مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

8800gt

کاربر سایت
Aug 25, 2008
580
نه تنها ارزش نداره بلکه ممکنه برخی جاها کندتر هم باشه! مخصوصا اگر مدل 2 گیگی باشه که با این قیمت اصلا ارزش خرید نداره.
این مدل 770 همون موقع هم بود اما بدلیل رقابت با 280X توی این رده کمتر توصیه میشد

اگر می خوای Nvidia باشه باید یا 780 دست دوم بخری یا یک راست برای سراغ 970 که از هر دوی اینها بهتره و برند گیگابایت و زوتاکش حدود 1500 هستن.

راستش تا الان که Nvidia داشتم،با صحبتهای شما و بودجه 1300 فکر نکنم تو Nvidia بتونم مدل خوبی پیدا کنم،(راستش من اصلاً اهل دست دوم نیستم ) به نظرت همین 280X رو بخرم ؟ میتونه تا دو سال آینده جوابگوی بازیهای باشه ؟ تو سایت رایان صبا زده برند Asus Top 3GNB رو 1180 زده

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
بچه ها نظرتون در مورد این سیستم چیه بازی های جدید رو خوب اجرا میکنه؟ cpu:I5 4590 ram:8gig 1666 vga:GTX660ti

در حد متوسط و بازیهای قدیمیتر هم خوب
قطعاتش همگی خیلی خوبن اما گرافیک کمی ضعیف شده این روزا.

راستش تا الان که Nvidia داشتم،با صحبتهای شما و بودجه 1300 فکر نکنم تو Nvidia بتونم مدل خوبی پیدا کنم،(راستش من اصلاً اهل دست دوم نیستم ) به نظرت همین 280X رو بخرم ؟ میتونه تا دو سال آینده جوابگوی بازیهای باشه ؟ تو سایت رایان صبا زده برند Asus Top 3GNB رو 1180 زده

اگه NVIDIA داشتی بهتره که AMD نگیری، توصیه ی خودمونی اما جدی! نه بخاطر خودشون،بخاطر تجربه ای که با درایور انویدیا داری. 770 4 گیگی برای شما اگه همین قیمت باشه انتخاب بدی نیست، بازم روی 780 فکر کن.
اما در کل بله 280X توصیه میشه.

نمی دونم چرا دوستان بخاطر فقط 200 تومن بیشتر انتخاب خودشون رو محدودتر و ضعیفتر می کنن! 970 خیلی سرتره!!

8800gt

کاربر سایت
Aug 25, 2008
580

اگه NVIDIA داشتی بهتره که AMD نگیری، توصیه ی خودمونی اما جدی! نه بخاطر خودشون،بخاطر تجربه ای که با درایور انویدیا داری. 770 4 گیگی برای شما اگه همین قیمت باشه انتخاب بدی نیست، بازم روی 780 فکر کن.

نمی دونم چرا دوستان بخاطر فقط 200 تومن بیشتر انتخاب خودشون رو محدودتر و ضعیفتر می کنن! 970 خیلی سرتره!!

مرسی که با حوصله به تمام سوالها و ابهامات جواب میدی. در مورد درایور فقط میدونم که AMD دیر به دیر آپدیت میکنه و خیلی بهینه نیست، مدل GIGABYTE - NVIDIA GeForce GTX 970 WINDFORCE رو هم سایت زده 1600
780 نوعش فکر کنم 2 تومن باید باشه،درسته ؟
اگه بخوام 970 بگیرم باید یکماه دیگه هم صبر کنم و بودجم رو افزایش بدم :)

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
مرسی که با حوصله به تمام سوالها و ابهامات جواب میدی. در مورد درایور فقط میدونم که AMD دیر به دیر آپدیت میکنه و خیلی بهینه نیست، مدل GIGABYTE - NVIDIA GeForce GTX 970 WINDFORCE رو هم سایت زده 1600
780 نوعش فکر کنم 2 تومن باید باشه،درسته ؟
اگه بخوام 970 بگیرم باید یکماه دیگه هم صبر کنم و بودجم رو افزایش بدم :)
3 ماه هم لازم باشه صبر کن! ارزشش رو داره.

Assassin's Creed

کاربر سایت
Jun 24, 2006
1,320
نام
محمد امین

آقا فرشید الان 970 مارک زوتاک بده؟ مدل معمولیش 1.349 تومان هست!!! چون نسبت به گیگابایت یک کم بالاتره و قیمتش بهتره؟

البته من میخوام مدل Zotac GTX 970 AMP! Omega Edition 4GB رو بگیرم! نمیدونم اون رو بگیرم یا GIGABYTE GTX 970 OC WF X3 4GB رو؟ چون امگا رو نگاه میکردم یه چند درصدی سرعت و عملکردش از این گیگابایته بالاتره ولی خب اون زوتاک این گیگابایت!
بعد یک سوال اینکه این که مثلا میگه پاور 600 لازم داره، من پاورم 550 باشه، مشکلی پیش میاد؟

سایت لیون کامپیوتر هم یه سری بزن معمولا قیمتهاش از رایانه صبا پایینتره.من خودم گرافیکم رو از لیون کامپیوتر خریدم
آقا ممنون چقد خوبتره نسبت به رایان صبا

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
آقا فرشید الان 970 مارک زوتاک بده؟ مدل معمولیش 1.349 تومان هست!!! چون نسبت به گیگابایت یک کم بالاتره و قیمتش بهتره؟

البته من میخوام مدل Zotac GTX 970 AMP! Omega Edition 4GB رو بگیرم! نمیدونم اون رو بگیرم یا GIGABYTE GTX 970 OC WF X3 4GB رو؟ چون امگا رو نگاه میکردم یه چند درصدی سرعت و عملکردش از این گیگابایته بالاتره ولی خب اون زوتاک این گیگابایت!
بعد یک سوال اینکه این که مثلا میگه پاور 600 لازم داره، من پاورم 550 باشه، مشکلی پیش میاد؟

خیر، ZOTAC برند خوبیه و مشکلی نداره. مدل معمولی خنک کنندش به پای مدل گیگا و ایسوس نمی رسه ولی قطعا به قیمتش خیلی می ارزه!
فرق مدل OMEGA و GIGA 3X OC هم اینه که مدل GIGA خنک تر و کم صداتر کار می کنه اما خود کارت درازتر هست.

برای این کارتها پاور 550 هم کفایت می کنه، مشکلی نیست.

الان قیمت فیکس 970 چقدره ؟ کدوم برندش بهتره ؟ پاور 680 گرین سری B جوابگوی این غول گرافیکی هست ؟ بدجوری وسوسه خرید گرافیک شدم :d

قیمت بسته به مدل و برند فرق می کنه،

انتخابا محدودن ولی فعلا همین مدل ZOTAC خیلی خوشقیمت هست اگه تموم نشده باشه!
پاور شما برا دوتا 970 هم با ارفاق کافیه!! درسته که غوله ولی مصرفش زیست محیطی هست!

hercule-poirot

RPG Guru
کاربر فعال
Aug 1, 2007
1,203
سلام آقا فرشید

من الان یه 2.8@phenom II x6 1055t دارم با asus 760 2gb . الان بودجشو دارم این کارتو بفروشم یه 970 بگیرم. به نظرتون CPU گلوگاه می شه؟

بیشتر 2gb بودن 760 اذیت می کنه. بازی های جدید حس می کنم بیشتر از این می خوان (مخصوصا texture) حالا به نظرتون 4gb بودن 970 می تونه یه سری مشکلاتی که بازی های جدید داشتن (فریز و استاتر های ریز) رو حل کنه؟ یا عملا یه خاطر CPU هیچ فرقی نمی کنه؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام آقا فرشید

من الان یه 2.8@phenom II x6 1055t دارم با asus 760 2gb . الان بودجشو دارم این کارتو بفروشم یه 970 بگیرم. به نظرتون CPU گلوگاه می شه؟

بیشتر 2gb بودن 760 اذیت می کنه. بازی های جدید حس می کنم بیشتر از این می خوان (مخصوصا texture) حالا به نظرتون 4gb بودن 970 می تونه یه سری مشکلاتی که بازی های جدید داشتن (فریز و استاتر های ریز) رو حل کنه؟ یا عملا یه خاطر CPU هیچ فرقی نمی کنه؟

چرا، ارتقا به 970 قطعا فرق زیادی ایجاد می کنه اما از طرفی هم برخی صحنه ها پردازنده ی شما گلوگاه میشه و افت فریم شدید خواهید داشت.
در هر صورت فعلا برای شما انتخاب ارتقا به 970 تاثیر بیشتری توی کیفیت و فریم بازی داره تا ارتقای پردازنده و مادربرد، اما اون هم حتما برنامه ی بعدی شما برای ارتقا باشه.

Assassin's Creed

کاربر سایت
Jun 24, 2006
1,320
نام
محمد امین
خیر، ZOTAC برند خوبیه و مشکلی نداره. مدل معمولی خنک کنندش به پای مدل گیگا و ایسوس نمی رسه ولی قطعا به قیمتش خیلی می ارزه!
فرق مدل OMEGA و GIGA 3X OC هم اینه که مدل GIGA خنک تر و کم صداتر کار می کنه اما خود کارت درازتر هست.

برای این کارتها پاور 550 هم کفایت می کنه، مشکلی نیست.

قیمت بسته به مدل و برند فرق می کنه،

انتخابا محدودن ولی فعلا همین مدل ZOTAC خیلی خوشقیمت هست اگه تموم نشده باشه!
پاور شما برا دوتا 970 هم با ارفاق کافیه!! درسته که غوله ولی مصرفش زیست محیطی هست!
ممنون فرشید جان و فقط یک سوال دیگه.
من الان کارت رو گرفتم، نسبت به کارت خودم که 460 هست دو سمت پایه داره یکی که PCI میخوره به مادر برد اون سمتش برای چیه؟ برای برقه؟ لازمه اونارو هم ببندم؟ چون مال خودم 460 هم همچین قسمتی داره ولی وصل نیست!؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
ممنون فرشید جان و فقط یک سوال دیگه.
من الان کارت رو گرفتم، نسبت به کارت خودم که 460 هست دو سمت پایه داره یکی که PCI میخوره به مادر برد اون سمتش برای چیه؟ برای برقه؟ لازمه اونارو هم ببندم؟ چون مال خودم 460 هم همچین قسمتی داره ولی وصل نیست!؟
بالای برد سمت کانکتورها اتصال SLI برای کارت دوم و سوم هست، سمت انتها ی برد هم دو تا کانکتور برق هست که مستقیما باید از پاور تغذیه بشه

Assassin's Creed

کاربر سایت
Jun 24, 2006
1,320
نام
محمد امین
بالای برد سمت کانکتورها اتصال SLI برای کارت دوم و سوم هست، سمت انتها ی برد هم دو تا کانکتور برق هست که مستقیما باید از پاور تغذیه بشه

فرشید جان یه سوال االان من این سوکت پاور یکی بیشتد ندارم که به کارت بزنم اکه با همین بزنم اجرا بشه به مسکل میخوره؟ تا بعدن برم بگیرم؟ چون الان هرجا هم رفتن میگن اینو نداریم :/.
الان دوتا لازم داره دیگه دوتا سوکت شیش پین که میخوره به یه سوکت که تو جعبه بود اون هشت پین دوتا هستن یهنی چهار تا سوکت شسش پین میخواد که برا من دوتا ببشتر نبود یکیشو متصل کردم حالا نمیدونم روشن کنم سیستم به مسکل میخورم؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
درود

کارت من MSI R9 290X Gaming 4 GB هستش قصد فروش دارم قیمت منصفانه برای فروشش چه عددی میشه ؟

با سپاس

ببخشید ، سوال شما رو جا انداخته بودم!

کارت شما که خیلی خوبه، چرا قصد فروش دارید؟!

اگه 25 درصد از قیمت کارت کم بشه فکر کنم قیمت مناسبی برای فروش باشه.

فرشید جان یه سوال االان من این سوکت پاور یکی بیشتد ندارم که به کارت بزنم اکه با همین بزنم اجرا بشه به مسکل میخوره؟ تا بعدن برم بگیرم؟ چون الان هرجا هم رفتن میگن اینو نداریم :/.
الان دوتا لازم داره دیگه دوتا سوکت شیش پین که میخوره به یه سوکت که تو جعبه بود اون هشت پین دوتا هستن یهنی چهار تا سوکت شسش پین میخواد که برا من دوتا ببشتر نبود یکیشو متصل کردم حالا نمیدونم روشن کنم سیستم به مسکل میخورم؟

از این کارا نکن! باید هر دوتا کانکتور وصل باشن! وگرنه کار نمی کنه.
توی بسته بندی کارت تبدیلات لازم برای اتصال کابلهای دیگه ی پاور به کانکتور 6 یا 8 پینی PCI-ex باید موجود باشه، اگر موجود نیست از بازار لوازم جانبی میشه تهیه کرد.

شما الان حتما باید یه کابل رو مستقیم از پاور به کارت وصل کرده باشی، کابل دیگه رو با تبدیل دوتا کانکتور مجزای دیگه میشه به کارت وصل کرد، اگه برق لازم فرآهم نباشه کارت روشن نمیشه، خودت هم ریسک این کار رو نکن!

VECT0R

کاربر سایت
Jun 8, 2011
988
ببخشید ، سوال شما رو جا انداخته بودم!

کارت شما که خیلی خوبه، چرا قصد فروش دارید؟!

اگه 25 درصد از قیمت کارت کم بشه فکر کنم قیمت مناسبی برای فروش باشه.

از این کارا نکن! باید هر دوتا کانکتور وصل باشن! وگرنه کار نمی کنه.
توی بسته بندی کارت تبدیلات لازم برای اتصال کابلهای دیگه ی پاور به کانکتور 6 یا 8 پینی PCI-ex باید موجود باشه، اگر موجود نیست از بازار لوازم جانبی میشه تهیه کرد.

شما الان حتما باید یه کابل رو مستقیم از پاور به کارت وصل کرده باشی، کابل دیگه رو با تبدیل دوتا کانکتور مجزای دیگه میشه به کارت وصل کرد، اگه برق لازم فرآهم نباشه کارت روشن نمیشه، خودت هم ریسک این کار رو نکن!
خواهش میکنم

کارتش عالیه اما چون یه 980 هم ناخواسته به دستم رسیده قصد فروش این رو دارم قیمت نو در بازار چنده؟

سپاس

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر