معرفی روش های cooling و تعمیر سه چراغ قرمز

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
فکر نکنم دمای داخل خونه اینقدر پایین بیاد که بتونه دمای کنسول رو تغییر زیادی بده همه تو خونشون بخاری دارن درسته؟.به این کار نیازی نیست

*Mohammad*

کاربر سایت
Mar 6, 2007
674
نام
محمد
تو خونه اینقدر سرد نمیشه که بتونه دمای کنسول رو در حد قابل توجهی کم کنه.

میدونم همه بخاری دارن !
منظورم تنظیم کردن ولتاژ فن ها با دمای داخل اتاق هستش !
که این امر چه تابستون و چه زمستون باید انجام بشه .

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,010
نام
خلیل
سلام !
یه نکته واسه کسانی که 12 ولت کردن و سایر روشهای کولینگ رو ، روی کنسولشون انجام دادن :
با توجه به فصل سرما به نظر من بهتره الان ولتاژ فن ها رو بزارید رو همون 6 ولت . یه چیزی هم هست این تغیر ولتاژ بستگی داره به دمای داخل اتاق شما ! یعنی چی : اگه دمای اتاقتون پایین تشریف داره شما باید ولتاژ فن ها رو کم کنید ! و بعکس ! ( یعنی جوری ولتاژ رو تنظیم کنید که وقتا دست رو میزارید جلوی باد خروجی کنسول ، شما حرارت باد خروجی رو حس کنید ! ( دمای بدن یه فرد سالم 37 درجه هستش ، پس باید دمای باد خروجی بالاتر از این دما باشه ، تا شما اون حرارت رو احساس کنید !) فک کنم دمای 40 درجه واسه باد خروجی خوب باشه ! اگه این کار رو انجام ندین و دمای داخل اتاقتون پایینه 20 درجه باشه ، کنسولتون در اینده دچار مشکل میشه !
اقا خلیل و اقا مهدی ، نظر شما در این مورد چیه ؟

محمد جان ( نظرم )

اول فرض بگریم که کسی توی اتاقش یا محل زندگی ایش و یا محلی که کنسولش رو نگه داری میکنه
هیچ سعی و تلاشی برای گرم کردن و ثابت نگهداشتن دمای محیط در وضعیت مطلوب نمیکنه.

خوب این موضوع ربطی نداره به فن های کنسول، فن کنسول فقط هوا رو جا به جا میکنه
و سرعت بیشتر فن ها به معنی جا به جایی بیشتر هستش نه تولید سرما.

اگر قرار باشه که سرمای زیر 20 درجه باشه و برای کنسول تولید مشکل کنه ( که نمی کنه ) براش
فرقی نداره که فن ها 12 ولت هستند یا 6 ولت. میعان میتونه روی هر بخشی از برد تشکیل بشه.

البته اختلاف دما به صورت ناگهایی هم میتونه در این امر سرعت ببخشه.
من منظور شما رو از پایین اوردن ولتاژ فن کنسول دقیقاً متوجه شدم ولی اون نتیجه ای
نیست که بتونه در صورت عدم انجام کار اون صدمه ای که شما فکرش رو میکنید به کنسول وارد کنه.

حالت دوم که همان متعادل نگهداشتن دمای محیط هستش که بازم هم مثل قبل کنسول
به کارش خودش در اون درجه حرارت ادامه میده. که همه ما در فصل زمستان همین کار رو میکنم.

و باید بگم که با انجام روش های Cooling دستی شما میتونید دمای کنسول را زیر دمای بدن انسان هم نگه دارید ( 27 درجه ) در ضمن 40 درجه برای باد خروجی هم زیاد هستش.

نکته اخر. یک روز ممکنه سرد باشه روز بعدش افتاب بزنه روز بعدش گرم تر بشه یک هو برف بیاد
نمیشه که برای هر روز یک ولتاژ رو گذاشت. بخصوص که ایران هر منظقه ی اون یک نوع فصل
زمستان داره.

برای تابستان و یا زمستان هم همه سعی میکنند که با کولر یا بخاری دمای محیط رو ثابت نگه دارند
پس بازم شد حالت دوم

حق نگهدار

*Mohammad*

کاربر سایت
Mar 6, 2007
674
نام
محمد
محمد جان ( نظرم )

اول فرض بگریم که کسی توی اتاقش یا محل زندگی ایش و یا محلی که کنسولش رو نگه داری میکنه
هیچ سعی و تلاشی برای گرم کردن و ثابت نگهداشتن دمای محیط در وضعیت مطلوب نمیکنه.

خوب این موضوع ربطی نداره به فن های کنسول، فن کنسول فقط هوا رو جا به جا میکنه
و سرعت بیشتر فن ها به معنی جا به جایی بیشتر هستش نه تولید سرما.

اگر قرار باشه که سرمای زیر 20 درجه باشه و برای کنسول تولید مشکل کنه ( که نمی کنه ) براش
فرقی نداره که فن ها 12 ولت هستند یا 6 ولت. میعان میتونه روی هر بخشی از برد تشکیل بشه.

البته اختلاف دما به صورت ناگهایی هم میتونه در این امر سرعت ببخشه.
من منظور شما رو از پایین اوردن ولتاژ فن کنسول دقیقاً متوجه شدم ولی اون نتیجه ای
نیست که بتونه در صورت عدم انجام کار اون صدمه ای که شما فکرش رو میکنید به کنسول وارد کنه.

حالت دوم که همان متعادل نگهداشتن دمای محیط هستش که بازم هم مثل قبل کنسول
به کارش خودش در اون درجه حرارت ادامه میده. که همه ما در فصل زمستان همین کار رو میکنم.

و باید بگم که با انجام روش های Cooling دستی شما میتونید دمای کنسول را زیر دمای بدن انسان هم نگه دارید ( 27 درجه ) در ضمن 40 درجه برای باد خروجی هم زیاد هستش.

نکته اخر. یک روز ممکنه سرد باشه روز بعدش افتاب بزنه روز بعدش گرم تر بشه یک هو برف بیاد
نمیشه که برای هر روز یک ولتاژ رو گذاشت. بخصوص که ایران هر منظقه ی اون یک نوع فصل
زمستان داره.

برای تابستان و یا زمستان هم همه سعی میکنند که با کولر یا بخاری دمای محیط رو ثابت نگه دارند
پس بازم شد حالت دوم

حق نگهدار

ممنون خلیل جان .
همینطور که تو پست 1548 گفتم ، منظور من هم تنظیم کردن ولتاژ فن ها با دمای داخل اتاق هستش ( حالا اگه ما چه تابستون و چه زمستون دمای اتاقمون رو در یه حد ثابتی نگه داریم ، میتونیم ولتاژ رو هم روی یه رنج ثابت نگه داریم .)
که همون چیزی میشه که شما فرمودید. ( حالت دوم )

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
یعنی بیایم یه دما سنج بذاریم تو اتاق،دمای اتاق رو رو یه عدد ثابت نگه داریم،بعد بیایم حساب کنیم برای اون دما نیازی به چند ولت هست؟؟!!شما خودت میتونی حساب کنی برای دمای اتاق مثلا 20 درجه چند ولت نیازه؟؟؟:confused::confused::confused:

goldenuser

کاربر سایت
Feb 11, 2007
102
درود
من دقیقا کجا و تو کدوم صفحه می تونم آموزش قدم به قدم 12 ولت کردن را ببینم؟
راستی برای جلوگیری از 3 چراغ همین 12 ولت کافیه یا کار های دیگه هم لازمه؟
با تشکر

goldenuser

کاربر سایت
Feb 11, 2007
102
درسته دوست عزیز.این قدر هم بی شعور و تن پرور نیستم.من صفحه ی اول را دیدم ولی لینک ها یا خراب بود و یا باز نمی شد.برای همین دوباره پرسیدم که امیدوار بودم یکی جواب بده!

*Mohammad*

کاربر سایت
Mar 6, 2007
674
نام
محمد
درود
من دقیقا کجا و تو کدوم صفحه می تونم آموزش قدم به قدم 12 ولت کردن را ببینم؟
راستی برای جلوگیری از 3 چراغ همین 12 ولت کافیه یا کار های دیگه هم لازمه؟
با تشکر

دوست عزیز این مطالبی که شما میخوای تو همین بخش تو قسمت مهم قرار داره ! با این حالا من لینکش رو میدم :

آموزش 12 ولت کردن فن های کنسول Xbox 360 (به سه روش)

وایسه جلوگیری ( کم کردن احتمال 3 چراغ ) یکی 12 ولت کردن فن ها و دیگری نصب سینک (Heatsinks)برروی چیپ های RAM و چیپ Southbridge پیشنهاد میشه .

آموزش نصب سینک (Heatsinks)برروی چیپ های RAM و چیپ Southbridge کنسول

fox2007

کاربر سایت
Dec 20, 2007
8
با سلام و خسته نباشید
سوال راجبع 3 چراغ شودن داشتم
منم تا حال 3 باربرم مشکل 3 چراغ پیش امده . 3با به تعمییر بردم.(توپخانه). فاصله ببین هر تعمیر تا تعمیر بعدی کمتر از 10 روز بود .دیگر پیش تعمیر کار میبرم میگه این دستگاه دیگه نمیشه این کاری کرد اگر بخواهی دوباره درست میکنم ولی دوباره خراب میشه ؟؟
به نظر شما چکار کنم ایا شما جایی را برای تعمیر را میشناسد تخصیی باشد
با تشکر

Fu11 GAME

کاربر سایت
Nov 13, 2007
2,195
نام
مهدی
با سلام و خسته نباشید
منم تا حال 3 باربرم مشکل 3 چراغ پیش امده . 3با به تعمییر بردم.(توپخانه). فاصله ببین هر تعمیر تا تعمیر بعدی کمتر از 10 روز بود .دیگر پیش تعمیر کار میبرم میگه این دستگاه دیگه نمیشه این کاری کرد اگر بخواهی دوباره درست میکنم ولی دوباره خراب میشه ؟؟
با تشکر

خوب مگه شما پیش تعمیر کارای حرفه ای نبردید؟؟؟
تا حالا پیش نکس جن بردید؟؟
با خودته اگه میدونی که بعد تعمیر بازم به مشکل برمیخوره خوب دستگاتو بفروش

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,010
نام
خلیل
با سلام و خسته نباشید
با تشکر

توی دو تا مطلب کاملاً به این موضوع خراب شدن کنسول و دلیل اون اشاره کردم.
http://www.bazicenter.com/forums/showthread.php?t=19264
http://www.bazicenter.com/forums/showthread.php?t=13871

ولی اگر بخوام به صورت جمع بندی بگم، سطح پردازنده شما در طی این مدت اسیبی
دیده که به این روش های ساده تعمیر کنسول دردی از آن دوا نمیکنه و حکایت استخوان
توی چشم هستش.

باید به فکر یک شیوه تعمیر اساسی باشید که در لینک بالا بهش اشاره کردم.

از شما ممنونم.
ولی من پریمیوم نیستم و اجازه دانلود ندارم.

آموزش فارسی دیگه ای وجود نداره تا اونجا که میدونم.
و این مطلب اختصاصی نوشته شده برای این سایت.

omid8994

کاربر سایت
Nov 29, 2008
6
روش های تعمیرات و پیشگیری از خرابی کنسول X360

1509980-b.jpg

1509978-b.jpg

1509976-b.jpg

1509975-b.jpg

1509972-b.jpg

1509970-b.jpg

1509967-b.jpg