مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,397
نام
مهدی یوسفی اصیل
حالا یا دوال یا داول هر چی من کاسبی نکردم فقط اینو گفتم هر چی موقع داره خریدنش شما که برای یه گرافیک 30 میلیون حاضری بدی باید به فکر ضررش باشی حالا یه ذره بالا پایین شده این که دیگه غصه خوردن نداره انشالله گرون میشه و ضرر شما جبران میشه ولی معمولا اینجور کالاها را باید به چشم کالای مصرفی نگاه کرد نه کالایی برای سرمایه هدفم برای خرید پی اس فایو بازی کردن انحصاریها بود و وقتی میدیدم داره میاد پایین میخریدم و به موقعش میفروختم الانم دنبال خرید کارت 6600xt هستم ولی همون دوال ایسوس باید با استریکسش حداقل 5 میلیون فرق کنه که بیارزه یه کالای بی کیفیت تر را بخری وقتی نداره پس صبر میکنم همون استریکسش را میخرم که لاقل جنسش با ارزش باشه چون به شخصه فرق هر دو را به چشم دیدم اون دوال با استریکس انگار از دو سیاره متفاوت هستن
داداش من گرافیک تک فن 1660 asus رو خریدم استفاده کردم خیلی هم گرافیک قوی و خوبی بود چرا فکر میکنی گرافیک dual ایسوس گرافیک بی کیفیتی هست ؟ اونم برند خوبی مثل asus !
بگذریم

------------------------------------
دوستان من گرافیک میخوام بخرم از سایت های معتبر فقط لیون و مقداد و حراج کامپیوتر میشناسم که خوب قیمتاشون خیلی بالاتر از بازار هست
کسی جای مطمئن با قیمت مناسب سراغ داره
ممنون میشم راهنمایی کنید
با این تفاوت قیمت ها و ریزشی که داشتن بنظرم 3070ti با حدود قیمتی ۳۱ تومن خیلی ارزنده هستش مدل بالاتر با تفاوت ۱۰ الی ۱۵ درصدی باید حداقل ۱۵ تومن بزارم روش که خب اصلا توجیح نداره
ممنون میشم راهنمایی کنید

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,415
داداش من گرافیک تک فن 1660 asus رو خریدم استفاده کردم خیلی هم گرافیک قوی و خوبی بود چرا فکر میکنی گرافیک dual ایسوس گرافیک بی کیفیتی هست ؟ اونم برند خوبی مثل asus !
بگذریم

------------------------------------
دوستان من گرافیک میخوام بخرم از سایت های معتبر فقط لیون و مقداد و حراج کامپیوتر میشناسم که خوب قیمتاشون خیلی بالاتر از بازار هست
کسی جای مطمئن با قیمت مناسب سراغ داره
ممنون میشم راهنمایی کنید
با این تفاوت قیمت ها و ریزشی که داشتن بنظرم 3070ti با حدود قیمتی ۳۱ تومن خیلی ارزنده هستش مدل بالاتر با تفاوت ۱۰ الی ۱۵ درصدی باید حداقل ۱۵ تومن بزارم روش که خب اصلا توجیح نداره
ممنون میشم راهنمایی کنید
داداش ول کن همین مدل دوال رو من الان ۳۰۷۰ رو استفاده میکنم بیصداتدین و خنکترین کارت هستش اتفاقا هم کارت خوشگلیه ایشون دوس دارن استریکس بخرن بقیه کارتهارو میخان خراب کنن فن دوال همون فن استریکس هستش فقط نور rgb زیادی به استریکس زدن

شما از همون آترین کالا سفارش بدین سایت معتبریه ولی یکم ارسالش با پست طول میکشه از بانه فرستاده میشه
تو مدل ۳۰۷۰ti هم دیروز کارت msi 3070ti رو دیدم
کارت گرافیک ام اس آی RTX 3070 Ti VENTUS 3X OC 8GB
بنظرم‌نسبت به قیمتش کارت خوبیه
فکر کنم rgb یدونه داره یا اصلا نداره ولی دو تومن بالاتر میتونی gaming x بخری ولی من اینو صلاحومیدونم

jetalpha

کاربر سایت
Aug 15, 2009
2,136
نام
متوئیدی
الانم دنبال خرید کارت 6600xt هستم ولی همون دوال ایسوس باید با استریکسش حداقل 5 میلیون فرق کنه که بیارزه یه کالای بی کیفیت تر را بخری وقتی نداره پس صبر میکنم همون استریکسش را میخرم که لاقل جنسش با ارزش باشه چون به شخصه فرق هر دو را به چشم دیدم اون دوال با استریکس انگار از دو سیاره متفاوت هستن
6600xt نسبت به قیمتش کارت معرکه‌ای هست، شما مدل استریکس رو 20 تومن بگیری همون قدم اول بایوس oc رو فعال کنی مموری رو میبره رو 2250 مگاهرتز یا 18gbps افکتیو که عالی هست، کارتایی مثل 3090 و 3080 رو 19gbps کار میکنن. فقط اگر این ای ام دی خساست بخرج نمیداد باس رو بجای 128، 192 میکرد دیگه واویلا میشد.
کلاک هسته استریکس مثل اینکه در حالت oc تا 2.8 گیگاهرتز میره که حقیقتا پشم‌افکنه.
فن‌های استریکس درسته مشابه دوال هست اما ضخامت استریکس بیشتره. فک کنم 53 میلی متر باشه که کارت رو سه اسلاته میکنه.

prometheus

کاربر سایت
Jun 26, 2012
623
نام
امیرحسین
دوستان کسی اینجا تجربه استفاده از Dual Asus و Twin Edge Zotac داره؟ ممنون میشم تجربیاتشو در اختیار قرار بده (بحث گرمایش و ساکت بودن کارت و این موارد)
میخواستم از یکی از سری های بالا 3060ti یا 3070 تهیه کنم.

• Like
Reactions: Persia Tech

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,415
دوستان کسی اینجا تجربه استفاده از Dual Asus و Twin Edge Zotac داره؟ ممنون میشم تجربیاتشو در اختیار قرار بده (بحث گرمایش و ساکت بودن کارت و این موارد)
من خودم dual asus 3070 دارم
از لحاظ دما که با اورکلاک core clock +160 و مموری +1000 دمای کارت در حالت ۱۰۰ درصد usage بالای ۷۲ درجه نمیره البته کیس من کنار بخاری هستش از لحاظ صدای فن هم زیر ۸۰ درصد کارکرد فن صدای نرمالی داره و اصلا اذیت کننده نیست زیر ۷۰ درصد که اصلا صدا نمیاد تا زمانی که گوشتو کنار کیس نبری
تجربه استفاده از زوتاک رو اصلا نداشتم
msi هم فن هاش خوبه و نویز کمی داره ولی تا الان با گیگا و ایسوس و msi زیاد کار کردم ولی هیچ کدوم اندازه ایسوس فن هاش بیصدا و کارتهاش خنک نیستش
درضمن کارتهای ۳۰۶۰ti و ۳۰۷۰ کارتهای خنکی هستن دوفن هم جوابگوی این کارتها هستش مخصوصا ۳۰۶۰ti واقعا کارت خنکیه

miladxyz2

کاربر سایت
May 25, 2021
72
دوستان آیا کارتهای مثل 3070 که 8 گیگ وی رم دارن در آینده نزدیک دچار مشکل نمیشن و در اجرای بازیهای آینده قراره بیان این وی رم پایین مشکل ساز نیست ؟ اخه این چه سیاستی هست که کارت 3060 داری 12 گیگ بعد 3070 و مدلهای دیگه فقط 8 گیگ

• Like
Reactions: Mohsen GT

TEK ZXEN

کاربر سایت
May 2, 2019
335
دوستان آیا کارتهای مثل 3070 که 8 گیگ وی رم دارن در آینده نزدیک دچار مشکل نمیشن و در اجرای بازیهای آینده قراره بیان این وی رم پایین مشکل ساز نیست ؟ اخه این چه سیاستی هست که کارت 3060 داری 12 گیگ بعد 3070 و مدلهای دیگه فقط 8 گیگ
اساسا Vram برای رزلوشین بیشتر و تکسچرهای بیشتر هست.
به نظرم نه تنها 8 گیگ بلکه 6 گیگ هم مشکل ساز نیست.کسی که 4k باز هست باید بالا 12گیگ انتخاب بکنه.
شما فکرشو بکن کارت گرافیک R9 290x و 780ti مال سال 2013 هستن و هنوز هم بازیها رو اجرا میکنند با حداقل 30 فریم.

• Like
Reactions: miladxyz2

miladxyz2

کاربر سایت
May 25, 2021
72
اساسا Vram برای رزلوشین بیشتر و تکسچرهای بیشتر هست.
به نظرم نه تنها 8 گیگ بلکه 6 گیگ هم مشکل ساز نیست.کسی که 4k باز هست باید بالا 12گیگ انتخاب بکنه.
شما فکرشو بکن کارت گرافیک R9 290x و 780ti مال سال 2013 هستن و هنوز هم بازیها رو اجرا میکنند با حداقل 30 فریم.
عزیز همین حالا بازی مثل اویل ۲ ریمیک و اویل ۸ باید کارتت حداقل دارای 12 گیگ وی رم باشه که بعضی تنظیمات گرافیک فعال بشن

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746
داداش ول کن همین مدل دوال رو من الان ۳۰۷۰ رو استفاده میکنم بیصداتدین و خنکترین کارت هستش اتفاقا هم کارت خوشگلیه ایشون دوس دارن استریکس بخرن بقیه کارتهارو میخان خراب کنن فن دوال همون فن استریکس هستش فقط نور rgb زیادی به استریکس زدن

شما از همون آترین کالا سفارش بدین سایت معتبریه ولی یکم ارسالش با پست طول میکشه از بانه فرستاده میشه
تو مدل ۳۰۷۰ti هم دیروز کارت msi 3070ti رو دیدم
کارت گرافیک ام اس آی RTX 3070 Ti VENTUS 3X OC 8GB
بنظرم‌نسبت به قیمتش کارت خوبیه
فکر کنم rgb یدونه داره یا اصلا نداره ولی دو تومن بالاتر میتونی gaming x بخری ولی من اینو صلاحومیدونم

از اینجا شما خودتون خرید داشتین ؟! مطمینه ؟!

Saeedrz70

کاربر سایت
Oct 9, 2014
282

عزیز همین حالا بازی مثل اویل ۲ ریمیک و اویل ۸ باید کارتت حداقل دارای 12 گیگ وی رم باشه که بعضی تنظیمات گرافیک فعال بشن
اینجای یه قسمت موضوع غیر فنیه تاجایی که میدونم و دعوا amd و انویدیا و برندینگشون سر گیماست، مثلن بازی فارکاری ۶
دقت کن هر گیمی با کمپین تبلیغاتی amd هست بیشتر این داستان رو داره که کارت های با vram پایین انویدیا رو خراب کنه
واسه farcry 6 با تکسچر پک های رزلوشن خود یوبی سافت میگه vram بالای ۱۲ میخواد
ولی خیلی از انویدا دارا چک کردن بدون مشکل روی کارت های رده بالا و وضوخ ۴کی بازی کردن
از لحاظ فنیم بله این میتونه محدودیت ساز بشه برای کارت nvida ولی به توسعه دهنده بازی برمیگرده

یه نمونه دیگه از این گندبازی ها اینبار از طرف NVIDIA:
توسعه دهنده سابق Ubisoft می گوید که Techland عمدا باعث بدتر شدن ظاهر AMD FSR در Dying Light 2 شده است.

Screenshot 2022-02-13 003920.jpg

TEK ZXEN

کاربر سایت
May 2, 2019
335
خب معلوم کارت گرافیکای قدیمی نمیتونن به طور کامل پشتیبانی بکنن از بازی های جدید.
این مشکل کارت گرافیک نیست برادر من این مشکل دولوپرای این گیمه. هنوز بازی ساخته نشده که بگه حداقل نیاز به 12 گیگ وی رم داشته باشه!به جز 4k که بحثش جداست.
اما در کل خرید 12 گیگ وی رم ملاک نیست.شما مدل 3060ti رو ببینید در حالت 4k فریم بیشتری میده.اکثر خریدارها میرن سمت مدل تایتان 3060 چون سرعت کلاک بالاتری داره.

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,815
نام
حامد
اون بستگی به کارت داره. تو کارتی مثل 3060 درسته 12 گیگ هست و میذاره شما یه سری بازی ها مثل re که vram بیشتری میخواد رو تا اخر پر کنی ولی توی اون حالت کارت شما نهایتا داره 20 فریم میزنه که عملا غیر قابل استفاده میشه. پس باید اونقدر از جزئیات کم کنی که به فریم دهی قابل قبول برسی. توی این شرایط میبینی که خود به خود رسیدی به زیر 8 گیگ vram.
البته این بحث برای کارت های مثل 3080 و ti ش و یا 6800 6900 فرق میکنه و ویرم بیشتر واقعا به کارشون میاد.

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
ایسوس نامبر وان هست اصلا زوتک باهاش قابل مقایسه نیست زوتک فروشش خیلی سخته مقایسه شما شبیه مقایسه تویوتا یا نیسان با سانگ یانگ هست

بعدشم دوال ایسوس 3 اسلاته هست دراز ترم هست فن های بزرگ تریم داره کولینگشم 1 کیلوگرمه که حتی 200 گرم از 3 فنه گیگابایت سنگین تره از نزدیکم به شدت با کیفیته و بسته بندی بسیار جالب و با کیفیتیم داره

من موقعیتی پیش اومد که اکثر مدل ها از نزدیک دیدم حتی الان می دونم فن گرافیک ایسوس بر فرض شرکت چمپیون می سازه که در پاورهای جدیدشم استفاده شده
ایسوس اگر یک رقیب داشته باشه اونم MSI هست بقیه اصلا حتی قبل مقایسه با دقت ساختش نیستن
ایسوس طراحیش هاشم بهترین هست واقعا اثار هنری خلق می کنه برای سری راگ الان تبدیل NVME TO USB گرفتم کیفیت ساختش باورنکردنیه طراحیشم به قدری زیباست من جلوی شیشه کیسم گذاشتم
ایسوس اینقدر طرفدار داره که واتر کولینگش 2 برابر قیمت هم رده هاش اما بازم فروشش بیشتره حتی توی ایران این خیلی حرفه برندهای دیگه رقابت به خاطر 10 دلار می بازن

خوب یوبی خودش اسپانسر AMD چیز عجیبی نیست یکی نیست به خودش بگه چرا بازی های خودتون با اختلاف زیادی بدتر به نسبت AMD فریم می دن :))

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر