معرفی روش های cooling و تعمیر سه چراغ قرمز

sinasafari

کاربر سایت
Jan 30, 2008
763
نام
سینا صفري
سلام
اگر هیتسینک روی GPUرو کاملا ورداریم و یه هیتسیمک دیگه بزاریم مثلا یکی از هیتسینک هایی که شرکتهایی مثه گیگابایت برای سی پی یو درست میکنن مشکلی پیش نمیاد؟اصلا امکان پذیر هست؟
در ضمن اندازه ی GPUچقدره؟ اگر هم عکسی دارین که سرش هیتسینک نباشه که خیلی عالیه
ممنون
خداحافظ

آخرین ویرایش:

ali954

کاربر سایت
Nov 18, 2007
1,080
نام
علی
علی جان من بهت پیشنهاد نمیکنم که بورد رو دربیاری . ممکنه بالانس هتسینک بهم بخوره و کنسولت دچار مشکل بشه . بازم بهت میگم خطرناکه . فهلا قسمت فلزی پشت ایکس ها رو نبر ، فنها رو همینجوری هم بذاری پشتش کافیه .

عجب خوب شد گفتید مهدی جان من فعلا 2تا فن 80 میزارم تا بعد.....
این هم تا به اینجای کار!
2s8ihav.jpg

آخرین ویرایش:

ali954

کاربر سایت
Nov 18, 2007
1,080
نام
علی
مهدی جان من چون افقی میزارم این قسمت میاد زیر و نور اون قسمت هم کمه و اصلا معلوم نیست در هر صورت اگر شرایط پیش اومد واسه عمودی 100% تغیر میدم چون قاب اصلیم نیست :biggrin1:
بعدش هم رنگ رو همینطور پاشیدم و دیگر هیچ :biggrin1:

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
دوباره به دوستان تاکید میکنم توی این فصل که هوا گرمه حتما موقعی که بازی میکنید کولر روشن باشه و همچنین لای درپوشهای مموری یه چیزی بذارید تا باز باشن اینطوری دمای هتسینک تا 4درجه کمتر میشه این دو نکته رو بازم تاکید میکنم چون تاثیرش بیشتر از اونیه که فکرشو کنید مخصوصا دوستانی که روشهای کولینگ رو انجام دادن .

bigam

کاربر سایت
Jul 26, 2007
695
نام
مجتبی
اقا مهدی اگه قاب جلو رو در بیاریم ! بهتر نییست به جای اینکه چوب کبریت بزاریم! و اینکه کولر ابی مشکل نداره /؟

erfan666

کاربر سایت
Nov 1, 2006
142
نام
نامعلوم
اقا مهدی اگه قاب جلو رو در بیاریم ! بهتر نییست به جای اینکه چوب کبریت بزاریم! و اینکه کولر ابی مشکل نداره /؟
اگه شما قاب جلو رو در بیاری بازم باید از چوب کبریت برای روشن و خاموش کردن دستگاه استفاده کنی ;)
ولی جدی اگه می خوای که درپوش های جلوی مموری ورداری میتونی فنر پشتش رو در بیاری و اون موقع در پوش ها هم در میاد !
در مورد اینترکولر آبی مخصوص x360 در واقع میشه گفت که در ایران نایاب هست(چون برای کامپیوتر بسختی پیدا میشه چه برسه به x360)ولی فکر کنم که مال کامپیوتر هم به x360 بخوره.
مارکهای Thermaltakeوgigabyte برای این نوع وسیله پیشنهاد میشه !

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,010
نام
خلیل
مهدی جان همچنان در این مورد با هم به توافق نرسیدیم
این کار یکی از بزرگترین المان های کار من در کولینگ کنسول است
در چندین آموزش و کارهای مختلف دیدم که این کار رو انجام دادند.

و دلیلی هم برای خارج شدن تراز وجود نداره.!
دیگر فکر نکنم اینقدر سینک شل باشد که با باز کردن و خارج کردن کامل برد بخواهد مشکلی در آن ایجاد شود.

sinasafari
اگر هیتسینک روی GPUرو کاملا ورداریم و یه هیتسیمک دیگه بزاریم مثلا یکی از هیتسینک هایی که شرکتهایی مثه گیگابایت برای سی پی یو درست میکنن مشکلی پیش نمیاد؟اصلا امکان پذیر هست؟
بله میشه همنچین کاری کرد البته باید یک Cooling جدید برای این فن ها طراحی کنید
چندتا نمونه از این کارها رو دارم ولی فقط یکی از اونها دم دست هستش
میگردم اگر پیدا کردم بقیه رو هم میزارم.

dscf6794392.jpg

06012008072129.jpg

این کاری که طرف کرده برای Xbox Slim هستش زیاد ربطی به بحث نداره کارش
ولی قسمتی از اون در مورد نسب سینک های جدید است.

عرفان جان منظور ایشون کولر آبی عادی منزل هستش

درمورد استفاده کولر ابی به خیلی چیزها بستگی داره
اول اینکه هوای مرطوب است که وارد فضا میشه و با باد کولر گازی که باد خشک است خیلی فرق می کنه.

این رو نمیشه گفت که 100 درصد ضرر داره برای کنسول ولی بهتره در مسیر باد اصلی کانال کولر نباشه
و از هوای طبیعی اتاق که خنک شده استفاده کنه که در معرض گردش باد کولر نباشه.

mr hitler

کاربر سایت
Jul 25, 2007
229
نام
بهمن
علی جان من بهت پیشنهاد نمیکنم که بورد رو دربیاری . ممکنه بالانس هتسینک بهم بخوره و کنسولت دچار مشکل بشه . بازم بهت میگم خطرناکه . فهلا قسمت فلزی پشت ایکس ها رو نبر ، فنها رو همینجوری هم بذاری پشتش کافیه .

سلام
مطمئن باشید با در اوردن بورد هیچ اسیبی به دستگاه نمی رسه مگه هیت سینک ها رو با تف چسبوندن؟ از شما بعیده اقا مهدی علی جون شما هم اون قسمت رو اگه خواستی ببر یا حدا قل سوراخ سوراخ کن مثل ابکش چون خیلی تاثیر داره و اون قسمت یکی از گرمترین نقاط هست و همچنین کمک به خنک شدن تمام چیپ های او قسمت هم کمک می کنه(البته کم) و فکر کنم اگه سوراخ سوراخش نکنی و یا نبری اون قسمت رو تاثیری خیلی خیلی کم بشه چون فقط اون قسمت اهنی رو خنک می کنه در صورتی که بورد هم به اون قسمت اهنی نچسبیده و فکر کنم گذاشتن بدون بریدن اون قسمت یه کار بیهوده(یا خیلی کم)در کولینگ کنسول داره
و همچنین هممون می دونیم که با گرم شدن اون ایکس های کنسول ایکس ها فشار خودشون رویه چیپ ها از دست می دن و باعث مشکل می شن و گذاشتن فن روی اون قسمت البته اگه بریده شده این مشکل رو کاملا رفع می کنه;)

sinasafari

کاربر سایت
Jan 30, 2008
763
نام
سینا صفري
sinasafari

نقل قول:
بله میشه همنچین کاری کرد البته باید یک Cooling جدید برای این فن ها طراحی کنید
چندتا نمونه از این کارها رو دارم ولی فقط یکی از اونها دم دست هستش
میگردم اگر پیدا کردم بقیه رو هم میزارم.

dscf6794392.jpg

06012008072129.jpg

ببخشید اینا رو از کجا میتونم تهیه کنم سایتی چیزی ندارند؟اندازشون چقدر باید باشه یعنی حداکثر اندازه؟
یه سوال دیگه
CPUکه احتیاج به هیتسینک نداره چون میگن همون هیتسینکش خوبه و گرمای کمتری تولید میکنه؟
پس مشکل داغ کردن بیش از حد برایGPUهست فقط و تهیه هیتسینک مناسب برای همون بس هست؟
این هیتسینکهایی که عکسشونو گذاشتین حدود قیمتش چنده
و در اخر اگه یه هیتسینک با فن تهیه کنیم مشکلی پیش نمیاد مثه هیتسیک سی پی یو؟که روش فن هم هست
چون اقا مهدی فک کنم یه بار بخاطر همین کنسولش سه چراغ شد؟
و اگر هم اطلاع دارین اندازه دقیق جی پی یو را به صورت طول و عرض بهم بدین!
ممنون از زحمتای شما

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
سلام
مطمئن باشید با در اوردن بورد هیچ اسیبی به دستگاه نمی رسه مگه هیت سینک ها رو با تف چسبوندن؟ از شما بعیده اقا مهدی علی جون شما هم اون قسمت رو اگه خواستی ببر یا حدا قل سوراخ سوراخ کن مثل ابکش چون خیلی تاثیر داره و اون قسمت یکی از گرمترین نقاط هست و همچنین کمک به خنک شدن تمام چیپ های او قسمت هم کمک می کنه(البته کم) و فکر کنم اگه سوراخ سوراخش نکنی و یا نبری اون قسمت رو تاثیری خیلی خیلی کم بشه چون فقط اون قسمت اهنی رو خنک می کنه در صورتی که بورد هم به اون قسمت اهنی نچسبیده و فکر کنم گذاشتن بدون بریدن اون قسمت یه کار بیهوده(یا خیلی کم)در کولینگ کنسول داره
و همچنین هممون می دونیم که با گرم شدن اون ایکس های کنسول ایکس ها فشار خودشون رویه چیپ ها از دست می دن و باعث مشکل می شن و گذاشتن فن روی اون قسمت البته اگه بریده شده این مشکل رو کاملا رفع می کنه;)

من تابحال بورد رو باز نکردم چون کنسولم مشکلی پیدا نکرده که بخوام اینکار رو بکنم . من آخرش هم نفهمیدم وقتی 8 تا پیچ سیاه زیر ایکس ها رو باز کنیم هتسینک ها هم شل میشن و یا باز میشن ؟ دوستانی که بورد رو باز کردن یه ندا بدن ببینم چطوریه .
ای اقا:biggrin1:

هرکی یک چیز میگه اخرش بگید ببرم یا نه؟! مشکل مهم دیگه اینکه با چی ببرم با دریل فکر نکنم بشه !!

علی جان تا مطمئن نشدم اینکار رو نکن(( خیلی خطرناکه حسن))
در ضمن با دریل میشه .

آخرین ویرایش:

erfan666

کاربر سایت
Nov 1, 2006
142
نام
نامعلوم
من تابحال بورد رو باز نکردم چون کنسولم مشکلی پیدا نکرده که بخوام اینکار رو بکنم . من آخرش هم نفهمیدم وقتی 8 تا پیچ سیاه زیر ایکس ها رو باز کنیم هتسینک ها هم شل میشن و یا باز میشن ؟ دوستانی که بورد رو باز کردن یه ندا بدن ببینم چطوریه .
آقا مهدی من به شما گفتم اگه اون 8تا پیچ رو باز کنید هیت سینک در نمیاد ولی ترازش به هم می خوره (چون x ها تا حدودی(خیلی کم)شل هستند !)
اینم عکس زیر برد :
draft_lens1769536module7070315photo_xclamp2.jpg

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر