مشکلات و خرابی های PlayStation 5

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.
سلام بر اعضا
این صفحه رو ایجاد کردم در مورد مشکلات PS5 بحث و نظر بدهیم.
اولیش هم خودم میگم.
با وام و پس انداز و کلی امید آرزو برای بچه هفت ساله کنسول خریدم کمتر از یک ماه حالا روشن میکنم پنج دقیقه بازی نکرده ارور داغ شدن میده و اگر دیر بجنبیم خودش خاموش میشه.
تعمیرشم که کسی بلد نیست فقط یه مشت اباطیل میگن و درخواست دو میلیون پول بی زبون میکنن.
یک هفتس دنبال کارشم خسته شدم.
سونی واقعا با این کیفیتش خراب کرده که.
اینم بگم گیمر نیستم و جوانی فقط یه میکرو داشتم برای همین میگم شاید از کم تجربگی من هستش.
دوستان اگر نظری دارند که کمک بکنه.
قبلا مزاحم دانیال کینگ هم شدم.
جافرپور

moeinclip

کاربر سایت
Aug 31, 2009
302
کنسول ps5 از فاصله 1 متری زیر فشار گرافیکی ترین بازی ها هم هیچ صدایی نداره البته یکسری ها نوع فنشون فرق میکرد یه مقدار صداشون بیشتر بود
او ارور اور هیت هم من یکبار داشتم در طول نزدیک به یکسال و نیم
مشکل ممکنه باگ نرم افزاری و یا حتی اشتباه از عملکرد حتی سنسور باشه
به عنوان کسی که xsx ، xss و ps5 استفاده کرده دمای ps5 از همشون کمتره
و حتی در استفاده طولانی مدت بدون shutdown مشکلی ندیدم برعکس کنسول های xbox که حتما باید بعد یه مدت full shutdown بشه وگرنه شروع میکرد به باگ خوردن نرم افزاری

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,923
از نظر گرمایی قطعا سری 11 از بقیه بالاتره چون هیت سینک توش نصف شده و مس هم حذف شده و همون معماری 7 نانومتری رو هم داره اما بازم ته تهش 3 تا 5 درجه افزایش دما داشته که زیاد نیست و هنوز دما استاندارد هست
در ضمن هنوز بازی ای که به معنای واقعی از تمام توان کنسول استفاده کنه ساخته نشده این بازی هایی که میبینیم اکثرشون فشاری که به کنسول میارن در حد بازی های ps4 هست پس اگر واقعا اینجوری باشه پس سری 11 توان اجرای اون بازی ها رو نخواهد داشت و تا اجرا کنه اور هیت میشه !!!! که اصلا معقول نیست
یا این حال بعیده که حتی همون سری 11 هم بعد 15 دقیقه ارور اور هیت بده اونم با یک بازی نه خیلی سنگین اگر همچین داستانی بود یوتیوب وفیسبوک و وب سایت های بازی سونی رو میترکوندن
بنظرم بحث جایی که کنسول رو قرار میدین و دمای محیط بیشترین تاثیر رو روی این قضیه اور هیت داشته

آخرین ویرایش:

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,923
اصلا لازم به تهیه کولر جدا برای کنسول ندارید بجاش کنسول رو افقی بزارید چون طبق آزمایش ها بین 3 تا 5 درجه در حالت خوابیده دمای کنسول کاهش پیدا میکنه
این کولر ها در دراز مدت پدر کنسولتون رو در میاره چون بشدت خاک رو میکشه داخل کنسول و بعد مدتی که هیت سینکتون و فن تون کثیف بشه دمای سیستم بشدت بالا میره
در ضمن این فن ها چون خیلی هالشون به usb کنسول وصل میشن جریان کشی بالایی دارن مخصوصا وقتی روی دور بالا کار میکنن و توی اجرای بازی های سنگین که مصرف انرژی کنسول بالا میره پاور کنسول تحت فشار زیادی قرار میگیره
نکته بعدی چون این فن ها جریان هوای خروجی کنسول رو تغییر میدن فن خود کنسول به درستی نمیتونه وظیفه تهویه رو انجام بده و همینطور چون فشار هوا داخل کنسول زیاد میشه به احتمال زیاد دور فن کنسول هم به اجبار بالاتر میره که عمر فن کنسول رو کاهش میده
و در نهایت این فن های جانبی چون همیشه از چند فن کوچک با دور بالا توشون استفاده شده همیشه سر و صدای خیلی زیادی دارن

در کل شما حتی یک جا پیدا نمیکنید که شرکت سونی استفاده از این فن ها رو لازم یا مجاز دونسته باشه یا به این شرکت ها مثل بقیه قطعات جانبی مجوز رسمی ساخت بده چون سونی خودش اینارو مضر میدونه
می تونید به سونی ایمیل بزنید و جوابشون رو ببینید

مواردی که از اشکالات استفاده از فن گفتم مواردی بود که همگی برای استفاده از فن اضافه در ps4 هم گفته میشد

آخرین ویرایش:

aidin0000

کاربر سایت
May 19, 2008
726
دوستان اگه یادشون باشه دوران ایکس باکس ۳۶۰ اون هم مشگل گرما داشت تو سری اول به اصطلاح ۳ چراغ میشد مشگل با نصب فن جانبی حل نمیشد این مشگل رو من هم داشتم تا حدودی میشه گفت مشابه بود و حل نشدنی تقریبا

• Like
  • Poker Face
Reactions: ALI PUNKER and blak

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,798
از نظر گرمایی قطعا سری 11 از بقیه بالاتره چون هیت سینک توش نصف شده و مس هم حذف شده و همون معماری 7 نانومتری رو هم داره اما بازم ته تهش 3 تا 5 درجه افزایش دما داشته که زیاد نیست و هنوز دما استاندارد هست
در ضمن هنوز بازی ای که به معنای واقعی از تمام توان کنسول استفاده کنه ساخته نشده این بازی هایی که میبینیم اکثرشون فشاری که به کنسول میارن در حد بازی های ps4 هست پس اگر واقعا اینجوری باشه پس سری 11 توان اجرای اون بازی ها رو نخواهد داشت و تا اجرا کنه اور هیت میشه !!!! که اصلا معقول نیست
یا این حال بعیده که حتی همون سری 11 هم بعد 15 دقیقه ارور اور هیت بده اونم با یک بازی نه خیلی سنگین اگر همچین داستانی بود یوتیوب وفیسبوک و وب سایت های بازی سونی رو میترکوندن
بنظرم بحث جایی که کنسول رو قرار میدین و دمای محیط بیشترین تاثیر رو روی این قضیه اور هیت داشته
سری 12 نسبت به سری 11 وات کمتری تولید میکنه..در حدود 20 وات کمتر که این خودش گرمای کمتری تولید میکنه..بردش هم خوب کوچیکتر شده..طبیعیه که گرماش نسبت به 11 کمتر باشه...اما یه بدیه هم که داره باطری مادربرد بد جایی قرار داره و اگر روزی باطری خالی کنه به راحتی ها دسترسی بهش امکان پذیز نیست...در کل اگر بین 12 و 11 بخواهیم در حال حاظر انتخابی داشته باشیم ، به نظر من قطعا 12 مناسبتره.

دوستان اگه یادشون باشه دوران ایکس باکس ۳۶۰ اون هم مشگل گرما داشت تو سری اول به اصطلاح ۳ چراغ میشد مشگل با نصب فن جانبی حل نمیشد این مشگل رو من هم داشتم تا حدودی میشه گفت مشابه بود و حل نشدنی تقریبا
منم داشتم دقیقا..اولی بعد از تقریبا 1 سال 2 سال سه چراغ شد که با تعمیر و اینام ، نهایت دوباره 2 3 ماه دوام اورد که اخر سر رفتم یه elite خریدم که دیگه به این مشکل بر نخودرم.

آخرین ویرایش:

Knigh_homi

کاربر سایت
Sep 4, 2017
199
سلام
یکی از کنترلرهام جدیدا left stickاش برای جهت بالا به صورت منقطع کار میکنه(نمیدونم منظورمو تونستم درست انتقال بدم یا نه مثلا وقتی کارکتر به سمت بالا حرکت میکنه هی وایمیسته وبعد دوباره شروع میکنه به حرکت). کسی از دوستان میدونه چجوری میشه این مشکل رو حل کرد؟

yr1isone

کاربر سایت
Jun 9, 2021
242
سلام
یکی از کنترلرهام جدیدا left stickاش برای جهت بالا به صورت منقطع کار میکنه(نمیدونم منظورمو تونستم درست انتقال بدم یا نه مثلا وقتی کارکتر به سمت بالا حرکت میکنه هی وایمیسته وبعد دوباره شروع میکنه به حرکت). کسی از دوستان میدونه چجوری میشه این مشکل رو حل کرد؟
با اسپری ناهید یا الکل ،(بدون نیاز به باز کردن دسته )البته ممکنه بازم دوباره این مشکل بیاد (برای من هردو آنالوگ اینجوری شدن و با این کار درست شدن )و باید دوباره همینکارو انجام بدی فقط دسته باید خاموش باشع و بزاری چند ساعت خشک شه اگه به طور کامل خشک نشه و روشن کنی برد دسته میسوزه و نصف قیمت دسته باید بدی تا درستش کنن

g - unit

کاربر سایت
Jul 13, 2010
1,350
صدای تق تقای رو اعصاب کنسول کم بود فن هم بگیریم بندازیم بالاش صدای بوئینگ هم اضافه بشه بهش :))
واقعا رو مخ ترین مشکل ps5 همین هست منم وقتی که دستگاه رو خاموش میکنم فرقی هم به استفاده نداره مثلا 1 ساعت تا 5 ساعت وقتی خاموش میکنم کلی صدای تق و پوق آزار دهنده میده بعضی وقت ها حتی صداش ترسناک میشه. روشن هم باشه باز صداهه رو میده ولی کمتر:Wallbash:..اولش فکر میکردم فقط کنسول خودم اینطوری هست با تحقیق فهمید سونی چه گندی زده و دستگاه های دیگه هم این مشکل رو دارن.... از اون طرف xbox سری ایکس دارم هیچ مشکل این شکلی نداره

• Like
Reactions: ALI PUNKER

Need-More-Speed

Gold User
Jul 1, 2007
4,351
نام
یونس
واقعا رو مخ ترین مشکل ps5 همین هست منم وقتی که دستگاه رو خاموش میکنم فرقی هم به استفاده نداره مثلا 1 ساعت تا 5 ساعت وقتی خاموش میکنم کلی صدای تق و پوق آزار دهنده میده بعضی وقت ها حتی صداش ترسناک میشه. روشن هم باشه باز صداهه رو میده ولی کمتر:Wallbash:..اولش فکر میکردم فقط کنسول خودم اینطوری هست با تحقیق فهمید سونی چه گندی زده و دستگاه های دیگه هم این مشکل رو دارن.... از اون طرف xbox سری ایکس دارم هیچ مشکل این شکلی نداره
حساس نباش داداش. نه فقط ps5 اکثر وسایل بخاطر سرد و گرم شدن چنین صداهایی دارن از موتورو ماشین بگیر تا لوازم برقی و حتی میز و صندلی :D

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,798
نمی دونم دوستان چرا از صدای فن شکایت میکنن..برای من اصلا صدای فن ها شنیده نمیشه..روی هورایزن هم که گرافیک زیادی داره چند ساعت بازی کردم..اصلا صدای فن شنیده نمیشه..موقع خاموش کردن هم ، صداهایی که میگین رو نداشتم تو این مدت.

• Like
Reactions: Arash-S212

Arshiixx

کاربر سایت
Apr 5, 2016
1,163
نمی دونم دوستان چرا از صدای فن شکایت میکنن..برای من اصلا صدای فن ها شنیده نمیشه..روی هورایزن هم که گرافیک زیادی داره چند ساعت بازی کردم..اصلا صدای فن شنیده نمیشه..موقع خاموش کردن هم ، صداهایی که میگین رو نداشتم تو این مدت.
یه سری از بچه ها که اینو دارن میگن ps5 ندارن اصلا :D جدی نگیر شما ولش کن :D

.::PUИK::.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,835
من دوستم یه سری 12 خریده دیسکو میذاره تو دستگاه واسه چند لحظه صدا اره برقی میده
نرماله؟

Batsy

“Tots Units Fem Força” «Més que un club»
کاربر سایت
Apr 29, 2008
3,278
من دوستم یه سری 12 خریده دیسکو میذاره تو دستگاه واسه چند لحظه صدا اره برقی میده
نرماله؟
آره عادیه
-----------------------------------
کلا بحث صدای فن نیست این صدای سرد و گرم شدن دستگاه برا منم رو مخه بعضی وقتا یجوری صدا میده انگاری با یچیزی زدی روش و ترق صدا میده .

.::PUИK::.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,835
آره عادیه
-----------------------------------
کلا بحث صدای فن نیست این صدای سرد و گرم شدن دستگاه برا منم رو مخه بعضی وقتا یجوری صدا میده انگاری با یچیزی زدی روش و ترق صدا میده .
آخه صداشو برام پخش کرد
انگار یکی با اره برقی لوله میبره
خیلی عجیب بود
(به نظرم آنرماله)

• Smile
Reactions: ALI PUNKER
وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر