مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
3,000
نام
احمد
من کارت رو اندرولت میکنم یا تو بازی کرش میکنه یا بعد خاموش روشن شدن سیستم دوباره برمیگرده رو حالت دیفالت
میزارم رو 1030
اندرولت کردن باید تست کنی پایداری گرافیک رو بلد نیستی دست نزن خدای ناکرده گرافیک رو بفرستی هوا
برای اینکه بر میگرده حتما نرم افزار MSI رو سیستم نصبه و با بالا اومدن سیستم تنظمیات کارخونه رو بر میگردونه توصیه هم میشه کلا فقط از یک نرم افزار استفاده کنید
اندرولت هم نمیخواد خود AMD بدبخت هزار بار ، دقیقا هزار بار داخل فروم هاش گفته تست و بررسی های ما برای دمای بالای 110 درجه برای هات اسپات سری 5000/ و 100 درجه برای سری 6000 و 7000 عادی هست و کارت ها تو این دما هیچ مشکلی واسه شون پیش نمیاد و دمای کلاک جی پی یو هم گفته بین 80 تا 90 درجه رو پردازش های بالاتر باید بیشتر از این نباشه
میخوای گرافیک زیاد مصرف نکنه و دما بالا تر نره، سایه ها رو بیشتر از high نزار برای هر بازی هم محدوده فریم رو بزار مثلا 90 یا 120 یا 60 بعد هم قفلش کن، محدوده فریم ریت بازی ها رو باز بزاری تا فیها خالدون دما بالا میره چرا؟ چون برای گرفتن بالاترین فریم ممکن کارت به بالاترین پردازش ممکن میرسه

aliiiiiii

عضو جدید
Dec 2, 2023
10
سلام ب تازگی کارت ۶۸۰۰ گرفتم توی محیط ویندوز فنش کلا خاموشه فقط تو بازی روشن میشه دلیلش چیه؟فقط وقتی msi afterburner رو باز میکنم روشن میشه

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
3,000
نام
احمد
اقا هیچ وقت کارت AMD نخرید!
مثل چی من پشیمونم و بزودی هم با 3080 یا 3090 تعویضش میکنم...
خداوکیلی پدرم رو دراورده تقریبا 2 ماه هست درگیر مشکلات استاتر هستم و تک تک و وجب به وجب قطعات رو بررسی و تعویض کردم ولی مشکل هم حل نشد و نشد..تا این که سر زدم به فروم های AMD بله همه کارت های AMD این طوری هستن!
فرقی نمیکنه کدوم مدل از کارت رو دارید و چه قدر قوی هست ولی همیشه یک سری مشکلات استاتر با بازی ها با هر اپدیت درایور AMD هست! من که دیگه خسته شدم خداشاهده از GTX 580 تا GTX 970 انویدیا داشتم نمیدونستم مشکل استاتر چی هست!
جالبه بعضی بازی ها یک مدت خوب هستن ، یک مدت که میگذره با اپدیت داریور به فنا میرن! حس و حالش نیست چون که الان 3 ماهه من فقط دارم بازی تست میکنم، شما هم اگر مشکل ندارید یعنی دلیل بر این نیست من دروغ میگم:| چون شانسی هست و AMD هم به هیچ جاش نیست و ممکنه اپدیت بده اون بازی رو درست کن مثل بتل 2044 ممکنه اپدیت 5/6 ماه دیگه بده ممکنه هم به حال خودش رهاش کنه!

8030v2

کاربر سایت
Oct 23, 2019
686
خداوکیلی پدرم رو دراورده تقریبا 2 ماه هست درگیر مشکلات استاتر هستم و تک تک و وجب به وجب قطعات رو بررسی و تعویض کردم ولی مشکل هم حل نشد و نشد..تا این که سر زدم به فروم های AMD بله همه کارت های AMD این طوری هستن!
فرقی نمیکنه کدوم مدل از کارت رو دارید و چه قدر قوی هست ولی همیشه یک سری مشکلات استاتر با بازی ها با هر اپدیت درایور AMD هست! من که دیگه خسته شدم خداشاهده از GTX 580 تا GTX 970 انویدیا داشتم نمیدونستم مشکل استاتر چی هست!
جالبه بعضی بازی ها یک مدت خوب هستن ، یک مدت که میگذره با اپدیت داریور به فنا میرن! حس و حالش نیست چون که الان 3 ماهه من فقط دارم بازی تست میکنم، شما هم اگر مشکل ندارید یعنی دلیل بر این نیست من دروغ میگم:| چون شانسی هست و AMD هم به هیچ جاش نیست و ممکنه اپدیت بده اون بازی رو درست کن مثل بتل 2044 ممکنه اپدیت 5/6 ماه دیگه بده ممکنه هم به حال خودش رهاش کنه!
کلا انویدیا و AMD اگر درایور کارت گرافیک رو آپدیت کنی احتیاج به کامپایل دوباره شیدرها هست و باعث استاتر میشه
منتها به عنوان کسی که کارت قبلیش AMD بوده کاملا درکت میکنیم چی میگی
استاتر رو کارتهای AMD بیشتر و زمان لگ و تاخیرش بیشتر از انویدیا هست و باعث خراب شدن تجربه بازی میشه
البته فقط تعدادی از بازی‌ها اینطور هستن بیشتر بازی‌های EA درگیر این مشکل میشن.

• Like
Reactions: Paradise Lost

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,412
منظورت از استاتر در بازیها همون که fps روی 60 فریمه و موس رو روی اطرافت میچرخونی یه حالت گیر کردن یا پرش تصویر رو مییگی؟
والا من که تا الان از amd خیلی راضی بودم از وقتی هم که ssd m2 گرفتم دیگه هیچ مکثی تو بازی نمیبینم
فروم های انویدیا هم بری از استاتر خیلیا ناله میکنن فرقی نمیکنه
اگرم منظورت از استاتر همونه تو برخی بازیها مثل آنچارتد باید enhanced vsync رو روشن کنی تا بتونی این مشکل رو رفع کنی

• Like
Reactions: Pzt_Kami

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
3,000
نام
احمد
منظورت از استاتر در بازیها همون که موس رو روی اطرافت میچرخونی یه حالت گیر کردن یا پرش تصویر رو مییگی؟
والا من که تا الان از amd خیلی راضی بودم از وقتی هم که ssd m2 گرفتم دیگه هیچ مکثی تو بازی نمیبینم
فروم های انویدیا هم بری از استاتر خیلیا ناله میکنن فرقی نمیکنه
اگرم منظورت از استاتر همونه تو برخی بازیها مثل آنچارتد باید enhanced vsync رو روشن کنی تا بتونی این مشکل رو رفع کنی
باز شروع شد :| :D
من الان اگر یک بچه داشتم سنش 20 ساله بود، از 32 سالی که زندگی کردم 24 ساله گیمر بودم و و مو های سرم رو تو گرافیک سفید کردم، کامنت قبلی هم گفتم از GTX 580 تا GTX 970 کارت گرافیک داشتم فقط 9 سال GTX 970 زیر دستم بوده
منم میدونم تو فروم های انویدیا هست مشکل استاتر دارن و میتونه هزار دلیل داشته باشه ولی مهم اینه مشکل AMD دار ها صد برابر انویدا دار ها هست
شرافتا قبل از این که مسئله VS پیش بیاد یکم منطقی فکر کنیم
الان من بعضی بازی ها رو رو همین کارت دارم 8k ران میکنم با رندر رزولوشن 200 تو خودت هم کارت منو داری اسم بازی ها رو برات میگم بزن گرز 5 و الدن رینگ و کلی بازی دیگه
کلی بازی هم هست فاجعه اجرا میشن رو AMD و هم فقط مشکل از طرف AMD هست نه چیز دیگه ای من هم ام تو جن 4 خریدم با سرعت 7/5 نیم مشکلی با انچارتد ها ندارم
مشکل زمانی شروع میشه که AMD اپدیت درایور میده کلی بازی رو فیکس میکنه کلی بازی دیگه رو به فنا میده

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,412
باز شروع شد :| :D
من الان اگر یک بچه داشتم سنش 20 ساله بود، از 32 سالی که زندگی کردم 24 ساله گیمر بودم و و مو های سرم رو تو گرافیک سفید کردم، کامنت قبلی هم گفتم از GTX 580 تا GTX 970 کارت گرافیک داشتم فقط 9 سال GTX 970 زیر دستم بوده
منم میدونم تو فروم های انویدیا هست مشکل استاتر دارن و میتونه هزار دلیل داشته باشه ولی مهم اینه مشکل AMD دار ها صد برابر انویدا دار ها هست
شرافتا قبل از این که مسئله VS پیش بیاد یکم منطقی فکر کنیم
الان من بعضی بازی ها رو رو همین کارت دارم 8k ران میکنم با رندر رزولوشن 200 تو خودت هم کارت منو داری اسم بازی ها رو برات میگم بزن گرز 5 و الدن رینگ و کلی بازی دیگه
کلی بازی هم هست فاجعه اجرا میشن رو AMD و هم فقط مشکل از طرف AMD هست نه چیز دیگه ای من هم ام تو جن 4 خریدم با سرعت 7/5 نیم مشکلی با انچارتد ها ندارم
مشکل زمانی شروع میشه که AMD اپدیت درایور میده کلی بازی رو فیکس میکنه کلی بازی دیگه رو به فنا میده
والا نمیدونم شما قبلا از کارتتون تعریف میکردین یه دفعه نظرتون عوض شد
من که خدایی از عملکرد amd خیلی راضی هستم هر یکی دو سال یه بار به انویدیا و amd کوچ میکنم ولی این اواخر خدایی درایورهای amd خیلی راضی بودم
حالا شاید اون مشکلی که شما میگینو من زیاد تو بازیها توجه نمیکنم یا وسواس نیستم ولی در کل از 6800xt خیلی راضی هستم
اگرم میخای انویدیا بخری لا اقل 3090 بخر کارت 16 گیگی رو میدی 10 گیگی میخای بخری؟

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
3,000
نام
احمد
والا نمیدونم شما قبلا از کارتتون تعریف میکردین یه دفعه نظرتون عوض شد
من که خدایی از عملکرد amd خیلی راضی هستم هر یکی دو سال یه بار به انویدیا و amd کوچ میکنم ولی این اواخر خدایی درایورهای amd خیلی راضی بودم
حالا شاید اون مشکلی که شما میگینو من زیاد تو بازیها توجه نمیکنم یا وسواس نیستم ولی در کل از 6800xt خیلی راضی هستم
اگرم میخای انویدیا بخری لا اقل 3090 بخر کارت 16 گیگی رو میدی 10 گیگی میخای بخری؟
من هنوزم از کارت های AMD تعریف میکنم
مقایسه ها هم خیلی زیاد تو اینترنت هست الان 6900XT با نصف ترافلاپس کمتر و نصف برق کمتر پا به پای 3090 هست تو 4K هم با اختلاف 1/2 فریم هستند
تو ویرم و سرعت ویرم که فرسنگ ها از انویدیا جلوتره، حتی مثل پردازنده های X3D هم 120 مگابایت حافظه کش واسه کارت هاش میزاره:|
کلی تکنولوژی داره نرم افزارش که برای بهبود فریم ریت و افزایش کیفیت هست.کلی امکانات داره
کارت هاش هم قدرت خدایی دارن، حتی حاضرم قسم بخورم 5700XT هم که یک سال پیش داشتم مثل همین 6800XT قدرت خدایی داشت البته اون بازی ها رو 80/90 فریم میداد الترا 6800XT حدودا 120 تا 150 فریم...
کلی کارت دیگه هم داره که خدایی قدرمند هستن
ولی اگر منطقی فکر کنیم انویدیا تو ساپورت بازی ها بهتره، تو رفع مشکل بازی ها خیلی سریع تره و از همه مهم ترن پایداری بهتری داره که خیلی خیلی مهم تر هست! amd هنوز خیلی راه داره تا از لحاظ پایداری فریم ریت به انویدیا برسه این چیزیه که خودم با گوشت و خونم تو اجرای بازی ها تست کردم! البته همه بازی ها مشکل ندارن ، و مشکل میکرو استاتر هم طوری نیست که همه راحت متوجه اش بشن...

CriRo7

کاربر سایت
Sep 10, 2010
10,582
نام
حسین
یه 4070 ti super aero گیگابایت گرفتم هنوز نرسیده دستم دوستان نظرشون بدن چطوره ؟ کارت خوبیه؟
یه نصیحت از من رو داشته باشید همه شرکت ها و قطعات و کنسولا رو داشتم تو عمر گیمریم
گول اعدادو نخورید تا وقتی که نفس میکشید و گیمرید میخواید بدون دردسر از گیمریتون لذت ببریدفقط سه برند بخرید مخصوصا برای ما که با این قیمتا جای اشتباه کردن نیست
intel
nvidia
playstation

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Pzt_Kami and 8030v2

reza8

کاربر سایت
Jul 30, 2013
729
نام
reza
یه 4070 ti super aero گیگابایت گرفتم هنوز نرسیده دستم دوستان نظرشون بدن چطوره ؟ کارت خوبیه؟
یه نصیحت از من رو داشته باشید همه شرکت ها و قطعات و کنسولا رو داشتم تو عمر گیمریم
گول اعدادو نخورید تا وقتی که نفس میکشید و گیمرید میخواید بدون دردسر از گیمریتون لذت ببریدفقط سه برند بخرید مخصوصا برای ما که با این قیمتا جای اشتباه کردن نیست
intel
nvidia
playstation
سی پی یو و گرافیک ps5 که amd هستش 🙄

CriRo7

کاربر سایت
Sep 10, 2010
10,582
نام
حسین
سی پی یو و گرافیک ps5 که amd هستش 🙄
:|:|:|:|
بحث راحتی کار و در دسترس بودنه عزیز amd با توجه به تجربه من واقعا نسبت به اینتل و انویدیا تو ویندوز و بازی های PC اذیت کن تره
پلی استیشن خود سونی کاستومایزش میکنه شما دیگه کاری با ستینگا سخت افزار ندارید اصلا

• Like
Reactions: reza8

reza8

کاربر سایت
Jul 30, 2013
729
نام
reza
:|:|:|:|
بحث راحتی کار و در دسترس بودنه عزیز amd با توجه به تجربه من واقعا نسبت به اینتل و انویدیا تو ویندوز و بازی های PC اذیت کن تره
پلی استیشن خود سونی کاستومایزش میکنه شما دیگه کاری با ستینگا سخت افزار ندارید اصلا
بله درسته ولی برای بحث گیم خیلی به صرفه هستن
مثلا 6800xt تقریبا بین 3080 و 3080ti هستش
ولی قیمت دست دومش الان حدودا 5 میلیون ارزون تر 3080 معمولیه

• Like
Reactions: CriRo7

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر