مقایسه ای بین تک دموی Elemental - Unreal Engine 4 بر روی PS4 و PC

hmd2009

کاربر سایت
Oct 3, 2008
4,585
نام
حمید
di-AQB8.jpg

درود

روز گذشته شاهد بودیم که Epic در کنفرانس رونمایی از PS4 از انجین جدید خود UE4 که بر روی PS4 اجرا شد رونمایی کرد و این فوق العاده بود که ما میتوانستیم شاهد اجرای یک چنین انجینی برروی کنسول نسل بعد سونی باشیم اما چیزی باعث شد تا جذابیت آن کم شود. چیزی که ما احساس کردیم نسبت به آن دمویی که ما بر روی pc دیدیم متفاوت است. به نظر میرسد ما هم مانند کاربران NeoGAF and Reddit که نفاوت های مختلف بین دو ورزن تک دموی the Elemental را بر شمرده بودند درست حدس زده ایم. حقیقت اینست که تک دموی the Elemental انریئل انجین 4 بر روی PC بسیار تاثیرگذار تر و زیباتر از همتای کنسولی خود بنظر میرسد. برای درک بهتر نگاهی به این تفاوت ها میاندازیم.

در تصویر زیر شما چندین مورد از دلایلی را که باعث برتری pc در اجرای تک دموی the Elemental بنسبت به PS4 میشود را مشاهده میکنید. تصاویر بالا مربوط به ورژن PC و تصاویر پایین مربوط به ورژن PS4 است.

di-FVIF.jpg

di-CAYY.jpg

همانطور که مشاده میکنید ورژن PC دارای افکت ذرات بیشتری نسبت به PS4 است البته عده ای ممکن است بگویند که همین مقدار افکت نیز برای PS4 کفایت میکند اگر چه یکی از مواردی که واقعا ما را تحت تاثیر قرار داد به تک دموی the Elemental در سال 2012 و مقدار افکت ذرات آن باز میگردد و حقیقت اینست که PC به آسانی از عهده ی آن بر آمده بود.
نیز بنظر میرسد نور پردازی در ورژن PC بهتر است . فقط این نیست. به چشمان شوالیه توجه کنید .
شما بطور کاملا واضح میتوانید ببینید که چشمان او در حال سوختن است اما یک چنین چیزی در ورژن PS4 هیچ کجا دیده نمیشود.
و به دلیل فقدان همین ویژگی است که چشمان شوالیه در ورژن PS4 به وحشتناکی چشمان شوالیه در ورژن PC نیست.
یکی از کاربران وبسایت Reddit نیز گفته است : که در گوشه دیوار جایی که در قرار دارد سایه ای وجود ندارد و بنظر میرسد در واقع هیچ انعکاس نوری نیز وجود ندارد و سایه در آن نواجی گم شده است.
اضاقه بر اینکه نقاط نورانی یا درخشندگی کرکتر در ورژن PC بهتر به نظر میرسد. در ورژن PS4 بازتاب های نور بسیاز مصنوعی و کم شدت هستند علاو ه بر آن به نظر میرسد که در ورژن PS4 شوالیه نور غیز مستقیم کمتری را میگیرد در حالی که ما به راحتی میتوانیم نور ابی که بطور غیر مستقیم به زره شوالیه تابید هاست را مشاهده کنیم. چیزی که در ورژن ps4 دیده نمیشود.
تکستچر ها نیز از کیفیت کمتری در ورژن PS4 بر خوردار هستند این مورد به وضوح بر روی زره شوالیه، تکه های یخ و در قابل مشاهده است. و بله در ها واقعا در تک دمو روی PS4 افتضاح بنظر میرسند.
همچنین فقدان DOF Effect یا افکت های عمق میدان نیز یکی از کاستی ها ویزگی های این تک دمو بر روی PS4 است در حالی که در ورژن PC این ویژگی موجود است. هر چند کمبود این ویژگیها که Epic در ورژن PS4 استفاده نکرده است از برخی از جهات ممکن است خوشحال کنند نیز باشد . افکت های دود نیز به حداقل خود رسیده اند چیزی که به خوبی در تصویر دوم قابل تامل است.
شما به راحتی میتوانید بگویید تک دموی Elementa که ورژن PS4 نسبت به ورژن PC تنزل پیدا کرده است برای اثبات این ادعا شما میتوانید دو ویدئو هر دو ورژن را ببینید ولی باید این نکته از هم مد نظر داشته باشید که تک دموی Elemental توسط GTX680 بر روی PC اجرا شده است ما همچنین میدانیم که این تک دمو بر روی 1080P و با 60 فرم در ثانیه اجرا شده است.
Epic هنوز چیزی را در مورد فرم ریت PS4 فاش نکرده است اما انتظار میرود که بر روی 1080P و 30 فرم در ثانیه باشد.

Unreal Engine 4 Elemental Demo

Unreal Engine 4 "Elemental" demo for PlayStation 4

آخرین ویرایش:

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,643
نام
سهيل
چه خوبه كه وقتي يك خبر يا ترجمه اي گذاشته ميشه سعي كنيم كه از همون اول عكس ها را روي يك سرور خوب آپلود كنيم كه شيلتر هم نباشه تا بقيه هم بتونن استفاده كنن.مرسي

qx_roham_xp

کاربر سایت
Sep 26, 2005
1,872
نام
رهام
این عکس هم خودم گرفتم از دموی Unreal 4 در PC VS PS4, همونطور که می بینین در سمت راست PC خیلی چزییات بیشتری داره!!! از برف گرفته تا کنده کاری های روی چارچوب و کوه های پشت و ...
عکس ها هر دو در 1080p هستن

دمو Elemental برای PS4

دمو Elemental اوریجینال (PC)

hmd2009

کاربر سایت
Oct 3, 2008
4,585
نام
حمید
چه خوبه كه وقتي يك خبر يا ترجمه اي گذاشته ميشه سعي كنيم كه از همون اول عكس ها را روي يك سرور خوب آپلود كنيم كه شيلتر هم نباشه تا بقيه هم بتونن استفاده كنن.مرسي

من عذر میخوام! فکر نمیکردم هیلتر باشه! بازم شرمنده :"> ویرایش کردم!

آخرین ویرایش:

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,286
نام
Afshin
معلومه که روی PC بهتره ، ولی به چه قیمتی ؟ سیستمی که باهاش این دمو رو اجرا کردن از نظر هزینه 2-3 برابر یه PS4 خواهد بود.

DeanAmbrose

کاربر سایت
Nov 9, 2010
2,939
نام
Scott
الان Pc بازا دلشون خوشه هیچ کنسولی رو دست PC نمیاد؟ :))
این همه قدرت وقتی هیچ بازی خاصی نباشه به چه دردی میخوره ؟ اونم با خرج 3 برابر!
هنوز 2 روز نمیشه Ps4 معرفی شده ها

asi_1447

کاربر سایت
Oct 27, 2010
1,395
نام
احسان
عکس دومی چرا اینجوریه! تفاوت تا این حد؟؟؟!!! از همین ابتدای نسل اینهمه تفاوت، وای به حال انتهای نسل!!!

dante47

کاربر سایت
Oct 6, 2010
586
نام
R ][ |/|/ |-/
البته من خودم pc رو ترجیح میدم و تو اینکه گرافیکش بالاتره شکی نیسته فقط بقول اون دوستمون که گفت وقتی بازی خوب رو pc نمیاد یا وقتیم بیاد گرافیکشو جوری نمیزنن که از کنسولا بالاتر باشه فایده ای نداره بری یه pc با هزینه بالا ببندی.همون کاری که من تو این نسل کردم.

Mr. Dante

کاربر سایت
Jan 25, 2013
76
نام
کیوان
من مطمئنم با گذر زمان ورژن PS4 میتونه با اصلاحلت سالهای آتی به حد بسیار بلاتری برسه. مثل تفاوت گرافیکی بین gEARS 1 و3 این هم به شدت بهبود پیدا میکنه.

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,940
نام
حسین
تصاویر دیده نمیشه

+ از یه کنسول 400-500 دلاری انتظار PC high End دارید که فقط گرافیکش هم قیمت PS ـه ؟:|
وحید این ها را ول کن
این دیدی ! با موتو ر جدید capcomساخته بودن :-oاین که خفن ترین چیزی بود که تا الان دیده بودم

u6751_11111111111111111111.jpg

اولین نمایش از بازی Deep Down
HD H.264 MP4 65.3MB Download
Hi-Res H.264 MP4 38.6MB Download
Lo-Res IPOD / PSP 9.6MB Download

dante47

کاربر سایت
Oct 6, 2010
586
نام
R ][ |/|/ |-/
من مطمئنم با گذر زمان ورژن PS4 میتونه با اصلاحلت سالهای آتی به حد بسیار بلاتری برسه. مثل تفاوت گرافیکی بین gEARS 1 و3 این هم به شدت بهبود پیدا میکنه.

هر چقدرم بگذره نمیتونه رو دست pc بلند بشه گرافیکش.این دیگه یه چیز واضح هسته دیگه فرض کن اگه ps4 سال دیگه بیاد سخت افزارش باید تا 6 سال دیگه بره ولی روز به روز داره برا pc یه قطعه جدید میاد.

hmd2009

کاربر سایت
Oct 3, 2008
4,585
نام
حمید
الان Pc بازا دلشون خوشه هیچ کنسولی رو دست PC نمیاد؟ :))
این همه قدرت وقتی هیچ بازی خاصی نباشه به چه دردی میخوره ؟ اونم با خرج 3 برابر!

اوجوریم نیست که هیچ بازی نباشه تنوعش خیلی کمتره! Watch Dogs هست BF4 هم تو راهه :d

به نظر من همین گرافیک با همین سطح جزئیات هم واسه PS4 کفابت میکنه! تاره اینم بگم که Watch Dogs که دیروز نمایش داده شد روی PS4 اجرا نشده و روی یک PC که مشخصاتش نزدیک به PS4 بوده اجرا شده! واسه بازی کردن Watch Dogs باید یک PC 600$ بخرید!

!mohsen

کاربر سایت
Oct 20, 2011
559
این تایپیک فقط برای هیتری هست !
آقا جان هنوز که نیومده!دوما مگه همه چیز گرافیک هست!
روی خیلی از بازی های مولتی پلتفورم که PC گرافیک بهتری داشت قیمت قطعات به آسمون میرسید!
گرافیک GTX 680 فکر نکنم گرافیک عادی باشه و دست همه باشه که هی شما گرافیک بالاتر PC رو میگین!قیمت 460 دلار!
من تازگی سیستم خریدم!گرافیک 6670 و پردازنده core i5 (اسمش رو حال گشتن ندارم وگر نه برات میگفتم!)رم هم 4 گیگ DDR3 بعد بازی ماست وانتد جدید رو بیشترین گرافیک 20 و کمترین گرافیک 30 فریم میگرفتم این یعنی فاجعه یعنی بازی هیچ بهینه سازی نشده!کلا بازی کردن با PC برای از ما بهترونه!
یعنی یه سیستم خیلی قوی برای بازی باید ببندی!
خوب وقتی قراره سیستم قوی ببندی خوب میری کنسول میخری که ارزون تره نگرانی آپدیت قطعات هم نداری!
برای مقایسه یه PC هم قیمت کنسول برام بیارین مطمئنا ناجور کم میاره!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر