مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

Assassin's Creed

کاربر سایت
Jun 24, 2006
1,320
نام
محمد امین
جوری نمیشه فهمید! چون تمام کارت گرافیک ها روی تمام مادربوردها نصب میشن ... مگر اینکه کارت یا مین ماله دهه های قبل باشن !
یعنی هیچ فرقی نداره؟
چون من تو سایتا داشتم میگشتم فروشگاه ها نوشته بودن حتمن قبل خرید از ساپورت کردن مادربردتون اطمینان کنید برای همین شک کردم :|.

samss

کاربر سایت
Jul 27, 2010
1,033
نام
سام
یعنی هیچ فرقی نداره؟
چون من تو سایتا داشتم میگشتم فروشگاه ها نوشته بودن حتمن قبل خرید از ساپورت کردن مادربردتون اطمینان کنید برای همین شک کردم :|.

خیر هیچ مشکلی نداره و نصب میشن ... منظور داشتنه PCIe3 یا PCIe2 بودن مادربوده که کارتای گرافیک روی هر دو نصب میشن. تفاوت 2 و 3 توی انتقال سرعت داده هاست که هنوز هم pci2 برای کارتها کم نمیاره و تفاوت تو کارتهای سریع بیشتر نشون میده و اونم شاید 5 درصد هم نباشه. و این اختلاف تو استفاده از دو یا سه کارت گرافیک سریع مثل 980 شاید بیشترم بشه.. در کل اکثر تولیدات مادربورد این دو سه سال اخیر pcie3 هستند.

Assassin's Creed

کاربر سایت
Jun 24, 2006
1,320
نام
محمد امین
خیر هیچ مشکلی نداره و نصب میشن ... منظور داشتنه PCIe3 یا PCIe2 بودن مادربوده که کارتای گرافیک روی هر دو نصب میشن. تفاوت 2 و 3 توی انتقال سرعت داده هاست که هنوز هم pci2 برای کارتها کم نمیاره و تفاوت تو کارتهای سریع بیشتر نشون میده و اونم شاید 5 درصد هم نباشه. و این اختلاف تو استفاده از دو یا سه کارت گرافیک سریع مثل 980 شاید بیشترم بشه.. در کل اکثر تولیدات مادربورد این دو سه سال اخیر pcie3 هستند.
آقا یه دنیا ممنون از راهنمائیت.

و اینکه الان کارت GTX770 خوبه؟ تو این رنج قیمت؟ 1.3 میلیونی اینا؟

mkh-n71

کاربر سایت
Jul 16, 2009
570
نام
محمد
آقا یه دنیا ممنون از راهنمائیت.

و اینکه الان کارت GTX770 خوبه؟ تو این رنج قیمت؟ 1.3 میلیونی اینا؟

شرمنده من جواب میدم ولی به نظرم خیر! تو این رنج قیمت در بازار مدل هایی از 970 هستن که میتونید بخرید و از 770 خیلی قویتره!

Assassin's Creed

کاربر سایت
Jun 24, 2006
1,320
نام
محمد امین
شرمنده من جواب میدم ولی به نظرم خیر! تو این رنج قیمت در بازار مدل هایی از 970 هستن که میتونید بخرید و از 770 خیلی قویتره!
ممنون.
GIGABYTE GTX 970 G1 Gaming رو میگین؟ رو رنج قیمت 1.7 هست، همینه؟
از 770 خیلی بهتره!

samss

کاربر سایت
Jul 27, 2010
1,033
نام
سام
ممنون.
GIGABYTE GTX 970 G1 Gaming رو میگین؟ رو رنج قیمت 1.7 هست، همینه؟
از 770 خیلی بهتره!
از برند zotac هست تو بازار کموبیش که مدله معمولیشو 1350 تا 1450 میشه پیدا کرد که خیلی بهتر از 770 هست

سلام دوستان به نظرتون کارت گرافیک Asus GT740 2GB مناسب هست برای بازی های روز یا نه ؟
740 برای بازی های دیروز هم مناسب نیست چه برسه به امروزه ... برای دیدن فیلم بیشتر مناسبه تا گیم

Assassin's Creed

کاربر سایت
Jun 24, 2006
1,320
نام
محمد امین
از برند zotac هست تو بازار کموبیش که مدله معمولیشو 1350 تا 1450 میشه پیدا کرد که خیلی بهتر از 770 هست

740 برای بازی های دیروز هم مناسب نیست چه برسه به امروزه ... برای دیدن فیلم بیشتر مناسبه تا گیم
آقا شرمنده من کلی سوال میکنم :|.

اینا از لحاظ برندی فرقشون چیه؟ چون نگاه کردم دیدم همین زوتاک زده 1400 مثلا ولی خب گیگابایتش 1650 مدل G1 اش رو، اگه تفاوتی به اون صورت ندارن که هیچی، ولی خب اگه دارن ارزش داره؟ آدم چهار روز دیگه نگه ای وای کاش 200 میدادی یه چیز بهتر داشت! خود همین زوتاک هم سه مدل داره یکی 1.4 یکی 1.5 یکی 1.6!

samss

کاربر سایت
Jul 27, 2010
1,033
نام
سام
آقا شرمنده من کلی سوال میکنم :|.

اینا از لحاظ برندی فرقشون چیه؟ چون نگاه کردم دیدم همین زوتاک زده 1400 مثلا ولی خب گیگابایتش 1650 مدل G1 اش رو، اگه تفاوتی به اون صورت ندارن که هیچی، ولی خب اگه دارن ارزش داره؟ آدم چهار روز دیگه نگه ای وای کاش 200 میدادی یه چیز بهتر داشت! خود همین زوتاک هم سه مدل داره یکی 1.4 یکی 1.5 یکی 1.6!
خب فرقشون کیفیت برد و قطعات روی برد و کولینگه و البته اسم برند... در کل زوتک کیفیت خوبی داره و برای این کارت که گرمای زیاد و مصرف بالایی نداره همون مدله 1.400 تومنیش خوبه در صورت محدود بودنه بودجه و فرقش با اون گیگا زیره 10 درصده تو سرعت پردازش.

من یه 9800GT داشتم سال 5-6 دیگه رو 100 درجه سیر می کرد دماش، الان کیفیت کارتاش بهتر شده یا هنوز همونطوریه؟
زوتک کیفیتش خوبه و بعد msi و ایسوز و گیگا که یجورایی عالی حساب میشن جزو خوباست... دیگه بعد 6 سال همینکه کارتت کار میکرد یعنی کیفیتش خوبه!

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,771
نام
فرشید
سلام آقا فرشید .
خسته نباشید.(یلدای گذشتتون هم مبارک)
جسارتا I7 2600K برای 970 مشکلی ایجاد نمیکنه ؟ :d
ممنون

یلدای شما هم مبارک!

پردازنده ی شما هنوز قویتر از اونی هست که بخواد برای کارت گرافیک های جدید گلوگاه بشه و تا بازنشسته شدن هنوز تا نسل بعدی جا داره!
اگر بتونید بیشتر اورکلاکش کنید اون چند درصدی رو هم که ممکنه برخی صحنه ها خسته بشه جبران می کنه!

mr_bahram

کاربر سایت
Aug 31, 2011
63
نام
Bahram Khan
با مشورت دوستان بازیسنتر کارت gigabte gtx970 windforce oc خریدم
واقعا هم قدرت اورکلاک خوبی داره و هم نویز کم ، تویه رنج قیمت خودش عالیه

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008