مشکلات نرم افزاری

7se7en7

Outlaw
کاربر سایت
Jun 5, 2010
4,621
نام
دانیال
سلام دوستان
من یک سال هست خونه مو عوض کردم ساختمونی که هستم اینترنت کابلی داریم با سرعت عالی که ماهیانه مبلغی رو پرداخت میکنیم من به مدت یک سال از تورنت بدون هیچ مشکلی دانلود میکردم تا سه روز پیش که هیچ برنامه میکرو تورنتی جواب نمیده سرچ کردم توی چند تا فروم خارجی گفتند باید با وی پی ان وارد بشی یا ****** بدی به برنامه تورنت دانلود که تست کردم اما باز نشد میخواستم بدونم چرا اینجوری شده و اینکه چیکار باید بکنم ممنون از شما . من ایران نیستم
سلام
مطمئن شو که برنامه تو لیست سیاه فایروال نباشه. اگر مشکل از فایروال نباشه، (از شرکت ها و سیستم اونور اطلاعی ندارم ولی) ممکنه شرکتی که ازش اینترنت میگیری جلوی دانلود با این برنامه ها رو گرفته.
دوستان من از شکن استفاده میکنم مشکلم اینه که کریو قطع نمیشه (در واقع برنامه میزنه دیسکانکتی اما مشخصه هنوز کانکت هستم )
برنامرو پاک کردم هنوز همونطوریه ... تو بعضی از سایتهای ایرانی میرم مینویسه که شما دارید از وی پی استفاده میکنید در حالیکه اصلا ندارم برنامرو
چه کنم؟ دوستان
به اینترنت وصل شو، بدون اینکه هیچ صفحه ای باز کنی یا چیزی در حال آپدیت باشه مصرف اینترنت رو چک کن
اگر نت در حال Sent/Receive بود، یعنی برنامه درست پاک نشده
اگر حالت اینترنت طبیعی بود، رد پای برنامه رو باید پاک کنی و تنظیمات رو به حالت اول برگردونی
برای پاک کردن رجیستری ویندوز از TuneUp Utilities یا CCleaner استفاده کن
بسته به مرورگری هم که استفاده میکنی اگر تو نت سرچ کنی، مسیر تنظیمات برای ریست کردن پر*کــســی رو میتونی پیدا کنی.
برای فایرفاکس:
Tools-->Options-->Advanced-->Network-->(connection) Settings

تنظیمات IP ویندوز رو هم رو حالت اتومات بذار
تو Run تایپ کن View network connections و اینتر
رو کانکشن راست کلید کن و Properties
روی Internet Protocol Version 4 دابل کلیک کن
Obtain an IP address automatically

hassan_110

کاربر سایت
Jul 22, 2006
1,857
نام
حسن
سلام
بچه ها یه مشکل عجیب برام پیش اومده اونم اینه که دیشب اومدم یه فایل حدودا پنج گیگا بایتی روی فلش کپی کنم بهم پیغام داد که فایل بیش ار حد حجم داره و نمیشه روی فلش کپیش کرد در حالی که فلش ظرفیتش 16 گیگا بایت هست و موقعی که میخواستم فایل رو کپی کنم حدود 8 گیگا بایت فضای خالی داشت. کس میدونه مشکل از کجاست و چجوری بر طرف میشه؟
یا علی مدد

White Injun

کاربر سایت
Apr 19, 2014
526
نام
محمدصادق
سلام
بچه ها یه مشکل عجیب برام پیش اومده اونم اینه که دیشب اومدم یه فایل حدودا پنج گیگا بایتی روی فلش کپی کنم بهم پیغام داد که فایل بیش ار حد حجم داره و نمیشه روی فلش کپیش کرد در حالی که فلش ظرفیتش 16 گیگا بایت هست و موقعی که میخواستم فایل رو کپی کنم حدود 8 گیگا بایت فضای خالی داشت. کس میدونه مشکل از کجاست و چجوری بر طرف میشه؟
یا علی مدد
سیستم فایل فلشت fat32 هست که اجازه کپی فایل های بیشتر از حجم ۴ گیگ رو نمیده. باید فلشت رو با سیستم فایل NTFS فرمت کنی تا بتونی فایل های بزرگتر هم روش کپی کنی

Inquisitor

Righteous Armors Me
کاربر سایت
Dec 6, 2007
3,636
نام
کامیار
دوستان یک مشکلی با درایو C پیدا کردم.. هر چی فایل پاک میکنم پر میشه دوباره.. مثلا 5 گیگ پاک کردم رفرش کردم دیدم شده 190 مگ فضای خالی! مشکل چی میتونه باشه یعنی ویروسی شده؟

7se7en7

Outlaw
کاربر سایت
Jun 5, 2010
4,621
نام
دانیال
دوستان یک مشکلی با درایو C پیدا کردم.. هر چی فایل پاک میکنم پر میشه دوباره.. مثلا 5 گیگ پاک کردم رفرش کردم دیدم شده 190 مگ فضای خالی! مشکل چی میتونه باشه یعنی ویروسی شده؟
برای ویروس که همیشه باید یه آنتی ویروس به روز روی سیستم داشته باشی، ترجیحا کسپر
حجم درایو C چقدره؟ برنامه خاصی نصب کردی که بعدش اینطوری شده ؟ تنظیمات Page File ویندوز رو تغییر دادی؟

با برنامه ای مث CCleaner فایل های موقت و بلا استفاده برنامه ها رو پاک کن

Inquisitor

Righteous Armors Me
کاربر سایت
Dec 6, 2007
3,636
نام
کامیار
برای ویروس که همیشه باید یه آنتی ویروس به روز روی سیستم داشته باشی، ترجیحا کسپر
حجم درایو C چقدره؟ برنامه خاصی نصب کردی که بعدش اینطوری شده ؟ تنظیمات Page File ویندوز رو تغییر دادی؟

با برنامه ای مث CCleaner فایل های موقت و بلا استفاده برنامه ها رو پاک کن
آنتی ویروس اریج ESET هست که خب همیشه هم آپدیته..
نه چیزی نصب نکردم و تا قبل از این اتفاق یک چیزی نزدیک به 7 گیگ از درایو خالی بود.. بعد دیدم داره پیام میده که فضای خالی تو درایو خیلی کمه! دیدم فقط 5 مگ جا داره! بعد با CCleaner و پاک کردن چند تا فایل اضافه رسوندم به 3 گیگ اما هر بار که رفرش میکردم میدیدم مثلا زده 3.01 خالی بعدش 3 بعد 2.98...(الان شده 300 مگ)

---

تا حدودی مشکل رو پیدا کردم که در عین حال خیلی عجیبه و علتش هم معلوم نیست!! داخل فولدر استیم فایل‌هایی برگشته بودن که من خیلی وقت پیش پاک کرده بودم! انگاری که یکی restore کرده باشه فایل‌هارو.. نمیدونم برای بخش‌های دیگه هم این اتفاق افتاده یا نه ولی برای فایل‌های استیم که این جوری شده..(16.5 خالی شده باز هی چک میکنم ببینم کم میشه یا نه)

آخرین ویرایش:

7se7en7

Outlaw
کاربر سایت
Jun 5, 2010
4,621
نام
دانیال
آنتی ویروس اریج ESET هست که خب همیشه هم آپدیته..
نه چیزی نصب نکردم و تا قبل از این اتفاق یک چیزی نزدیک به 7 گیگ از درایو خالی بود.. بعد دیدم داره پیام میده که فضای خالی تو درایو خیلی کمه! دیدم فقط 5 مگ جا داره! بعد با CCleaner و پاک کردن چند تا فایل اضافه رسوندم به 3 گیگ اما هر بار که رفرش میکردم میدیدم مثلا زده 3.01 خالی بعدش 3 بعد 2.98...(الان شده 300 مگ)
راستش آنتی ویروست که فقط واسه خوشگلیه و کاربرد دیگه ای نداره :d ولی خب حالا که اوریج خریدیش فک نمیکنم تصمیمی برای عوض کردنش داشته باشی

نگفتی کل حجم درایو C چقدره. چون اگر حجم درایو کم باشه طبیعیه که بخاطر حجم Page file که هر بار ویندوز رو روشن میکنی و برنامه هایی رو اجرا میکنی به مرور زیاد میشه
یا نقاط برگشتی که System Restore ایجاد میکنه، درایو C پر بشه

برای امتحان میتونی System Restore رو غیر فعال کنی. یا تنظیمات Page File رو طوری قرار بده که یه عدد ثابت باشه یا به جای درایو C یه درایو دیگه رو بهش اختصاص بده، بعد ببین بازم همین مشکل رو با درایو C داری؟

تغییر تنظیمات Page file
فقط بعد از اینکه مشکل رو پیدا کردی حتما تنظیمات رو به حالت اول برگردون. مخصوصا page file

Inquisitor

Righteous Armors Me
کاربر سایت
Dec 6, 2007
3,636
نام
کامیار
راستش آنتی ویروست که فقط واسه خوشگلیه و کاربرد دیگه ای نداره :d ولی خب حالا که اوریج خریدیش فک نمیکنم تصمیمی برای عوض کردنش داشته باشی

نگفتی کل حجم درایو C چقدره. چون اگر حجم درایو کم باشه طبیعیه که بخاطر حجم Page file که هر بار ویندوز رو روشن میکنی و برنامه هایی رو اجرا میکنی به مرور زیاد میشه
یا نقاط برگشتی که System Restore ایجاد میکنه، درایو C پر بشه

برای امتحان میتونی System Restore رو غیر فعال کنی. یا تنظیمات Page File رو طوری قرار بده که یه عدد ثابت باشه یا به جای درایو C یه درایو دیگه رو بهش اختصاص بده، بعد ببین بازم همین مشکل رو با درایو C داری؟

تغییر تنظیمات Page file
فقط بعد از اینکه مشکل رو پیدا کردی حتما تنظیمات رو به حالت اول برگردون. مخصوصا page file

کل درایو 273 گیگه... این تنظیماتم چک کردم دیدم خیلی تاثیر خاصی نداره ولی 2 نکته دیگه هم پیدا کردم یکی اینکه گاهی اوقات سیستم یه لگ کوچیک میزنه (از موقعی که اینجوری شده) دوم اینکه الان استیم میخواد بازی آتیلا رو آپدیت کنه میزنه Busy writing on disk با اینکه آپدیت 50 مگ بیشتر نیست(گیر هم کرده)

---

لول!:d الان رفتم دیدم 37 گیگ فضای خالی بود شده 50 گیگ!چیزی هم دست نزدم!:d فکر کنم روح تسخیر کرده سیستم رو!

---

کسپرسکی داشتم ولی لامصب آپدیتشاش سنگین بود بعد خودشم خیلی سنگین بود!:d

آخرین ویرایش:

7se7en7

Outlaw
کاربر سایت
Jun 5, 2010
4,621
نام
دانیال
کل درایو 273 گیگه... این تنظیماتم چک کردم دیدم خیلی تاثیر خاصی نداره ولی 2 نکته دیگه هم پیدا کردم یکی اینکه گاهی اوقات سیستم یه لگ کوچیک میزنه (از موقعی که اینجوری شده) دوم اینکه الان استیم میخواد بازی آتیلا رو آپدیت کنه میزنه Busy writing on disk با اینکه آپدیت 50 مگ بیشتر نیست(گیر هم کرده)

---

لول!:d الان رفتم دیدم 37 گیگ فضای خالی بود شده 50 گیگ!چیزی هم دست نزدم!:d فکر کنم روح تسخیر کرده سیستم رو!
حجم درایو C کم که نیست، زیادم هست

به نظرم حتما سوالت رو تو تاپیک مشکلات سخت افزار بپرس
چون به نظرم با این چیزی که میگی احتمال اینکه مشکل از هارد باشه، هست
-
اون ارور هم مال استیمه که تو تاپیک های مربوط به استیم در موردش نوشته (خودتم یه سرچی بزن)
ولی احتمالا برای اینه که یه برنامه دیگه فعالیتی روی هارد انجام داده
برای همین پیشنهاد شده تمام برنامه های باز بسته بشه و بعد دوباره برای دانلود امتحان بشه
-
لیست همه برنامه های در حال اجرا رو هم اگر بتونی بذاری، خوبه

Inquisitor

Righteous Armors Me
کاربر سایت
Dec 6, 2007
3,636
نام
کامیار
حجم درایو C کم که نیست، زیادم هست

به نظرم حتما سوالت رو تو تاپیک مشکلات سخت افزار بپرس
چون به نظرم با این چیزی که میگی احتمال اینکه مشکل از هارد باشه، هست
-
اون ارور هم مال استیمه که تو تاپیک های مربوط به استیم در موردش نوشته (خودتم یه سرچی بزن)
ولی احتمالا برای اینه که یه برنامه دیگه فعالیتی روی هارد انجام داده
برای همین پیشنهاد شده تمام برنامه های باز بسته بشه و بعد دوباره برای دانلود امتحان بشه
-
لیست همه برنامه های در حال اجرا رو هم اگر بتونی بذاری، خوبه
قسمت تلخش اینه که لپ تاپ هست و اگر مشکل از هارد باشه فکر کنم دیگه فاتحست!(باید بک آپ گیری رو زودتر شروع کنم فکر کنم...) فعلا هم ثابت شده تغییری نمیکنه..

----

آنتی ویروس جدا نود32 به درد نمیخوره؟:d

7se7en7

Outlaw
کاربر سایت
Jun 5, 2010
4,621
نام
دانیال
قسمت تلخش اینه که لپ تاپ هست و اگر مشکل از هارد باشه فکر کنم دیگه فاتحست!(باید بک آپ گیری رو زودتر شروع کنم فکر کنم...) فعلا هم ثابت شده تغییری نمیکنه..
برای احتیاط بهترین کاره
با برنامه های تست هارد هم میتونی یه نگاهی به هارد بندازی. مث
ActiveSMART و Hard Drive Inspector
آنتی ویروس جدا نود32 به درد نمیخوره؟:d
راستش چیزایی ازش دیدم که جزو برنامه های فان و سرگرمی دسته بندیش میکنم تا آنتی ویروس :d

Mr.boss

کاربر سایت
Aug 8, 2007
589
نام
فرشید
می خوام ویندوز رو عوض کنم ولی موقع روشن کردن آرم مینبورد نمیاد که ببرمش تو صفحه نصب ویندوز. مانیتور خاموش میمونه تا ویندوز بیاد بالا. قبلا اینطور نبود، تازگیا این مشکل بوجود اومده.
چکار کنم درست شه؟

7se7en7

Outlaw
کاربر سایت
Jun 5, 2010
4,621
نام
دانیال
می خوام ویندوز رو عوض کنم ولی موقع روشن کردن آرم مینبورد نمیاد که ببرمش تو صفحه نصب ویندوز. مانیتور خاموش میمونه تا ویندوز بیاد بالا. قبلا اینطور نبود، تازگیا این مشکل بوجود اومده.
چکار کنم درست شه؟
نظر من. ممکنه راه بهتری داشته باشه
سیستم رو از برق بکش، باطری مادر برد رو در بیار تا تنظیمات بایوس مادربرد ریست بشه
اینطوری اگر حالتی مثل Fast Boot فعال شده باشه به حالت پیشفرض برمیگرده

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید
آنتی ویروس جدا نود32 به درد نمیخوره؟
از لحاظ امنیتی آنتی ویرویس ضعیفیه ! ولی از لحاظ سبک بودن و حجم آپدیتها ، همونطور که خودت گفتی از این نظر بسیار خوبه ! در کل اگه آپدیت باشه کار راه بندازه ... اگه خودت مدارا کنی خوبه.
بنظر من از ابزار Disk Space Explorer برنامه PC Tuneup هم میتونی استفاده کنی، شاید با نگاه انداختن بتونی بفهمی کجاست که داره فضا اشغال میکنه! البته این ابزار فقط بر اساس "حجم + آدرس دقیق" دسته بندی میکنه.
بجز Steam . حالت Hibernate Windows و Search Index Windows و نرم افزار IDM ، فتوشاپ و ویرایش ویدیو و غیره هم میتونن رو حجم درایو ویندوز تاثیر داشته باشن.
بعد از بک آپ گرفتن . اگه ویندوزت ارجینال نیست، بنظر من عوضش کن، گرچه عوض کردن ویندوز لبتاب یه مقدار سخت تره.

Masood1996

کاربر سایت
Jan 20, 2015
66
یه سوالی داشتم! میشه کاری کرد که فایرفاکس به هیچ وجه از چیز پی ان استفاده نکنه برای اتصال!؟(گزینه no prxy تاثیری نداشت!) چیزم سافت اتره!!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر