مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,933
نام
محمد حسین
فک کنم تو خودت یا دلالی یا یه رابطه با دلال های بی شرف سخت افزار PC داری! حالمون بهم خورد انقدر از یه مشت خدانشناس نامرد دفاع کردی :|
اولا ادبو رعایت کرد
ثانیا اگه جواب نداری برا چی به بقیه تهمت میزنی
شما که اینقدر شرف داری برا بیشرفا شرفتو خرج نکن.
شما که اینقدر خدا شناسی، هنوز یاد نگرفتی تا وقتی دلیل و ادله ای نداری بقیه رو محکوم نکنی

fifa 12

کاربر سایت
Jul 21, 2011
1,628
نام
سپهر
اولا ادبو رعایت کرد
ثانیا اگه جواب نداری برا چی به بقیه تهمت میزنی
شما که اینقدر شرف داری برا بیشرفا شرفتو خرج نکن.
شما که اینقدر خدا شناسی، هنوز یاد نگرفتی تا وقتی دلیل و ادله ای نداری بقیه رو محکوم نکنی
دلیل؟
شما به من بگو چرا از هفته ی پیش باید روی هر جنسی بیاد که الان من قیمتا رو مقایسه کنم 20-200 هزار تومن تفاوت کرده باشه؟
وقتی بازار اینطوری باشه نشان پاکی فروشنده ها نیس قطعا ...

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,933
نام
محمد حسین
دلیل؟
شما به من بگو چرا از هفته ی پیش باید روی هر جنسی بیاد که الان من قیمتا رو مقایسه کنم 20-200 هزار تومن تفاوت کرده باشه؟
وقتی بازار اینطوری باشه نشان پاکی فروشنده ها نیس قطعا ...
یا من فارسیم اب رفته یا بقیه
کل بحث من در سه مورد کارت 1070 و 1080 یه مدل 960 بوده
مگه من فروشنده هستم
یا اینجا سایت نحوه قیمت گذاری فروشگاهها هست
دلیل اینا رو برو از فروشنده بپرس
من دارم میگم کارتهای جدید انویدیا با قیمت معقولی به نسبت بازار جهانی حتی با در نظر گرفتن نرخ ارز مرجع بانک مرکزی وارد شده اند و احتمالا این اتفاق برای 1060 بیوفته
این خیلی سخته،یکی میاد میگه دلالی،یکی میگی بیشرف،یکی از من دلایل بالا رفتن قیمت ارز و طلا رو میخواد .
اینجا واقعا بازی چند چنده
Asus Rog Strix GTX 1080 رو دیروز یکجا 3550 قیمت می دادن :-j
درست میگی این مدل رو
VGA: Asus ROG Strix GTX 1080 OC Gaming DCIII 8GB
قیمت این مدل چنده
تو انگلیس
Asus GeForce GTX 1080 DirectCU III Strix OC Gaming Aura RGB 8192MB GDDR5X PCI-Express Graphics Card
799 پوند که قبلا گفتم 20 درصد vat دارن ،اگه باور نمیکنی add to basket رو بزن بعد view basket رو بزن میبینی زده excluding vat
قیمتش 666 پونده که با احتساب گمرک و vat ما میشه 753 پوند که با نرخ ارز مرجع بانکی (قیمت پوند بازار ازاد 4610 تومان هست من در نظر میگیرم 4056 تومن بانک مرکزی رو)
میشه قیمت خام 3053 هزار تومان دم گمرک بوشهر
حالا امریکا
Amazon.com: Buying Choices: ASUS GeForce GTX 1080 8GB ROG STRIX OC Edition Graphic Card STRIX-GTX1080-O8G-GAMING
تفاوت قیمتی رو ببین اونم تو امریکا
ما ارزونترین که قراره 31 اگوست موجود بشه رو میزنیم
925 دلار که با احتساب vat ما و قیمت دلار دولتی 3104 تومن میشه 3244 هزار تومان
*یه نکته هم بگم قیمت انگلیس ارزونتر نیست چون اونیکه بخواد تو انگلیس برای خودش بخره باید 20 درصد قیمت کارتش مالیات بر ارزش افزوده بده ولی امریکاییها نمیدن)
به من هیچ ارتباطی نه قیمت دلار نه قیمت گرافیک و نه هیچ چیز دیگه ای نداره ولی میگم برا یه بار هم که شده تو یه سری اجناس قیمتشو دارن درست میدن حداقل سر اینا بهشون بد و بیراه نگیم.
قبل از قضاوت و دادن حکم بررسی کنیم
راستی به من هیچ ارتباطی نداره اونا مالیات بر ارزش افزوده رو دور میزنن چون اگه امازونی تو ایران هم بیاد باید اینو بده من دارم مقایسه میکنم اگه فروشگاههای بزرگ بیان ایران چقدر اختلاف قیمتی ممکنه با نرخهای امروز کارتها در ایران داشته باشیم
هر چند که باید در نظر داشت همین فروشگاههای بزرگ هزینه ارسال جداگانه و هزینه گارانتی رو جداگانه محاسبه میکنند
خواهشا بحثو ادامه ندید

mehdiek

کاربر سایت
Jul 20, 2009
239
مگه من فروشنده هستم
من دارم میگم کارتهای جدید انویدیا با قیمت معقولی به نسبت بازار جهانی حتی با در نظر گرفتن نرخ ارز مرجع بانک مرکزی وارد شده اند و احتمالا این اتفاق برای 1060 بیوفته
این خیلی سخته،یکی میاد میگه دلالی،یکی میگی بیشرف،یکی از من دلایل بالا رفتن قیمت ارز و طلا رو میخواد .

درست میگی این مدل رو
قیمت این مدل چنده
تو انگلیس
Asus GeForce GTX 1080 DirectCU III Strix OC Gaming Aura RGB 8192MB GDDR5X PCI-Express Graphics Card
799 پوند که قبلا گفتم 20 درصد vat دارن ،اگه باور نمیکنی add to basket رو بزن بعد view basket رو بزن میبینی زده excluding vat
قیمتش 666 پونده که با احتساب گمرک و vat ما میشه 753 پوند که با نرخ ارز مرجع بانکی (قیمت پوند بازار ازاد 4610 تومان هست من در نظر میگیرم 4056 تومن بانک مرکزی رو)
حالا امریکا
Amazon.com: Buying Choices: ASUS GeForce GTX 1080 8GB ROG STRIX OC Edition Graphic Card STRIX-GTX1080-O8G-GAMING
*یه نکته هم بگم قیمت انگلیس ارزونتر نیست چون اونیکه بخواد تو انگلیس برای خودش بخره باید 20 درصد قیمت کارتش مالیات بر ارزش افزوده بده ولی امریکاییها نمیدن)
به من هیچ ارتباطی نه قیمت دلار نه قیمت گرافیک و نه هیچ چیز دیگه ای نداره ولی میگم برا یه بار هم که شده تو یه سری اجناس قیمتشو دارن درست میدن حداقل سر اینا بهشون بد و بیراه نگیم.
راستی به من هیچ ارتباطی نداره اونا مالیات بر ارزش افزوده رو دور میزنن چون اگه امازونی تو ایران هم بیاد باید اینو بده من دارم مقایسه میکنم اگه فروشگاههای بزرگ بیان ایران چقدر اختلاف قیمتی ممکنه با نرخهای امروز کارتها در ایران داشته باشیم
هر چند که باید در نظر داشت همین فروشگاههای بزرگ هزینه ارسال جداگانه و هزینه گارانتی رو جداگانه محاسبه میکنند
خواهشا بحثو ادامه ندید

آقا این حساب کتاب ها رو واسه من نکن

این کارت خودمه که از خودم از اون ور آوردم:

23031262863148271766.jpg

46388047112035510214.jpg

این قیمت در ایران به هیچ عنوان قابل توجیه نیست
خواهشا در مورد چیزی که اطلاعات کافی ندارید نظر ندید و سعی نکنید با حساب کتاب من در آوردی توجیهش کنید

btw: قیمت دلاری این محصول هم از سمت شرکت سازنده 719.99 اعلام شده، کارتی هم که دیروز به من قیمت دادن نسخه غیر OC بود

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,933
نام
محمد حسین
آقا این حساب کتاب ها رو واسه من نکن

این کارت خودمه که از خودم از اون ور آوردم:

این قیمت در ایران به هیچ عنوان قابل توجیه نیست
خواهشا در مورد چیزی که اطلاعات کافی ندارید نظر ندید و سعی نکنید با حساب کتاب من در آوردی توجیهش کنید

btw: قیمت دلاری این محصول هم از سمت شرکت سازنده 719.99 اعلام شده، کارتی هم که دیروز به من قیمت دادن نسخه غیر OC بود
چرا داره تو امازون 925 دلار تا 1100 دلار فروش میره
یعنی شما نه گمرک دادی نه مالیات بر ارزش افزوده
به عنوان مترجم تو حوزه اقتصاد تا حالا زیاد فعالیت کردم
ببین کالا با ورود به هر کشوری این هزینه ها رو باید بپردازه
بعد من کار ندارم کسی با چه قیمتی وارد کرده
برای بار 94 هزارم دارم مقایسه قیمت فروشگاههای اینترنتی بزرگ رو با قیمت فروشگاههای خرده خودمون میکنم ،جناب مطلع

من قیمت oc اونو تو یه فروشگاه اینترنتی دیدم اگه خواستی بگو بهت بدم همون 3300

mehdiek

کاربر سایت
Jul 20, 2009
239
چرا داره تو امازون 925 دلار تا 1100 دلار فروش میره
یعنی شما نه گمرک دادی نه مالیات بر ارزش افزوده
به عنوان مترجم تو حوزه اقتصاد تا حالا زیاد فعالیت کردم
ببین کالا با ورود به هر کشوری این هزینه ها رو باید بپردازه
بعد من کار ندارم کسی با چه قیمتی وارد کرده
برای بار 94 هزارم دارم مقایسه قیمت فروشگاههای اینترنتی بزرگ رو با قیمت فروشگاههای خرده خودمون میکنم ،جناب مطلع

من قیمت oc اونو تو یه فروشگاه اینترنتی دیدم اگه خواستی بگو بهت بدم همون 3300

چون اونایی که توی آمازون قیمت گزاشتن، فروشنده های بازار سیاه ان نه مارکت رسمی آمازون
بنده هم تعرفه گمرکی رو دادم هم مالیات رو
شما اطلاع رسانیت از بیخ مشکل داره
اون فروشگاهی هم که شما می گی محض اطلاعات طرف کلا تهران نیست، شماله، کارشم دلالی اه، کل سایتشم زیر و رو کنی یک آدرس درست حسابی ازش پیدا نمی کنی فقط نوشته ولیعصر
بنده هم نگفتم اون قیمتی که من می گم پایین ترین قیمت ایرانه، گفتم دیروز فروشنده ای این قیمت رو به من داد، شما اومدی ضرب و تقسیم می کنی که مثلا فروشنده درست قیمت داده
بعد گیریم قیمت 3300 درست، آقایی که داره 3550 می ده یعنی داره 250 تومن بالاتر از عرف می ده، پس کاسبی این آقا مشکل داره و داره می ندازه به ملت، اینو که با ضرب و تقسیم نمی شه تبرئه اش کرد

در ضمن فروشگاه بزرگ اینترنتی هم خرده فروشه، فرقی نمی کنه، وقتی یک فروشگاه جنسی رو تک به شما می فروشه، خرده فروشه، چه آمازون باشه چه بقالی سر کوچه

4 شرکت وارد کننده Asus که لایف، تابا، ویستا و سازگار هستند مستقیم نماینده مورد تایید شرکت Asus هستند، برند Asus در ایران فعالیت داره و این شرکت ها از واسطه و بازار سیاه جنس نمی خرن بیان توی بازار پخش کنن، نهایت واسطه همون الماس توی دبی هست که پخش کننده Asus توی منطقه هست، در ضمن این شرکت ها به قیمت تک محصول رو نمی خرن که حالا سود رو روی قیمت تک بکشن و ...
هر برندی هم سیاست قیمت گزاری منطقه ای داره و به همین دلیل هست که بسیاری از محصولات رو شما همین ضرب و تقسیم روی قیمت دلاریشون انجام بدی گرونتر از قیمت ریالیش می شه

btw: قیمت Strix 1070 OC از هفته پیش تا الان 300 تومن رفته روش، اینو چه جوری می شه ضرب و تقسیم کرد!!! (3 تا شرکتم دارن واردش می کنن)
----------------
محض اطلاع دوستان، کارت های 1070 و 1080 اه OC Gaming X برند MSI توی بازار موجود شدند

آخرین ویرایش:

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,933
نام
محمد حسین
چون اونایی که توی آمازون قیمت گزاشتن، فروشنده های بازار سیاه ان نه مارکت رسمی آمازون
بنده هم تعرفه گمرکی رو دادم هم مالیات رو
شما اطلاع رسانیت از بیخ مشکل داره
اون فروشگاهی هم که شما می گی محض اطلاعات طرف کلا تهران نیست، شماله، کارشم دلالی اه، کل سایتشم زیر و رو کنی یک آدرس درست حسابی ازش پیدا نمی کنی فقط نوشته ولیعصر
بنده هم نگفتم اون قیمتی که من می گم پایین ترین قیمت ایرانه، گفتم دیروز فروشنده ای این قیمت رو به من داد، شما اومدی ضرب و تقسیم می کنی که مثلا فروشنده درست قیمت داده
بعد گیریم قیمت 3300 درست، آقایی که داره 3550 می ده یعنی داره 250 تومن بالاتر از عرف می ده، پس کاسبی این آقا مشکل داره و داره می ندازه به ملت، اینو که با ضرب و تقسیم نمی شه تبرئه اش کرد

در ضمن فروشگاه بزرگ اینترنتی هم خرده فروشه، فرقی نمی کنه، وقتی یک فروشگاه جنسی رو تک به شما می فروشه، خرده فروشه، چه آمازون باشه چه بقالی سر کوچه

4 شرکت وارد کننده Asus که لایف، تابا، ویستا و سازگار هستند مستقیم نماینده مورد تایید شرکت Asus هستند، برند Asus در ایران فعالیت داره و این شرکت ها از واسطه و بازار سیاه جنس نمی خرن بیان توی بازار پخش کنن، نهایت واسطه همون الماس توی دبی هست که پخش کننده Asus توی منطقه هست، در ضمن این شرکت ها به قیمت تک محصول رو نمی خرن که حالا سود رو روی قیمت تک بکشن و ...
هر برندی هم سیاست قیمت گزاری منطقه ای داره و به همین دلیل هست که بسیاری از محصولات رو شما همین ضرب و تقسیم روی قیمت دلاریشون انجام بدی گرونتر از قیمت ریالیش می شه

btw: قیمت Strix 1070 OC از هفته پیش تا الان 300 تومن رفته روش، اینو چه جوری می شه ضرب و تقسیم کرد!!! (3 تا شرکتم دارن واردش می کنن)
----------------
محض اطلاع دوستان، کارت های 1070 و 1080 اه OC Gaming X برند MSI توی بازار موجود شدند
خب ،درسته. کی بازار سیاه بوجود میاد وقتی جنسی کم باشه
جنس کم میشه یه چیزی تو مایه حراجی ،هر کی قیمت بالاتر خرید ماله اونه.پس فقط مختص ما نیست
اره من منکر گرون دادن خیلیا نیستم همونطور که گفتم 480 از عرف جهانیش بالاتر داره بفروش میرسه همونطور که گفتم 1060 بالاتر از عرف بازار جهانیشه
امازون هم خرده فروشه،بله.اما خرده فروشی که به قیمت عمده میخره و با تعداد زیاد.تفاوت داره قیمتش با کسی که یکی دو تا از یه کارت میگیره.
درست میگی asus نماینده داره تو ایران،تو انگلیس نداره تو المان نداره تو امریکا نداره.پس چرا قیمتای اونا هم بالاست.
هر برندی سیاست قیمت گذاری داره ،بله.ولی نه تو موقعی که کمبود جنس باشه.اونموقع قیمت دست دلاله .همونطوری که دلالای امریکایی تو امازون امریکا قیمت میزارند.دلالهای وطنی هم تو کشور ما قیمت میزارند.
Asus GeForce GTX 1070 Strix OC Gaming 8192MB GDDR5 PCI-Express Graphics Card
382 پوند با احتساب همون مالیات و 4 درصد گمرک
که میشه 1750
که در این مورد قیمت درسته و بالاست سود در نظر گرفته
من منکر گرونفروشی بعضیا نیستم
اما حرف آخر
من گفتم با توجه به کمبود کارتهای سری جدید انویدیا و قیمتهای فروخته شده در فروشگاههای معتبر جهانی قیمت ما مناسب است
مثالش رو هم چند تا کارت زدم
در مورد کارتهای قدیمی هم 960 inno رو با newegg مقایسه کردم
نظرات همه محترمه
فقط یاد بگیریم احترام همو نگه داریم

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,177
نام
ehsan
مگه من فروشنده هستم

درست میگی این مدل رو
قیمت این مدل چنده
تو انگلیس
حالا امریکا
خواهشا بحثو ادامه ندید
گفتید معقول ؟
قیمت معقول ؟
سود معقول ؟
......
فکر کنم این واژه ها را بهتره دیگه به کار نبرید... چون سالیانیست که "ما" معقولی یافت نکردیم ..."شما" را نمیدونم ... از من که گذشت انشالاه همیشه همه چیز برای "شما" معقول باقی بمانه ...

amir_amd

Loyal Member
Oct 5, 2005
1,523
نام
امیر
گفتید معقول ؟
قیمت معقول ؟
سود معقول ؟
......
فکر کنم این واژه ها را بهتره دیگه به کار نبرید... چون سالیانیست که "ما" معقولی یافت نکردیم ..."شما" را نمیدونم ... از من که گذشت انشالاه همیشه همه چیز برای "شما" معقول باقی بمانه ...

انصاف که کلا از این کشور رفته . توی همه اصناف
ولی یه چیزی بگم که همه راحتتر بتونند قیمتها رو از دلار تبدیل کنند :
قیمت بازار دلار با تقریب خیلی خوب الان 3550 هست
هر جنسی که از کمرگ وارد بشه و قاچاق نباشه مثل اجناس گارانتی دار تعرفه گمرکی داره برای قطعات کامپیوتری بین 4 تا 10 درصد هست.ما اینجا دست پایین 5% میگیریم.
مالیات ارزش افزوده هم امسال 9% هست که شما بعنوان یوزر نهایی باید پرداخت کنید.
هزینه حمل و نقل و... هم 1% در نظر بگیرید.
یه درصدی هم سود فروشنده باید در نظر گرفت من 10% میگیرم ولی متفاوت هست و بستگی به انصاف داره که خدا رو شکر کسی نداره.
یعنی هر دلار = 3550*1.05*1.09*1.01*1.10=4500 تومان میشه در نهایت برای مصرف کننده.
مثلا کارت GALAX GTX 1080 EXOC 8GB GDDR5X که قیمتش 650 دلار هست باید یک فروشنده با 10% سود اون رو 650*4500=2925000 تومان عرضه کنه که ما الان قیمت 2900 رو برای اون میبینیم.
ارزونترین کارت 1060 قیمتش 250 دلار هست (البته مدل 300 دلاری هم داره) ولی اگر با همین منطق بریم جلو 250*4500=1125 قیمت مدل پایه و ارزونترین مدلهاش میشه.البته مدل 6 گیگ.
مدلهای خوب و با فرکانس بالاتر هم که 300 دلار هستند 300*4500=1400 باید قیمت بخورند.
این قیمتها بعد از هایپ اولیه هست و البته بستگی زیادی به انصاف فروشنده داره و اون 10% همیشه اینقدر نیست.
من اصلا کارم کامپیوتر نیست و هر کس هم ایرادی توی محاسبات میدونه لطفا بگه تا اصلاح کنم.

این هم لیست قیمت تقریبا تمام 1060 ها

آخرین ویرایش:

M ξ λ δ ζ

کاربر سایت
Feb 11, 2011
6,215
نام
مهدی
دوستان R9 390. با قیمت تقریبی 900 تومن ارزش خرید داره؟ یا منتظر 1060 باشیم؟!

والا فعلا دارن کارت 200 دلاری Rx 480 رو به قیمت 1200 میفروشن!! دلاری 6 تومن :D

Last edited by a moderator:
  • Like
Reactions: IMANOKA

amir_amd

Loyal Member
Oct 5, 2005
1,523
نام
امیر
والا فعلا دارن کارت 200 دلاری Rx 480 رو به قیمت 1200 میفروشن!! دلاری 6 تومن :D
خوب درصد سود فروشنده بیشتره
البته مدل Sapphire RX 480 8GB GDDR5 که به قیمت 1200 میفروختند، قیمتش 240 دلار هست ولی باز هم گرونه.

• Like
Reactions: M ξ λ δ ζ

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر