معرفی روش های cooling و تعمیر سه چراغ قرمز

*CATALAN*

کاربر سایت
Jan 4, 2009
1,427
بله روش های SDM میتونه برای شما مفید باشه، و با پوشاندن کامل سطح سینک ها با کمک الومینیوم میتونید مکمل خوبی برای 12 ولت درست کنید.

در مورد نصب فن هم معمولاً انتخابی که میکنند نصب فن به این شکل هستش ( تصویر زیر قسمت CPU رو نگاه کنید )

xbox360.jpg

شما حتی میتونید یک فن نسبتاً بزرگ مثلاً 120 میلی متری نصب کنید روی خود کیس
و نیازی نباشه که بخواید SDM کنید و یا فن جلوی سینک ها نصب کنید

ممنون میشم یک تصویر دیگه از زاویه ی دیگری قرار بدید تا تمام جزئیات رو ببینم

اقا خلیل اون دوتا فن گذاشتن رو سینک اشتباه نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:confused:

oxford

کاربر سایت
May 11, 2009
246
نام
حمید
بچه ها امکانش هست که یدونه از این خنک کننده هایی که برای cpu کامپیوتر هست(ازاین ابی ها)
روی برد xbox نصب بشه
و اگه نصب بشه امکان سوختنش به 0 میرسه یا نه

FC Barcelona

کاربر سایت
Nov 3, 2008
929
نام
مصطفی
شما یه جاسپر بخر. کارهای کولینگ را هم که اموزشش توی سایت هست را انجام بده ( البته قبلش باید جز کاربران پریمیوم بشی تا بتونی اونا را دانلود کنی که خرج کارهاش 3 تومن هم نمیشه ) ( یا اینکه بدی کسی بران انجام بده که یه 40 تومنی میفتی )

مطمئن باش کنسولت میمونه واست با انجام کارهایی که توی سایت اموزشش هست

genaveh

کاربر سایت
Mar 6, 2006
1,435
نام
علی
سلام
من تقریبا تمامی منافذهای کانال هوای کنسول(عکس صفحه قبل ) رو با فویل گرفتم ولی روی سینکها رو نپوشوندم میخواستم بدونم این کار ضرری نداره؟
در ضمن کانال هوا رو هم با یک تکه مقوا به 2 قسمت تقسیم کردم.
عکس:

اینم 2 تا عکس از زاویه دیگه:

همچنین میخوام 2 تا فن روی سینکهای gpu و cpu بزارم طبق عکسی که خلیل جان گذاشتن حالا میخواستمم بدونم چه فنی بزارم بهتره؟ چون من در مورد فنها اطلاعات زیادی ندارم.
و اینکه جهت فن به کدوم سمت باشه؟
منبع تغذیه فنها رو از کجا بگیرم راحتر هستش؟
مرسی:smile:

ariajoker

کاربر سایت
May 19, 2009
293
درباره ی فن mm 60 که گفته بودین روی سینک دوم GPU بذارم برای سینک اول مشکلی پیش نمیاره؟ مثلا تکون دادنش یا اینکه ترازشو به هم بزنه؟ یادم میاد اقا مهدی تو صفه های اول تاپیک روی سینک اول اینکارو کرده بودو کنسول سه چراغ داده بود .
حالا میخواستم ببینم روی این سینک هم احتمال اون اتفاق هست؟

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
درباره ی فن mm 60 که گفته بودین روی سینک دوم GPU بذارم برای سینک اول مشکلی پیش نمیاره؟ مثلا تکون دادنش یا اینکه ترازشو به هم بزنه؟ یادم میاد اقا مهدی تو صفه های اول تاپیک روی سینک اول اینکارو کرده بودو کنسول سه چراغ داده بود .
حالا میخواستم ببینم روی این سینک هم احتمال اون اتفاق هست؟

من شخصا تجربه خوبی از گذاشتن فن روی هتسینکها ندارم مخصوصا gpu که بنظر من در حرکت هوا از روی سینک اختلال بوجود میاره . بنظر من که این کار لازم نیست و بهتره که این کار رو انجام ندید .

ariajoker

کاربر سایت
May 19, 2009
293
من شخصا تجربه خوبی از گذاشتن فن روی هتسینکها ندارم مخصوصا gpu که بنظر من در حرکت هوا از روی سینک اختلال بوجود میاره . بنظر من که این کار لازم نیست و بهتره که این کار رو انجام ندید .
درسته . ولی اگر اشتباه نکنم کنسول شما لانچ هست و سینک دوم GPU رو نداره .
حالا سوال من اینه که کسی تجربه ی گذاشتن فن روی سینک دوم رو داره؟ ایا نتیجه بخش بوده ؟
یا اینکه کار سینک اول رو مختل کرده؟
در ضمن اقا مهدی ازتون خواهش میکنم اگر براتون مقدور هست چند تا عکس جدید از مین برد کنسول تون و کلا فن هایی که برای کولینگ کنسول دارین بذارین چون بعضی از عکس هایی که توی صفحه های قبلی گذاشته بودین نشون داده نمیشن ممنون میشم اگر چند تا عکس جدید بذارین.

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
درسته . ولی اگر اشتباه نکنم کنسول شما لانچ هست و سینک دوم GPU رو نداره .
حالا سوال من اینه که کسی تجربه ی گذاشتن فن روی سینک دوم رو داره؟ ایا نتیجه بخش بوده ؟
یا اینکه کار سینک اول رو مختل کرده؟
در ضمن اقا مهدی ازتون خواهش میکنم اگر براتون مقدور هست چند تا عکس جدید از مین برد کنسول تون و کلا فن هایی که برای کولینگ کنسول دارین بذارین چون بعضی از عکس هایی که توی صفحه های قبلی گذاشته بودین نشون داده نمیشن ممنون میشم اگر چند تا عکس جدید بذارین.

بنظر نمیاد گذاشتن فن روی سینک دوم تاثیر خاصی داشته باشه چون بطور مستقیم با چیپ در ارتباط نیست .
بفرمایید اینم چند تا عکس :

ariajoker

کاربر سایت
May 19, 2009
293
بنظر نمیاد گذاشتن فن روی سینک دوم تاثیر خاصی داشته باشه چون بطور مستقیم با چیپ در ارتباط نیست .
بفرمایید اینم چند تا عکس :
مرسی از عکسهایی که زحمت کشیدی گذاشتی . ولی قبلا من این عکسارو دیده بودم .
شما توی چند تا از صفحه ها یه سری عکس گذاشته بودی که باز نمیشدن.
این عکسایی که الان گذاشتی قبلا باز میشدن.
ولی باز هم از زحمتی که کشیدی ممنون.
ولی شما بعد از این همه مدت این کنسولو داری؟ واقعا تبریک میگم بهت.
میشه بپرسم بطور معمول چند ساعت بازی میکنی؟ یا کلا بیشترین ساعتی که باهاش بطور ممتد بازی کردی چقدر بوده؟
و به جز کولینگ چه کارهای دیگه یی کردی که تا الان زنده نگهش داشتی؟

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
مرسی از عکسهایی که زحمت کشیدی گذاشتی . ولی قبلا من این عکسارو دیده بودم .
شما توی چند تا از صفحه ها یه سری عکس گذاشته بودی که باز نمیشدن.
این عکسایی که الان گذاشتی قبلا باز میشدن.
ولی باز هم از زحمتی که کشیدی ممنون.
ولی شما بعد از این همه مدت این کنسولو داری؟ واقعا تبریک میگم بهت.
میشه بپرسم بطور معمول چند ساعت بازی میکنی؟ یا کلا بیشترین ساعتی که باهاش بطور ممتد بازی کردی چقدر بوده؟
و به جز کولینگ چه کارهای دیگه یی کردی که تا الان زنده نگهش داشتی؟
خواهش میکنم .
راستش من بیشترین زمان بازیم تا بحال 3 ساعت بوده و معمولا 2 ساعت بیشتر باهاش بازی نمیکردم (وقتش رو هم بیشتر نداشتم) .
بنظر من دو دلیل تونسته کنسولمو نگه داره و اونم 1- کولینگ 2-استفاده در محیط خنک که باعث میشه تاثیر کولینگ چند برابر بشه .3-استفاده درست و به اندازه .

GodFather

کاربر سایت
Jun 29, 2006
2,052
نام
امیرحسین
آقا کسی که جواب ما رو نداد خودم x clamp کردم و کنسول 3 چراغش را بر طرف کردم ولی الان تصویر نمیاد صدا همه چیزی میاد حتی با دسته کار که میکنم صدای منو میاد ولی تصویر نمیاد همه کابل ها را هم چک کردم آیا این به خاطر x clamp هست

Pythonistas

کاربر سایت
Aug 2, 2007
3,831
نام
رضا
آقا کسی که جواب ما رو نداد خودم x clamp کردم و کنسول 3 چراغش را بر طرف کردم ولی الان تصویر نمیاد صدا همه چیزی میاد حتی با دسته کار که میکنم صدای منو میاد ولی تصویر نمیاد همه کابل ها را هم چک کردم آیا این به خاطر x clamp هست
بله 100% مشکل از x-clmap و GPU کنسول شماست.
میثم چند بار گفت که انجام X-clamp نیاز به تجربه داره که چقدر بتونه X-clamp رو سفت و شل کنه که این از دست کاربران معمولی بر نمی یاد ...

GodFather

کاربر سایت
Jun 29, 2006
2,052
نام
امیرحسین
اقا خدا رو شکر تصویر اومد یکم شل و سفت کردم درست شد میگم حالا این به نظرم خیلی شل شد مهم نیست که چون نیم ساعت هم تست زدم ارور گرمایی نداد

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر