مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

arashdj71

کاربر سایت
Sep 29, 2006
76
بعد از مدتها دوباره سلام! دوستان عزیز من میخواستم یه مشورتی در مورد خرید کارت gtx580 با شما بکنم.من میخوام این کارتو بخرم ولی نیمدونم علاوه بر هزینه ی کهکشانی خود کارت دیگه به چه چیزی نیاز دارم ! (مثلا پاور)!
mb:asus p5qc
video card: msi 9800gtx
ram:2 gig ddr3
cpu:intel core2quad q6600
متاسفانه توان پاور توی ذهنم نیست ولی در حد همین سیستمیه که بستم! نه کمتر نه بیشتر!
اگه میشه منو راهنمایی کنید ه بهتره یه کارت گرافیک توی یک رنج قیمت و کارایی پایینتر انتخاب کنم یا همین کارتو با یک سری از حد اقل ها مثلا فقط خرید پاور قدرتمندتر بخرم؟
بودجه من حدود ۷۰۰ هست. ممنون

LiNKiN P@RK™

کاربر سایت
Jun 24, 2011
14
سلام.می خواستم بدونم کارت گرافیک GTX570 برای گیم گزینه ی مناسبی هستش؟

1.اگه میشه یه مدل رفرنس که کولینگ مناسبی داشته باشه و قمتش هم خیلی بالا نباشه(حالا 40 50 تومن یا یه کم بیشتر مشکلی نداره)معرفی کنید.

2.اگه بخوام یه مدل غیر رفرنس بگیرم می تونم بعدا یه Gtx570 دیگه از همون مارک رو SLI کنم؟اگه امکانش هست یه کارت غیر رفرنس خوب معرفی کنید.

3.بعد مادربرد P8H67-M PRO Asus اصلا از sli پشتیبانی میکنه؟

ممنون.

SLASH1

کاربر سایت
Jan 15, 2007
3,347
بعد از مدتها دوباره سلام! دوستان عزیز من میخواستم یه مشورتی در مورد خرید کارت gtx580 با شما بکنم.من میخوام این کارتو بخرم ولی نیمدونم علاوه بر هزینه ی کهکشانی خود کارت دیگه به چه چیزی نیاز دارم ! (مثلا پاور)!
mb:asus p5qc
video card: msi 9800gtx
ram:2 gig ddr3
cpu:intel core2quad q6600
متاسفانه توان پاور توی ذهنم نیست ولی در حد همین سیستمیه که بستم! نه کمتر نه بیشتر!
اگه میشه منو راهنمایی کنید ه بهتره یه کارت گرافیک توی یک رنج قیمت و کارایی پایینتر انتخاب کنم یا همین کارتو با یک سری از حد اقل ها مثلا فقط خرید پاور قدرتمندتر بخرم؟
بودجه من حدود ۷۰۰ هست. ممنون

می تونی دو تا 460 ببندی می شه 480 تومن اورشون کنی 580 راحت می گیره اگه نه که 640 یه 580 می شه برای پاورم برای حالت اول یه 700 ocz-corsiar-coolermaster یکی از اینا برای دومی 680 گرین

بچها تا 30-120 تومن چه کارت گرافیکی معرفی میکنید؟؟

gts250

گرافیک خوب واسه بازی بین 350 تا 450 چی هست ؟

gtx570 یا 6950 2gb

سلام.می خواستم بدونم کارت گرافیک GTX570 برای گیم گزینه ی مناسبی هستش؟

1.اگه میشه یه مدل رفرنس که کولینگ مناسبی داشته باشه و قمتش هم خیلی بالا نباشه(حالا 40 50 تومن یا یه کم بیشتر مشکلی نداره)معرفی کنید.

2.اگه بخوام یه مدل غیر رفرنس بگیرم می تونم بعدا یه Gtx570 دیگه از همون مارک رو SLI کنم؟اگه امکانش هست یه کارت غیر رفرنس خوب معرفی کنید.

3.بعد مادربرد P8H67-M PRO Asus اصلا از sli پشتیبانی میکنه؟

ممنون.

asus 570 direct cu oc شده هم هست تا حدودی برای گیم هم بله کاملا مناسبه

دیگه evga هست اونم عالیه قیمتشم 40 50 کمتره

هر مدلی که بخواین با هم sli می شن فقط باید نوع کارت یکی باشه

LiNKiN P@RK™

کاربر سایت
Jun 24, 2011
14
asus 570 direct cu oc شده هم هست تا حدودی برای گیم هم بله کاملا مناسبه

دیگه evga هست اونم عالیه قیمتشم 40 50 کمتره

هر مدلی که بخواین با هم sli می شن فقط باید نوع کارت یکی باشه

اقا مطمئن هستید که م.ب P8H67-M PRO Asus از SLI پشتیبانی میکنه؟

واسه کارت گرافیک هم می خواستم بدونم کارت گرافیک همون Evga برمیدارم...چون اگه قرار ابشه همشون مثل هم باشن همون Evga بهتره.ازونتر هم که هست.ولی

ولی بازم بین کارت رفرنس و غیر رفرنس مرددم,چون اصلا نمیدونم اگه بر فرض یه Asus Gtx570 Direct cu بگیرم میتونم بعدا به gtx570 DC دیگه بگیرم بندازم بقلش؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
اقا مطمئن هستید که م.ب P8H67-M PRO Asus از SLI پشتیبانی میکنه؟

واسه کارت گرافیک هم می خواستم بدونم کارت گرافیک همون Evga برمیدارم...چون اگه قرار ابشه همشون مثل هم باشن همون Evga بهتره.ازونتر هم که هست.ولی

ولی بازم بین کارت رفرنس و غیر رفرنس مرددم,چون اصلا نمیدونم اگه بر فرض یه Asus Gtx570 Direct cu بگیرم میتونم بعدا به gtx570 DC دیگه بگیرم بندازم بقلش؟
نخیر، این مدل مادربرد SLI نداره، باید P8P67-PRO بگیری
برای SLI هم باید دو تا کارت یه مدل GPU باشن، اما لازم نیست از یه برند باشن، ولی مثل هم باشن بهتره

میشه کارت معمولی با کارت غیر مرجع رو کنار هم گذاشت، اما اگر کارت غیر مرجع مثل مدل ASUS 570DC UII باشه که 3 تا اسلات رو می گیره اونوقت دیگه نمیشه SLI کردش، چون کارتا کنار هم جا نمیشن روی اکثر مادربردا.

SLASH1

کاربر سایت
Jan 15, 2007
3,347
من راجب مادربرد حرفی نزدم گفتی sli جواب دادم من نمی دونم چرا می خوای یه مدل غیر ریفرنس با ریفرنس کنار هم sli کنی؟ هر چی گرفتی اونم عینشو بگیر که بهتر جواب بده به این نکته ای هم که فرشید گفت دقت کن یه سری نمی دونستن و این کار رو کردن الان پشیمونن

LiNKiN P@RK™

کاربر سایت
Jun 24, 2011
14
نخیر، این مدل مادربرد SLI نداره، باید P8P67-PRO بگیری
برای SLI هم باید دو تا کارت یه مدل GPU باشن، اما لازم نیست از یه برند باشن، ولی مثل هم باشن بهتره

میشه کارت معمولی با کارت غیر مرجع رو کنار هم گذاشت، اما اگر کارت غیر مرجع مثل مدل ASUS 570DC UII باشه که 3 تا اسلات رو می گیره اونوقت دیگه نمیشه SLI کردش، چون کارتا کنار هم جا نمیشن روی اکثر مادربردا.

من راجب مادربرد حرفی نزدم گفتی sli جواب دادم من نمی دونم چرا می خوای یه مدل غیر ریفرنس با ریفرنس کنار هم sli کنی؟ هر چی گرفتی اونم عینشو بگیر که بهتر جواب بده به این نکته ای هم که فرشید گفت دقت کن یه سری نمی دونستن و این کار رو کردن الان پشیمونن

ممنون از توجهتون.

ببخشید من منظورمو بد رسوندم.خیلی خیلی شرمنده:-s
من قصد ندارم یه کارت مرجع رو با یه کارت غیر مرجع sli کنم.

1-من یا می خوام الان یه 570 بگیرم بعد با یه 570 مرجع از همون برند و با همون GPU sli کنم.
.
2-یا یه کارت غیر مرجع 570 رو فعلا بگیرم و بعد یه مدت یکی دیه عین خودش رو بگیرم و sli کنم.اما اونطور که فرشید جان می گن کارت های غیر رفرنس بیشتر اسلات می گیره و روی م.ب جا نمیشه.بنابراین نمیشه sli کرد.

پس می مونه راه اول.حالا من فعلا می خوام یه 570 بگیرم از برند evga و بعدا که پول دستم امد با یه evga 570 دیگه sli کنم.
پس میشه مادربرد P8P67-PRO+Intel core i5 2500 یا 2500K:-/؟؟؟
قیمت این مادربرد رو هم بگید ممنون میشم;)

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
دو تا GTX 560 بهتره یا یک GTX 580 ؟بهترین مدل GTX 560 کدومه?
580 از بعضی جهات هم بهتره، درسته که سرعتش از دوتا 560 در حالت SLI کمتره اما عوضش مصرفش کمتره و از همه مهمتر اون نویزی رو که دوتا کارت ممکنه ایجاد کنن نداره. به مادربرد SLI هم احتیاج نداره.

arashdj71

کاربر سایت
Sep 29, 2006
76
می تونی دو تا 460 ببندی می شه 480 تومن اورشون کنی 580 راحت می گیره اگه نه که 640 یه 580 می شه برای پاورم برای حالت اول یه 700 ocz-corsiar-coolermaster یکی از اینا برای دومی 680 گرین
سلام! متاسفانه مادربرد من sli و bridge رو ساپورت نمیکنه... میخواستم ببینم خرید یه ۵۸۰ واقعا لزومی داره ؟ با توجه به رم و سی پی یو ممکنه performance این کارت کاهش پیدا کنه؟
ممنون.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام! متاسفانه مادربرد من sli و bridge رو ساپورت نمیکنه... میخواستم ببینم خرید یه ۵۸۰ واقعا لزومی داره ؟ با توجه به رم و سی پی یو ممکنه performance این کارت کاهش پیدا کنه؟
ممنون.
بستگی به انتظار شما از کیفیت اجرای بازیها داره،

اگر بخوای تمام بازیها رو در بالاترین تنظیمات و رزولوشن HD و فریم مناسب بازی کنی خب خرید یه کارت حرفه ای 570/580 توجیه داره، مخصوصا با عرضه ی پچ DX11 برای Crysis2 که با فاصله محسوس تغییر زیادی در چارت ملزومات بهترین گرافیکهای PC ایجاد کرد.

پردازنده و رم هم توی راندمان کارت تاثیر داره، ولی با توجه به موتور بازی میزان تاثیرش متفاوت هست.

arashdj71

کاربر سایت
Sep 29, 2006
76
بستگی به انتظار شما از کیفیت اجرای بازیها داره،

اگر بخوای تمام بازیها رو در بالاترین تنظیمات و رزولوشن HD و فریم مناسب بازی کنی خب خرید یه کارت حرفه ای 570/580 توجیه داره، مخصوصا با عرضه ی پچ DX11 برای Crysis2 که با فاصله محسوس تغییر زیادی در چارت ملزومات بهترین گرافیکهای PC ایجاد کرد.

پردازنده و رم هم توی راندمان کارت تاثیر داره، ولی با توجه به موتور بازی میزان تاثیرش متفاوت هست.

سلام! ممنون از پاسختون... من میخوام بدونم چقدر ممکنه افت performance داشته باشم با توجه به این سیستمم! cpu:q6600 و ram: 2 gig ddr3
ممنون.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر