیستم گیمینگ حتی در زمان تولید ش حرفی برای گفتن نداره

ata_bros

کاربر سایت
Sep 10, 2011
16
حالا کار نداریم که pc قوی تره یا ps4 (که البته تو این مورد نمی شه 100 % صحبت کرد چون بخوایم نخوایم سلیقه هم وارد این قضیه میشه) (مثلا من خودم اگر این سیستم بالا و بزارن جلوم یا یه کنسول (حتی کنسول های نسل حاضر) واسه بازی کردن من کنسول رو انتخاب میکنم . ام اگر بگن کدوم رو می خوای ببری خونه میگم پی سی رو بدید (بعد می فروشم باهاش 5 تا کنسول می خرم ) :d
من سوال این بوده که
1 سوال جایی حرفی چیزی نشده که ما از نسخه های فیزیکی گیمهای PS3 ـمون در کنسول جدید میتونیم استفاده کنیم یا نه؟
چندتا نظر دارم
1- توی تبدیل شدن نسخه های PS به نسل بعدیشون خوراک گیم (یا همون تبدیل شدن CD در PS به DVD در PS2 و از اون به B-R در PS3 )نیز تغییر کرده ولی توی این کنسول قراره از همون تکنولوژه B-R در PS3 استفاده بشه
2- قرار نیست ما با بازی کردن بازیهای ps3 روی کنسول جدید به کسی ضرر برسونیم (به نظر شما اشکالی داره؟)
3-همنطوری که دیدیم می تونیم از پی اس ان ای دی هامون هم توی کنسول جدید استفاده کنیم یعنی بازی های PSــی هم که خریدم روی PS4 بازی می کنیم چه برسه به بازی های کنسول نسل قبل ها؟

.:Frantic:.

کاربر سایت
Aug 29, 2007
1,578
نام
AmirHosein
اگه قدرت PS4 همین قدر باشه با این پیشرفت سریع PC ها احتمالا 5 سالم دووم نمیاره...
ولی دمت گرم با این قحطی اطلاعات مقالت خیلی خوب بود;)
اینکه دووم میاره یا نمیاره رو شما تعیین نمیکنی !
ملاک بازیسازان برای ساخت بازی و حتی ساخت موتور گرافیکی جدید ، کنسول های اون نسل هستند نه PC های قدرتمند چند میلیونی شما !! هرچقدر هم که شما PC قدرتمند داشته باشید حتی اگه بتونه فیلم Avatar رو بصورت HD طوری رندر کنه که شما بتونی گیم پلی رو بدست بگیری و کنترلش کنی ، بازم بازیساز میاد قدرت کنسول رو میسنجه و مطابق اون بازی میسازه. کلا به غیر از IP های انگشت شماری که فقط برای PC هستن دیگه PC چیزی نداره !!! پس لطفا و خواهشا از این مقایسه های بی پایه و اساس جدا خودداری کنید چون وقت خودتون تلف میشه. من هم همین یه پست رو میدم و دیگه به این تاپیک نمیام.

VAHID7442

کاربر سایت
May 31, 2008
185
نام
وحيد
اینکه دووم میاره یا نمیاره رو شما تعیین نمیکنی !
ملاک بازیسازان برای ساخت بازی و حتی ساخت موتور گرافیکی جدید ، کنسول های اون نسل هستند نه PC های قدرتمند چند میلیونی شما !! هرچقدر هم که شما PC قدرتمند داشته باشید حتی اگه بتونه فیلم Avatar رو بصورت HD طوری رندر کنه که شما بتونی گیم پلی رو بدست بگیری و کنترلش کنی ، بازم بازیساز میاد قدرت کنسول رو میسنجه و مطابق اون بازی میسازه. کلا به غیر از IP های انگشت شماری که فقط برای PC هستن دیگه PC چیزی نداره !!! پس لطفا و خواهشا از این مقایسه های بی پایه و اساس جدا خودداری کنید چون وقت خودتون تلف میشه. من هم همین یه پست رو میدم و دیگه به این تاپیک نمیام.

خدمت شما دوست عزیز عرض کنم تمام بازیهای مولتی پلتفرم رو PC با رزلوشن بالاتر ( از همین حالا میتونید بازیهارو رو PC بارزلوشن 4K بازی کنید ) فریم بالاتر و جزئیات بیشتر اجرا میشن که تعدادشون خیلی‌ بیشتر از انحصاری‌های کنسول هست

و اینکه در بازی با PC میتونی‌ هر بازی که دلت می‌خواد (FPS) با موس و کیبورد بازی کنی‌ بقیرم با گیم پد PS3 یا XBOX360

معماری PS4 هم که خیلی‌ شبیه به PC شده یعنی‌ بازی‌های نسل بعد به بهترین نحف رو PC جواب میدان شایدم بازی‌ها در نسل بعد بر اساس معماری PC ساخته شن بعد رو کنسول‌ها پورت شن

من بشخصه کنسول رو فقط برای انحصاری‌اش میخرم

brokensword

کاربر سایت
Jan 11, 2012
371
نام
کاوه
سلام خدمت دوستان عزیز

بحث جالبی هستش ولی یه نکته خیلی مهم در مورد کنسولها وجود داره و اونم سیستم عامل اختصاصی اونها هستش.

سیستم عامل ps4 فقط از 256 تا 512 مگ از حافظه سیستم استفاده میکنه و نسبت به ویندوز بسیار سبکتر و کارامدتر هستش.البته منظورم از کارامدتر بودن

پیشرفته بودنش نیست بلکه به نوعی طراحی شده که به طور کامل از تمام قدرت ps4 میتونه استفاده کنه و این تو بازیهایی که اجرا میکنه خیلی تاثیر داره.

چون ps4 و به طور کل کنسولها طوری طراحی شدن که میتونن از قدرت gpu و cpu خودشون به بهترین نحو استفاده کنن و محدودیتی تو این مورد ندارن و این هم

برمیگرده به سیستم عامل اونها که خدمتتون توضیح دادم.برخلاف اونها pc به خاطر پیچیده بودن سیستم عامل ویندوز و اینکه ویندوز بر خلاف سیستم عامل

کنسولها که فقط برای بازی طراحی شده برای کارهای مختلفی استفاده میشه و همینطور به خاطر اینکه طیف سخت افزار pc متنوع هستش و یکسان نیست و

همینطور در حال پیشرفت هستش بازیهایی که برای pc میاد خیلی بیشتر از نسخه کنسول اون بازی به سیستم فشار میاره.

به طور مثال بازی uncharted رو برای ps3 که یادتونه.گرافیک بسیار بالایی داشت و این گرافیک رو سخت افزاری اجرا میشد که اگه بخوایم مشابهشو رو pc بیاریم

باید حداقل به کامپیوتری با 5 برابر قدرت اون دسترسی داشتیم تا میتونستیم این بازی رو روش اجرا کنیم.

تو قویتر بودن pc ها شکی نیست ولی بازی کردن با کنسول زیبایی خاص خودشو داره.

من که میخوام هر دو تا رو داشته باشم.با یه تیر دو نشون میزنم.:d

موفق باشید.

آخرین ویرایش:

dream maker

کاربر سایت
Nov 23, 2012
36
فرق pc با کنسول اینه که pc کارت گرافیکش محدود شده به pci express تبادل اطلاعات سریع با ram و cpu نداره برای همین خیلی از رم روی کارت هدر میره واسه اینکه pc اصلا واسه بازی ساخته نشده سخت افزارش مناسب بازی نیست مناسب کارای دیگه هست حالا بعضیام هستن که با خرجای فضایی باهاش بازی میکنن ولی اصلیتش برای بازی طراحی نشده.

maxkill

کاربر سایت
May 15, 2012
688
نام
BeHZaD
خدمت شما دوست عزیز عرض کنم تمام بازیهای مولتی پلتفرم رو PC با رزلوشن بالاتر ( از همین حالا میتونید بازیهارو رو PC بارزلوشن 4K بازی کنید ) فریم بالاتر و جزئیات بیشتر اجرا میشن که تعدادشون خیلی‌ بیشتر از انحصاری‌های کنسول هست

و اینکه در بازی با PC میتونی‌ هر بازی که دلت می‌خواد (FPS) با موس و کیبورد بازی کنی‌ بقیرم با گیم پد PS3 یا XBOX360

معماری PS4 هم که خیلی‌ شبیه به PC شده یعنی‌ بازی‌های نسل بعد به بهترین نحف رو PC جواب میدان شایدم بازی‌ها در نسل بعد بر اساس معماری PC ساخته شن بعد رو کنسول‌ها پورت شن

کلا نمیدونم چرا با حرفات موافقم همش ! :d :>

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین

4k فقط برای پخش فیلمه . هیچ بازی ای با چنین رزولوشنی ساخته نمیشه . چون هنوز تکنولوژی ایش وجود نداره !!! تمام بازیهای دنیا موقع ساخته شدن با روزولوشن مثلا 720 یا 420 ( کنسولهای نسل فعلی ) یا ... ساخته میشن و تو کنسولها به صورت 1080p بهنمایش در میان که اگر اشتباه نکنم بهش میگن ( upscale ) .

میزان فریم استانداردی که چشم انسان میتونه اون رو به صورت روون تشخیص بده ، چیزی در حدود 45 تا 60 فریم بر ثانیه هست . پس تو فریم هم PC برتری خاصی به نسبت کنسول نداره و برعکس .

در مورد معماری کاملا و پورت بازی کاملا اشتباه متوجه ید و باید خدمتتون عرض کنم که تو نسل بعد ، با توجه به قانون لید پلتفرم بودن کنسولها ، تمامی بازیهای PC ، به نوعی پورت کنسولی هستن . پس نمیشه انتظارکیفیتی بالاتر از کیفیت کنسول روی PC رو داشته باشید . این تظار زمانی تحقق پیدا میکنه که بازیسازا به نهایت کیفیت ساخت بازی روی کنسول برسن . بعد از اونه که میتونیم شاهد بازیهایی به مراتب بهتر روی PC به نسبت کنسول باشم . هر چند با توجه به استاندارد 1920X1080 و میزان 60 فریم ثابت ، شاید تفاوت خاصی مشاهده نشه . در واقع به نظر من نسل بعد نسل فیزیک ، انیمیشن های واقع گرایانه و نسل هوش مصنوعی واقع گرایانه و پیشرفته اکوسیستمیک هست .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر