مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

a.l.i.y.a

کاربر سایت
Sep 28, 2014
7
نام
علی
سلام بر اساتید و دوستان گرامی.
یک سوال دارم، دو کارت گرافیک هم نام و هم رده یکی دارای سرعت پردازنده گرافیکی و تعداد هسته های کودا و سرعت حافظه بیشتری نسبت به دیگری دارد ولی رابط حافظه 64 بیتی دارد و آن یکی مشخصات پایین تری دارد ولی با رابط حافظه 128 بیتی.کدام یک از این کارت ها قدرت بیشتر و ارزش خرید بالاتری دارند؟برای مثال دو کارت زیر :
ASUS GT 730 SL 2GB DDR3
سرعت پردازنده گرافیکی : 902Mhz
تعداد هسته های کودا : 384
سرعت حافظه : 1800
رابط حافظه : 64-bit

ASUS GT 730 2GB DDR3 128-bit
سرعت پردازنده گرافیکی : 700Mhz
تعداد هسته های کودا : 96
سرعت حافظه : 1600Mhz
رابط حافظه : 128-bit

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
با سلام
اگه ممکنه راهنمای کنید برای تعویض کارتم
کارت فعلی sapphire 7800 amd 2 gig می باشد چی پیشنهاد میدید . ممنون
برادر اول بودجه! بعد بقیه سیستم چی؟ با سیستمی که این کارت روش بوده که نمیشه کارت جدید استفاده کرد.

Seyed

کاربر سایت
Feb 12, 2007
63
سلام بر اساتید و دوستان گرامی.
یک سوال دارم، دو کارت گرافیک هم نام و هم رده یکی دارای سرعت پردازنده گرافیکی و تعداد هسته های کودا و سرعت حافظه بیشتری نسبت به دیگری دارد ولی رابط حافظه 64 بیتی دارد و آن یکی مشخصات پایین تری دارد ولی با رابط حافظه 128 بیتی.کدام یک از این کارت ها قدرت بیشتر و ارزش خرید بالاتری دارند؟برای مثال دو کارت زیر :
ASUS GT 730 SL 2GB DDR3
سرعت پردازنده گرافیکی : 902Mhz
تعداد هسته های کودا : 384
سرعت حافظه : 1800
رابط حافظه : 64-bit

ASUS GT 730 2GB DDR3 128-bit
سرعت پردازنده گرافیکی : 700Mhz
تعداد هسته های کودا : 96
سرعت حافظه : 1600Mhz
رابط حافظه : 128-bit

جایی خوندم GPU مدل 128 بیتی مال کارت قدیمی تر GT 430 است لذا در مجموع ضعیف تر عمل می کنه

r.t.1.n

کاربر سایت
Dec 4, 2008
2,938
نام
آرتین
مدل سی پی یو تون رو میگفتین خیلی بهتر بود
chipset مادربوردش وقتی H61 هست یعنی یا Sandy Bridge یا ivy دیگه دوست عزیز. i3 های این دو نسل خیلی تفاوت قدرت ندارن
با سلام مجدد
main : asus p8H61 r2
ram : 8g
power : green 550
cpu : i3 core
بودجه 800 تا 1500
کارت های GTX 960 و GTX 970 هنوز با سیستم شما جواب میدن البته 970 ممکنه تمام قدرتشو نتونی استفاده کنی ولی بازم ارتقاء خیلی خوبیه واست قشنگ حس میکنی نسبت به کارت فعلیت پیشنهاد بنده هم با بازی های فعلی همین 970 هست. میتونی مدل های گیگا یا ایسوس رو تهیه کنی هر دوتا کیفیت خوبی دارن ولی گیگا یه مقدار خنک تر کار میکنه

• Like
Reactions: babak12

sms.moosavi

کاربر سایت
Sep 9, 2010
1,808
نام
سید محمد موسوی
با سلام مجدد
main : asus p8H61 r2
ram : 8g
power : green 550
cpu : i3 core
بودجه 800 تا 1500
960 بگیرید زوتک مدل 750 تومنی. باقی بودجه رو نگه دارید فعلا 960 کار شما رو راه میندازه و بیشتر از اون با سیستم شما جور در نمیاد و تناسب نداره بهتره کم کم به فکر ارتقای کل سیستم باشید و همون موقع هم در مورد خرید گرافیک مناسب سیستم جدیدتون تصمیم گیری کنید.

• Like

Robin

کاربر سایت
Dec 27, 2008
820
نام
pooriya
chipset مادربوردش وقتی H61 هست یعنی یا Sandy Bridge یا ivy دیگه دوست عزیز. i3 های این دو نسل خیلی تفاوت قدرت ندارن

کارت های GTX 960 و GTX 970 هنوز با سیستم شما جواب میدن البته 970 ممکنه تمام قدرتشو نتونی استفاده کنی ولی بازم ارتقاء خیلی خوبیه واست قشنگ حس میکنی نسبت به کارت فعلیت پیشنهاد بنده هم با بازی های فعلی همین 970 هست. میتونی مدل های گیگا یا ایسوس رو تهیه کنی هر دوتا کیفیت خوبی دارن ولی گیگا یه مقدار خنک تر کار میکنه
۹۶۰ خریدن برای ایشون اشتباه ۹۶۰ خیلی تفاوت کارایی با کارت ایشون نداره کارتشون یا ۷۸۷۰ هست یا ۷۸۵۰ هردوی این کارتها بین ۹۵۰ ۹۶۰ قرار میگیرن ایشون یا ۹۷۰ باید بگیرن یا ۳۹۰ هردوی این کارت ها هم با توجه به cpu دوستمون نهایت پرفورمنسشون رو نشون نمیدن من فکر میکنم ایشون یه کوچولو صبر کنن کلا یه ارقای درست درمون بدن یا حد اقل یه i3 6100 بگیرن با یه کارت بهتر خیلی تفوتش محصوص تر باشه تا اینکه فقط کارتو عوض بکنن

r.t.1.n

کاربر سایت
Dec 4, 2008
2,938
نام
آرتین
۹۶۰ خریدن برای ایشون اشتباه ۹۶۰ خیلی تفاوت کارایی با کارت ایشون نداره کارتشون یا ۷۸۷۰ هست یا ۷۸۵۰ هردوی این کارتها بین ۹۵۰ ۹۶۰ قرار میگیرن ایشون یا ۹۷۰ باید بگیرن یا ۳۹۰ هردوی این کارت ها هم با توجه به cpu دوستمون نهایت پرفورمنسشون رو نشون نمیدن من فکر میکنم ایشون یه کوچولو صبر کنن کلا یه ارقای درست درمون بدن یا حد اقل یه i3 6100 بگیرن با یه کارت بهتر خیلی تفوتش محصوص تر باشه تا اینکه فقط کارتو عوض بکنن
با احترام ولی 960 گاهی اوقات بالا 7970 هم قرار میگیره یا بالای 770
بنده هم ذکر کردم برای بازی های فعلی پیشنهاد من به ایشون همون 970 هست

آخرین ویرایش:
  • Like

Robin

کاربر سایت
Dec 27, 2008
820
نام
pooriya
با احترام ولی 960 گاهی اوقات بالا 7970 هم قرار میگیره یا بالای 770
بنده هم ذکر کردم برای بازی های فعلی پیشنهاد من به ایشون همون 970 هست
من نگفتم ۷۸۷۰ بهتر از ۹۶۰ هستش ۷۹۷۰ تازه میشه ۲۸۰ توی یکی دوتا بنچ مارک نهایتا ۹۶۰ از این کارت بالا تر باشه تو نود درصد بهچمارکها پایین تر هستش بعد اختلاف کاریی اینقدر نیستش کا ایشون بیان کارتشونو بفروشن ۳۰۰ ۳۵۰ پول بزارن روش بعد ۹۶۰ بخرن
ممنون از پیگیری دوستان یه ارتقای درست درمون بهم پیشنهاد بدید ممنون .
شما سیستمتون رو حدود ۱ تومن میتونید رد کنید بره البته یکم باید صبر داشته باشین
شما با اون مبلقی که گفتین کل بودجتون میشه حدود ۲۴۰۰
شما میتونین دوتا کار انجام بدین میتونین هم هسول ببندین هم اسکای لیک ببینید کدوم پلتفرمرو دوست دارین بگین بهتپن پیشنهاد بدیم

babak12

کاربر سایت
May 13, 2007
464
نام
بابک
تا 3 ملیون میتونم هزینه کنم بیشتر هم مد نظرم بازی و فتوشاپ و کارهای گرافیکی هست حالا باز خودتون ببینید کدوم بهتره ممنون .

Robin

کاربر سایت
Dec 27, 2008
820
نام
pooriya
تا 3 ملیون میتونم هزینه کنم بیشتر هم مد نظرم بازی و فتوشاپ و کارهای گرافیکی هست حالا باز خودتون ببینید کدوم بهتره ممنون .
mb: ASUS B150M-A
cpu : Core-i5 6500
ram: HyperX FURY DDR4 16GB
vga : GigaByte GV-R939WF2-8G
اینا رو هم حدود 2700 تا 2800 میشه من مبنارو بر این گذاشتم که شما پاور اینارو از سیستم قبلیتون نگه میدارین تو بازی هایی که این چند وقته اومدن اکثرشون روی 390 بهتر بودن به جز تامب رایدر توری فار کرای کوانتوم بریک و گیرز او وار و دویژن 390 بهتر بوده و چون 8 گیگ حافظه داره انتخاب اینده نگرانه تریه باز اون سلیقه ای هستش میتونین 970 زوتاک رو یه کوچولو ارزون تر پیدا یکنید که هم گارانتیش کمتره هم اینکه خود زوتاک هستش مادر برد رو هم میشه با مدل گیمنگ عوض کرد حدود صد تومن گرونتر میشه تجربه شخصی من اینجوریه که کلا رو سی پی یو های معمولی که سری k نیستن هزنه کردن برای برد گرون اشتباه و اینکه این برد usb type c داره که کم کم داره زیاد میشه اگر پاور رو هم عوض بکنید بد نیستش اما با همون پاور قبلی به مشکل نمیخورین

• Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر