مشکلات و خرابی های PS4/PS4 Pro

• Thread starter Thread starter ashk@n
  • تاریخ آغاز تاریخ آغاز
فراز عزیز به خدا خیلی خوشحال شدم مشگلت حل شده. برا خودت صفا کن با ps4 انشالله ما هم گرفتیم یه تیم تشکیل میدیم بر تبادل بازی. آقا نوید عزیز دیشب هم با هم تدابیری داریم فراهم میکنیم. موفق باشی
مرسی مهدی جان ممنونم از لطفت

اون مشکل لرزش تصویر و برفک رو جایی میخوندم که ps4 با بعضی از tv ها کلا مشکل داره! دلیلش رو نمیدونم اما میدونم مشکل کابل hdmi نیست!

اون مشکل لرزش تصویر و برفک رو جایی میخوندم که ps4 با بعضی از tv ها کلا مشکل داره! دلیلش رو نمیدونم اما میدونم مشکل کابل hdmi نیست!
دقیقا همینطور من خودم رو این قضیه حساس شدم تا به حال رویه ۸تا تیوی تست گرفتم تا الان از سه برند ال جی -سامسونگ - سونی تو مدلایه مختلف ۶تا ال ایدی ۲تا ال سی دی .رو اون ۶تا بدون مشکل بود رو همه پورتایه اچ دی ام ای.اما اون دوتا ال سی دی که ماله اولین ال سی دیا سامسونگ تو بازار بودن مشکل داشت !نمیدونم سری چنده اما وقتی روشن میشن یه نور ابی به صورت خط زیرش روشن میشه ۳۲ اینچه این هر سه پورتش تصویرش پرش داشت یا همون اول که روشن میکردی یا وسط بازی خودش نشون میداد.اما از همه عجیبتر ال سی دی دومی بود سامسونگ ۴۲ اینچی اینم مدلش از همون سریا اول بود این یکی رویه دوتا پورتش تصویر میپروند رو پورت سومش فکر کنم بود ۳۰-۴۰ دقیقه بازی کردیم مشکلی پیش نیامد!دیگه دورو برم تیوی نمونده که تست نگرفته باشم.البته اینم بگم این تیویا که ۴باهاشون مشکل داشته، مثله آینه هم ۳۶۰ هم ۳روشون بازی میشه علاوه بر سینما خانواده منظور وسایلی بهش وصله که با اچ دی ام ای کار کنه بدونه هیچ مشکلی!اما رو ۴ ایراد داره.دلیلش کسی دراورد اینجا بگه ماهم بدونیم مشکل از کجاس.

دقیقا همینطور من خودم رو این قضیه حساس شدم تا به حال رویه ۸تا تیوی تست گرفتم تا الان از سه برند ال جی -سامسونگ - سونی تو مدلایه مختلف ۶تا ال ایدی ۲تا ال سی دی .رو اون ۶تا بدون مشکل بود رو همه پورتایه اچ دی ام ای.اما اون دوتا ال سی دی که ماله اولین ال سی دیا سامسونگ تو بازار بودن مشکل داشت !نمیدونم سری چنده اما وقتی روشن میشن یه نور ابی به صورت خط زیرش روشن میشه ۳۲ اینچه این هر سه پورتش تصویرش پرش داشت یا همون اول که روشن میکردی یا وسط بازی خودش نشون میداد.اما از همه عجیبتر ال سی دی دومی بود سامسونگ ۴۲ اینچی اینم مدلش از همون سریا اول بود این یکی رویه دوتا پورتش تصویر میپروند رو پورت سومش فکر کنم بود ۳۰-۴۰ دقیقه بازی کردیم مشکلی پیش نیامد!دیگه دورو برم تیوی نمونده که تست نگرفته باشم.البته اینم بگم این تیویا که ۴باهاشون مشکل داشته، مثله آینه هم ۳۶۰ هم ۳روشون بازی میشه علاوه بر سینما خانواده منظور وسایلی بهش وصله که با اچ دی ام ای کار کنه بدونه هیچ مشکلی!اما رو ۴ ایراد داره.دلیلش کسی دراورد اینجا بگه ماهم بدونیم مشکل از کجاس.
واقعا این قضیه کار نکردن با یه سری تی وی خیلی جالبه! اگه مشکل hdcp بود که الان همه تیوی ها این قابلیت رو دارن! اگه بحث رزولوشن بود که خوب کلا نشون نمیداد!
نمیدونم بگم مشکل نرم افزاریه یا سخت افزاری چون سونی هیچ بیانیه ای نداده و اینا همه از تجربیات مردم به دست اومده! وضع مالیه من هم اونقدر خوب نیست برم تیوی جدید بگیرم:دی اگرم داشته باشی باید راه بیوفتی تو جمهوری ps4 ـتو به هرچی تیوی هست بزنی یه ربع بازی کنی ببینی مشکل پیدا میکنه یا نه :دی

آخرین ویرایش:
عزيزان با چندين مدل TV آزمايش كردم متوجه شدم با TV هاى نسبتاً قديمى ساپورت نميشه حتى TV هاى جديد ارزان قيمت اكثراً پورت هاى HDMI ورژن 1.3 به پايين دارند و دقيقاً بخاطر ساپورت نكردن پورت هاى HDMI از ورژن حداقل 1.3 هست.
البته قابل ذكر هست در آينده اى نزديك با آپديتى كه SONY خواهد كرد PS4 به فرمت بالاتر يعنى HDMI 2.0 ارتقاء ميكنه.
خدارحم كنه كه از 1.3 ساپورت بشه چون SONY تاكيدش حداقل رو 1.4 هست.

در ضمن بعضى مدلها 1 يا 2 پورت از ورژن 1.3 يا 1.4 ساپورت ميكنند.و بقيه 1.2 هستند.

آخرین ویرایش:
عزيزان با چندين مدل TV آزمايش كردم متوجه شدم با TV هاى نسبتاً قديمى ساپورت نميشه حتى TV هاى جديد ارزان قيمت اكثراً پورت هاى HDMI ورژن 1.3 به پايين دارند و دقيقاً بخاطر ساپورت نكردن پورت هاى HDMI از ورژن حداقل 1.3 هست.
البته قابل ذكر هست در آينده اى نزديك با آپديتى كه SONY خواهد كرد PS4 به فرمت بالاتر يعنى HDMI 2.0 ارتقاء ميكنه.
خدارحم كنه كه از 1.3 ساپورت بشه چون SONY تاكيدش حداقل رو 1.4 هست.

در ضمن بعضى مدلها 1 يا 2 پورت از ورژن 1.3 يا 1.4 ساپورت ميكنند.و بقيه 1.2 هستند.

این TV 3D BRAVIA SONY KDL-42W804A از HDMI 2 پشتیبانی میکنه ؟ من هرچی گشتم اطلاعاتی پیدا نکردم

200-1383828718sony%2042w804.1...jpg

این TV 3D BRAVIA SONY KDL-42W804A از HDMI 2 پشتیبانی میکنه ؟ من هرچی گشتم اطلاعاتی پیدا نکردم

200-1383828718sony%2042w804.1...jpg

فقط و فقط ULTRA HD 4K ها .
شما تلويزيونى full hd بخريد كه با ورژن 1.4 و (شايد هم 1.3) رو ساپورت كنه. تا PS4 براى بازى و فيلمهاى FULLHD رو ساپورت كنه.
براى ساپورت HDMI 2.0 و يا بلورى هاى فيلم 4K و استفاده از امكانات ULTRA HD حتماً بايد 4K TV باشه.

این قضیه مشکل کابل چیه ؟ ورژنش! ؟بهم استرس وارد کردین ! من میتونم به مانیتورم وصلش کنم؟ به این :
LG Cinema 3D Monitor D2342P | 23” Full HD 3D LED Monitor - LG Electronics UK
مشکلی نخواهد بود
این قضیه مشکلاتی که گزارش شده مثل برفک و پرش میتونه ( میتونه ! شایدم نه ) با اپدیت دستگاه برطرف بشه . در ضمن TV های جدید هم فریمورهاش رو کمپانیا در صورت بروز مشکلات اپدیت میکنن پس جای نگرانی نیست. HDMI 2 فقط برای TVهای 4K هست . HDMI 2 گفته میشه چون نیاز به Bandwidth بالاتری برای رد و بدل کردن اطلاعات 3d - 2d - 30/60fps توی وضوح تصویر بالاتر داره .
در صورت وصل کردن PS4 هم خروجی بازیا برای همین نسل همون 1080 و پایینتر خواهد بود ( بسته به بازی ) - احتمالا فقط ویدیو اینا خواهد بود که 4k استفاده بشه.

این TV مشکلی نداره توی پردازش تصویر
HDMI 2 انقدرها هم که فکر میکنید در حال حاضر مهم نیست . یکی اینکه هیچ بازی 4k برای کنسولهای نسل حاضر با قدرتی که دارن اصلا قابل اجرا نیست. 2 نهایتا فقط ویدیو و فیلم خواهد بود که برای اجرای 4k به HDMI 2 نیاز دارن . اپدیت اخری به صورت فریمور هم فقط پشتیبانی 4 از HDMI 2 برای کسانی که 4k دارن رو اضافه میکنه .

این قضیه مشکلاتی که گزارش شده مثل برفک و پرش میتونه ( میتونه ! شایدم نه ) با اپدیت دستگاه برطرف بشه
خیلی بعیده نرم افزاری باشه! چند پست بالاتر گفتم با بعضیا کار میکنه رو بعضیا مشکل داره! احتمال داره بخاطر بعضی قطعات باشه!
اطلاعات 3d - 2d - 30/60fps توی وضوح تصویر بالاتر داره .
میشه 2 تا tv معرفی کنی که 60 فریم رو پخش نمیکنن؟:دی
این TV مشکلی نداره توی پردازش تصویر
یکم سرچ کنید بد نیست! اصلا مشکل tv ها نیستن! هنوز هیچ کسی نمیدونه چرا اینطور میشه اما میگن وقتی کابل عوض میکنن تغییری حاصل نمیشه!

بچه ها منم سفارش دادم از اروپا تا اوایل دی میرسه ولی خیلی نگران مشکلاتشم.آخه تمام داراییم همین بوده که دادم.خدا بخیر کنه
دوست عزیز اصلا نگران نباش به دلایل زیر:
1- همه چیز دست خداوند هست
2-مشکلات کمتر از 1 درصد هست
3-طبق احتمالات احتمال اینکه کنسول مشکل دار به شما برسه بسیار کمتر از اینه که کنسول سالم و سر و حال به دستتون برسه
4-بر فرض این که کنسول شما مشکل داشت از کجا معلوم مشکل قابل حل نباشه
5- بازم بگم ؟! :d
پس آرام باش و به خدا توکل کن :x

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or