مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
سلام
كارت gts250 به سيستمم ميخوره؟
اگه نميخوره اين مدلها چطور gt240 و gt220
سيستمم اينه:
Mainboard gigabyte 945pls3
Cpu intel p4 dual core 3.60 full
Ram 2gb ddr2 667 mhz
Power logitex 600w p4
Graphic geforce 8400gs 256

خوردنش که میخوره اما اون CPU ی شما ضعیفه و ممکنه بعضی جاها گلوگاه بشه
اون پاور تقلبی رو هم باید عوض کنی با کارت وگرنه ممکنه بزنه همه جی رو بسوزونه

Mehrdadxxx

کاربر سایت
Oct 20, 2010
27
نام
مهرداد
اینجا شما باید اول بگی که CPU و رم و مدلهاشون چیا هستن تا بشه نظر داد
چون هر گرافیکی رو می تونی روی مادربردت بندازی،اما مهم اینه که پاور سیستم و CPU و RAM قدرت مورد نیاز کارت گرافیک جدیدتر رو داشته باشن یا نه.

درود
دوست عزيز رم 2 گيگ هست cpu‏ رو هم ميخوام تا 3 گيگاهرتز ارتقاع بدم
ممنون ميشم راهنماى كنيد.

فرشيد جان ممنون از راهنماى"
پس اين طور كه معلومه بايد نزديك 500 تومن خرج كنم/
بنظرت اين پول رو خرج pc‏ كنم يا xbox slim‏ بگيرم

Last edited by a moderator:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
درود
دوست عزيز رم 2 گيگ هست cpu‏ رو هم ميخوام تا 3 گيگاهرتز ارتقاع بدم
ممنون ميشم راهنماى كنيد.
اصل کاری مادربرد بود که مدلش رو نگفتی،
بهتره اینکارو نکنی،پردازنده ی 3 گیگ Pentium 4 دیگه قدیمی شده و به هیچ دردی نمی خوره،بنابراین به فکر ارتقای کامل باش و پولت رو دور نریز.
فرشيد جان ممنون از راهنماى"
پس اين طور كه معلومه بايد نزديك 500 تومن خرج كنم/
بنظرت اين پول رو خرج pc‏ كنم يا xbox slim‏ بگيرم
بله،بنظر من هم بهتره همین قدر هزینه کنی
اگر فقط می خوای بازی کنی و مهارت زیادی هم در کار با کامپیوتر نداری می تونی XBOX بگیری،اما اگر تجربه داری و با سیستمت کارای دیگه ای هم انجام می دی،کامپیوتری که با همین پول میشه گرفت خیلی قویتره و عمر طولانیتری داره
کنسولهای این نسل هم دیگه کم کم دارن توی سرازیری عمرشون حرکت می کنن

5670 بهتره یا 9800 GT ; قیمتاش هم میشه بگی ؟
هر دو تا هم رده هستن،اما کارت 5670 کم مصرفتر هم هست و 9800 هم بیشتر جاها یکم سریعتر.

Last edited by a moderator:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
سلام
دوستان تو رنج قیمت 400 تومن چه کارتی رو پیشنهاد میکنید؟ هم از ATI و هم از NVIDIA
کارت GTX 470 از NVIDIA و کارت ATI 5870 هر دو از قویترین مدلها هستن

سلام
میحواستم بدونم کارت گرافیک ati 5730 که واسه لب تاپه با چه کارتی تو پی سی برابری میکنه ؟
در حد کارتای ارزونی مثل 4670 هست ،البته نمیشه مستقیم مقایسه کرد.

shm744

کاربر سایت
May 8, 2008
391
نام
شهام سمیع عادل
آقا من یه سئوال داشتم
سال گذشته تابستون من یه کارت گرافیک گرفتم به اسم DELL 9600GT البته می دونم که این کارت تقلبی و از این بدون مارک هاست وقتی هم با GPU-z تستش می کنم هیچ نام شرکتی روش نمی زنه و unknown می زنه . می خواستم بدونم من چطوری می تونم اسم این کارت رو بفهمم . درضمن کارت گرافیک من اصلا برق ورودی نداره و مثل اینکه جزو سری کم مصرفه !!! عکسش رو هم می گیرم که متوجه بشید.
درضمن من این کارت رو با 3DMARK امتیاز گیری کردم امتیازش از ASUS GT240 1GB DDR5 بیشتر بود می خواستم بدونم کارت من خیلی قوی بود یا کارت ASUS ضعیف تر بود ؟ . درضمن من هیچ مشکلی تاحالا با کارتم نداشتم از نظر فریم . البته تستی مثل تست بچه هارو نگرفتم اما تاحالا نشده منو تو یک بازی بزاره زمین . درضمن من تمام بازی هارو با فول رزولیشن ( 1050 * 1680 ) رو مونیتور AOC V22 و با بالاترین Details بازی می کنم . آخرین بازی سنگینی هم که بازی کردم MASS EFFECT 2 بود ...

خواهش می کنم از اساتید یه توضیحی درمورد کارت گرافیک من واسه اینکه اطلاعاتم بالاتر بره بهم بدید . ممنون...
اینم عکس :

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
آقا من یه سئوال داشتم
سال گذشته تابستون من یه کارت گرافیک گرفتم به اسم DELL 9600GT البته می دونم که این کارت تقلبی و از این بدون مارک هاست وقتی هم با GPU-z تستش می کنم هیچ نام شرکتی روش نمی زنه و unknown می زنه . می خواستم بدونم من چطوری می تونم اسم این کارت رو بفهمم . درضمن کارت گرافیک من اصلا برق ورودی نداره و مثل اینکه جزو سری کم مصرفه !!! عکسش رو هم می گیرم که متوجه بشید.
درضمن من این کارت رو با 3DMARK امتیاز گیری کردم امتیازش از ASUS GT240 1GB DDR5 بیشتر بود می خواستم بدونم کارت من خیلی قوی بود یا کارت ASUS ضعیف تر بود ؟ . درضمن من هیچ مشکلی تاحالا با کارتم نداشتم از نظر فریم . البته تستی مثل تست بچه هارو نگرفتم اما تاحالا نشده منو تو یک بازی بزاره زمین . درضمن من تمام بازی هارو با فول رزولیشن ( 1050 * 1680 ) رو مونیتور AOC V22 و با بالاترین Details بازی می کنم . آخرین بازی سنگینی هم که بازی کردم MASS EFFECT 2 بود ...

خواهش می کنم از اساتید یه توضیحی درمورد کارت گرافیک من واسه اینکه اطلاعاتم بالاتر بره بهم بدید . ممنون...
اینم عکس :

کارتت که تراشه ی 9600GT DDR3 1GB هست اما برد کارتت مشخص نیست که ساخت کیه و مهم هم نیست که ساخت کیه چون اصلا مشخصه ی Subvendor ش خالیه،اسمش بدردی هم نمی خوره،مهم اینه که سالم باشه
اینکه امتیازش از GT240 بالاتره هم طبیعیه،کلا کارتای 9600GT از 240 یکم سریعترن.

مرسی که جواب دادین.یعنی الان با 400 تومن میتونم GTX 470 بخرم ؟ یا برم 5870 بخرم ؟

با 450 تا 500 تومن می تونی یکی از این کارتا رو بخری.

shm744

کاربر سایت
May 8, 2008
391
نام
شهام سمیع عادل
کارتت که تراشه ی 9600GT DDR3 1GB هست اما برد کارتت مشخص نیست که ساخت کیه و مهم هم نیست که ساخت کیه چون اصلا مشخصه ی Subvendor ش خالیه،اسمش بدردی هم نمی خوره،مهم اینه که سالم باشه
اینکه امتیازش از GT240 بالاتره هم طبیعیه،کلا کارتای 9600GT از 240 یکم سریعترن.

ببخشید من می تونم این کارت رو OC کنم ؟ چقدر تو قدرت کارت تأثیر داره ؟ بهم یاد می دید روشش رو آیا سخته یا راحت می تونم این کارو بکنم ؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
ببخشید من می تونم این کارت رو OC کنم ؟ چقدر تو قدرت کارت تأثیر داره ؟ بهم یاد می دید روشش رو آیا سخته یا راحت می تونم این کارو بکنم ؟
می تونی OC کنی،اما تاثیر زیادی توی راندمانش نداره و بسته به بازی ممکنه بین 5 تا 15 درصد سریعتر بشه
البته اگر کارتت فن و سینک درست و حسابی نداره بهتره از خیرش بگذری.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر