مشکلات و خرابی های PlayStation 5

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.
سلام بر اعضا
این صفحه رو ایجاد کردم در مورد مشکلات PS5 بحث و نظر بدهیم.
اولیش هم خودم میگم.
با وام و پس انداز و کلی امید آرزو برای بچه هفت ساله کنسول خریدم کمتر از یک ماه حالا روشن میکنم پنج دقیقه بازی نکرده ارور داغ شدن میده و اگر دیر بجنبیم خودش خاموش میشه.
تعمیرشم که کسی بلد نیست فقط یه مشت اباطیل میگن و درخواست دو میلیون پول بی زبون میکنن.
یک هفتس دنبال کارشم خسته شدم.
سونی واقعا با این کیفیتش خراب کرده که.
اینم بگم گیمر نیستم و جوانی فقط یه میکرو داشتم برای همین میگم شاید از کم تجربگی من هستش.
دوستان اگر نظری دارند که کمک بکنه.
قبلا مزاحم دانیال کینگ هم شدم.
جافرپور

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
دوستان این که میگیم خرابی داره ببینید نسبت به مقیاس خیلی کمه اما نسبت به شرایط خودمون میگیم که گارانتی شرکت نداریم.یعنی سونی نیست که بلافاصله دستگاه جدید بهمون بده.بازرار نداریم و کار سخته برای همین حتما با گرانتی تعویض هر کنسولی را بخرید
البته نه سونی نه هیچ برند دیگه ای بلافاصله دستگاه جدید نمی ده.
اگر مقصر خرابی کنسول شما نباشید:
در صورتی که کنسول در چند روز اول استفاده خراب باشه که پسش می دید به فروشنده و اون خودش دستگاه رو RMA می کنه به سونی.
در غیر زمانی که کنسول رو ببرید برای تعمیر پیش سونی, اگر دستگاه قابل تعمیر باشه تعمیرش می کنن اگر نه دستگاه جدید می دن.

همین داستان در مورد DualSense هم هست. دسته هایی که مشکل دریفت پیدا می کنن رو سونی تعمیر می کنه.

-----
اون گارانتی تعویض کنسول فروشنده های ایران هم شما کنسول رو ببر پیش فروشنده حتما برات تعویض می کنه :D

marco dest

کاربر سایت
May 24, 2021
696
البته نه سونی نه هیچ برند دیگه ای بلافاصله دستگاه جدید نمی ده.
اگر مقصر خرابی کنسول شما نباشید:
در صورتی که کنسول در چند روز اول استفاده خراب باشه که پسش می دید به فروشنده و اون خودش دستگاه رو RMA می کنه به سونی.
در غیر زمانی که کنسول رو ببرید برای تعمیر پیش سونی, اگر دستگاه قابل تعمیر باشه تعمیرش می کنن اگر نه دستگاه جدید می دن.

همین داستان در مورد DualSense هم هست. دسته هایی که مشکل دریفت پیدا می کنن رو سونی تعمیر می کنه.

-----
اون گارانتی تعویض کنسول فروشنده های ایران هم شما کنسول رو ببر پیش فروشنده حتما برات تعویض می کنه :D
من خودم دو تا از دوستام کنسول ها شون مشکل داشت و خیلی راحت هم تعویض کردن البته حدود 2 تومن رو کنسول بیشتر داده بودن.اگه از جایی که میخرید معتبر باشه تعویض میکنه

.:AC MilaN:.

کاربر سایت
Sep 12, 2009
2,535
نام
ایلیا
والا تو این چند وقت که کنسول عرضه شده ۱۲ نفر از دوست و آشناهام کنسول رو خریدن و هیچ کدوم هم تا اینجا مشکلی برای کنسولهاشون پیش نیومده ... ریجن های مختلف هم گرفتن و هر دو مدل دیسک و دیجیتال
یکیشون هم دسته اش دریفت میشد میگه درست شده با آپدیت

• Like
Reactions: porfesor and Bellic

masoud.speed

کاربر سایت
Jan 18, 2014
255
نام
مسعود
سلام دوستان فراموش نکنید حدود ۷ سال و نیم پیش که ps4 عرضه شد یه مدت بعدش خبر هایی به گوش میرسید از خرابی ps4 ها .. از چراغ آبی مرگ گرفته تا اتو اجکت و آرتیفکت تصویر .. تا جایی که همون اوایل براش تو همین بازیسنتر تاپیک مشکلات و خرابی های ps4 ساخته شد چند ماه بعدش وقتی قیمتش به یه حد معقولی رسید خریدم .. تاریخ ساختش برا ۲۰۱۳ بود .. با ترس و لرز هی پیش خودم میگفتم نکنه الان یهو خاموش شه .. نکنه الان دیسکو بده بیرون ... و ... چشم رو هم گذاشتم ۷ سال گذشت و حتی با ۴ بار برق رفتن حین بازی در این مدت ..خداروشکر تاثیری رو دستگام نداشت و در نهایت فروردین امسال بازنشستش کردم و گذاشتمش تو جعبه .. الانم میبینم تو فضای اینترنت اخبار خرابی برای ps5 ولی حالا در یک نوع دیگه به گوشم میرسه ولی به نظرم در مقایسه با ps4 شدت این نوع اخبار کمتره .. راستش دنبال کردن پیوسته اخبار خرابی ها فقط استرسمو حین بازی بیشتر میکرد ! الانم جنبه های مراقبتی رو برای ps5 ام رعایت می کنم ولی دیگه تصمیم گرفتم خیلی افراط نکنم ... ان شالا اگه عمری بود تا اخر نسل ۹ امیدوارم روی کار باشه .. ان شاالله ps5 های بقیه دوستانم که دارن و یا در آینده میخوان بخرن برای همیشه با صحت و سلامت کار کنه و مشکلات بعضی دوستان حل بشه

آخرین ویرایش:

MASHIN

کاربر سایت
Aug 24, 2012
597
نام
KAMRAN
سلام دوستان فراموش نکنید حدود ۷ سال و نیم پیش که ps4 عرضه شد یه مدت بعدش خبر هایی به گوش میرسید از خرابی ps4 ها .. از چراغ آبی مرگ گرفته تا اتو اجکت و آرتیفکت تصویر .. تا جایی که همون اوایل براش تو همین بازیسنتر تاپیک مشکلات و خرابی های ps4 ساخته شد چند ماه بعدش وقتی قیمتش به یه حد معقولی رسید خریدم .. تاریخ ساختش برا ۲۰۱۳ بود .. با ترس و لرز هی پیش خودم میگفتم نکنه الان یهو خاموش شه .. نکنه الان دیسکو بده بیرون ... و ... چشم رو هم گذاشتم ۷ سال گذشت و حتی با ۴ بار برق رفتن حین بازی در این مدت ..خداروشکر تاثیری رو دستگام نداشت و در نهایت فروردین امسال بازنشستش کردم و گذاشتمش تو جعبه .. الانم میبینم تو فضای اینترنت اخبار خرابی برای ps5 ولی حالا در یک نوع دیگه به گوشم میرسه ولی به نظرم در مقایسه با ps4 شدت این نوع اخبار کمتره .. راستش دنبال کردن پیوسته اخبار خرابی ها فقط استرسمو حین بازی بیشتر میکرد ! الانم جنبه های مراقبتی رو برای ps5 ام رعایت می کنم ولی دیگه تصمیم گرفتم خیلی افراط نکنم ... ان شالا اگه عمری بود تا اخر نسل ۹ امیدوارم روی کار باشه .. ان شاالله ps5 های بقیه دوستانم که دارن و یا در آینده میخوان بخرن برای همیشه با صحت و سلامت کار کنه و مشکلات بعضی دوستان حل بشه
اره واقعا من خودم با خوندن این ۵ صفحه استرس گرفتم که کنسولو جرات ندارم روشن کنم حتی!
زمان ps4 اون اتو اجکت و hdmi لقیش خیلی روم تاثیر گذاشته بود، وسواس گرفته بودم، هر بار کنسولو تمیز میکردم با دقت کابلو جامیزدم!!! خدارو شکر کنسوله ۸ سال کار کرد بیچاره با اینکه فت بود و سریهای اول،
البته بگما من تمیز میکردم کنسولو هر سه ماه یکبار، با گوش پاککن تک تک حفره های هوا، قسمت سیدی رام ، رو تمیز میکردم تهشم یک باد میگرفتم توش( دستگاه دمنده) یبار اواخر کنجکاو شدم باز کردمش توش یذره هم خاکنبود
اینکه پیشنهاد میدم هر کنسولی دارید هر سه ماه یکبار
اول با دستمال خیلیخیلی کم نمدار تمیزش کنید ،بعد جارو بکشید تهشم با دستگاه مکنده توشو باد بگیرید، باورتون نمیشه تو فاصله همین ۳ ماه کلی خاک از دستگاهمیزد بیرون!

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,735
اره واقعا من خودم با خوندن این ۵ صفحه استرس گرفتم که کنسولو جرات ندارم روشن کنم حتی!
زمان ps4 اون اتو اجکت و hdmi لقیش خیلی روم تاثیر گذاشته بود، وسواس گرفته بودم، هر بار کنسولو تمیز میکردم با دقت کابلو جامیزدم!!! خدارو شکر کنسوله ۸ سال کار کرد بیچاره با اینکه فت بود و سریهای اول،
البته بگما من تمیز میکردم کنسولو هر سه ماه یکبار، با گوش پاککن تک تک حفره های هوا، قسمت سیدی رام ، رو تمیز میکردم تهشم یک باد میگرفتم توش( دستگاه دمنده) یبار اواخر کنجکاو شدم باز کردمش توش یذره هم خاکنبود
اینکه پیشنهاد میدم هر کنسولی دارید هر سه ماه یکبار
اول با دستمال خیلیخیلی کم نمدار تمیزش کنید ،بعد جارو بکشید تهشم با دستگاه مکنده توشو باد بگیرید، باورتون نمیشه تو فاصله همین ۳ ماه کلی خاک از دستگاهمیزد بیرون!
نه دیگه اینطوری هم نیست که شما بترسی دستگاه رو روشن کنی.پول دادی برو لذتش ببر.این خرابیها به نظر من در حد طبیعیه.اونی که ترس داره مثلا 3 چراغ قرمز 360 بود.من خودم 2 تا دستگاهم 3 چراغ شد.ولی در این حد خرابی تو دنیا طبیعیه.به جای استرس گرفتن برو از پولی که خرج کردی و دیگه هم برنمیگرده لذت ببر و بگو گور بابای دنیا.والا :D

• Like
Reactions: MASHIN and Am3R

MASHIN

کاربر سایت
Aug 24, 2012
597
نام
KAMRAN
نه دیگه اینطوری هم نیست که شما بترسی دستگاه رو روشن کنی.پول دادی برو لذتش ببر.این خرابیها به نظر من در حد طبیعیه.اونی که ترس داره مثلا 3 چراغ قرمز 360 بود.من خودم 2 تا دستگاهم 3 چراغ شد.ولی در این حد خرابی تو دنیا طبیعیه.به جای استرس گرفتن برو از پولی که خرج کردی و دیگه هم برنمیگرده لذت ببر و بگو گور بابای دنیا.والا :D
حاجی درست میگی ولی اون ۲ تومان که پای 4 دادیم کجا ، 20تومان کجا!!!! والا گوشیاییم که با گارانتی میخریم، از نمایندگی نمایندگی رسمی کمپانی نیستن ولی باز خیالمون راحت بود، این نمیدونم چه فازیه که دوتا شرکت نمیان کنسولارو ضمانت کنن!!!!
من خودم روز اولی که خریدم ۵رو شکه شدم, چون اولا زیر جعبه نوشته بود ۱۰۰v که قبل زدن به برق زنگ زدم از مغازه پرسیدم که نکنه این ۱۱۰ باشه بزنم بسوزه که گفت نه( اخرم نفهمیدم اون ۱۰۰ v چی بود!!! دوما مال من سفارش ژاپنه ظاهرا و پریزش مثل مال شماها سه شاخ نیست ، دوشاخ پهنه!
این دوتا مورد روز اول خیلی زد تو برجکم امروزم شانسی این تاپیک رو خوندم دیدم دوستمون چه مشکلی پیدا کرده سر تصویر واقعا ترسیدم با سی سال سن!!! ???

• Like
Reactions: hamid_barca

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,735
حاجی درست میگی ولی اون ۲ تومان که پای 4 دادیم کجا ، 20تومان کجا!!!! والا گوشیاییم که با گارانتی میخریم، از نمایندگی نمایندگی رسمی کمپانی نیستن ولی باز خیالمون راحت بود، این نمیدونم چه فازیه که دوتا شرکت نمیان کنسولارو ضمانت کنن!!!!
من خودم روز اولی که خریدم ۵رو شکه شدم, چون اولا زیر جعبه نوشته بود ۱۰۰v که قبل زدن به برق زنگ زدم از مغازه پرسیدم که نکنه این ۱۱۰ باشه بزنم بسوزه که گفت نه( اخرم نفهمیدم اون ۱۰۰ v چی بود!!! دوما مال من سفارش ژاپنه ظاهرا و پریزش مثل مال شماها سه شاخ نیست ، دوشاخ پهنه!
این دوتا مورد روز اول خیلی زد تو برجکم امروزم شانسی این تاپیک رو خوندم دیدم دوستمون چه مشکلی پیدا کرده سر تصویر واقعا ترسیدم با سی سال سن!!! ???
درست میگی پول زیادی دادی ولی دیگه خریدی.پس برو حالشو ببر.این خرابی ها هم میگم،از نظر من در حد نرمال هست.دیگه بستگی به شانست هست.همین الان شانس اینکه کنسولت تا نسل بعد کار کنه خیلی بیشتر از اینه که یهو خراب بشه.پس تا وقتی مشکلی نداری الکی استرس نگیر :-bdتازه نسل بعد میای میگی ps6 خریدم 120 میلیون.حاجی این کجا و 20 تومن ps5 کجا:))

baba shah

کاربر سایت
Nov 6, 2010
886
نام
یاشار
سلام - یه پی اس ۵ از کانادا رسیده دستم میخواستم ببینم باید آداپتوری یا تبدیلی چیزی بگیرم واسش بخاطر برقش یا همینطوری بزنم به برق؟ ( رجین ۱ میشه )‌

• Like
Reactions: jaferpour

erfank96

کاربر سایت
Jan 20, 2015
299
نام
عرفان
سلام - یه پی اس ۵ از کانادا رسیده دستم میخواستم ببینم باید آداپتوری یا تبدیلی چیزی بگیرم واسش بخاطر برقش یا همینطوری بزنم به برق؟ ( رجین ۱ میشه )‌
تا اون جایی که من میدونم فقط تبدیل برای پریز میخواد احتمالا ... چون ps5 dual voltage ... حالا بازم بچه ها بهتر میدونن

• Like
Reactions: baba shah

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,907
حتما قبل اینکه به برق بزنی مشخصات ولتاژ اش رو در کاتالوگ و همینطور به احتمال زیاد پشت خود کنسول هم هک شده بخونید
البته تا جایی که یادمه 110 - 240 رو ساپورت میکنه

آخرین ویرایش:

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
موردی نداره می تونید مستقیم بزنید به برق. کنسول Dual Voltage هست.

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,907
در مورد خرابی ps5 هم بگم به احتمال زیاد هرچی باشه همون اول کار خودش رو نشون میده اگر موقع خرید 10-15 دقیقه وقت بزارید و بجای عجله در خرید با کنسول کار کنید و یک بازی هم ( ترجیحا برای ps5 ) همراهتون داشته باشید که نصب و کمی بازی کنید همونجا اگر مشکلی باشه خودش رو نشون میده
شما به این دید هنگام خرید به کنسول نگاه کنید که ممکنه همون یک در هزارم کنسول خراب به شما افتاده باشه پس باید کنسول رو کامل تست کنید
اما از وقتی اومدید منزل دیگه به هیچ چیز فکر نکنید روزی 6 ساعت هم بازی کنید و خیالتونم راحت باشه هیچ مشکلی پیش نمیاد ( درصورتی که موقع خرید اون 15 دقیقه وقت تست رو گذاشته باشید )
البته این ها در مورد خرید حضوری هست که کاملا هم پیشنهاد میشه
برای خرید پستی هم حتما از فروشگاه معتبر با مهلت تست 10 روزه یا گارانتی معتبر تهیه کنید و اصلا سراغ فروشگاه هایی که کمی ارزون تر میدن ولی تستی در کار نیست و اعتبار مشخصی هم ندارن نرید

ramin9007722

عضو جدید
Jun 23, 2021
5
کاملا با حرف شما موافق هستم. مشکلات و خرابی برای هم دستگاه برقی پیش میاد - ولی خب با این قیمت های فضایی 20 میلیون به بالا خرابی کنسول آدم رو ناراحت میکنه.
به نظر من بهترین کار برای نگهداری کنسول چند نکته هست که خب رعایت کردن اون میتونه کمک کنه به عمر بیشتر کنسول
1- زیاد و مداوم بیشتر از 4 الی 5 ساعت با کنسول بازی نکنید
2- بهتره کنسول در یک محیط باز باشه که هوا جریان داشته باشه - جلوی باد مستقیم کولر - پنکه - نباشه
3- وقتی زیاد گیم بازی میکنید یهویی کنسول رو خاموش نکنید بزارید 10 الی 15 دقیقه کنسول به صورت عدم اجرای گیم کار کنه که همه گرمای کنسول خارج بشه
4- محافظ برق 100 درصد
5- از این فنهای خنک کننده استفاده نکنید جریان هوا رو مختل میکنه
6- اگر ps4 دارید من یک پیشنهاد عالی دارم اول اینکه کنسول رو افقی قرار بدید دلیلش این هست که نیوفته زمین و 4 تا درب نوشابه زیرش قرار بدید تا هوا از زیر هم جریان پیدا کنه

• Like
Reactions: masoud.speed

delux2

کاربر سایت
Mar 9, 2021
120
آقا دارم سکته میکنم برقا رفت پلی هم روشن بود بعد از این که برقا اومد دستگاه رو روشن کردم یک صفحه اومد که از صفر تا صد رفت بعد ارم پلی استیشن اومد بعدش صفحه سیاه میشه و هیچ اتفاقی نمی افته لطفا کمک کنی

• Like
Reactions: jaferpour
وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر