مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

Reza Razor

کاربر سایت
Jul 25, 2007
1,487
قیمتش همینه دوست عزیز بیشتر از این نمیرزه اونا احتمالا گرونفروشی میکنن گیگا هم که همه میدونن کیفیت کارتها و مینهاش بالاست گارانتی هم آوازنگ هست
خب مرسی تو این سایت دیدم کارت r7 265 مارک sapphire خیلی خوش قیمته و میره سمت کارتای میان رده فکر کنم همینو بگیرم
BF4-FR.png

keyvanstark

کاربر سایت
Dec 1, 2014
35
من مادر بوردم p5kpl -am هستش .گرافیک galaxy-geforce 730-2g-d3 با رم 6 گیگ ساپورت میکنه؟؟؟؟؟؟؟ در مورد گرافیک هم اطلاعی در مورد قدرتش ندارم.چون یه گرافیک میخوام تو ۲۵۰ تومن .قدرتش همین قدر که بتونه تا دو سال اینده بازی ها رو مدیوم ساپورت کنه کافی برااام.انتظار بالایی از گرافیک ندارم.

8800gt

کاربر سایت
Aug 25, 2008
580
Mining یعنی استخراج پول مجازی از معادن ذخیره ی پول دیجیتال مثل Bitcoin که با الگوریتمهای بسیار سنگینی رمزگذاری شده اند. از اونجایی که این کار مستلزم پردازشهای بسیار سنگین موازی و وقت گیر هست کارتهای گرافیکی با استفاده از ابزار GP GPU بهترین گزینه برای اینکار بودند و چون کارتهای نسل جدید AMD در پردازشهای مبتنی بر GPGPU بسیار سریعتر از کارتهای NVIDIA بودند لذا این کارتها بیشتر برای اینکار مورد استفاده قرار گرفتند.

فرشید جان میشه بیشتر توضیح بدی؟ برام خیلی جالبه

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
من مادر بوردم p5kpl -am هستش .گرافیک galaxy-geforce 730-2g-d3 با رم 6 گیگ ساپورت میکنه؟؟؟؟؟؟؟ در مورد گرافیک هم اطلاعی در مورد قدرتش ندارم.چون یه گرافیک میخوام تو ۲۵۰ تومن .قدرتش همین قدر که بتونه تا دو سال اینده بازی ها رو مدیوم ساپورت کنه کافی برااام.انتظار بالایی از گرافیک ندارم.

شما با این سیستم واقعا می خوای بازی کنی؟
دوست عزیز این سیستم با ارتقای کارت گرافیکی قوی نمیشه و باید کل قطعات اصلی اون عوض بشه، خرید کارت گرافیکی 250 تومن هم اصلا بازی های جدید رو در حد پایین هم جواب نمیده و توصیه نمیشه. کارت زیر 400 یا 500 تومن اصولا مناسب بازی نیست.

فرشید جان میشه بیشتر توضیح بدی؟ برام خیلی جالبه

توضیحات بیشتر رو از ویکی پدیا و گوگل درخواست کنید، برای مطلبی که به تاپیک فقط غیر مستقیم ربط داره همین هم کفایت می کرد.

Steven

کاربر سایت
Oct 24, 2007
472
دیروز این سیستم رو گرفتم

mb: p85-d3 gigabyt
cpu i3 4150
power :corsair vs550
ram 2*4 gb
حالا اول یک سوال این گرافیک خود پردازنده در حد گرافیک چه کارتی هستش ؟؟

و اینکه من اگر بخواهم گرافیک r9 280X بگیرم روی پاور فعلی جواب میده و اینکه با اون سی پیو و مادربرد گلوگاه نمیشه ؟

و در مورد 660 ti هم نظر بید ممنون میشم :)

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
دیروز این سیستم رو گرفتم

mb: p85-d3 gigabyt
cpu i3 4150
power :corsair vs550
ram 2*4 gb
حالا اول یک سوال این گرافیک خود پردازنده در حد گرافیک چه کارتی هستش ؟؟

و اینکه من اگر بخواهم گرافیک r9 280X بگیرم روی پاور فعلی جواب میده و اینکه با اون سی پیو و مادربرد گلوگاه نمیشه ؟

و در مورد 660 ti هم نظر بید ممنون میشم :)

گرافیک خودش در حد GT 610 یا AMD 5430 هست و برای بازی مناسب نیست
پاور شما هم برای R9 280X جوابگو هست و هم برای 660Ti

پردازنده ی شما هم تا 80 درصد جوابگو هست و برای گرافیکهایی در این حد زیاد مشکلساز نیست.

Steven

کاربر سایت
Oct 24, 2007
472
گرافیک خودش در حد GT 610 یا AMD 5430 هست و برای بازی مناسب نیست
پاور شما هم برای R9 280X جوابگو هست و هم برای 660Ti

پردازنده ی شما هم تا 80 درصد جوابگو هست و برای گرافیکهایی در این حد زیاد مشکلساز نیست.
ممنونم از نظرتون
اما
به نظرتون r9 280X بهتره یا 660 ti برای بازی ؟؟؟

در ضمن من دسته دوم میخواهم تهیه کنم 2 تا گذینه دارم

یکی کارت gigabyte 660 ti oc دسته دوم با یکسال گارانتیش مونده قیمت 570

یکی هم کارت power color turbo r9 280X oc این کارت بنا بر عنوان صاحبش از خارج اورده و حدودا 2 ماه برای ماینینگ استفاده شده در دمای 65 تا 70 روی 80 تا 95 درصد توان دور فن هم گفته زیر 60 بود آدرس فروش این کارت رو براتون پیغام خصوصی کردم و قیمتشو فقط لوازم هیچی نداره حتی کارتن فقط خود کارت این کارت نسبت به 760 چقدر قوی تره ؟؟؟

به نظرتون کدومش به صرفه تر هستش

InNovAtion

کاربر سایت
Apr 24, 2012
559
نام
Amin
ممنونم از نظرتون
اما
به نظرتون r9 280X بهتره یا 660 ti برای بازی ؟؟؟

در ضمن من دسته دوم میخواهم تهیه کنم 2 تا گذینه دارم

یکی کارت gigabyte 660 ti oc دسته دوم با یکسال گارانتیش مونده قیمت 570

یکی هم کارت power color turbo r9 280X oc این کارت بنا بر عنوان صاحبش از خارج اورده و حدودا 2 ماه برای ماینینگ استفاده شده در دمای 65 تا 70 روی 80 تا 95 درصد توان دور فن هم گفته زیر 60 بود آدرس فروش این کارت رو براتون پیغام خصوصی کردم و قیمتشو فقط لوازم هیچی نداره حتی کارتن فقط خود کارت این کارت نسبت به 760 چقدر قوی تره ؟؟؟

به نظرتون کدومش به صرفه تر هستش

دوست عزیز 280x هم رده ی 770 هست و از 660 خیلی قوی تر هست ولی با توجه به منبع خرید شما که میگید 280x دو ماه توی ماینینگ کار کرده به هیپ وجه توصیه نمیشه خریدش و معمولا دارای مشکلات بعدی خواهد بود پس اگه میخواید کارتی که تو ماینینگ بوده رو بخرید توصیه نمیشه و همون 660 رو بخر که به ریسکش نمی ارزه

marvel_malayer

کاربر سایت
Aug 2, 2008
100
نام
مجتبی
دوستان من بدجوری تو وسواس گیر کردم تا 700 تومن چی ÷یشنهاد می کنید؟خواهشا منو از شک دربیارید

msI R9 270X Gaming OC Twin Frozr IV 2GB GDDR5
MSI R9 270X Gaming OC Twin Frozr IV 2GB GDDR5

نظر اساتید به این مدل چیه

آخرین ویرایش:

samss

کاربر سایت
Jul 27, 2010
1,033
نام
سام
دوستان من بدجوری تو وسواس گیر کردم تا 700 تومن چی ÷یشنهاد می کنید؟خواهشا منو از شک دربیارید
اگر میتونید بودجتون رو تا حدود 850 بالا ببرید که gtx 760 از برندایی مثله zotac یا galaxy توصیه میشه. اگر که نه میشه 270x که در صورت اطمینان از فروشنده از برند سافایر گرفت که حدود 720 هست.. میشه msi یا asus هم برداشت ولی خب گرونتره و خرید 760 در اون صورت بهتره.

marvel_malayer

کاربر سایت
Aug 2, 2008
100
نام
مجتبی
اگر میتونید بودجتون رو تا حدود 850 بالا ببرید که gtx 760 از برندایی مثله zotac یا galaxy توصیه میشه. اگر که نه میشه 270x که در صورت اطمینان از فروشنده از برند سافایر گرفت که حدود 720 هست.. میشه msi یا asus هم برداشت ولی خب گرونتره و خرید 760 در اون صورت بهتره.

دوست عزیز تشکر از راهنماییتون شما که منو تو سه راهی قرار دادی

Sapphire R9 280 Dual-X OC With Boost 3GB GDDR5

Zotac GTX 760 OC 2GB GDDR5

از دو مدل بالا به نظرتون کدومه رو بگیرم؟؟

واینکه اینها پاور جداگانه میخاد؟

آخرین ویرایش:

samss

کاربر سایت
Jul 27, 2010
1,033
نام
سام
دوست عزیز تشکر از راهنماییتون شما که منو تو سه راهی قرار دادی

Sapphire R9 280 Dual-X OC With Boost 3GB GDDR5

Zotac GTX 760 OC 2GB GDDR5

از دو مدل بالا به نظرتون کدومه رو بگیرم؟؟

واینکه اینها پاور جداگانه میخاد؟
خب پس میتونی بودجرو بیشتر کنی!
این دو تا نزدیک به همن ولی پیشنهاد من 280 هست در صورتی که گفتم از فروشنده اطمینان داشته باشی به دلیل همون داستانای ماینینگ. چون هم 3 گیگه که برای بازی های امروز مناسب تره هم این که بدلیله این که کنسول ها هم پردازنده گرافیکیه amd دارن در بعضی گیم های مولتی پلتفرم کارایی بهتری دارن . بازم میگم بعضی! مثله ryse
پاور جداگانه اگه منظورت کانکتور های 6 یا 8 پینی برای کارته آره نیاز دارن و پاور براشون 600 وات توصیه میشه از برندای معتبر مثله گرین

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید

msI R9 270X Gaming OC Twin Frozr IV 2GB GDDR5
MSI R9 270X Gaming OC Twin Frozr IV 2GB GDDR5

نظر اساتید به این مدل چیه

همین مدلی که خودت نوشتی خوبه دیگه، مشکل چیه؟

دوستان بین 2 مدل زیر کدوم رو پیشنهاد می کنید؟
ASUS GTX 980 DCII OC STRIX
EVGA GTX 980 SuperClocked

قطعا مدل ASUS STRIX انتخاب بهتری هست.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر