معرفی روش های cooling و تعمیر سه چراغ قرمز

ali954

کاربر سایت
Nov 18, 2007
1,080
نام
علی
خلیل جان این چند وقت بیکار بوده شدید
دقیق 25-30 دقیقه هنگ میکنه و با روشن خاموش کردن دوباره 30 دقیقه کار میکنه
حالا روی بازی های قبلی اینطوری نبود یعنی روی bioshock 2 خوب بود ولی نمیدونم تازگی اینطور شده یا روی این بازیه فقط
اخه با دوستم از یک جا گرفتیم ماله اون مشکل نداره
Cach رو خالی کردم مدت زمان از 15 دقیقه شد 30 دقیقه !!
دستگاه کلا هنگ میکنه فقط درایوش eject میشه همین !

ahmadreza.abta

کاربر سایت
Feb 18, 2010
364
من يه elite مادربرد jasper دارم که اصلاً به هيچ وجه نميخام دست کاريش کنم واسه cooling :-" .....
حالا فقط واسه اينکه بعد از بازی گرمای دستگاه تو دستگاه نمونه(چون فک کنم يکی از دلايل 3 چراغ شدن همين موندن گرما بعد از خاموش کردن دستگاه باشه) بخوام مثالا 5 دقيقه دستگاه رو دشبرد روشن بزارم تا فنها کار کنه فايده داره يا نه؟
لطفاً اگه راه ديگه يی هم هست که بدونه دست کاری بشه دستگاه رو خنک نگاه داشت بگين:cool:....

saber royal

کاربر سایت
Jun 23, 2009
395
نام
saber
من يه elite مادربرد jasper دارم که اصلاً به هيچ وجه نميخام دست کاريش کنم واسه cooling :-" .....
حالا فقط واسه اينکه بعد از بازی گرمای دستگاه تو دستگاه نمونه(چون فک کنم يکی از دلايل 3 چراغ شدن همين موندن گرما بعد از خاموش کردن دستگاه باشه) بخوام مثالا 5 دقيقه دستگاه رو دشبرد روشن بزارم تا فنها کار کنه فايده داره يا نه؟
لطفاً اگه راه ديگه يی هم هست که بدونه دست کاری بشه دستگاه رو خنک نگاه داشت بگين:cool:....
دوست عزیز شما میتونید 12ولت کده وسیم برق رو بیارید بیرون اما ظاهرا نمیخواید پس 2تا فن اضافه بگیرید وبه پشت 360 وصل کنید چون برقش با آداپتوره میتونی هر چقدر خواستی روشن بزاریش.

take care all of :dworld;)

m.dehghani65

کاربر سایت
Oct 12, 2008
26
سلام
می خواستم بدونم نظرتون در مورد قرار دادن یه هیت سینک CPU به جای هیت سینک GPUبرای افزایش خنکی چیه؟ من قبلا درایور رو در اوردم و جاش رو دارم مادر بوردم فالکونه و می خوام سینک CPU زفیر رو روی cpu ببندم و سینک Cpu فالکون رو رو gpu ببندم به نظرتون بهتره؟

ahmadreza.abta

کاربر سایت
Feb 18, 2010
364
دوست عزیز شما میتونید 12ولت کده وسیم برق رو بیارید بیرون اما ظاهرا نمیخواید پس 2تا فن اضافه بگیرید وبه پشت 360 وصل کنید چون برقش با آداپتوره میتونی هر چقدر خواستی روشن بزاریش.

take care all of :dworld;)

من از يه مغازه پرسيدم که اون گفت اين فن ها که خارج دستگاه وصل ميشه نزاريم بهتره چون تو خارج کردن گرما از دستگاه وقفه ميندازه و گرما تو دستگاه ميمونه......چرت گفته يا درست گفته؟
اگه بعد بازی کردن دستگاه رو چند دقيقه رو دشبرد بزارم تا فقط فن ها کار کنه که گرما از دستگاه خارج بشه فايده داره يا نه ؟

Kourosh_Jal

کاربر سایت
Jan 9, 2010
25
من از يه مغازه پرسيدم که اون گفت اين فن ها که خارج دستگاه وصل ميشه نزاريم بهتره چون تو خارج کردن گرما از دستگاه وقفه ميندازه و گرما تو دستگاه ميمونه......چرت گفته يا درست گفته؟
اگه بعد بازی کردن دستگاه رو چند دقيقه رو دشبرد بزارم تا فقط فن ها کار کنه که گرما از دستگاه خارج بشه فايده داره يا نه ؟

آقا شما اصلا کنسولتو دستکاری نکن که پشیمون میشی جدی میگم.فن هم پشتش نذار.اصلا هیچ جور دستکاری نمیخواد.اون روی دشبرد گذاشتن هم تاثیر زیادی نداره چون توی داشبورد دور فن ها میاد پایین و در نتیجه همون قدری که گرما تولید میشه رو بیرون میبره نه بیشتر.

Kourosh_Jal

کاربر سایت
Jan 9, 2010
25
پس اگه هيچ كاري نكنيم چه جوري از 3چراغه شدن جلوگيري كنيم؟ اگه هيچ كاري نكنيم با جاسپر ميشه روزي 9 ساعت بازي كرد؟

بله میشه اگه جاش مناسب باشه.
به نظر من اگه راضی میشدی کنسولتو دست یه نفر که قبلا کولینگ کرده تا برات کولینگش کنه خیلی به نفعت بود.اما وقتی میگی نمیخوام دستکاریش کنم بهتره بهش دست نزنی.
کولینگ تنها مشکلی که داره زیاد شدن بیش از حد صدای فن ها هست که وقتی روشنش کنی صدای تراکتور میده.اگه میتونی صداشو تحمل کنی کولینگش کن اگه نمیتونی هم بیخیالش شو

Kurt117

کاربر سایت
Aug 6, 2009
3,636
نام
Ali
سلام.چندتا سوال داشتم:
1 هفته هست كه Xbox 360 گرفتم توي اين1 هفته يه بار توي بازي RDR ؤ يه بار توي بازي Gears of War 2 دستگاه هنگ كرده با اينكه بازي روي هارد نصب هستش.آيا مشكلي داره؟
و اينكه اين روش هاي كولينگ صداي زيادي توليد ميكنه؟
كلا كولينگ به صرفه تر هست يا خريد فن؟
هزينه كولينگ كردن چقدر ميشه؟
ممنون

ari67

کاربر سایت
Jan 10, 2010
273
نام
آراد
به نظر من کولینگ واقعا خیال آدم رو راحت میکنه
اوایل که 360 گرفته بودم نمیخواستم تغییری توش بدم اما با توصیه چنتا از دوستان با آداپتور خارجی 12 ولتش کردم بعد چند وقت هم S&D رو روش انجام دادم چند وقت بعدم وقتی خلیل گفت با بریدن توری پشت دسنگاه 60 درصد تهویه بهتر میشه اونم بریدم
در کا دستگاه از قیافه افتاد ولی الان شده 10 ساعتم با فک و قامیلا بازی کردیم ولی نه دستگاه گرم شده نه باد گرمی داده بیرون،اوایل خیلی از 3 چراغ میترسیدم اما الان دیگه اصلا نگران مشکل گرمایی نیستم !!!!!!!!!!!!!!!!گوش شیطون کر!!!!!!!!!!!!!!!

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,010
نام
خلیل
سلام.چندتا سوال داشتم:
1 هفته هست كه Xbox 360 گرفتم توي اين1 هفته يه بار توي بازي RDR ؤ يه بار توي بازي Gears of War 2 دستگاه هنگ كرده با اينكه بازي روي هارد نصب هستش.آيا مشكلي داره؟
و اينكه اين روش هاي كولينگ صداي زيادي توليد ميكنه؟
كلا كولينگ به صرفه تر هست يا خريد فن؟
هزينه كولينگ كردن چقدر ميشه؟
ممنون

نمیشه همیشه از روی هنگ کردن های معمولی در مورد مشکلات کنسول صحبت کرد
مشکل متونه توی موارد زیر باشه مثلاً:

مشکلات سورس دیسک بازی، بد رایت شدن دیسک بازی و بی کیفیت بودن دیسک
مشکلات هارد کنسول، خرابی های سخت افزاری در قسمت هارد و اتصالات اون
مشکلات درایو، کثیف بودن لنز و همچنین ضعیف بودن لنز
مشکلات موجود در اصل بازی، که برای بعضی از بازی ها قبلاً زیاد مشاهده شده.
مشکلات سخت افزاری در RAM GPU CPU HAHA که بر اثر گرمای کنترل نشده و پیش از حد میتونه باعث هنگ کردن کنسول چه در داشبورد و چه در حین بازی بشه.

در مورد سر و صدای کولینگ هم این به خودش شخص بستگی داره، برای من که صدای چندان زیادی حساب نمیشه و بهش عادت دارم....مشکلی نیست که نشه با زیاد کردن صدای TV حلش کرد.

این دوتا مطلب رو بخوانید
http://www.bazicenter.com/xbox360/answers/cat/3/5
http://www.bazicenter.com/xbox360/answers/cat/3/6

در مورد خریدن فن، باید بگم که اصلا ارزش نداره که پول چنین وسایلی رو بدید، همون کولینگ بهترین کار هست برای افرادی که نیاز بهش دارند.
هزینه ی کولینگ و مخلفات اون، فکر کنم بیشتر از 30 تومن بشه

اگر بخواید، میتونم شماره تماس یک تعمیر کار حرفه ای رو توی تهران بدم، باهاش مشورت کنید، کارش در کولینگ کنسول خیلی خوب هست.

P.S
البته کولینگ هیچ وقت نقش نوش دارو بعد از مرگ رو نداشته!

به نظر من کولینگ واقعا خیال آدم رو راحت میکنه
اوایل که 360 گرفته بودم نمیخواستم تغییری توش بدم اما با توصیه چنتا از دوستان با آداپتور خارجی 12 ولتش کردم بعد چند وقت هم S&D رو روش انجام دادم چند وقت بعدم وقتی خلیل گفت با بریدن توری پشت دسنگاه 60 درصد تهویه بهتر میشه اونم بریدم
در کا دستگاه از قیافه افتاد ولی الان شده 10 ساعتم با فک و قامیلا بازی کردیم ولی نه دستگاه گرم شده نه باد گرمی داده بیرون،اوایل خیلی از 3 چراغ میترسیدم اما الان دیگه اصلا نگران مشکل گرمایی نیستم !!!!!!!!!!!!!!!!گوش شیطون کر!!!!!!!!!!!!!!!

برای تکمیل شدن کولینگ کنسول نیاز هست که X-Clamp هم صورت بگیره تا عمر واقعی کولینگ رو بشه احساس کرد و هم اینکه بشه از مشکلات احتمالی هم فرار کرد.

چون توی بردهای قدیمی (لانچ) کولینگ شده میشه گزارش هایی خرابی رو بعد از 2 سال دید، البته بیشتر توی بردهای قدیمی باید باشه و بردهای جسپر رو میشه استثناء براش قائل شد.

psysoul

کاربر سایت
May 14, 2008
46
نام
علی ایلخانی
کجای مادربرد xbox برق 12 ولت داره؟

سلام دوستان
اگه کسی میدونه کجای برد xbox 360 برق 5 ولت داره ممنون میشم راهنماییم کنه
برای usb احتیاج دارم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟