مشکلات و خرابی های PS4/PS4 Pro

ASHKAN KING

King in The North
کاربر سایت
Oct 29, 2013
509
نام
اشــــکـــــان
سه سال دیگه کدومه سال دیگه همین موقع اسلیم میاد .تا اونموقع کنسول های فعلی خراب میشه و مجبورید اسلیم بگیرید.سونی عمدا داره اینا رو خراب میزنه

88437734205430385611.jpg

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,357
نام
بابک
آره عزیز این مشکلی نداره کلا کال آف روی PS4 یه کوچولو لگ میندازه گاهی اوقات که این طبیعیه واکثرا هم توی مولتی اتفاق می افته

- - -ویرایش - - -

من یه چیزیو متوجه نشدم
چرا کنسول شماها صدا میده و داغ میکنه
ولی واسه من نه صدای فنش در میاد و نه داغ میکنه !!!!
واسم سوال شده به خدا
فنش کار میکنه ولی عادی کار میکنه و از کنار کنسول که یک شیار تقریبا 1 سانتی داره فن ها مثل کولر میمونن خنک هستن
واسه من نه صدا ميده نه داغ ميكنه

Sent from my iPhone 5s using Tapatalk

reza_cowboy

کاربر سایت
Jan 31, 2012
1,177
نام
رضا
دوستان این کنسول اسلیم بخواهد بشه بنظرم اندازه اش 1 چهارم کوچیکتر میشه و هاردشم میشه 1ترا مثل همین نسل هفتمی که گذشت.ولی نمیدونم میتونم تا اون موقع دووم بیارم یا نه:-s
بنظرم حتما باید برم کنسولی بگیرم که 1 سال گارانتی شرکتی داشته باشه آخه از بس من بدشانس هستم میدونم تمام مشکلاتی که گفتید یکجا واسه من جمع میشن بعد 1 ماه خودشونو نشون میدن.:((

M3ti J70

کاربر سایت
Jun 11, 2007
447
نام
مهدی
آره عزیز این مشکلی نداره کلا کال آف روی PS4 یه کوچولو لگ میندازه گاهی اوقات که این طبیعیه واکثرا هم توی مولتی اتفاق می افته

- - -ویرایش - - -

من یه چیزیو متوجه نشدم
چرا کنسول شماها صدا میده و داغ میکنه
ولی واسه من نه صدای فنش در میاد و نه داغ میکنه !!!!
واسم سوال شده به خدا
فنش کار میکنه ولی عادی کار میکنه و از کنار کنسول که یک شیار تقریبا 1 سانتی داره فن ها مثل کولر میمونن خنک هستن
سلام
دو طرف کنسول که کلا خنک هست ولی پشتش داغ میشه!
در مورد صدای فن شاید مشکل اینکه ما با مانیتور بازی می کنیم و نزدیک کنسول هستیم (تقریبا تو حلقمه :d)و اینکه صدای فنش همیشگی نیست هی کم و زیاد میشه! تو بعضی از بازی ها اصلا صدا نمیده مثلا outlast ٬تو cod هم بعضی قسمت ها زیاد میشه دوباره کم میشه تو killzone هم صدای فن تقریبا زیاده!
سه سال دیگه کدومه سال دیگه همین موقع اسلیم میاد .تا اونموقع کنسول های فعلی خراب میشه و مجبورید اسلیم بگیرید.سونی عمدا داره اینا رو خراب میزنه
از اووون حرفا بود :d

Hodor

کاربر سایت
Sep 26, 2005
10,109
نام
محمد رضا
اینکه صدای فنش همیشگی نیست هی کم و زیاد میشه
دلیل این قضیه تکنولوژی جدید فنشه که به محض بالا رفتن پردازش سرعت فن رو هم زیاد میکنه و اجازه نمیده اصلا گرما به حد بالا نزدیک بشه!
عمر کنسول رو خیلی میبره بالا ولی برعکس شدیدا سر و صدا داره

S.M.A Mason

کاربر سایت
Apr 5, 2013
67
نام
S.M.A
من وقتی میخوام به اینتر نت وصل شم با دستگاه این ارور رو میده
39351950527307806808.jpg
وقتی هم کابل لن رو میزنم این ارور رو میده
54900650544286354008.jpg

YAMAUCHI

کاربر سایت
Aug 5, 2013
680
نام
ALIREZA - Tehran
دلیل این قضیه تکنولوژی جدید فنشه که به محض بالا رفتن پردازش سرعت فن رو هم زیاد میکنه و اجازه نمیده اصلا گرما به حد بالا نزدیک بشه!
عمر کنسول رو خیلی میبره بالا ولی برعکس شدیدا سر و صدا داره

دقیقا همینطوری هست که دوستمون گفت
من 5 تا بازی رو تجربه کردم و تجربیاتم :d رو بهتون میگم
وقتی فیفا بازی میکنی کنسول کاملا ساکت هست و کوچکترین صدایی نمیشنوی
وقتی بتلفیلد یا کیلزون میری صداش بیشتر میشه مخصوصا کیلزون که نشان از قدرت گرافیکی بالای کیلزون داره
وقتی نیدفوراسپید و NBA میری گاهی صداش زیاد میشه ولی تقریبا 95 درصد مواقع آروم هست
اما نکته جالب اینه که تحت هیچ شرایطی کنسول داغ نمیشه حتی بعد از 19 ساعت که مداوم بازی کنی ( خودم تست کردم :d ) قسمت روی کنسول که کاملا خنک هست و قسمت پشت کنسول ( زیر کنسول نه قسمتی که کابل ها متصل هستند ) هم در حد گرم شدن میشه ولی اصلا داغ نمیشه . اگه یادتون باشه وقتی نیم ساعت با PS2 بازی میکردی دستت رو که میذاشتی روش به قدری داغ بود که دستت تاول ویزد :d
اینا رو گفتم که دوستان با خیال راحت تر بازی کنن ;)

brokensword

کاربر سایت
Jan 11, 2012
371
نام
کاوه
دقیقا همینطوری هست که دوستمون گفت
من 5 تا بازی رو تجربه کردم و تجربیاتم :d رو بهتون میگم
وقتی فیفا بازی میکنی کنسول کاملا ساکت هست و کوچکترین صدایی نمیشنوی
وقتی بتلفیلد یا کیلزون میری صداش بیشتر میشه مخصوصا کیلزون که نشان از قدرت گرافیکی بالای کیلزون داره
وقتی نیدفوراسپید و NBA میری گاهی صداش زیاد میشه ولی تقریبا 95 درصد مواقع آروم هست
اما نکته جالب اینه که تحت هیچ شرایطی کنسول داغ نمیشه حتی بعد از 19 ساعت که مداوم بازی کنی ( خودم تست کردم :d ) قسمت روی کنسول که کاملا خنک هست و قسمت پشت کنسول ( زیر کنسول نه قسمتی که کابل ها متصل هستند ) هم در حد گرم شدن میشه ولی اصلا داغ نمیشه . اگه یادتون باشه وقتی نیم ساعت با PS2 بازی میکردی دستت رو که میذاشتی روش به قدری داغ بود که دستت تاول ویزد :d
اینا رو گفتم که دوستان با خیال راحت تر بازی کنن ;)

همونطور که دوستمون گفتن بالا رفتن سرعت فن دلیل بر خرابی ps4 نیست و این هم مدیون تکنولوژی 28 نانو apu جدید amd هستیم.یعنی پیشی کوچولو خودمون جگوار عزیز:d

ولی یه مورد هست که باید بهش دقت کنید.تا حالا دقت کردین که چرا تو شرایط یکسان یه سری ps4 ها سرو صداشون بیشتر از ps4 های دیگه هستش؟

خوب بزارید یه مثالی براتون بزنم.من یه دوستی دارم که ps4 داره و بعد یه مدت با من تماس گرفت و گفت که موقع بازی ps4 من خیلی سرو صدا داره.بهش گفتم خوب تو یه سری بازیها عادیه.ولی اون حتی تو فوتبال هم دستگاهش سرو صدا داشت.خوب من رفتم خونش و از نزدیک دیدم که بنده خدا راست میگه و دستگاه موقع بازی خیلی سرو صدا داره انگار جت داره پرواز میکنه.هر لحظه فکر میکردم الانه که ps4 پرواز کنه بره آسمون:d
من قبلا در مورد مناسب نبودن خمیر سیلیکون ps4 یه چیزایی تو اینترنت خونده و دیده بودم.گفتم بیا دستگاه باز کنیم.رفتیم تو کارش.یه کلیپ از یوتیوب گرفتیم که باهاش بتونیمps4 باز کنیم.قیافه دوستم موقع باز کردن ps4 دیدنی بود فکر کنم یه 7 رنگی عوض کرد تا دستگاه به طور کامل باز شد;)
کار سختی نبود از ps3 آسونتره(البته پیشنهاد نمیکنم بازش کنید مگر اینکه مورد خاصی باشه)
باورتون میشه خمیر سیلیکون روی پردازنده نیمه خشک بود:-o

روی پردازنده و هیت استینگ رو خوب تمیز کردیم و یه خمیر سیلیکون با کیفیت زدیم بهش.

بعد که دستگاه بستیم و روشن کردیم.بعد 9 ساعت روشن بودن و اجرای بازیهای killzone و call of duty و knack و فوتبال تازه فن سرعت چرخشش ملایم شده بود که این به وضوح نشون میده که مشکل از خمیر سیلیکون بوده:|

این مشکل متاسفانه تو یه سری ps4 ها هست و برای همینه که یه سری دستگاهها صداشون از یه سری دیگه بیشتره.

البته اینم بگم که گذاشتن ps4 در جاهای گرم یا محیط بسته باعث بالا رفتن درجه حرارت دستگاه و بالا رفتن سرعت فن و سرو صدای دستگاه میشه.حتی اگه دستگاه مشکلی هم نداشته باشه.پس سعی کنید همیشه دستگاه رو یه جای خنک و در جایی با تهویه مطبوع قرار بدید.

این مشکل فقط برای ایران نیست و تو خارج هم یه سری این مشکل رو داشتن که پس دادن و یکی دیگه گرفتن و یه سری هم مثل ما مهندسی کردن و افتادن به جون دستگاه:))

امیدوارم کسی این مشکل رو روی دستگاش نداشته باشه چون واقعا تو ایران یه دردسره به خاطر نبودن گارانتی.

موفق باشید.

آخرین ویرایش:

pixolator

کاربر سایت
Dec 14, 2006
75
نام
امیر عباس ف
من همچنان به عمودی بازی کردن ادامه می دم و خنده دار اینه که وقتی عمودی هستش هیچ مشکلی ندارم !:dولی حواستون باشه که پشت خود کنسول رو نگاه کنید من دیدم تقریباً 90 درصد مشکلات مال این شرکت خراب شده hongfujin yantai هستش و ماه sept 2013 پشت کنسول رو نگاه کنید موقع خریدن اگه این بود فرار کنید از مغازه طرف !!!b-)خلاصه این چند تا کلمه رو حفظ کنید !!! :hongfujin yantai sept 2013

M3ti J70

کاربر سایت
Jun 11, 2007
447
نام
مهدی
من همچنان به عمودی بازی کردن ادامه می دم و خنده دار اینه که وقتی عمودی هستش هیچ مشکلی ندارم !:dولی حواستون باشه که پشت خود کنسول رو نگاه کنید من دیدم تقریباً 90 درصد مشکلات مال این شرکت خراب شده hongfujin yantai هستش و ماه sept 2013 پشت کنسول رو نگاه کنید موقع خریدن اگه این بود فرار کنید از مغازه طرف !!!b-)خلاصه این چند تا کلمه رو حفظ کنید !!! :hongfujin yantai sept 2013
برای احتیاط یه vertical stand هم بخر !
شما چند وقته خریدی کنسول رو؟ الان اکثر فروشگاه ها تاریخ جدید رو میفروشن کاشکی خود شما دقت کرده بودی! :(

pixolator

کاربر سایت
Dec 14, 2006
75
نام
امیر عباس ف
من تازه گرفتم ولی اصلا فکر نمی کردم این جور بشه من قبلا 3 تا x box با مادربورد ای launch وfalconوjasperو دو تا ps3 اسلیم و فت داشتم ولی هیچ وقت مشکلی نداشم
Firmware جدید ریختم 300 مگابایت رو درست نشد
از اول ریختم اون 800 مگابایت رو درست نشد
رفتم سراغ هارد اونو برداشتم تو لپتاپ گذاشتم کامل چکش کردم بایت به بایت هارد رو مشکلی نداشت هارد
رفتم جمهوری یه دونه ترانس تبدیل برق 220 به 110 گرفتم که هم برق تبدیل کنه هم جریان برق رو تثبیت کنه ولی بازم فایده ای نداشت کاراضافی بود 50 تومن الکی خرج کردم
خلاصه...فکر می کنم از اداپتوربرقش باشه یواش یواش دارم وسوسه می شم دل و رودشو بریزم بیرون :):d

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
من تازه گرفتم ولی اصلا فکر نمی کردم این جور بشه من قبلا 3 تا x box با مادربورد ای launch وfalconوjasperو دو تا ps3 اسلیم و فت داشتم ولی هیچ وقت مشکلی نداشم
Firmware جدید ریختم 300 مگابایت رو درست نشد
از اول ریختم اون 800 مگابایت رو درست نشد
رفتم سراغ هارد اونو برداشتم تو لپتاپ گذاشتم کامل چکش کردم بایت به بایت هارد رو مشکلی نداشت هارد
رفتم جمهوری یه دونه ترانس تبدیل برق 220 به 110 گرفتم که هم برق تبدیل کنه هم جریان برق رو تثبیت کنه ولی بازم فایده ای نداشت کاراضافی بود 50 تومن الکی خرج کردم
خلاصه...فکر می کنم از اداپتوربرقش باشه یواش یواش دارم وسوسه می شم دل و رودشو بریزم بیرون :):d
PS4 که Multi Voltage هست ! از این چیزا نزن بهش D: داغون میشه دستگاه یهو ! D:
مراقب باش عزیز .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر