مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

saeid72

کاربر سایت
Sep 12, 2010
907
ممنون یعنی کلن بیخیال بشم دیگه!
شما یه کارت معرفی کن که زیاد از نظر قیمتی از اینا بیشتر نباشه در حد 15 تومن
ولی از اینا بهتر باشه و قوی تر اگرم که فیزیکس و DX11 رو داشته باشه که چه بهتر
یه 6750 هم هست که 200 تومن هست این چطوره؟ یا 440GT GDDR5
نظرت چیه یه چیزی بگیرم که بعدا پشیمان نشم؟البته پاور هم در نظر بگیر
350 REAL
ممنون
یا علی
اقا من اول یکم شک کردم قیمتات چرا انقدر پایینه. گفتم شاید جایی مغازه ای گیر اوردی چون سری قدیمی داره پایین میگه
ولی الان شکم خیلی زیاد شد گمونم شما 5570 رو 5750 اشتباه گرفتی وگرنه 5750 قیمتش تقریبا 300 تومنه
در مورد 6750 هم فکر کنم با 6570 اشتباه گرفتید چون 6750 هم قیمتش تقریبا 300 تومنه
شما اول این رو مطمین بشید فکر کنم اشتباه کردید
ولی در مورد این دوتا کارت 5750 و 6750 مقدار ناچیزی 6750 بهتره ولی پهنای باند مموریش کمتره که تو بازی تاثیرش کمه ولی چون سری جدیده و مشکلات دایرکت ایکس سری 5000 نداره پیشنهاد میشه نصبت به اون یکی
پاورم نمیخواد مصرف برقش اندازه همونه 86 وات

آخرین ویرایش:

hacker_bala

کاربر سایت
Nov 8, 2012
51
اقا من اول یکم شک کردم قیمتات چرا انقدر پایینه. گفتم شاید جایی مغازه ای گیر اوردی چون سری قدیمی داره پایین میگه
ولی الان شکم خیلی زیاد شد گمونم شما 5570 رو 5750 اشتباه گرفتی وگرنه 5750 قیمتش تقریبا 300 تومنه
در مورد 6750 هم فکر کنم با 6570 اشتباه گرفتید چون 6750 هم قیمتش تقریبا 300 تومنه
شما اول این رو مطمین بشید فکر کنم اشتباه کردید
ولی در مورد این دوتا کارت 5750 و 6750 مقدار ناچیزی 6750 بهتره ولی پهنای باند مموریش کمتره که تو بازی تاثیرش کمه ولی چون سری جدیده و مشکلات دایرکت ایکس سری 5000 نداره پیشنهاد میشه نصبت به اون یکی
پاورم نمیخواد مصرف برقش اندازه همونه 86 وات

مرسی سعید جان
نه اشتباه نشده قیمت کارکرده بهت گفتم پول ندارم نو بگیرم
الان هم هردو هست یعنی هم 5750 و هم 6750 که یه 30 تومنی تفاوتشانه
به نظرت ارزش 30 تومن داره بدم برای 6750؟

saeid72

کاربر سایت
Sep 12, 2010
907
مرسی سعید جان
نه اشتباه نشده قیمت کارکرده بهت گفتم پول ندارم نو بگیرم
الان هم هردو هست یعنی هم 5750 و هم 6750 که یه 30 تومنی تفاوتشانه
به نظرت ارزش 30 تومن داره بدم برای 6750؟
خواهش میکنم
اها پس جریان اینه از اول میگفتی خب:-s:d
نه ارزشش نداره 30 تومن بیشتر پول بدی اگه یه قیمت داد بگیر(اختلاف خیلی کمه و ارزش 30 تومن بیشتر نداره)
در مورد اینکه گفتی یه کارت باشه فیزیک هم داشته باشه باید برای حداقل بودجتو تقریبا 350 بکنی تا یه gt450 بتونی بگیری البته قیمت نوش هست

آخرین ویرایش:

hacker_bala

کاربر سایت
Nov 8, 2012
51
خواهش میکنم
اها پس جریان اینه از اول میگفتی خب:-s:d
نه ارزشش نداره 30 تومن بیشتر پول بدی اگه یه قیمت داد بگیر(اختلاف خیلی کمه و ارزش 30 تومن بیشتر نداره)
در مورد اینکه گفتی یه کارت باشه فیزیک هم داشته باشه باید برای حداقل بودجتو تقریبا 350 بکنی تا یه gt450 بتونی بگیری البته قیمت نوش هست
پس با دوروبر 200 تومن میتانم یه کارکرده 450 رو بگیرم درسته!یعنی میشمه گفت که دیگه همه جوره حله؟
اگ میدانستم یکی بود تقریبا 200 و خورده ای میگرفتمش
راستی برند ها هم خیلی مهمن روی کیفیت و قدرت کارت؟
مثلا همین 5750 که میگم برند سابفایرش 170 ولی برند فورس3دیشو احتمالا بتانم 150 بگیرم
نظرت چیه؟
البته اصلا از قیافه این فورس 3 دیه و کولینگش خوشم نیامد و به دلم نشنسته
خودم که 4670 از برند سابفایر دارم تا حالا آخم نگفته و مثه یه مرد کار کرده!

---------- نوشته در 09:01 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 08:57 AM ارسال شده بود ----------

ببین این مقایسه این دو کارت البته بنچمارکی ندارم ولی کلن از لحاظ سخت افزاری
GeForce GTS 450 1GB vs Radeon HD 5750 1GB ***8211; Performance Comparison Benchmarks @ Hardware Compare
چندان فرقی با هم ندارن و در بعضی موارد کاملا مساوین!
حالا سوال اینجاست که اینا که کمی نزدیک به همن چطور اون یکی DX11 رو مشکلی باهاش نداره ولی 5750 مشکل داره؟
بازم میگم بین این دو تا ارزش 30 تا 50 بیشتر هزینه کردن هست؟
و از همه مهمتر با پاور من مشکی نداره؟

---------- نوشته در 10:05 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 09:01 AM ارسال شده بود ----------

راستی اینجا هم یه دیدی بزن بچه ها نظرات جالی دادن در باره فیزیکس و 450 و 460 و همین 5750 و ...
GTS250 یا 5750 ؟ سوال از کارشناسان عزیز و خرید یکی از این دو مدل
ببین نظرت چیه
یعنی اینا دارن میگن حتی 450 هم از پس فیزیکس بر نمیاد؟
سوالمم اینجاست این 450 که کمی از 5750 قویتره هم میتانه DX11 رو بهتر از 5750 و هم فیزیکس رو پیشتیبانی کنه؟

saeid72

کاربر سایت
Sep 12, 2010
907
پس با دوروبر 200 تومن میتانم یه کارکرده 450 رو بگیرم درسته!یعنی میشمه گفت که دیگه همه جوره حله؟
اگ میدانستم یکی بود تقریبا 200 و خورده ای میگرفتمش
راستی برند ها هم خیلی مهمن روی کیفیت و قدرت کارت؟
مثلا همین 5750 که میگم برند سابفایرش 170 ولی برند فورس3دیشو احتمالا بتانم 150 بگیرم
نظرت چیه؟
البته اصلا از قیافه این فورس 3 دیه و کولینگش خوشم نیامد و به دلم نشنسته
خودم که 4670 از برند سابفایر دارم تا حالا آخم نگفته و مثه یه مرد کار کرده!

---------- نوشته در 09:01 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 08:57 AM ارسال شده بود ----------

ببین این مقایسه این دو کارت البته بنچمارکی ندارم ولی کلن از لحاظ سخت افزاری
GeForce GTS 450 1GB vs Radeon HD 5750 1GB ***8211; Performance Comparison Benchmarks @ Hardware Compare
چندان فرقی با هم ندارن و در بعضی موارد کاملا مساوین!
حالا سوال اینجاست که اینا که کمی نزدیک به همن چطور اون یکی DX11 رو مشکلی باهاش نداره ولی 5750 مشکل داره؟
بازم میگم بین این دو تا ارزش 30 تا 50 بیشتر هزینه کردن هست؟
و از همه مهمتر با پاور من مشکی نداره؟

---------- نوشته در 10:05 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 09:01 AM ارسال شده بود ----------

راستی اینجا هم یه دیدی بزن بچه ها نظرات جالی دادن در باره فیزیکس و 450 و 460 و همین 5750 و ...
GTS250 یا 5750 ؟ سوال از کارشناسان عزیز و خرید یکی از این دو مدل
ببین نظرت چیه
یعنی اینا دارن میگن حتی 450 هم از پس فیزیکس بر نمیاد؟
سوالمم اینجاست این 450 که کمی از 5750 قویتره هم میتانه DX11 رو بهتر از 5750 و هم فیزیکس رو پیشتیبانی کنه؟
حل بودنش که از همه این مدلا مثل 5750 و 6750 و gts 250 بهتر هستش
اره اگه دست دوم باشه 200 خورده ای میدن
در مورد قدرت فیزیکش در حد قدرت خودش میتونی ازش استفاده کنی برای مثال شما نمیتونی بت من ارخام سیتی روی تنظیمات high بازی بکنی خب پس طبیعی هست که فیزیکم high نمیتونی بکنی ولی روی low و medium میتونی بذاری.اگه اینجوری بخوایم حساب بکنیم 560 هم اونجور ک باید از پس فیزیک برنمیاد:d
ولی 5750 اصلا فیزیک نداره البته مثلا بازی مافیا اجازه میده که فیزیک روی cpu اجرا بشه که نه به طور کامل انجام هم به شدت افت فریم میده(درکل این فیزیک زیاد هم مهم نیست که گیر بهش دادی:d)
برندهاشم توی این مدلای رفرنس نه فرقی نمیکنن فقط مهم اینه که از یه برندی باشن که شناخته شده باشن و چهارتا کارت با این مارک دیده باشی نه مثلا یه مارک عجیب غریب مثل zogis:d
اره فرقشون کمه ولی روی هم رفته 450 بهتره هم فیزیک داره و هم در تبدیل ویدیو خیلی خوب عمل میکنه و در دایرکت ایکس 11 هم کارایی خوبی داره البته در حد قدرتش و انویدیا هم براش فعلا که داره خوب درایور میده مثل سری 600 و 500 ازش پشتیبانی میکنه
در مورد 5750 که میگی دو مدل هست اونیکی برند اصلا شناخته شده نیست همون 170 سافایر بخری بهتره
خب amd عجله کرد در سری 5000 دایرکت ایکس 11 جالب نیست ولی انویدیا در سری 200 خودش دایرکت ایکس 11 نذاشت
اگه پیدا کردی ارزش نهایت 20 تا 30 تومن بیشتر رو داره با پاورتم مشکلی نداره ولی فکر نمیکنم به راحتی گیر بیاد اگرم پیدار نکردی همون 5750 سافایر رو بخر

hacker_bala

کاربر سایت
Nov 8, 2012
51
حل بودنش که از همه این مدلا مثل 5750 و 6750 و gts 250 بهتر هستش
اره اگه دست دوم باشه 200 خورده ای میدن
در مورد قدرت فیزیکش در حد قدرت خودش میتونی ازش استفاده کنی برای مثال شما نمیتونی بت من ارخام سیتی روی تنظیمات high بازی بکنی خب پس طبیعی هست که فیزیکم high نمیتونی بکنی ولی روی low و medium میتونی بذاری.اگه اینجوری بخوایم حساب بکنیم 560 هم اونجور ک باید از پس فیزیک برنمیاد:d
ولی 5750 اصلا فیزیک نداره البته مثلا بازی مافیا اجازه میده که فیزیک روی cpu اجرا بشه که نه به طور کامل انجام هم به شدت افت فریم میده(درکل این فیزیک زیاد هم مهم نیست که گیر بهش دادی:d)
برندهاشم توی این مدلای رفرنس نه فرقی نمیکنن فقط مهم اینه که از یه برندی باشن که شناخته شده باشن و چهارتا کارت با این مارک دیده باشی نه مثلا یه مارک عجیب غریب مثل zogis:d
اره فرقشون کمه ولی روی هم رفته 450 بهتره هم فیزیک داره و هم در تبدیل ویدیو خیلی خوب عمل میکنه و در دایرکت ایکس 11 هم کارایی خوبی داره البته در حد قدرتش و انویدیا هم براش فعلا که داره خوب درایور میده مثل سری 600 و 500 ازش پشتیبانی میکنه
در مورد 5750 که میگی دو مدل هست اونیکی برند اصلا شناخته شده نیست همون 170 سافایر بخری بهتره
خب amd عجله کرد در سری 5000 دایرکت ایکس 11 جالب نیست ولی انویدیا در سری 200 خودش دایرکت ایکس 11 نذاشت
اگه پیدا کردی ارزش نهایت 20 تا 30 تومن بیشتر رو داره با پاورتم مشکلی نداره ولی فکر نمیکنم به راحتی گیر بیاد اگرم پیدار نکردی همون 5750 سافایر رو بخر
ممنون خیلی کمک کردی
اگه 450 رو با 20تا 30 تومن بیشتر نسبت به 5750 پیدا کردم تو خریدش دریغ نمیکنم ولی اگه بیشتر بود ایشالله بعدا یه جیفورس خوب میگیریم!
خیلی لطف کردی و از راهنمایی هات ممنون
یا علی

---------- نوشته در 09:03 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 08:32 PM ارسال شده بود ----------

راستی یه بنده خدایی گفت میتانی این 5750 رو بگیری و یه 8600 جیفورسم بگیری و از 8600 به عنوان فیزیکس استفاده کنی!
آیا این کار شدنیه؟
اگه شدنیه من مادر بردم فقط کراس فایر ساپورت اینجوری مشکلی نداره؟
چقدر برام آب میخوره این کار؟
اگه یه 8600 256 گیر بیارم با 10-15 تومن چطور میشه؟ضعیف نیست برای فزیکس؟

saeid72

کاربر سایت
Sep 12, 2010
907
ممنون خیلی کمک کردی
اگه 450 رو با 20تا 30 تومن بیشتر نسبت به 5750 پیدا کردم تو خریدش دریغ نمیکنم ولی اگه بیشتر بود ایشالله بعدا یه جیفورس خوب میگیریم!
خیلی لطف کردی و از راهنمایی هات ممنون
یا علی

---------- نوشته در 09:03 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 08:32 PM ارسال شده بود ----------

راستی یه بنده خدایی گفت میتانی این 5750 رو بگیری و یه 8600 جیفورسم بگیری و از 8600 به عنوان فیزیکس استفاده کنی!
آیا این کار شدنیه؟
اگه شدنیه من مادر بردم فقط کراس فایر ساپورت اینجوری مشکلی نداره؟
چقدر برام آب میخوره این کار؟
اگه یه 8600 256 گیر بیارم با 10-15 تومن چطور میشه؟ضعیف نیست برای فزیکس؟
خواهش میکنم
اره شدنی هست منتها یکم دردسر داره شما باید از درایور های قدیمی و پچ شده برای این کار استفاده کنی که دیگه بروز نمیشن یعنی انویدیا جلوش رو گرفت و مجبوری از درایور های چند سال پیش که برا این کار هست استفاده کنی(مثلا اگه وین 8 بخوای بریزی ممکنه به مشکل بخوری) سری های جدید انویدیا هم چون درایور قدیمی هست پشتیبانی نمیشه
در مورد 8600 با این قیمت گیر نمیاری حداقل 50 تومنی دست دومش قیمت داره
و در مورد قدرت این کارت برای فیزیک خوب نیست و جالب عمل نمیکنه تعداد هسته های پردازشی کودا این کرات خیلی کمه که برای فیزیک نیازه
در کل با توجه به قیمت که باید هزینه کنید و دردسر ها و قدرت پایین این کارت در پردازش فیزیک پیشنهاد نمیشه

من یک کارت گرافیک gtx 570 بگیرم با یک cpu 2.4 با دو هسته توی بازی ها خوب فریم می ده
نه سی پی یو هم باید عوض بشه این cpu برای این کارت جواب نمیده

arash_463

کاربر سایت
Dec 27, 2012
7
سلام
cpu : intel dual core 5400
ram : 6G = 2G , 4G
power : green 330 gp
اگه ممکنه یه کارت گرافیک تا سقف 200 هزار تومن معرفی کنید ، قیمتش کمتر هم باشه چه بهتر:d
یه چیزی باشه که بشه تا یه مدت باهاش بازی کرد حتی با کمترین کیفیت و تو Resـه 1024x768
تا پول دستم بیاد و کلا ارتقا بدم
من خودم HD5450داشتم و نمیدونم چی شد ، سوخت :(
اکثر بازی هارو باهاش بازی کردم ولی با کیفیت متوسط رو به پایین
با تشکر

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سلام
cpu : intel dual core 5400
ram : 6G = 2G , 4G
power : green 330 gp
اگه ممکنه یه کارت گرافیک تا سقف 200 هزار تومن معرفی کنید ، قیمتش کمتر هم باشه چه بهتر:d
یه چیزی باشه که بشه تا یه مدت باهاش بازی کرد حتی با کمترین کیفیت و تو Resـه 1024x768
تا پول دستم بیاد و کلا ارتقا بدم
من خودم HD5450داشتم و نمیدونم چی شد ، سوخت :(
اکثر بازی هارو باهاش بازی کردم ولی با کیفیت متوسط رو به پایین
با تشکر
با 20 30 تومن بالاتر میتونی HD6670 با برد Powercolor یا کمتر GT630 با برد MSI رو در نظر بگیری !
در آخر پاورت خیلی ضعیفه هر کدوم از اینا رو بگیری تو کمترین زمان ممکن کارت به مشکل میخوره !

arash_463

کاربر سایت
Dec 27, 2012
7
ممنون از جوابتون
2 تا سوال دیگه این 6670 که میگید با این سیستم خوب جواب میده ؟یعنی تا چند وقت میشه ازش انتظار اجرای بازی داشت ( جالا با کیفیت متوسط رو به پایین)
به مشکل میخوره یعنی میسوزه ؟ پاور چی بگیرم بنظرتون ؟
فکر کنم این قبلی هم واسه پاور سوخت
البته اون موقع پاورم یه چیز دیگه بود

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
ممنون از جوابتون
2 تا سوال دیگه این 6670 که میگید با این سیستم خوب جواب میده ؟یعنی تا چند وقت میشه ازش انتظار اجرای بازی داشت ( جالا با کیفیت متوسط رو به پایین)
به مشکل میخوره یعنی میسوزه ؟ پاور چی بگیرم بنظرتون ؟
فکر کنم این قبلی هم واسه پاور سوخت
البته اون موقع پاورم یه چیز دیگه بود
خواهش
6670 در حالت عادی میتونه اکثر بازیهارو تو Resـه مد نظر با تنظیمات و جزئیات متوسط رو به پایین خوب و روون اجرا کنه یه چنتا بازی خاص هم هست که تنظیمات و جزئیات باید رو حداقل حالت ممکن قرار بگیره تا به فریم قابل بازی برسه !
در مورد پاور هم اگه فقط میخوای کارتو راه بندازه GREEN GP430A-EU کافیه حدودا 120 تومن در میاد و اگر میخوای آینده رو هم در نظر بگیری GP530A-EU یا بالاتر GP600A-EU پیشنهاد میشه به ترتیب 160 و 205 تومن در میاد !

arash_463

کاربر سایت
Dec 27, 2012
7
مرسی که انقدر سریع جواب میدی :">
پس با سیستم فعلی و 6670 میتونم یه چند وقته دیگه بازی کنم :)
یه چندتا سوال دیگه هم دارم :">
از این 2 تا که معرفی کردی کدوم بهتر ؟ 6670 یا Gt630
نوع مارکش مهم هست ؟یا زیاد فرقی نداره ؟ اگه اون مارکی که گفتی تو بازار نبود ، چه مارک دیگه ی پیشنهاد میدی ؟
یه سوال خیلی فنی داشتم و....
من این پاور رو چند وقت پیش خریدم تقریبا هم نو ، نو ، فکر کنم کلا 30-40 ساعت باهاش کار کردم
بنظرت میشه برد نمایندگی عوضش کرد ؟

آخرین ویرایش:

hacker_bala

کاربر سایت
Nov 8, 2012
51
سلام سعید جان و رامین جان ممنون که تک تک جواب بچه هارو عالی میدید
شبفتی کار میکنید:D
یه سری چیزای جالبی شندیم نیدانم شما ها تا حالا پیگیری کردید یا نه یا خبر دارید یا نه
برام جالبه اگه شدنی باشه
این لینکو ببینید Gts250 یا 5750 ؟ سوال از کارشناسان عزیز و خرید یکی از این دو مدل
لطفا نظرتان به هم بگید
میخواستم اینجا کپی کنم گفتم کار درستی نیست
راجع به استفاده کردن گرافیک های رادئون از فیزیکس
به عکسم خیلی دقت کنید اون گوشه بالا سمت چپ رو ببیند توی برنامه Physx خیلی عجیبه نوشته Radeon Physx !!!

saeid72

کاربر سایت
Sep 12, 2010
907
سلام سعید جان و رامین جان ممنون که تک تک جواب بچه هارو عالی میدید
شبفتی کار میکنید:D
یه سری چیزای جالبی شندیم نیدانم شما ها تا حالا پیگیری کردید یا نه یا خبر دارید یا نه
برام جالبه اگه شدنی باشه
این لینکو ببینید Gts250 یا 5750 ؟ سوال از کارشناسان عزیز و خرید یکی از این دو مدل
لطفا نظرتان به هم بگید
میخواستم اینجا کپی کنم گفتم کار درستی نیست
راجع به استفاده کردن گرافیک های رادئون از فیزیکس
به عکسم خیلی دقت کنید اون گوشه بالا سمت چپ رو ببیند توی برنامه Physx خیلی عجیبه نوشته Radeon Physx !!!
فقط یک راه برای استفاده از فیزیک انویدیا در کنار amd وجود داره وو اونم شرطش داشتن یه کارت انویدیا که فیزیک ساپورت کنه و استفاده از درایور های پچ شده برای این کار هستش
و توی این سایت که دادین طرفی که توضیح داده اشتباه متوجه شده و گفته که درایور دستکاری کردن که فیزیک روی خود کارتای amd اجرا بشه:d
در مورد اون نوشته redeon physx هم این کاری که گفته با دستکاری برنامه فیزیک انجام میدادن که فایده ای نداره یعنی اگه بخوای فیزیک رو بزاری روی کارت amd و بازی اجرا کنید چیز خواصی از فیزیک اجرا نمیشه و به شدت هم افت فریم ایجاد میکنه این کار بیشتر شبیه همون اجرا فیزیک روی cpu هستش
ولی در مورد روشی که نیاز به کارت انویدیا داره:

مدتی هست که انویدیا استفاده فیزیک در کنار کارتهای رادئون را غیر فعال نموده است و برای فعال کردن این ویژگی باید از پچ استفاده کنیم!

پچ منتشر شده شامل ورژن های مختلفی هست که برای درایو های سری 258 یا جدید تر باید از
PhysX-mod-1.04ff
و برای درایو های قدیمی تر مانند سری 197.XX از پچ ورژن
1.03
استفاده کنید

مراحل کار:
1- ابتدا کارت گرافیک رادئون را برروی اسلات اول(Master)و کارت گرافیک جیفورس را بروی اسلات بعدی(Slave)نصب کنید
2-تمام درایو های نصب شده کارت گرافیکی Catalyst/Forceware و فیزیکس را unistall نمایید دقت داشته باشید درایو ها کاملا Removeشده باشد.
3-پس از ری استارت درایو Catalyst را نصب کنید و سیستم را مجددا ریستارت نمایید
4-حالا درایو کارت گرافیک انویدیا را نصب کنید ترجیحا آخرین ورژن یا 258
5-پس از ریستارت پج ذکر شده را نصب کنید (در ویندوز سون با راست کلیک و Run administrator)

حالا یکبار سیستم را ریستارت کنید و از فیزیکس لذت ببریدبرای تست می توانید از برنامه 3DMARK Vantage یا FluidMark استفاده کنید

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر