مشکلات و خرابی های PS4/PS4 Pro

ashk@n

کاربر سایت
Jul 7, 2011
872
نام
Ashkan
سلام.
به مشکل عجیب برام پیش اومده. دیروز غروب بعد از بازی کردن دستگا رو مثله همیشه خاموش کردم. شب موقع خواب که اومدم تو اتاقم متوجه شدم ک دسگا خاموش نشده بود ازون موقه و چراغش سفیدو چشمک زن بود و هیچ دکمه ای کار نمیکرد به ناچار سیمشو کشیدم. این مشکل طی این هفته 3 مین بار بود . و فبلا هرگز این مشکل رو نداشتم . امروز که خاستم بازی کنم وقتی روشن کردم متوجه شدم دسگا بالا نمیاد و پیش خودم گفتم حتما چون دیشب از برق کشیدمش میخاد ریبولد دیتابیس کنه تا اکی بشه . اما این اتفاق نیوفتاد و گف فایل خرابه . دوباره تست کردم از سیف مود . نشد ک نشد ده بار تست کردم . الان دیگه تو سیق مود فقط گزینه اخر هست و ارورش هم کلا اینه. CE-34788-0
الان مشکل اصلی من دیتا و سیوهام هست . فایل 900 مگابایتی رو دانلود کردم و میخام نصب کنم اما گفتم اینجا مطرح کنم شاید چاره ای بود برای سیو ها و دیتا هام. چون من تقریبا همه بازیام دیجیتالی بود. ببخشید طولانی شد. ممنون که کمک میکنید.
از فایل ۹۰۰ مگابایتی یا ریکاوری استفاده نکن
از فایل سیستم عادی استفاده کن .

ashk@n

کاربر سایت
Jul 7, 2011
872
نام
Ashkan
عزیز استفاده کردم ارور میدادن
۱ داشتن بکاپ از سیوها و یا استفاده از سیتم ذخیره ابری + PS
۲ داشتن بکاپ کامل کل سیستم در هارد دیسک خارجی
۳ انتقال بازیها از هارد داخلی به هارد خارجی
اگر این ۳ حالت را نداری دیگر کاری نمیشه کرد چون سیستم اصلی خراب شده و کنسول بوتینگ نمیشه .
آخرین روش ریکاوری کامل کنسول و دانلود کردن بازیها .
اگر خیلی بد شانسی داشته باشی باز ممکن است ریکاروی هم جواب نده
علت خرابی هارد دیسک و یا مشکلات دیگر که باید با ساپورت سونی تماس بگیری که امیدوارم اینطور نباشه
موفق باشی

rezab

کاربر سایت
Mar 7, 2011
650
نام
Reza
با سلام لطفاً تفاوت مدل CUH-2016 و CUH-2116 رو بگین که چه فرقی با هم دارن و کدوم بهتره
هيچ تفاوتى با هم ندارن سرى ساختشونه سرى 21xx سرى ساخت جديدترى هستند وسرى توليد 2017 و چون از ورژن 4.70 به بالا کارخونه اى فريم وير هستند رو جعبه هاشون کلمه HDR هم چاپ شده که سرى 20xx هم با آپديت HDR رو ساپورت ميکنن

نه برادر من نه فروشنده هستم نه ساده!
اولش منم همین فکرو کردم که دستگاه باید مشکل داشته باشه هم دستگاه رو بردم و هم دیسک رو ولی خب وقتی اون دیسک تو هیچکدوم از پرو ها کار نمیکنه به جز اسلیم یعنی همه پرو ها مشکل دارن؟! منطقی نیست مشکل رو به سخت افزار ربط بدیم٬ با توجه به اینکه خود من برنامه نویس و متخصص کامپیوتر هستم و با توجه به بررسی پاسخ‌های خود سونی اینطور به نتیجه رسیدم که مشکل از دیسک و دیتای اون هست. چون هر بلایی سر دستگاه آوردم روی هیچ دیسکی همچین خطایی نداد. احتمالا توی سکتور‌هاش و یا حتی توی نوع سریال داده‌های رمزنگاری شده یک سری موارد در پروها همخوانی نداشته باشه. به هر حال هدفم خیره :) این مشکل ممکنه برای خریداران پرو هم پیش بیاد نگران نباشن مشکل از دستگاه نیست ولی اگه قصد خرید پرو دارید حتما زمان برای تستش بگیرید و اولش شرط کنید که با توجه به مشکلات احتمالی حق تست رو دارید.
واقعا برام جاى تعجب داره چرا سونى کنسول هاى جديدترش ضعف هايى داره اما ضعف ها جزيي هستند خودم يک ترا اسليم استفاده ميکردم وسط بازى metro redux دستگاه يا خاموش ميشد يا برميگشت منوى اصلى مجبور شدم به دليل يه سرى بازى هاى قديمى برگردم کنسول فت بخرم و کنسول اسليم هم نگه داشتم شايدم سونى اين کارو ميکنه که کسايى که اوايل لانچ ps4 کنسول هاى فت رو خريدن راضى نگه داره يا دليل ديگه اش در زمينه رقابتى با مايکروسافت باشه که تو کنسول هاى سرى اولش سنگ تموم ميذاره يادمه زمان لانچ کنسول ps3 که فت بودن سرى ساخت اول لنز بسيار قوى پشتيبانى از ديسک اورجينال بازى هاى ps2 و درگاه حافظه sd پشتيبانى ميکرد که اين امکانات حتى تو سرى فت سرى توليدات بعديش حذف شد واقعا نميدونم چه دلايلى داره!!

Last edited by a moderator:

imanasgharpour

کاربر سایت
Mar 9, 2015
71
۱ داشتن بکاپ از سیوها و یا استفاده از سیتم ذخیره ابری + PS
۲ داشتن بکاپ کامل کل سیستم در هارد دیسک خارجی
۳ انتقال بازیها از هارد داخلی به هارد خارجی
اگر این ۳ حالت را نداری دیگر کاری نمیشه کرد چون سیستم اصلی خراب شده و کنسول بوتینگ نمیشه .
آخرین روش ریکاوری کامل کنسول و دانلود کردن بازیها .
اگر خیلی بد شانسی داشته باشی باز ممکن است ریکاروی هم جواب نده
علت خرابی هارد دیسک و یا مشکلات دیگر که باید با ساپورت سونی تماس بگیری که امیدوارم اینطور نباشه
موفق باشی
ممنون بابت جوابتون .

snowsyamak

کاربر سایت
Nov 7, 2017
4
سلام دوستان من یه هفته ای ps4 خریدن الان بعد یه هفته یه دو ساعت که بازی میکنم دستگاه خود به خود خاموش میشه
دفعه اول که اینجوری شد صفحه واستاد بعد برفک شد بعد خاموش شد
مشکل از کجاس ؟؟؟

deadkin

کاربر سایت
Jun 30, 2015
1,035
نام
محمد علی
دوستان عزیز کسی هست بدونه مشکل خاموش نشدن کنسول چیه وقتی ترن اف می کنم دستگاه می ره رو چشممک زن سفید ولی خاموش نمی شه مشکل از کجاست حتما باید از پریز بکشمش؟؟..

why.darkness

کاربر سایت
Jul 11, 2012
101
نام
کامبیز
دوستان عزیز کسی هست بدونه مشکل خاموش نشدن کنسول چیه وقتی ترن اف می کنم دستگاه می ره رو چشممک زن سفید ولی خاموش نمی شه مشکل از کجاست حتما باید از پریز بکشمش؟؟..

من با این مشکل زمانی برخورد کردم که کنسول رو روی تی وی دیگه با کابل دیگه تستش کردم از کابل HDMI هست. کابل روی Smart TV ها سیستم روشن خاموش شدن کنسول رو تحت تلوزیون کنترل میکنه با تغییر کابل مشکل رو بررسی کنید.

• Like
Reactions: deadkin

deadkin

کاربر سایت
Jun 30, 2015
1,035
نام
محمد علی
من با این مشکل زمانی برخورد کردم که کنسول رو روی تی وی دیگه با کابل دیگه تستش کردم از کابل HDMI هست. کابل روی Smart TV ها سیستم روشن خاموش شدن کنسول رو تحت تلوزیون کنترل میکنه با تغییر کابل مشکل رو بررسی کنید.
یعنی کابلو عوض کنم اوکیه؟ یعنی خاموش نشدن ودر حالت چشمک زدن مال کابل اچ دیه؟ چون من تنظیمش کردم رو تلویزیون هروقت روشن کنم کنسول تلویزیون هم روشن می‌شود

why.darkness

کاربر سایت
Jul 11, 2012
101
نام
کامبیز
یعنی کابلو عوض کنم اوکیه؟ یعنی خاموش نشدن ودر حالت چشمک زدن مال کابل اچ دیه؟ چون من تنظیمش کردم رو تلویزیون هروقت روشن کنم کنسول تلویزیون هم روشن می‌شود

گفتم که بررسی کنید ببینید برای شما چه نتیجه ای میده. من که با تغییر کابل مشکلم حل شد.

Rezahajizadegan

کاربر سایت
Oct 1, 2005
2,591
واقعا برام جاى تعجب داره چرا سونى کنسول هاى جديدترش ضعف هايى داره اما ضعف ها جزيي هستند خودم يک ترا اسليم استفاده ميکردم وسط بازى metro redux دستگاه يا خاموش ميشد يا برميگشت منوى اصلى مجبور شدم به دليل يه سرى بازى هاى قديمى برگردم کنسول فت بخرم و کنسول اسليم هم نگه داشتم شايدم سونى اين کارو ميکنه که کسايى که اوايل لانچ ps4 کنسول هاى فت رو خريدن راضى نگه داره يا دليل ديگه اش در زمينه رقابتى با مايکروسافت باشه که تو کنسول هاى سرى اولش سنگ تموم ميذاره يادمه زمان لانچ کنسول ps3 که فت بودن سرى ساخت اول لنز بسيار قوى پشتيبانى از ديسک اورجينال بازى هاى ps2 و درگاه حافظه sd پشتيبانى ميکرد که اين امکانات حتى تو سرى فت سرى توليدات بعديش حذف شد واقعا نميدونم چه دلايلى داره!!

کنسولهای اسلیم و Pro مشکلات ریز و اسلیم متاسفانه مشکل با چنتا بازی خاص داره مترو هم یکی از اونهاست.
دقیقا همینه که گفتی ، ابتدا لانچ هر کنسول بحث رقابت و امکانات کنسول هستش یعنی کنسولهای سری اول طبق اعلام خودشون حتی با ضرر فروش میره.اما بعد یکسال با اومدن تکنولوژی های جدید تکنولوژی های قدیمی ارزونتر میشه و توجیه اقتصادی بیشتر میشه برای شرکت علاوه بر اون برای کم کردن بیشتر هزینه ها و بیشتر کردن سود از کیفیت و امکانات کم میشه البته توی PS3 این اتفاق زمان لانچ سوپر اسلیم افتاد و این نسل با اسلیم.توی نسلهای PS3 با کیفیترین و کم اشکالترین کنسول اسلیم بود و توی این نسل فت بیشترین کیفیت رو داشت.
من از طریق دوست فروشنده ای که داشتم اینو فهمیدم و یادم نمیره همون موقع لانچ تو همین سایت گفتم کنسول فت کیفیت بالاتری داره (اعم از سرعت رم و برد وای فای و...) ولی متاسفانه دوستان یا گوش ندادن یا وارد بحث میشدند.خود من فت رو فروخته بودم و باز فت خریدم.
همین دوستم میگفت یک بازی GTA V و Infamous دست دوم (بدون خط و خش) داره که توی کنسولهای جدید متاسفانه تا 92 درصد نصب میشه و بعد هنگ میکنه ولی تو هر کنسول فتی قرار داده این بلوری رو کامل اجرا شده و بازی بالا اومده (حتی فتهای مشکل دار) و به عینه توی مغازه بهم نشون داد. خودش استناد میکرد که لنز سری جدید ضعیفتر شده و از کیفیت کمتری بهره میبره و بعضی همکارهاش اذعان داشتند نرم افزاریه حالا از هرچی که هست کیفیت پایینتر تو یکی از بخشهای سخت افزاری یا نرم افزاری هستش.به نظر من هنوز هم اگر نمیخواهید Pro بخرید ، خریدن یک فت دست دوم تمیز و بدون مشکل یا فتهای آک موجود (الان باندلها هنوز هست) بهتر از اسلیم هستند.

rezab

کاربر سایت
Mar 7, 2011
650
نام
Reza
کنسولهای اسلیم و Pro مشکلات ریز و اسلیم متاسفانه مشکل با چنتا بازی خاص داره مترو هم یکی از اونهاست.
دقیقا همینه که گفتی ، ابتدا لانچ هر کنسول بحث رقابت و امکانات کنسول هستش یعنی کنسولهای سری اول طبق اعلام خودشون حتی با ضرر فروش میره.اما بعد یکسال با اومدن تکنولوژی های جدید تکنولوژی های قدیمی ارزونتر میشه و توجیه اقتصادی بیشتر میشه برای شرکت علاوه بر اون برای کم کردن بیشتر هزینه ها و بیشتر کردن سود از کیفیت و امکانات کم میشه البته توی PS3 این اتفاق زمان لانچ سوپر اسلیم افتاد و این نسل با اسلیم.توی نسلهای PS3 با کیفیترین و کم اشکالترین کنسول اسلیم بود و توی این نسل فت بیشترین کیفیت رو داشت.
من از طریق دوست فروشنده ای که داشتم اینو فهمیدم و یادم نمیره همون موقع لانچ تو همین سایت گفتم کنسول فت کیفیت بالاتری داره (اعم از سرعت رم و برد وای فای و...) ولی متاسفانه دوستان یا گوش ندادن یا وارد بحث میشدند.خود من فت رو فروخته بودم و باز فت خریدم.
همین دوستم میگفت یک بازی GTA V و Infamous دست دوم (بدون خط و خش) داره که توی کنسولهای جدید متاسفانه تا 92 درصد نصب میشه و بعد هنگ میکنه ولی تو هر کنسول فتی قرار داده این بلوری رو کامل اجرا شده و بازی بالا اومده (حتی فتهای مشکل دار) و به عینه توی مغازه بهم نشون داد. خودش استناد میکرد که لنز سری جدید ضعیفتر شده و از کیفیت کمتری بهره میبره و بعضی همکارهاش اذعان داشتند نرم افزاریه حالا از هرچی که هست کیفیت پایینتر تو یکی از بخشهای سخت افزاری یا نرم افزاری هستش.به نظر من هنوز هم اگر نمیخواهید Pro بخرید ، خریدن یک فت دست دوم تمیز و بدون مشکل یا فتهای آک موجود (الان باندلها هنوز هست) بهتر از اسلیم هستند.
ممنونم دوست عزيز از مطلبى که در اختيارمون از تجربه مفيدت قرار دادى بله دقيقا کارى که گفتيد انجام دادم اسليم يک ترا داشتم براى اينکه بعد از فروش فت و خريد اين اسليم ضرر کردم و براى اينکه دوباره ضرر نکنم دستگاه اسليم رو نگه داشتم و يک فت سفيد ريجن 3 کارکرده با قيمت مناسب تهيه کردم تازه اسليمى که من دارم کمترين ايراد رو داره و ميشه گفت چون سرى اول توليده و کاملا سالمه گفتم نگهش دارم ولى شنيدم از دوستان که خيلى دستگاه اسليم و پرو دارن مشکل دار اکثرا مشکل کرش دارن وسط بازى يا خاموش ميکردند يا برميگشتند منوى اصلى ولى من اصلا تو دستگاه فت ها مشکل کرش نديدم با اينکه صداى فن فت از پرو و اسليم خيلى بيشتره ولى من از دستگاه فت راضى ام مثلا بازى تيکن 7 رو وقتى با اسليم خودم آنلاين شروع کردم بازى کردن بعضى جاها يا بازى کند موقت ميشد يا افت فريم ريت داشت ولى تو دستگاه فت اصلا اين مشکل رو نديدم!!! بعضى اوقات ميشه با کمترين هزينه بهترين کنسول رو خريدارى کرد من رفتم سراغ ارزونترين کنسول موجود در بازار 1206A و سرى 12xx مسلما صداى فن کمترى تو سرى فت ها نصبت به سرى 10xx و 11xx رو دارن

g - unit

کاربر سایت
Jul 13, 2010
1,343
سلام من میخام یه ps4 pro بخرم کدوم مدل رو پیشنهاد میکنید که کمترین مشکلات رو داشته باشه... چون یادمه سری اول های ps4 معمولی پر از ایراد بودن....

• Like
Reactions: Delux1

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر