معرفی روش های cooling و تعمیر سه چراغ قرمز

LEERY

کاربر سایت
Jan 16, 2008
2,833
نام
رامين
عزیز دقیقاً مشکل شما چی هستش
قبلش مشکلی پیش امده بود که مجبور شدید خمیر رو عوض کنید.
بله اقا خليل كنسول من 3 چراغ داده بود.ايكس كلمپ كردم درست شد وتا مدتي هم كار كرد.اما از روي كنجكاوي رفتم يه بار ديگه سينكو باز كردم كه ببينم خمير داره يا نه.وقتي ديدم داره سينكو جاي خودش گذاشتم.اما از اون به بعد تا دستگاهو روشن ميكردم 2 چراغ ميداد.فهميدم كه مشكلم يا از خمير سيليكونه كه نميتونه حرارتو منتقل كنه يا از سينكه كه خراب شده.براي همين رفتم خمير سيليكون خريدم وخميرشو عوض كردم اما هيچ تغييري ايجاد نشد.حالا من ميگم ممكنه ايراد از سينكم باشه؟ديروز رفتم كلي توي اين پاساژ هاي كامپيوتري گشتم اما هيچ كدوم سينك اين جوري نداشتن.حال يكي به من كمك كنه؟!:biggrin1:

ali954

کاربر سایت
Nov 18, 2007
1,080
نام
علی
بله اقا خليل كنسول من 3 چراغ داده بود.ايكس كلمپ كردم درست شد وتا مدتي هم كار كرد.اما از روي كنجكاوي رفتم يه بار ديگه سينكو باز كردم كه ببينم خمير داره يا نه.وقتي ديدم داره سينكو جاي خودش گذاشتم.اما از اون به بعد تا دستگاهو روشن ميكردم 2 چراغ ميداد.فهميدم كه مشكلم يا از خمير سيليكونه كه نميتونه حرارتو منتقل كنه يا از سينكه كه خراب شده.براي همين رفتم خمير سيليكون خريدم وخميرشو عوض كردم اما هيچ تغييري ايجاد نشد.حالا من ميگم ممكنه ايراد از سينكم باشه؟ديروز رفتم كلي توي اين پاساژ هاي كامپيوتري گشتم اما هيچ كدوم سينك اين جوري نداشتن.حال يكي به من كمك كنه؟!:biggrin1:

به به ! به این کنجکاوی
من دیگه کلا از فکر تعویض خمیر درومدم بیرون:biggrin1:
سینک که فکر نکنم خراب شه
خمیر سیلیکون از کدوم ها خریدی؟
سینک مثل ماله 360 که محاله پیدا کنی
مگر برد دست دوم بخری از بازارچه ( ولی از سینک نیست )
اخه چرا دستگاهی که کار میکنه انگولک میکنی:biggrin1:

LEERY

کاربر سایت
Jan 16, 2008
2,833
نام
رامين
به به ! به این کنجکاوی
من دیگه کلا از فکر تعویض خمیر درومدم بیرون:biggrin1:
سینک که فکر نکنم خراب شه
خمیر سیلیکون از کدوم ها خریدی؟
سینک مثل ماله 360 که محاله پیدا کنی
مگر برد دست دوم بخری از بازارچه ( ولی از سینک نیست )
اخه چرا دستگاهی که کار میکنه انگولک میکنی:biggrin1:
:biggrin1::biggrin1::biggrin1:
اخه ببين2 چراغ ميده يعني حرارت ريز پردازنده نميتونه به سينك منتقل بشه.پس يعني يا از خميره يا سينك(اخه 2 چراغ فقط دليل داغ شدن ريز پردازنده است و علامت خرابي قطعه اي نيست).
خمير هم از مدل اوني كه شما خريده بودي خريدم وهم از سيلورش كه توي اموزش ايكس كلمپ داده شده بود.هر دوتاشم امتحان كردم ولي انگار نه انگار هيچ تغييري ايجاد نشد!!!:biggrin1:
حالا يكي از دوستان لطف كرده قراره سينكهاشو بهمون بفروشه.بعدش ببينيم چي ميشه!:biggrin1:

sinasafari

کاربر سایت
Jan 30, 2008
763
نام
سینا صفري
سلام
بابا شما هنوز مارو نبخشیدی؟
قرض از مزاحمت
من کنسولو باز کردم
و میخواستم روی رم ها هیتسینک بزارم رویه یه رم گذاشتم ولی دیدم روی یه رمه دیگه یه لوله هست که به یه هیتسینک دیگه وصله gpuرو به یه هیتسینک دیگه وصل میکنه
کسی میدونه باید چیکار کنم؟؟

otacon

کاربر سایت
Jan 8, 2007
84
تغییر رجیون سخته + نمیتونی به live وصل شی
اره ولی اکثربازی ها الان فری هست و هم چنین تغییر region گیم زیاد به روز نیست مثلا بازی های روز رو نمیشه بگیری region عوض کنی ( البته اکثرا فری هست !)

میشه لطفا یه لینک معرفی کنید که تغییر ریجن یه بازی رو آموزش بده؟ آخه یکی دوتا بازی قدیمی تر هست که فقط J اینجا پیدا میشه، میخوام یجوری به UC تبدیلشون کنم. ممنون.

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,793
بله اقا خليل كنسول من 3 چراغ داده بود.ايكس كلمپ كردم درست شد وتا مدتي هم كار كرد.اما از روي كنجكاوي رفتم يه بار ديگه سينكو باز كردم كه ببينم خمير داره يا نه.وقتي ديدم داره سينكو جاي خودش گذاشتم.اما از اون به بعد تا دستگاهو روشن ميكردم 2 چراغ ميداد.فهميدم كه مشكلم يا از خمير سيليكونه كه نميتونه حرارتو منتقل كنه يا از سينكه كه خراب شده.براي همين رفتم خمير سيليكون خريدم وخميرشو عوض كردم اما هيچ تغييري ايجاد نشد.حالا من ميگم ممكنه ايراد از سينكم باشه؟ديروز رفتم كلي توي اين پاساژ هاي كامپيوتري گشتم اما هيچ كدوم سينك اين جوري نداشتن.حال يكي به من كمك كنه؟!

شما به احتمال بسيار فراوان خوب heatsink رو رو پردازنده چفت نکرديد...

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
:biggrin1::biggrin1::biggrin1:
اخه ببين2 چراغ ميده يعني حرارت ريز پردازنده نميتونه به سينك منتقل بشه.پس يعني يا از خميره يا سينك(اخه 2 چراغ فقط دليل داغ شدن ريز پردازنده است و علامت خرابي قطعه اي نيست).
خمير هم از مدل اوني كه شما خريده بودي خريدم وهم از سيلورش كه توي اموزش ايكس كلمپ داده شده بود.هر دوتاشم امتحان كردم ولي انگار نه انگار هيچ تغييري ايجاد نشد!!!:biggrin1:
حالا يكي از دوستان لطف كرده قراره سينكهاشو بهمون بفروشه.بعدش ببينيم چي ميشه!:biggrin1:

رامین جون خیلی نمیشه روی نوع ارورهای 360 حساب کرد بعضی اوقات واسه خودش هر اروری دوس داره میده و حساب کتاب نداره . در مورد خمیر هم بهت گفتم که فکر تعویض و یا تجدید اونو از سرتون بیرون کنید ، خمیر خود کنسول نیازی به تعویض نداره . کلا باز کردن سینکها خیلی خطرناکه چون ممکنه بالانسش بهم بخوره و بخوبی روی چیپ تراز نشه و ...

LEERY

کاربر سایت
Jan 16, 2008
2,833
نام
رامين
سلام دوستان!
رفتم با هزار بدبختي يه سينك پيدا كردم نصب كردم اما مثل اينكه اوضاش بيريخت تر از اين حرفاست.ارور0030 يا ارور 0012 يا 0011 ميده البته هر وقت كه عشقش خواست رندومي يكيو انتخاب ميكنه تحويلم ميده!از خيرش گذشتم رفتم گذاشتم سر خيابون كه ببرن بازيافت كنن باهاش افتابه بسازن!:biggrin1:

otacon

کاربر سایت
Jan 8, 2007
84
آقا من وقت پیدا کردم یکم اینور اونور بگردم و جواب خودمو پیدا کنم. ببخشید که نگشته پست کردم. آخه علی آقا گفت میشه ریجن یه دیسک رو تغییر داد. ولی با چیزایی که من هم اینجا هم تو فورومهای دیگه پیدا کردم، به دلیل signed بودن فایلهای xex این کار ممکن نیست. یا این که فقط بازیهای خاصی قابل تغییر ریجن هستن، که فکر نکنم تعدادشون زیاد باشه. من دنبال دو تا بازی هستم که uc بشن: Vampire Rain, Rumble Roses XX. دومی که تو لیست next-gen هست. ولی اولی رو هر جا گشتم گیر نیاوردم. همه میگن فقط J هستش. در صورتیکه طبق لیستهای روی اینترنت، این بازی دو تا ورژن داره PALو NTSC. ورژن PAL که فقط PAL هستش، ورژن NTSC هم روی جفت J و UC جواب میده.
ببخشید ببخشید! از تاپیک منحرف شدم. معذرت میخوام! منو بیخیال شین!!

آخرین ویرایش:

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,010
نام
خلیل
رفتم يه بار ديگه سينكو باز كردم كه ببينم خمير داره يا نه.وقتي ديدم داره سينكو جاي خودش گذاشتم

خوب قبلاً هم خمیرش رو عوض کرده بودید یا خمیر فابریک خودش بود که خواستید چکش کنید.؟

اما از اون به بعد تا دستگاهو روشن ميكردم 2 چراغ ميداد.

:-"

فهميدم كه مشكلم يا از خمير سيليكونه كه نميتونه حرارتو منتقل كنه يا از سينكه كه خراب شده.

نه، نباید این طور که فکر می کنید باشه، تا اونجا که من میدونم و با اینطور وسایل و قطعات کار کردم
اینطور نیستش که درجه حرارات به یکباره به نهایت خود برسد. ( الا مشکل جدی برای پردازنده رخ داده باشه )

اگر مشکل از طرف خمیر باشد، اصلا چیز زیاد مهم و تاثیرگذاری تا به آن حد نیست که بخواهد در
زمان اولیه روشن بودن دستگاه ایجاد مشکل کند

اصلا خمیر سلیکون در رفع سه چراغ قرمز تاثیری که فکرش رو میکنید ندارد
خمیر سلیکون کارش فقط بالا بردن سرعت انتقال گرما به سینک است، در حد تک رقمی.
ولی نمیشه وجود و اثر مفید اون رو نادیده گرفت و انکارش کرد.

در مورد سینک هم بگم چیزی نیست که بخواد خراب یا فاسد بشه
خراب شدن سینک به شکل دیگری است که اصلا با این موقیعیت شما هیچ ارتباطی نداره.

یک توصیه میکنم همانطور که در آموزش X-Clamp توضیح دادم سطح سینک رو سمباده بزن
و مجدداً تست کن ببین مشکل برطرف میشه یا نه. ( البته فکر نکنم برطرف بشه با این کار )

در مورد خرید سینک جدید درده سرهای زیادی داره ولی میشه اون رو عوض کرد با سینک های
کارت های گرافیکی و یا سینک های بزرگ که تقریباً هم اندازه جا پیچ های سینک اصلی کنسول باشه. ( ولی پیدا کردنش توی ایران :sick: )
(چند صفحه قفل رو نگاه کنید در مورد Xbox Slim پست زدم بسته ضمیمه پست رو دانلود کنید)

بعد این احتمال رو نمیدید که با باز کرده سینک GPU مشکلی برای CPU رو نداده باشه
اون رو چک کردید.؟

+------------------------------+

خوب با دادن این کد ها چندتا چیز معلوم شد : cheesygri چندتا نمونه مورد شما رو پیده کردم

اگر هنوز از کنسول صرف نظر نکردی و جنب در نذاشتی من توضیحات بیشتری بدم در غیر این صورت :-" ( چون گذاشتن و ترجمه اون وقت گیر هستش )

راستی آدرس خونه شما کجاست من قبل از شهرداری بیام کمین کنم :laughing:

+----------------------------+

sinasafari
سینا جان

همیشه همینطور هستش جواب سوالات تکراری خیلی کم داده میشه
و همیشه گفته میشه که صفحات قبلی تاپیک خوانده شود الا در صورتی که طرف خوانده باشد و سوال جدیدی براش بوجود آمده باشد.

در مورد
یخواستم روی رم ها هیتسینک بزارم رویه یه رم گذاشتم ولی دیدم روی یه رمه دیگه یه لوله هست که به یه هیتسینک دیگه وصله gpuرو به یه هیتسینک دیگه وصل میکنه

باید بگم که دقیقا در همین مورد چند صفحه پیش که فکر نکنم به ده صفحه پیش برسه پستی
زدم به همراه تصویر که میتونه به شما کمک کنه در مورد قرار دادن سینک رو اون ناحیه.

پس بازم باید صفحات قبلی رو بخوانید.

در مورد پست شما در تاپیک راهنمایی خرید کنسول

شما دقیقا چه کاری کردید که فن های کنسول اون اتفاق براشون رخ داده.؟
جزئیات مهمه.؟

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی

اینهمه میگم باز کردن سینکها تا قبل از سه چراغ شدن کنسول کار درستی نیست واسه همینه دیگه ، اگه سینک روی چیپ تراز نشه همین مشکلات هستش . سینک خراب نمیشه بلکه نوع قرار گرفتنش روی چیپ اگه تغییر کنه تاثیر منفی داره .

LEERY

کاربر سایت
Jan 16, 2008
2,833
نام
رامين
نه، نباید این طور که فکر می کنید باشه، تا اونجا که من میدونم و با اینطور وسایل و قطعات کار کردم
اینطور نیستش که درجه حرارات به یکباره به نهایت خود برسد. ( الا مشکل جدی برای پردازنده رخ داده باشه )

اگر مشکل از طرف خمیر باشد، اصلا چیز زیاد مهم و تاثیرگذاری تا به آن حد نیست که بخواهد در
زمان اولیه روشن بودن دستگاه ایجاد مشکل کند

اصلا خمیر سلیکون در رفع سه چراغ قرمز تاثیری که فکرش رو میکنید ندارد
خمیر سلیکون کارش فقط بالا بردن سرعت انتقال گرما به سینک است، در حد تک رقمی.
ولی نمیشه وجود و اثر مفید اون رو نادیده گرفت و انکارش کرد.

در مورد سینک هم بگم چیزی نیست که بخواد خراب یا فاسد بشه
خراب شدن سینک به شکل دیگری است که اصلا با این موقیعیت شما هیچ ارتباطی نداره.

یک توصیه میکنم همانطور که در آموزش X-Clamp توضیح دادم سطح سینک رو سمباده بزن
و مجدداً تست کن ببین مشکل برطرف میشه یا نه. ( البته فکر نکنم برطرف بشه با این کار )

در مورد خرید سینک جدید درده سرهای زیادی داره ولی میشه اون رو عوض کرد با سینک های
کارت های گرافیکی و یا سینک های بزرگ که تقریباً هم اندازه جا پیچ های سینک اصلی کنسول باشه. ( ولی پیدا کردنش توی ایران :sick: )
(چند صفحه قفل رو نگاه کنید در مورد Xbox Slim پست زدم بسته ضمیمه پست رو دانلود کنید)

بعد این احتمال رو نمیدید که با باز کرده سینک GPU مشکلی برای CPU رو نداده باشه
اون رو چک کردید.؟
ممنونم از شما اقا خليل.اگه زحمتي نيست واگه لطف كني ممنون ميشم اين مطالب رو بذاري.چون خيلي به نفعم ميشه.
:biggrin1:شوخي كردم مگه بلانصبت شما ديوانه شدم كه يه مادربورد بذارم سر كوچه!:biggrin1:
در مورد باز كردن سينك اون قدر همه چيو چك كردم ديگه دارم ديوونه ميشم.
اما به هيت سينك هنوز سمباده نزدم اين كارو ميكنم ببينم چي ميشه.
اینهمه میگم باز کردن سینکها تا قبل از سه چراغ شدن کنسول کار درستی نیست واسه همینه دیگه ، اگه سینک روی چیپ تراز نشه همین مشکلات هستش . سینک خراب نمیشه بلکه نوع قرار گرفتنش روی چیپ اگه تغییر کنه تاثیر منفی داره
چي كار كنيم مهدي جون ديگه جوونيه وكلي هوس بازي!!!:biggrin1:

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
م
اما به هيت سينك هنوز سمباده نزدم اين كارو ميكنم ببينم چي ميشه.
:biggrin1:

البته وقتی اینکار درسته که ناهمواری بروی سطح زیرین هتسینک بوجود اومده باشه و سمباده زدن روی هتسینک سالم منطقی نیست و منظور خلیل جان هم اینه که اگه مشکلی واسه هتسینک از نظر هموار بودن سطحش بوجود بیاد اونو سمباده بزنی که این کار هم باید با یه سمباده بسیار ظریف و با دقت خاصی انجام بشه که سطح سمباده شده کاملا یکنواخت و هم تراز باشه .

LEERY

کاربر سایت
Jan 16, 2008
2,833
نام
رامين
البته وقتی اینکار درسته که ناهمواری بروی سطح زیرین هتسینک بوجود اومده باشه و سمباده زدن روی هتسینک سالم منطقی نیست و منظور خلیل جان هم اینه که اگه مشکلی واسه هتسینک از نظر هموار بودن سطحش بوجود بیاد اونو سمباده بزنی که این کار هم باید با یه سمباده بسیار ظریف و با دقت خاصی انجام بشه که سطح سمباده شده کاملا یکنواخت و هم تراز باشه .
اين كه بله روي هيت سينك كلي سطح ناهموار وجود داره.براي همين ميخوام سباده بزنم.
سمباده خاصي بايد باشه يا از اونهايي كه توي نجاريها ريخته؟

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
اين كه بله روي هيت سينك كلي سطح ناهموار وجود داره.براي همين ميخوام سباده بزنم.
سمباده خاصي بايد باشه يا از اونهايي كه توي نجاريها ريخته؟

این سطح ناهموار چطوری ایجاد شده؟!
منظورم این بود که با چکش و یا وسیله تیز روی هتسینک خراش ایجاد شده باشه که در اینصورت سمباده میخواد .علاوه بر سمباده از پولیشهای مخصوص فلز برای صافی سطح باید استفاده شود .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر