مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,413
دقیقا! اون قدیم بود که همزمان با ریلیز و موجود شدن کارت تو ایران کارت آکبند میانرده میتونستیم بخریم و کلی هم ذوق و شوق داشتیم. gtx 460 آکبند زوتاک رو میخریدیم 280 هزار تومن یا بعدترش gtx 1060 ام اس آی میخریدم 1300 یا gtx 1080 رو بچه ها بدون گارانتی میآوردن تو این فروم ها فله ای میدادن 2 تومن. نهایتش هم میشد با 100 تا 150 هزار تومن پایینتر فروختش. من اون اوایل سال به سال کارت عوض میکردم اصلا شده بود هدف زندگیم. اختلاف بین کارکرده و آک هم کم بود. الان دیگه با این وضعیت اسفناک شاید هر سه یا چهار سال بتونم کارت عوض کنم یعنی الان دو سه سالی هست که هیچی نمیتونم پس انداز کنم که بخوام مثلا 40 تومن بگذارم کنار که 4070s بخرم. اصلا و ابدا. همون دو سال دیگه هم شاید نتونم کارکرده همین نسل 4000 رو بخرم. تمام عشق ما پی سی گیمرا بیشتر از بازی کردن همین تعویض قطعات و بروز کردن سیستم هست.
باور کن لذتی که تو آپگرید سیستم هستش تو خود بازی کردن برام نیست
یدونه قطعه کامپیوتری رو عوض میکنم انگار روحیه ام زنده میشه
به هر حال دیگه دوران تعویض زود به زود قطعات برا من یکی که حداقل تموم شده و اکثرا میگردم تو دیوار ببینم کسی که پول نیاز داره و میخاد قطعاتشو بفروشه یا بچه پولداری که میخاد قطعشو عوض کنه اون موقع میشه قطعات خوبی رو ازشون با افت قیمت زیادی خرید
برا این جور مواقع هم همیشه باید تو حسابت پول باشه تا اون قطعه رو بخری بعد باخیال راحت قطعه خودتو بفروشی

8030v2

کاربر سایت
Oct 23, 2019
686
با وجود fsr, dlss و امثالش ، اجرا کردن بازیها بصورت 4k native دیگه منطقی نیست.
بخصوص که با dlss حتی کیفیتی بهتر از 4k native بهت میده ،دیگه پرفورمنس که جای خودش
شخصا گیم رو روی تلویزیون 4k پنجاه و پنج اینچ بازی میکنم تفاوت 4k و dlss کوالیتی 4k رو دقیق بشی داخل تصویر کامل مشخصه
اولویت اول من 4k native هست حتی اگر شده ۶۰ فریم ثابت هم نباشه ولی دیگه فریم زیر ۵۰ نیاد
اگر چاره ایی نبود از dlss استفاده میکنم
fsr هم چنان shimmering ایجاد میکنه که من شخصا تا اونجایی که جا داره استفاده نمیکنم

8030v2

کاربر سایت
Oct 23, 2019
686
یک بازی دیگه امروز تست کردم که اصلا اصلا با HDD سکته میزنه، وقتی ریختم رو SSD در حد 2 ثانیه اول که برای هر مپ اول بازی شیدر ها رو پردازش میکنه بقیه بازی 144 فریم ثابت!
Battlefield 2042 اگه تونستی و بازیشو داری تست کن ببین رو انویدیا این بازی بدون مشکل اجرا میشه اگر شد یعنی من حرفتو سند قبول میکنم در مورد DEAD SPACE... رو AMD 2 ثانیه استاتر داره...حتی رو m2

بدبختی اینجاست هر بازی من دوست دارم کلا SSD میخواد :|
بتلفیلد 2042 رو ندارم
ولی dead space دقیقا من همین مشکل رو داشتم هر location یا اتاق جدید میرفتی ۱ ثانیه تا ۲ ثانیه استاتر داری با amd
روی Lord of fallen اگر داری امتحان کن اون دیگه افتضاحه برای بار اول با amd بعد از وارد شدن به بازی تا ۱۰ دقیقه استاتر داری انگار داره حین بازی شیدر کامپایل میکنه
ولی رو انویدیا اصلا همچین مشکلی ندارم
بازی ها برای بار اول روان دارن اجرا میشن
خودم هم سوپرایز شدم سر این قضیه

• Like
Reactions: Paradise Lost

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
3,007
نام
احمد
بتلفیلد 2042 رو ندارم
ولی dead space دقیقا من همین مشکل رو داشتم هر location یا اتاق جدید میرفتی ۱ ثانیه تا ۲ ثانیه استاتر داری با amd
روی Lord of fallen اگر داری امتحان کن اون دیگه افتضاحه برای بار اول با amd بعد از وارد شدن به بازی تا ۱۰ دقیقه استاتر داری انگار داره حین بازی شیدر کامپایل میکنه
ولی رو انویدیا اصلا همچین مشکلی ندارم
بازی ها برای بار اول روان دارن اجرا میشن
خودم هم سوپرایز شدم سر این قضیه
تایید میکنم حرفتو کلا سیستم هی قاط میزنه!
لرد رو ازش خوشم نمیاد ولی شاید تست کنم
بار اول که میری داخل بازی ها در حد یک ثانیه محیط جدید استاتر ولی بعدش 100 بار در بیای و بری مشکل حل میشه تا موقعه ای که سیستم رو دوباره خاموش و روشن کنی
ولی در کل زیاد حساس شدیم خدایی من یک زمانی با کلی گلوگاه بازی میکردم تازه رم تک کانال هم داشتم :D HDD :-&

8030v2

کاربر سایت
Oct 23, 2019
686
تایید میکنم حرفتو کلا سیستم هی قاط میزنه!
لرد رو ازش خوشم نمیاد ولی شاید تست کنم
بار اول که میری داخل بازی ها در حد یک ثانیه محیط جدید استاتر ولی بعدش 100 بار در بیای و بری مشکل حل میشه تا موقعه ای که سیستم رو دوباره خاموش و روشن کنی
ولی در کل زیاد حساس شدیم خدایی من یک زمانی با کلی گلوگاه بازی میکردم تازه رم تک کانال هم داشتم :D HDD :-&
بحث اینه که گند میزنه به تجربه بازی
با کلی شوق بازی نصب میکنی برای بار اول تجربه کنی گندکاری amd تازه خودش رو نشون میده

• Like

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
3,007
نام
احمد
پورت بازی های مایکروسافت چقدر خوبه رو کامپیوتر :| من یک هارد 8 ترابایت سیگیت خریدم و اخرش تونستم اون همه بازی های که تو مایکروسافت استور رو خریدم دانلود کنم !!! ماشالهه به حجم هاشون گرز 4 140 گیگ، گرز 5 180 گیگ، فورزا ها هر کدوم 120 گیگ :D :Whistling:
گرز 5/گرز4/گرز التمیت نسخه اول...وای خدا باور کردنی نیست گرز 5 با اون گرافیک فوق هیولاییش فقط 22 درصد از گرافیک استفاده میکنه تا اخر الترا 60 فریم:| سیستم رو محدود کردم رو 60 فریم ، ولی وقتی فریم رو باز میزارم تا 140 فریم هم الترا میره بدون هیچ مشکلی استفاده پردازنده هم 12 درصد ، دوستان اگر تونستن تست کنن و از زندگی لذت ببرن مخصوصا گرز 5 و فورزا 5 و نسخه جدید فورزا موتوراسپورت، کاملا از خرید سریز ایکس بی نیاز میشید ، اگه یک سیستم میان رده داشته باشید همه بازی هاشو 4K 60 فریم الترا میگیرید! مقایسه کنید با یک شرکت نامرد سونی که برای پارت 1 استفاده از پردازنده فوق قدرمند 7600 رو 70 درصد هست و یا گاد که رو 65 درصد یا انچارتد رو 56 درصد.... منم به زودی سریز ایکس رو میفروشم چون بازیهای مایکروسافت به بهترین شکل ممکن دارن رو کامپیوتر اجرا میشن!
6800XT بازی های مایکروسافت رو فقط رو توان 50 تا 65 وات رو 1080 شخم میزنه !!!

آخرین ویرایش:

ali s

کاربر سایت
Dec 19, 2007
94
نام
ali
سلام دوستان
یه سوال فنی
گرافیک های شرکت INNO3D از لحاظ کیفیت ساخت و نویز و مخصوصا طول عمر و .... چطوری هستند
از دوستان کسی این مدل گرافیکها را داره
خودم میخوام مدل INNO3D RTX 4060 TI 8GB TWIN X2 را بخرم. به نظرتون ارزش خرید داره

peyman_mii

کاربر سایت
Dec 2, 2023
17
سلام دوستان
یه سوال فنی
گرافیک های شرکت INNO3D از لحاظ کیفیت ساخت و نویز و مخصوصا طول عمر و .... چطوری هستند
از دوستان کسی این مدل گرافیکها را داره
خودم میخوام مدل INNO3D RTX 4060 TI 8GB TWIN X2 را بخرم. به نظرتون ارزش خرید داره

یکی از دوستان داره تو بازی های خیلی سنگین دما تا 78 درجه میرسه که واس این مدل طبیعی هست
پیشنهاد میکنم با پول این 4060 ti یه 3080 دست دو مدل های بالا رده بگیری
اینجوری سه سال دیگه بخوای کارتت رو بفروشی هم کمتر ظرر میکنی مثلا 4060 ti الان میخری 21 22 بخوای بفروشیش 14 به زور میخرن ولی 3080 بخری هم فریم بیشتر میگیری هم اینکه مثلا 16 بخری میتونی همون قیمت بفروشیش تازه تو بعضی از بازیها از 4070 هم بیشتر فریم میده
فقط باید پاور و تهویه کیست خوب باشه واس 3080

• Like
Reactions: ali s

VENOMEM

کاربر سایت
May 4, 2020
488
من بعد اینکه سری 5000 معرفی شد و قیمت سری قبلی افت کرد ۳۰۶۰ تی ای رو با یه ۴۰۷۰ تی ای عوض می کنم پردازنده هم i5124 هست
سری قبلی اینجا افت نمیکنه:D 2 برابر قیمت فعلی حساب کن واسه اون موقع

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
3,007
نام
احمد
دوستان AMD
دمای هات اسپات کارت هاتون در حالت 4K واقعی چقدره؟
دمای هات اسپات کارت من در حالت 4K + 100 درجه هست در حالت 1080 55 درجه خیلی اختلاف هست بین 1080 و 4K
ویرایش :
رو دور فن 50 نزدیک 80 درجه هست 4K واقعی الترا
رو دور فن 30 نزدیک 100 درجه هست 4K واقعی الترا

آخرین ویرایش:

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,413
دوستان AMD
دمای هات اسپات کارت هاتون در حالت 4K واقعی چقدره؟
دمای هات اسپات کارت من در حالت 4K + 100 درجه هست در حالت 1080 55 درجه خیلی اختلاف هست بین 1080 و 4K
ویرایش :
رو دور فن 50 نزدیک 80 درجه هست 4K واقعی الترا
رو دور فن 30 نزدیک 100 درجه هست 4K واقعی الترا
من آندرولت کردم به ۱۰۲۰
رو دور فن ۴۰ درصد دمای هات اسپات در حالت ۹۰ الی ۱۰۰ درصد gpu usage بیشتر از ۷۰ درجه نمیشه و ۲۳۴۰ مگاهرتز هم قدرت هسته هستش خیلی هم راضی هستم

• Like

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
3,007
نام
احمد
من آندرولت کردم به ۱۰۲۰
رو دور فن ۴۰ درصد دمای هات اسپات در حالت ۹۰ الی ۱۰۰ درصد gpu usage بیشتر از ۷۰ درجه نمیشه و ۲۳۴۰ مگاهرتز هم قدرت هسته هستش خیلی هم راضی هستم
من تا 990 ولتاژ آوردم پایین ولی حداقل 20 فریم کمتر میگیرم, ولی ارزش 50 درصد دمای کمتر رو داره...

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,413
من تا 990 ولتاژ آوردم پایین ولی حداقل 20 فریم کمتر میگیرم, ولی ارزش 50 درصد دمای کمتر رو داره...
برا من حتی یک فریم هم پایین نیومده فکر کنم تا 1000 هم پایین آورده بودم اصلا فریمم کم نشد چون همیشه فریم ریت رو تو بازیها بررسی میکنم
ولتاژ اصلی کارتمم 1150 هستش الانم دارم با 1020 بازی میکنم شما بگو یک فریم اصلا فرقی نکرده

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
3,007
نام
احمد
برا من حتی یک فریم هم پایین نیومده فکر کنم تا 1000 هم پایین آورده بودم اصلا فریمم کم نشد چون همیشه فریم ریت رو تو بازیها بررسی میکنم
ولتاژ اصلی کارتمم 1150 هستش الانم دارم با 1020 بازی میکنم شما بگو یک فریم اصلا فرقی نکرده
من تا 2000 مگاهرتز ست کردم کلاک هسته رو یعنی نزدیک به 600 مگاهرتز که میشه نزدیک 30 درصد قدرت کارت رو کاهش دادم، شما داری رو کلاک 2300 بازی میکنی من رو کلاک 2000 رو 2300 هم دما برای من اکی هست ولی رو 2000 برق بشدت کمتری مصرف میکنه میره رو 120 وات که بنظرم برای من اکی هست. همین طوری هم 60 فریم میگیرم الترا :D

دوستان قیمت کارت گرافیک های دست دوم هم به "*** رفت قیمت 3090 انویدیا هم رسما بالای 30 تومن هست
6900XT هم زیر 19 /20 پیدا نمیشه...
یادش بخیر موقعه ای که 6800XT رو خریدم قیمتش 13 بود:o:D

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: reza8 and Aminem22

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر