مشکلات و خرابی های PS4/PS4 Pro

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
2,350
3,502
اساتید گرامی
اقا من در بخش دانلود بازی ها در PS4 این مشکل رو دارم که مثلا داره یه بازی رو دانلود میکنه خدایی خوب هم دانلود میکنه یهو استوپ میشه کاملا استوپ نکه مثلا کیلو کیلو بره جلو بعد اینکه استوپ شد یهو میزنه دانلود نشد بق میره ته لیست باید برم روش دوباره ریزام بزنم بره برای دانلود مشکل چیه این داستان ما از خاب انداخته منو نصف شب بلند میشم یه وقت استوپ نشده باشه چشام قرمز شده دیگه از بی خابی :))

سوال بعدی
چرا یه بازی رو خیلی خوب دانلود میکنه مثلا حدودا یکساعت ولی بعضی از بازیهارو 1مگ 1 مگ دانلود میکنه وطولانی مدت در حالیکه بستر اینترنت هم یکی هستش؟

ممنون به من مبتدی کمک کنید
باتشکر ازدوستان و اساتید گرامی
این مشکل از وقتی شروع شد که یکی از دامنه های مربوط به دیتای بازیارو چند ماه پیش فیلتر کردن با اینکه رفع فیلتر کردن ولی من از همون موقع نمیتونم از اون لینک چیزی دانلود کنم و این مشکلم دلیلش همونه البته رو یه سری سرویس دهنده ها فکر کنم مشکل نداشته باشه این اتفاق اواخر زمانی که من های وب داشتم افتاد تا جایی که یادمه رو های وب مشکل نداشت ولی نت سیم کارت مشکل داشت بعدشم بخاطر تغییر خونه مجبور شدم از نت مخابرات استفاده کنم که باهاش مشکل داره
رو لینکی که فیلتر نیست هم باشید ممکنه ری دایرکت کنه رو اون لینکی که فیلتره من دقیقا نمیدونم چی باعث میشه ری دایرکت میکنه ولی یه چیزی که دیدم اینه که اگه زیاد پشت هم به لینک خود سونی که فیلتر نیست وصل بشید ری دایرکت میکنه کنسولم برای دانلود دیتا مدام بین پارتای مختلف سویچ میکنه با psx وصل بشید متوجه حرفم میشید مثلا از پارت 0 یکم دانلود میکنم یهو میره لینک آپدیت و...
پیشنهاد میکنم با پی یس دانلود کنید من با نت ثابت بازی حجیم دانلود نمیکنم نت سیم کارتم چون سرعتش بالاس راحت دانلود میکنه با idm که دانلود میکنید بذارید تو queue خودکار دانلود کنه نکته خوبی که داره اینه که تا کل دانلود تکمیل نشه نمیره بعدی و تا فایلای 4گیگو جمع کنه یکم زمان میبره باعث میشه وقتی میره رو لینک بعدی ری دایرکت نشه
من فقط بعضی وقتا به این مشکل میخورم اونم بخاطر فایل dp هست چون حجمش کمه اگه چندتا بازیو بخوام دانلود کنم یادم بره اینو از لیست حذف کنم چون سریع دانلود میشه و میره لینک بعدی یهو شروع میکنه ری دایرکت
بعد idm رو میتونید تنظیم کنید وقتی دانلود ارور داد دوباره امتحان کنه دیگه مجبور نشید بیدارشید

• Like
Reactions: jalal_immortal

jalal_immortal

کاربر سایت
Aug 8, 2019
6
0
آقا دست مریزاد منت گزاشتی جوابگو بودی به صورت کامل دمت گرم سید
حالا یه داستانی تو مغزم شکل میگیره از عرایض شما دوست عزیز که اون اینه میگی فایلهای حجیم رو با PSX دانلود کنم یا مثلا دیتا یه بازی رو از یه سایت دانلود کنم حاضر آماده تو یه فولدر مثلا کال آف باشه خیلی خوب فایلها رو من حاضر کردم چطوری بزنم تو کنسول مثلا بازی گاد اف وار دیتارو میگیرم اماده میخام بزنم تو دستگاه خوب تو دستگاه وقتی گاد اف وار نداره چی بزنم دانلود بشه که از PSX بگیره دیتارو نمیدونم منظورمو بهت رسوندم یا نه اونور یعنی دستگاه چطوری میشناسه یا بهش بشناسونم هوی دستگاه این دیتا بازی فلانیه
این سواله برام
بازم ممنون

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
2,350
3,502
آقا دست مریزاد منت گزاشتی جوابگو بودی به صورت کامل دمت گرم سید
حالا یه داستانی تو مغزم شکل میگیره از عرایض شما دوست عزیز که اون اینه میگی فایلهای حجیم رو با PSX دانلود کنم یا مثلا دیتا یه بازی رو از یه سایت دانلود کنم حاضر آماده تو یه فولدر مثلا کال آف باشه خیلی خوب فایلها رو من حاضر کردم چطوری بزنم تو کنسول مثلا بازی گاد اف وار دیتارو میگیرم اماده میخام بزنم تو دستگاه خوب تو دستگاه وقتی گاد اف وار نداره چی بزنم دانلود بشه که از PSX بگیره دیتارو نمیدونم منظورمو بهت رسوندم یا نه اونور یعنی دستگاه چطوری میشناسه یا بهش بشناسونم هوی دستگاه این دیتا بازی فلانیه
این سواله برام
بازم ممنون
همین که بازی تو لیست دانلود باشه کافیه تا بتونید دیتا انتقال بدید از تو دانلود ها resume کنید خود psx فایلارو برمیداره و انتقال میده البته این برداشتن خودکارو باید تو تنظیماتش ست کنید

• Like

hamed_yazdani

کاربر سایت
Oct 23, 2010
1,233
2,009
این رست مود عمرش همون سه ساعتی هست که به usb برق میده؟

برای من بعد چند ساعت خاموش میشه!

البته دفعه بعد که روشنش میکنم ارور نمیده که درست خاموش نشده!
توی تنظیمات میتونی مشخص کنی که چه مدت شارژ usb داشته باشه.

jalal_immortal

کاربر سایت
Aug 8, 2019
6
0
آهان یعنی میگی اکانت اون بازیهایی که میخام رو باید بزنم رو دستگاه برم تو اکانت یارو بازی رو که میخام بزنم دانلود بشه تو لیست دانلودها ولی بعدش از PSX بدمش رو کنسول به جای اینکه ان لاین دانلودش کنه خود کنسول؟

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
2,350
3,502
آهان یعنی میگی اکانت اون بازیهایی که میخام رو باید بزنم رو دستگاه برم تو اکانت یارو بازی رو که میخام بزنم دانلود بشه تو لیست دانلودها ولی بعدش از PSX بدمش رو کنسول به جای اینکه ان لاین دانلودش کنه خود کنسول؟
بله بازی باید تو لیست دانلودا اضافه شده باشه

• Like

M ξ λ δ ζ

کاربر سایت
Feb 11, 2011
6,416
741
نام
مهدی
سلام
آقا ما بالاخره نفهمیدیم زمانی که با کنسول بازی نمیکنیم ، دوشاخه رو از پریز برق بکشیم یا نه ؟!
اینم بگم هر باری که دوشاخه رو به محافظ میزنم یه جرقه ای میزنه و بعضی مواقع یه صدای جیز ویز ( :D ) مانندی میاد !
تو فکر خرید محافظ هستم ، مدل مناسبی سراغ دارید ؟

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
2,350
3,502
سلام
آقا ما بالاخره نفهمیدیم زمانی که با کنسول بازی نمیکنیم ، دوشاخه رو از پریز برق بکشیم یا نه ؟!
اینم بگم هر باری که دوشاخه رو به محافظ میزنم یه جرقه ای میزنه و بعضی مواقع یه صدای جیز ویز ( :D ) مانندی میاد !
تو فکر خرید محافظ هستم ، مدل مناسبی سراغ دارید ؟
اگه جایی که هستید خیلی برق قطع میشه محافظ بگیرید یا کنسولو از برق بکشید اگه زیاد قطعی برق ندارید جدا کردن دوشاخه فقط وسواس زیاد به خرج دادنه
البته داشتن محافظ در هر شرایطی خوبه ولی خب من خودم برام مهم نیست و اهمیت نمیدم تو این چند سالیم مشکلی نداشتم

jack sparrows

کاربر سایت
Nov 3, 2006
1,539
87
نام
هادی
سلام

من مشکلی در pause و‌ resume هنگام دانلود گیم ندارم ولی هنگام دانلود آپدیت دارم!

عجیبتر اینکه میتونم تم رو که ۵۰ مگ هم نیست pause و resume کنم ولی آپدیت رو نه!

سلام

قطع و وصل شدن برق چقدر به دستگاه آسیب میزنه؟

امروز دو بار در عرض نیم ساعت برق رفت! منم نمیدونستم قراره بازم برق بره دوباره دستگاه رو روشن کردم!

الانم ترس دارم دوباره روشن کنم و دوباره برق بره!

در مورد ps4 اطلاعی ندارم ولی اون زمانی که ps1 و ps2 داشتم مخصوصا تابستون خیلی برق میرفت!

تو این ده ساله که ۳۶۰ داشتم مثل اون زمان برق زیاد نرفت دستگاه هم مشکل خاصی پیدا نکرد!

میخوام بدونم ps4 مشکل خاصی پیدا میکنه؟

البته data corruption زیاد منظورم نیست بیشتر سخت افزار منظورمه

Kingslayer

کاربر سایت
May 21, 2018
148
334
امروز صبح وقتی دیسک رو گذاشتم تو کنسول چنتا صدا داد و درنهایت صدای در اومدن دیسک از کنسول ولی دیسکو نداد بیرون، دیسک رو هم نشناخت.
مشکل از دیسک نبود(یعنی یه خط کوچیکم رو دیسک نیست حتی)
از دوستان کسی میدونه مشکل کجاست؟
چقدر خرجش میشه؟
PS4 Pro هست.

sirwan

کاربر سایت
Apr 4, 2010
223
56
نام
ssss
سلام هنگام بازی کردن اتصال کنترلر قطع میشه و دیگه تا کنسول رو خاموش و روشن نکنم درست نمیشه مشکل چی میتونه باشه
با دو دسته دیگه هم امتحان کردم همین مشکل رو داره
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

PS4 Controller not connecting اینو میاره

jack sparrows

کاربر سایت
Nov 3, 2006
1,539
87
نام
هادی
ظاهرا فرآیند نصب بازی برای من شامل چند بار تمیز کردن دیسک و rebuild database از طریق safe mode هست و اینطور که مشخصه حداقل لنز دستگاه مشکل داره.

دیسکها تمیز هستن و خط و خش خاصی ندارن ولی فرآیند نصبشون طولانی و رو مخه!

با توجه به قیمت لنز و درایو ps4 در بازار به نظرتون بهتره عوضش کنم یا همینجوری که هست باهاش ادامه بدم؟

آخه ترسم از اینه که یه دفعه یه مشکل بزرگتر رخ نده! آخرین بار هنگام نصب یک دفعه دور موتورش رفت بالا و زارت زد رو ترمز!

درایو ۳۶۰ که دارم بعد ۷ سال مرخص شد ولی این بابا یک ماه هم نشده که اومده خونمون!

یعنی طرف دستگاه دست دوم هم داده باشه نهایت ۳ سال از عمرش میگذره که باز هم غیرطبیعیه!

اینا که خوبه طرف راجع به xone نوشته فلان مایع ازش ترشح شده!!!

خدا وکیلی تو این نسل جفت عزیزان ر**ن!

SattaRMz

کاربر سایت
Oct 22, 2019
4
2
سلام دوستان
1-2 ماهی میشه پلی 4 گرفتم اسلیم ریجن 2
موقعی که نت رو بهش وصل میکنم و وارد پلی استور میشم بعد چند دقیقه که میخوام بیام بیرون داخل منوی اصلی دچار لگ و تیک کوچکی میشه و بعد اینگه میخوام خاموشش کنم هم موقع خاموش شدن هم این تیک و لگ موجوده
مشکل از کجاست؟

Ali nik

کاربر سایت
Aug 8, 2017
22
3
سلام دوستان من چند وقتیه ps4 pro خریدم
یه مشکلی برام پیش اومده
یهو وسط بازی تصویر در حد چند ثانیه سیاه میشه بعد دوباره بر میگرده
مشکل از چی می تونه باشه؟

aslirezahddd

کاربر سایت
Oct 22, 2013
1,743
941
نام
Alireza
سلام دوستان
1-2 ماهی میشه پلی 4 گرفتم اسلیم ریجن 2
موقعی که نت رو بهش وصل میکنم و وارد پلی استور میشم بعد چند دقیقه که میخوام بیام بیرون داخل منوی اصلی دچار لگ و تیک کوچکی میشه و بعد اینگه میخوام خاموشش کنم هم موقع خاموش شدن هم این تیک و لگ موجوده
مشکل از کجاست؟
طبیعیه
چیزی نیست که اسمشو بزاری مشکل
به نظر خودم دلیل اصلیش سرعت پایین نته تو ایران بعضی وقتا این لگ به وجود میاد
بعیده مشکل از ps4 باشه چون یادمه از همون اول تا الان این مشکل وجود داره و اگه چیزی بود که واسه همه بودش حتما با اپدیت حلش میکردن

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند (کاربران: 0, مهمان: 1)

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟